Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 655
55 312
113
Az a dolog érdekessége --szerintem--, hogy a "Túlértékelt Leopard 2" cím hiába lenne kb. korrekt, egyik fél sem lenne elégedett, mindkét oldal nekifutásból rugdosná. "Meglepő" módon ez sokszor az "emberi-játszmák"-ban is így van. Jut eszembe: :eek: Ez is az! ;)

A nagyobb baj, hogy a politikában is ezért nem nagyon születnek korrekt megállapodások, hanem "Az erősebb (kutya, ... behelyettesítendő) ..." kezdetű "klasszikus" műxik általában! :oops:

.
Igen. Pedig az állandó negativ jelzők a nyugati haladó sajtó hozzátartozói a nekik nem tetsző politikusok esetében. Orbán mindig "nemzeti konzervativ Orbán" vagy legalább "jobboldali populista Orbán" stb.
Amivel nem lenne semmi baj, ha Merkelnél, most Scholtznál, Macronnál, Van detlr Leyennél, Bidennél meg az összes többi "jó oldalon álló" politikus elé is tennének minősitő jelzőt, hogy pl. transatlantista, vagy Draghinál a "soha nem megválasztott" jelzőt. De tőlem irhatnak "pozitiv" jelzőt is (aminek nehéz keresése közben rájönnének esetleg, hogy mennyire jellegtelen alakokról van szó :)) Igy gyakran csak marad az alkalmi "meggyőződéses európai" jelző esetleg,ha ki akarják emelni, hogy az illető hive annak, hogy az EU több hatalmat kapjon a tagállamok rovására.
Bocsánat, most elkalandoztam. Ezt is lehet törölni...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 655
55 312
113
Jut eszembe beszéltem tegnap Picard kapitánnyal és fel van háborodva, hogy lecserélted egy ócska francia kocsira! Felháborodásának szót adva lecsesztem @cirqle mire volt kedves kijavítani, hogy az te voltál! Szóval visszarakhatnád az öreget! Megyek beveszem az esti gyógyszeremet mert ha ma is elfelejtem a Berki Krisztiánnal vacsorázok! Pusz
Kis magyarázat: Tulajdonképen egy olyan figurát kerestem akkoriban, amelyik fogja a fejét kétségbeesésében, mikor olvassa a fórum egyes hozzászólóit. Nem is kapcsoltam, hogy az Dr. Picard, amig ti myomatékosan fel nem hivtátok erre a figyelmemet.
A béke kedvéért felélesztem, Citroen megy a garázsba. :)
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Kis magyarázat: Tulajdonképen egy olyan figurát kerestem akkoriban, amelyik fogja a fejét kétségbeesésében, mikor olvassa a fórum egyes hozzászólóit. Nem is kapcsoltam, hogy az Dr. Picard, amig ti myomatékosan fel nem hivtátok erre a figyelmemet.
A béke kedvéért felélesztem, Citroen megy a garázsba. :)
A lehetséges nem HIMARS beszerzés melett ez a hét jó híre! Köszönjük! :rolleyes: Amúgy is a francia kocsik hátsó hídasok egy kalap szar az összes!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Nárcisztikus személyiségzavar sajátja, hogy folyamatosan rajongó közönség kell nekik, és elismerés. A látszólag segítőkész, valójában saját magát ünneplő szakértő póz felvétele náluk gyakori. Egy idő után azonban elunják a közönségüket, vagy nem kapják meg az elvárt mennyiségű s*ggnyalást, ne adj' Isten vitába szállnak velük, főleg ha abban alulmaradnak. Ilyenkor gyorsan tovább állnak és keresnek új, friss közönséget közönséget a személyiségzavaruk napi megélésére, persze kihangsúlyozva, lelépésük micsoda veszteség mindenkinek.
Én nem mennék ilyen messzire, de kétségtelen, hogy mindhárom nagyjelenettel távozó esetén eléggé értetlenül álltam a dolog előtt.
Lehet, hogy éppen nem asszisztáltam végig az utolsó vergődéseiket.
Molnival rendszeresek voltak a véleménykülönbségeink, de ettől függetlenül voltak normális hangvételű privátjaink is.
Biztos vagyok benne, hogy nála most egy a privát életben meglévő váltásnak is kellett lennie ahhoz, hogy lépjen.
@Zaphod Beeblebrox tanácsát a helyében megfogadtam volna.
És ezzel együtt is azt gondolom, hogy nem biztos hogy nem fog Ő még visszatérni. Ha jól értem a fórummotor működését, akkor neki még van visszaút.
Mindenesetre nála szerintem túl elnézőek voltak az üzemeltetők. Én még nem voltam itt akkoriban, amikor kapott pár nevelő célzatú komolyabb büntit, de szerintem mostanra nyilvánvalóvá vált a dolog, hogy az ilyen jellegű alkudozás nem igazán vált be (nem is nagyon szokott!).
Szerintem, csak azért mert kontentet gyártott nem lett volna szabad engedni az ámokfutásait. @Tcat maga is elismerte, hogy vele sokkal elnézőbbek voltak. És szerintem ez nagyon sok fórumozónak eléggé b@szta a csőrét. Persze erre ő meg rá is játszott, mintegy a speciális státuszát - ahol lehet - fitogtatva.
Aztán mi lett belőle: Tulajdonképpen sértődötten távozott.
Kérdés az, hogy ha a fórum közössége nem volt érdemes (!) a jelenlétére, arra még elég jó, hogy a privát youtube csatornáját tovább reklámozzuk?
Ezzel nem le akarom beszélni (Sőt!) a közösségből jelenleg is feliratkozókat a csatornájának a követéséről, előfizetéséről, támogatásáról.
Inkább csak elvekről beszélek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Ki volt a 3.? Mert Cifu csendesen nem jött többet addig is nagy-nagy türelme volt. Csak MB emlegette néha.
Hpasp, Cifu, Molni.
Ha valaki törölteti az eddigi történetét, az egy teátrális marhaság.
Vannak olyanok, akiknek a munkája követelte meg a töröltetést, de tudtommal Ő csak egyszerűen berágott az oroszokra. Vagy a tököm tudja mire...
Én alapvetően nagyon bírtam. Főleg egy platformon voltunk. Néha volt pár építő jellegű üzenetváltásunk haditengerészeti topicokban.
De azt nem bírom, ha egy közösség tagjaként kollektíve "büdössé" vagyok nyilvánítva.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 112
113
37a7474911e4d84b8e0695b13ed81258.png


Háttő én egyszer távoztam nagyjelenettel.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Hpasp, Cifu, Molni.
Ha valaki törölteti az eddigi történetét, az egy teátrális marhaság.
Vannak olyanok, akiknek a munkája követelte meg a töröltetést, de tudtommal Ő csak egyszerűen berágott az oroszokra. Vagy a tököm tudja mire...
Én alapvetően nagyon bírtam. Főleg egy platformon voltunk. Néha volt pár építő jellegű üzenetváltásunk haditengerészeti topicokban.
De azt nem bírom, ha egy közösség tagjaként kollektíve "büdössé" vagyok nyilvánítva.
@Cifu nem töröltette magát.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Bocsánat, én nem fogok elmenni olyan dolgok mellett, hogy meghazudtolnak és általam nem leírt dolgokat állítanak be nekem.
Én ezt szóvá tettem és tenni is fogom.
Múltkor IS bizonyosságot nyert a dolog. Nem csak részemről.
A békesség jegyében el kellene nézni az n+1. esetet?
De tudod mit.. ne tereljük ebbe az irányban (én kontra wilson a beszélgetést) mert nem is erről szólt. Eleve wilson itteni megjelenése és hozzászólása terelte ide. Kanyarodjunk vissza.


De mint írtam, én elfogadom a moderáció elvekkel kapcsolatos bárminemű választ.
Szabályzatnál értem, hogy olvasható és létezik.
Viszont a következetes használata, no az biztosan sérül.
Én nem szeretnék senkit sem megvádolni. ÉRDEKEL csupán. Nem látok bele. Direkt nem saját eseteimet írtam.

Ami igaz, hogy regisztrációm nem régi. Ha ez számít.
Utánanézhettek, teljesen valós személy vagyok.

Nos.. hangulatkeltésben benne vagyok téma.
Itt most konktrétan erre az esetre gondolsz a moderációval kapcsolatos kérdésemre?
Vagy melyik másikra, ha van ilyen, az ukrajnai topikban? Kit lázítottam, ki ellen? Kinek a hangulatát fokoztam, mi mellett és ki ellen?

Én félre ne érts... amúgy ezeken a szaporodó eseteken kívül teljesen elégedett vagyok a moderációval.
És nem egy hozzászólásomat én is töröltem volna, számoltam is törléssel, tiltással, amit bent hagytak. Pedig bizonyosan olvasták.
Szerintem jól is csinálják, csinálták eddig.
De ezen események véletlen egybeesése és gyarapodó sokasága.. érthetetlen.

Béke. Csakis igazságosan.
Lehet hülye vagyok, de az ukrán topicot HÍREKnek szánták és ezek szakmai nem politikai kommentálására. Minden, ami ebbe nem tartozik bele törölhető. Csak itt ezt nem nagyon vette figyelembe a többség, így jött ki a 2 órás hozzászólás-limit, hogy mégis a politikai fröcsögésen kívül legyen oldalanként néhány hír is olvasható.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Piszok egyszerű ám és csak kismilliószor volt elmondva: hír topic. Amelyik kommentek mennek a darálóba azoknál mindig van valami. Off, nem fér bele, flame szításra jó csak, potenciálisan flame lenne belőle, stb., stb. Nem kell ebbe semmit belelátni. Persze akinek kényelmesebb úgy, az lásson bele amit akar, csak ne fárasszon vele :)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 655
55 312
113
Mondjuk MB tipikusan az a szemellenzős mérnök, akiből rengeteget ismerek, aki rohadt okos, de szakbarbár. Nagyon ért a szakmájához, és azt hiszi minden máshoz is, de igazából életből felmentett. Viszont emiatt rohadtul frusztrálja hogy kevésbé tehetséges emberek többre viszik nála.
Ez nagyon jól összefoglalja a lényeget az utolsó 8 vagy több(?) év itteni tapasztalatok alapján.
De helyesbitenék: "frusztrálja, hogy SZERINTE kevésbé tehetséges..."Éppen ez a bökkenő.
OFF:
Szerintem a (volt) kollégának pár nagy pofon hiányzott gyermekkorában, akkor megtanult volna talán kicsit is civilizáltan viselkedni,ha már a nagy intelligenciában erre magától nem jött rá.
Tudom, hogy ez manapság nem pc, pedig igy van. Miért lennék vele szemben elnézőbb, mint ahogy ő elnéző másokkal? Ő közösitette ki magát. Jó ideje ignore-on volt nálam e miatt, mint egyike a 3nak.
Ezt olvashatja és reagálhat, ha akar. Vagy nem.
OFF.
Jöhet a bannhammer, ha nem lehet nyilvánvaló dolgokat kimondani. Jó éjszakát mindenkinek!
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
Piszok egyszerű ám és csak kismilliószor volt elmondva: hír topic. Amelyik kommentek mennek a darálóba azoknál mindig van valami. Off, nem fér bele, flame szításra jó csak, potenciálisan flame lenne belőle, stb., stb. Nem kell ebbe semmit belelátni. Persze akinek kényelmesebb úgy, az lásson bele amit akar, csak ne fárasszon vele :)

Ok, hír topik.
Legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 655
55 312
113
Sarkos? - Talán.
De ettől még lehet tűpontos megállapítás.
(Speciel ezt nem tudom megitèlni, én nem ismerem régről emlitett kollégát)


Nyilván! De nem kell úgy csinálni mintha Molni valami szent ember lett volna. Én speciel rendre a Közlekedési balesetek kapcsán meg fogalmazott végletes véleményei kapcsán másztam plafonra. (Hogy büntetne, stb.)

+még annyit, hogy valamilyen szinten igenis van közünk hozzá, és a távozásához, lévén ez olyan amilyen de mégiscsak egy közösség, aminek évekig aktív, és meghatározó tagja volt.
Persze,a társadalom a hibás...
:)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 112
113
Piszok egyszerű ám és csak kismilliószor volt elmondva: hír topic. Amelyik kommentek mennek a darálóba azoknál mindig van valami. Off, nem fér bele, flame szításra jó csak, potenciálisan flame lenne belőle, stb., stb. Nem kell ebbe semmit belelátni. Persze akinek kényelmesebb úgy, az lásson bele amit akar, csak ne fárasszon vele :)
Tcat egyik oldalnak se lesz fehér ember a moderátor sosem, úgy néz ki...
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 939
21 577
113
Piszok egyszerű ám és csak kismilliószor volt elmondva: hír topic. Amelyik kommentek mennek a darálóba azoknál mindig van valami. Off, nem fér bele, flame szításra jó csak, potenciálisan flame lenne belőle, stb., stb. Nem kell ebbe semmit belelátni. Persze akinek kényelmesebb úgy, az lásson bele amit akar, csak ne fárasszon vele :)
8a636de9afa274c458a078f1ea98784e.jpg
 
Status
Not open for further replies.