[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Először én is ezt hittem, de beleolvastam a cikkbe, és ott nekem úgy tűnik, hogy már szinte befejeződtek a tárgyalások. Konkrét időpontot is említett az aláírásra, ami szreintem azt jelenti, hogy gyakorlatilag biztos a deal:

At the same time, Rheinmetall is in talks with Lockheed Martin, the U.S. company manufacturing the HIMARS (High Mobility Artillery Rocket System) multiple rocket launchers in heavy use with Ukrainian troops, Papperger said.

"At the Munich Security Conference, we aim to strike an agreement with Lockheed Martin to kick off a HIMARS production (in Germany)," he said, referring to an annual gathering of political and defence leaders in mid-February.

"We have the technology for the production of the warheads as well as for the rocket motors - and we have the trucks to mount the launchers upon," Papperger said, adding a deal may prompt investments of several hundred million euros of which Rheinmetall would finance a major part.
Árcédulával van komoly baj, illetve hogy amerikai cucc, még ha itt is szerelik össze - ezért nem gondoolom hogy nálunk valaha is HIMARS lesz.

Észtek (2022): 6 darab HIMARS-ért fizettek 500 millió dollárt rakétákkal együtt!
Dánia (2023): 19 lövegért és 8 PULS-ért 248 millió dollárt fizetnek - ebben is lehet valamennyi rakéta.

Attól még hogy a németek szerelik össze attól még az amcsik mondják meg kinek lehet eladni - ettől meg kitöri Orbánt a frász.
Továbbra is elhanyagolható szerintem a HIMARS esélye nálunk.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113
Amúgy HIMARS rakétáit évtizedk óta licencgyártja a DIEHL - ebben semmi új. Papperger a rakétavetőket akarja licencgyártani MAN teherautókon.
"We have the technology for the production of the warheads as well as for the rocket motors - and we have the trucks to mount the launchers upon," Papperger said, adding a deal may prompt investments of several hundred million euros of which Rheinmetall would finance a major part.

Szerintem ő rakétát is akar gyártani. Ahelyett hogy összefognának a német cégek, már megint mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti...

A DIEHL tudomásom szerint most is gyárt HIMARS rakétákat...M31-est. Ezt a boltot már elvitték.
Emlékszel még a Diehl MLRS ötletére, ami MAN alvázon volt? Lehet hogy végül valahol mégis összefut az RM-Diehl történet?
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Árcédulával van komoly baj, illetve hogy amerikai cucc, még ha itt is szerelik össze - ezért nem gondoolom hogy nálunk valaha is HIMARS lesz.

Észtek (2022): 6 darab HIMARS-ért fizettek 500 millió dollárt rakétákkal együtt!
Dánia (2023): 19 lövegért és 8 PULS-ért 248 millió dollárt fizetnek - ebben is lehet valamennyi rakéta.

Attól még hogy a németek szerelik össze attól még az amcsik mondják meg kinek lehet eladni - ettől meg kitöri Orbánt a frász.
Továbbra is elhanyagolható szerintem a HIMARS esélye nálunk.
Szerintem is rosszul járnánk vele.

Adja az ég, hogy igazad legyen, de ahol ekkora pénzekről van szó, ott bármi és bárminek az ellentéte is megeshet.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Szerintem is rosszul járnánk vele.

Adja az ég, hogy igazad legyen, de ahol ekkora pénzekről van szó, ott bármi és bárminek az ellentéte is megeshet.
Kevés a forrásunk, szóval biztos hogy az olcsóbbat választják - ami a dán beszerzés alapján is a PULS lehet.
Orbán amerika-fóbiája miatt is kisesélyes - évekig tartott míg a NASAMS-et átnyomták raja, pedig akkor még a Trump haverja ajánlgata a hipóivást koronvírus ellen a Fehérházban...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113
Kevés a forrásunk, szóval biztos hogy az olcsóbbat választják - ami a dán beszerzés alapján is a PULS lehet.
Orbán amerika-fóbiája miatt is kisesélyes - évekig tartott míg a NASAMS-et átnyomták raja, pedig akkor még a Trump haverja ajánlgata a hipóivást koronvírus ellen a Fehérházban...
Az a nagy kérdés, hogy a németek melyiket fogják rendszeresíteni és mikor rendelik meg... persze csak ha még mindig a német rendelésekre várunk és hogy részben vagy teljesen kifizessék a fejlesztési költségeket, ahogy a H145M Spike integrációnál, a Skyranger-rel stb.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Az a nagy kérdés, hogy a németek melyiket fogják rendszeresíteni és mikor rendelik meg... persze csak ha még mindig a német rendelésekre várunk és hogy részben vagy teljesen kifizessék a fejlesztési költségeket, ahogy a H145M Spike integrációnál, a Skyranger-rel stb.
Szerintem a németekre nem várunk: hiába a nagy fordulat, még a +100 mrd-t sem kötötték le, csak minimálisan.
Náluk egy új sisak rendszeresítése egy évtizedbe telik a bürokráciájuk miatt...

A Skyrangerrel szerintem a Mistral integrációra várunk - MBDA-val megy a huzavona...Tömböl utalt erre, a francia követtel is talán emiatt beszélt Bobo...
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Attól még hogy a németek szerelik össze attól még az amcsik mondják meg kinek lehet eladni - ettől meg kitöri Orbánt a frász.
Továbbra is elhanyagolható szerintem a HIMARS esélye nálunk.

Kedvencem volt, mikor visszaolvastam, hogy nem rég még Terminátor is figyelmeztetett téged, hogy igazából nem tudod a miniszterelnök geostratégiai világképét. Én még fogadni is mernék, hogy több amerikai politikus barátja van neki, mint neked.
 
  • Hűha
Reactions: Venom85

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Kedvencem volt, mikor visszaolvastam, hogy nem rég még Terminátor is figyelmeztetett téged, hogy igazából nem tudod a miniszterelnök geostratégiai világképét. Én még fogadni is mernék, hogy több amerikai politikus barátja van neki, mint neked.
Elég sokat mesél róla nyilvánosan meg cikkeket is irogatnak az emberei erről...persze lehet hogy ezekben is hazudozik össze-vissza. :D

Mindenesetre nem vettünk eddig amerikai fegyvereket a NASAMS-eken és az AMRAAM-okon kívül, Bobo meg párnapja mondta el hogy az európaiakat preferáljuk.
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 882
7 094
113
648 x M270
18 ATACMS
6 indítójármű

Elég olcsónak tűnik számomra. Drágábbra számítottam.
Ha az árak valóban ilyenek, akkor a magyar hadsereg új GMLRS-e a Himars lesz.
ezgif-com-gif-maker.gif
ezgif-com-gif-maker-1.gif
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Szelintem meg ez csak 2026 után lesz ezélt ilyen láélős, szinte biztos, hgy Himals lesz, minimális 24 db számban. A tölök kilobbízik e még valamennyit az mál a politika...
Nagyon rá vagy kattanva a HIMARS-ra prokurátor, pedig @krisss centurió is meg mondta, hogy nem vagy túl jól informált ezen a téren!
Amúgy nem valami naprakész helyekről szerzed a pletykákat.

Képzeld csak el milyen sok lakomát és gladiátor játékot tudnál szervezi az adóbevételből, ha az általad igazgatott júdeaiak szállítják a tüzesnyilakat Pannóniába!
Egyébként is köztudomású, hogy a pannóniai hadúr nem kedveli azokat, akik Herkules oszlopain túl élnek és nagyobbnak képzelik magukat Rómánál is!
Szóval Jupiterre mondom: nem lesz itt HIMARS! ;)
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Lehetséges témák - saját "tippmixem" valószínűségi sorrendben
  1. Végre leszerződjük a Skyrangert, mert a franciák végre értelmesen állnak hozzá a Mistral integrációhoz
  2. HX3 löveget szerződjük - kis esélyes, mert még gyerekcipőben jár ez a fejlesztés
  3. Az RM-et bele akarjuk vonni a PULS-gyártásba, még mielőtt leszerződünk rá:
    A jármű alapja lehetne HX3-teherautó, a rakéta gyártásba sem ártana az RM szaktudása és piaci ereje. A spanyoloknál ugye az EXPAL nyomul a PULS-szal, ami viszont már az RM tulajdonába került.
    Ha ledumáljuk az RM-mel, hogy inkább nálunk készüljenek a rakéták, akkor nem lesz konkurenciuánk az európai piacon PULS-rakéták terén. Cserébe felhúzunk rá egy közös üzemet - ahogy "szoktuk"!
  4. Nem kell HITRON, inkább Boxert küldjék Pappi!
  5. Skynex C-RAM rendszert veszünk
  6. RM birodalmi lépegetőből 3 hadosztálynyi rendel
  7. Akármi...
Inkább a RM új projektje: tervezik a HIMARS sorozatvető gyártását a hozzávaló rakétákkal, mi meg nyilvánvaló első vevők lennénk. Amúgy is tervben lehetett a HIMARS beszerzés így meg, hogy a lefontosabb beszállító is gyártani fogja adja magát a dolog. Egyébként ha a RM fogja gyártani a rakétákat (Pappi nagyon ambícionálja) akkor nincs kizárva, hogy Várpalota is képbe kerülhet.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 468
18 525
113
Inkább a RM új projektje: tervezik a HIMARS sorozatvető gyártását a hozzávaló rakétákkal, mi meg nyilvánvaló első vevők lennénk. Amúgy is tervben lehetett a HIMARS beszerzés így meg, hogy a lefontosabb beszállító is gyártani fogja adja magát a dolog. Egyébként ha a RM fogja gyártani a rakétákat (Pappi nagyon ambícionálj.) akkor nincs kizárva, hogy Várpalota is képbe kerülhet.
Nem lesz HIMARS mert azt 10 év múlva is várhatnánk mire kész!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 348
35 195
113
Inkább a RM új projektje: tervezik a HIMARS sorozatvető gyártását a hozzávaló rakétákkal, mi meg nyilvánvaló első vevők lennénk. Amúgy is tervben lehetett a HIMARS beszerzés így meg, hogy a lefontosabb beszállító is gyártani fogja adja magát a dolog. Egyébként ha a RM fogja gyártani a rakétákat (Pappi nagyon ambícionálj.) akkor nincs kizárva, hogy Várpalota is képbe kerülhet.
Csak az amcsikat továbbra szem szereti az Orbán-kormány (pl. ma is volt velük egy csörte) - nem hiszem, hogy amerikai fegyvereket vennénk még ha Európában is gyártják őket... Attól még amerikai "póráz" lenne rajtuk, hiába gyártja az RM.
Egyébként is ez még csak terv: nincs rá szerződés az RM és az LM között, sok év mire az első rakéta legördülne a gyártósorról...

Szóval személy szerint még török rakétavetőt is esélyesebbnek tartom mint az amerikait...