[HUN] Toborzás / hadkiegészítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 650
46 776
113
Van egy rossz hírem, mindenhol visszakapja minden 26 év alatti nem csak a Honvédségnél (ne gyerek nekem a magyar kisvállalkozóval aki ott csal ahol tud).
Akinek nincs munkája érettségivel, az honnan kapja vissza? :oops:
Az albérlettámogatás pedig 55, az nem lesz több met 26 év alatti vagy ugyanis költségtérítés nem poedig illetmén.
Mi scusi! Bruttósítottam az SZJA mentes albérlettámogatást. Mindjárt csinálok egy komplett kalkulációt, ha lesz időm rá.
Mikyen 2 évenkénti fegyverpénz ember? Utána néztél egyáltalán, hogy kik és mennyit kaptak?
Ebben is igazad lehet, mert 3 évente van beigérve. Biztosan az zavart meg, hogy az eddigi 2 fegyverpénz kifizetés 2019 decemberében és 2022 februárjában történt...;)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 389
7 912
113
Akinek nincs munkája érettségivel, az honnan kapja vissza? :oops:

Mi scusi! Bruttósítottam az SZJA mentes albérlettámogatást. Mindjárt csinálok egy komplett kalkulációt, ha lesz időm rá.

Ebben is igazad lehet, mert 3 évente van beigérve. Biztosan az zavart meg, hogy az eddigi 2 fegyverpénz kifizetés 2019 decemberében és 2022 februárjában történt...;)
Istenem túl optimistán látod a világot
 
M

molnibalage

Guest
Annyira gyönyörű, hogy mindent személyes sértésnek veszel! :D


Mondom, hogy mindent személyes sértésnek veszel....
Pont a 18-30 közötti korosztály az akiket meg kell szólítani.



Olvass vissza, hogy miről volt szó.
Az volt a kiindulási alap, hogy miért nincs nincs Pesten alakulat.
Mi volt a sertesnej veves? Nagyon sulyos szovegertelmezesi problemaid vannak...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 650
46 776
113
Szigetelik a laktanyát és a segédmunkások 5 számjegyű fizetést kapnak naponta.
Ebből mennyi van bejelentve?
Albérlettámogatásuk van?
:oops:
Mennyinek van diplomája?
Csak mert nemrég voltam éretségi találkozón. Hagy ne mondjam, hogy mennyi ember volt aki diplomá
sként érettségit, vagy még azt sem igénylő melót végeztek.
És nem amiatt, mert az jobban fizetett, mint amiről a diolomája szólt. Hanem mert vagy nem volt olyan meló a környéken, ami a szakmája, vagy mert tele volt a töke a multi-versummal. Utóbbi menő reklámszakmai állásból ment el 2 évig ácsnak. :D
Ezek persze csak részben pályakezdő problémák, de volt olyan is, aki végzett kezdő kertészmérnökként elment kötéltechnikával dolgozó segédmunkásnak - mert ahhoz volt kedve. (Nő az illető :cool: )
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 426
14 527
113
Mi számít számodra sokkal többnek?
Meg bónusszal vagy anélkül?

Mert azzal és tavalyi fizetéssel is azért bőven nettó 700 felett jönne ki havira visszaosztva, úgy, hogy kezdő voltam és idén ha nem lesz elég komoly emelés, akkor irugmburgum.

(Idén nem volt bónusz, mert új belépő voltam, de 1,5-2,5 havi bónusz kb. ami kijön az embernek.)

Elég nagy a szakadék a 447 és 700 között főleg úgy, hogy egy adott szint felett ugye hangsúlyosabb.
Mert, ha az alap lét kerül mondjuk 250-300k-ba (kaja, lakás, rezsi) és ezt feldobta 320-370k-ra az infláció és Ft romlás, akkor, ha valakinek 450k vs. 600k difijét vizsgálod, valójában ehhez a min. szinthez kell nézni a difit.

Nagy így már nagyon vastag a történet.
Mert az egyik so-so elkaristol, de jövőképe ennyivel kb. semmi, mert ezzel félretenni semmire nem lehet, ha az ember szórakozni és élni is akar és egyedül él. Ha meg egyedül élnék és nem hülyén választok lakást, akkor nettó 600-700k és az alap megélhetési költségek nem a nettó aránya, hanem a (nettó-alap) hányadosa játszik. Így nézve a 600k vs 450k közötti jólét alsó hangon kétszeres.

Ezért is számít sokat pl. az, hogy mit tud a YT csatornám és mit nem. Mert absz. értékben lehete mondani, hogy lófasz mondjuk egy 60-70k havi plusz egy olyan dologpért, amiért dolgozok akár 50-60 órát. Csak éppen, ha azt a 600k-t dobja fel 700k tájára is, na akkor már igen látványos az, amivel növeli azt, amiből lehet jövőképe az embernek. Vagy, ha a 700-at 770-800k tájára.

Ezért röhögöm képbe az inflációs kosár és többi faszságot.
Mert nettó 300 táji fizu mellett a +100% élelmiszer infláció iszonyatosan komoly dolog. A magyar nettó átlag 270k. Na, ebből számold ki az átlagos "jólétet".
Ha meg van két 30-40 közötti gyerektelen, jól kereső fiatal, nettó 1 milla feletti bevétellel, őket az a +50-80k kaja és +20k egyéb kiadás nem veri a földhöz enyhén szólva. De könyörgöm, ez mennyi gyakori?

Én lett pénz világa topik itten hirtelen.


És ebben mi az extra? Sokan aggloból utazvacsinálják ezt kocsival saját költségen, saját maguk vezetve a kocsit és szerintük ez megéri.
Én tömegezve + befelé autó tömeggel utaztam simán napi 3,5 órát, ameddig Miklóson laktam és a cég a Lajos utcában volt.
De Kelenföld tömeges kapcsolata akkora fos volt, hogy onnan jó estben 90 perc volt haza. Csak mire a Vágóhídik eljutottam volt kb. 30 perc.
Ezért volt az, hogy amikor bringával kezdtem járni és kb. 40-45 perc alatt hazaértem úgy éreztem, hogy megtanultam teleportálni.
(Egyszer erős hátszélben, jól belelépve, lássuk mi lesz alapon 30 perc alatt otthon voltam egy szutyok montival.)
De ezt is meguntam és beköltöztem inkább.

Most meg urbanisztika topik leszünk lassan...


Román népmese. Akkor másnap mindenki menne segédmunkásnak.
CEO-k nem keresnek ennyit nagy cégek élén.
20000 haver borsodból jött. Győr mellè. Naponta.

Győrben 25000 alatt nem vállal segèdmunkás.

Nincs bejelentve. Ennyi a bukta.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 751
77 806
113
Mi számít számodra sokkal többnek?
Meg bónusszal vagy anélkül?

Mert azzal és tavalyi fizetéssel is azért bőven nettó 700 felett jönne ki havira visszaosztva, úgy, hogy kezdő voltam és idén ha nem lesz elég komoly emelés, akkor irugmburgum.

(Idén nem volt bónusz, mert új belépő voltam, de 1,5-2,5 havi bónusz kb. ami kijön az embernek.)

Elég nagy a szakadék a 447 és 700 között főleg úgy, hogy egy adott szint felett ugye hangsúlyosabb.
Mert, ha az alap lét kerül mondjuk 250-300k-ba (kaja, lakás, rezsi) és ezt feldobta 320-370k-ra az infláció és Ft romlás, akkor, ha valakinek 450k vs. 600k difijét vizsgálod, valójában ehhez a min. szinthez kell nézni a difit.

Nagy így már nagyon vastag a történet.
Mert az egyik so-so elkaristol, de jövőképe ennyivel kb. semmi, mert ezzel félretenni semmire nem lehet, ha az ember szórakozni és élni is akar és egyedül él. Ha meg egyedül élnék és nem hülyén választok lakást, akkor nettó 600-700k és az alap megélhetési költségek nem a nettó aránya, hanem a (nettó-alap) hányadosa játszik. Így nézve a 600k vs 450k közötti jólét alsó hangon kétszeres.

Ezért is számít sokat pl. az, hogy mit tud a YT csatornám és mit nem. Mert absz. értékben lehete mondani, hogy lófasz mondjuk egy 60-70k havi plusz egy olyan dologpért, amiért dolgozok akár 50-60 órát. Csak éppen, ha azt a 600k-t dobja fel 700k tájára is, na akkor már igen látványos az, amivel növeli azt, amiből lehet jövőképe az embernek. Vagy, ha a 700-at 770-800k tájára.

Ezért röhögöm képbe az inflációs kosár és többi faszságot.
Mert nettó 300 táji fizu mellett a +100% élelmiszer infláció iszonyatosan komoly dolog. A magyar nettó átlag 270k. Na, ebből számold ki az átlagos "jólétet".
Ha meg van két 30-40 közötti gyerektelen, jól kereső fiatal, nettó 1 milla feletti bevétellel, őket az a +50-80k kaja és +20k egyéb kiadás nem veri a földhöz enyhén szólva. De könyörgöm, ez mennyi gyakori?

Én lett pénz világa topik itten hirtelen.


És ebben mi az extra? Sokan aggloból utazvacsinálják ezt kocsival saját költségen, saját maguk vezetve a kocsit és szerintük ez megéri.
Én tömegezve + befelé autó tömeggel utaztam simán napi 3,5 órát, ameddig Miklóson laktam és a cég a Lajos utcában volt.
De Kelenföld tömeges kapcsolata akkora fos volt, hogy onnan jó estben 90 perc volt haza. Csak mire a Vágóhídik eljutottam volt kb. 30 perc.
Ezért volt az, hogy amikor bringával kezdtem járni és kb. 40-45 perc alatt hazaértem úgy éreztem, hogy megtanultam teleportálni.
(Egyszer erős hátszélben, jól belelépve, lássuk mi lesz alapon 30 perc alatt otthon voltam egy szutyok montival.)
De ezt is meguntam és beköltöztem inkább.

Most meg urbanisztika topik leszünk lassan...


Román népmese. Akkor másnap mindenki menne segédmunkásnak.
CEO-k nem keresnek ennyit nagy cégek élén.
Sajnos nem az, 15.000 simán kapnak naponta. El sem tudod képzelni mi megy az építőiparban.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 475
121 100
113
Sajnos nem az, 15.000 simán kapnak naponta. El sem tudod képzelni mi megy az építőiparban.
Jó segédmunkás annyit kér amennyit nem szégyell.
Ausztriában dolgozó rokont (minősített hegesztő) covid alatt hazaküldte a cégük pár hónapra és beállt egy gyerekkori barátjához családi házak kivitelezéséhez segédmunkásnak (szombathely környéke) természetesen feketén, de akkor is napi 20 000-et kért és kapott egy szó nélkül. Konkrétan megkereste az osztrák havi fizetését amíg itthon volt.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Blitz97

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 426
14 527
113
Jó segédmunkás annyit kér amennyit nem szégyell.
Ausztriában dolgozó rokont (minősített hegesztő) covid alatt hazaküldte a cégük pár hónapra és beállt egy gyerekkori barátjához családi házak kivitelezéséhez segédmunkásnak (szombathely környéke) természetesen feketén, de akkor is napi 20 000-et kért és kapott egy szó nélkül. Konkrétan megkereste az osztrák havi fizetését amíg itthon volt.
Az azért fura.

Nekem nemrég 1550 eurós bért ajánlottak.
Betanított kunkára.
Mert az a minimalbér.
Heti 5 nap. 8 óra.

Egy minősített hegesztő meg annál többet keres.
Mégha ez 1-2 éve volt akkor is
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 475
121 100
113
Az azért fura.

Nekem nemrég 1550 eurós bért ajánlottak.
Betanított kunkára.
Mert az a minimalbér.
Heti 5 nap. 8 óra.

Egy minősített hegesztő meg annál többet keres.
Mégha ez 1-2 éve volt akkor is
Többet is keres, de akkor még kapott bónuszt ha hétvégéztek meg hasonlók amikor itthon volt aztán már elég jól jött ki. Aztán azt mondta, hogy majdhogynem nem éri meg kijárni ha így lehet keresni itthon. De csak pár éve van az osztrák nyugdíjig szóval azt kivárja.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Ocses