Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

Kopi2000

Guest
Nyilván, aki ide látogat, az tudja, hogy szoktam ide írni olyan dolgokat, amik a saját praxisom termékei. Meg általában ide is és a geotermikus topikba is azért írtam, hogy a napi sajtó tendenciózusan ferdített és álhírei (legyen az ultrazöld vagy éppen kormánypropi) mellett valós adatokkal kiegészíthetők legyenek, akár közérdeklődésre számot tartó témák is... Meg azt hiszem, ha ugyan kevesen is tettek fel kérdéseket, azokra azért szoktam válaszolni. Most, hogy a biztpolból kitiltottak, úgy érzem, félember lettem, félemberként meg nincs kedvem feltétlen itt sem erőlködni. Ezért felteszek némi szondázó kérdést. Folytassam itt azt a tevékenységet, amit eddig végeztem vagy inkább ne?
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky
K

Kopi2000

Guest
Nyilván, aki ide látogat, az tudja, hogy szoktam ide írni olyan dolgokat, amik a saját praxisom termékei. Meg általában ide is és a geotermikus topikba is azért írtam, hogy a napi sajtó tendenciózusan ferdített és álhírei (legyen az ultrazöld vagy éppen kormánypropi) mellett valós adatokkal kiegészíthetők legyenek, akár közérdeklődésre számot tartó témák is... Meg azt hiszem, ha ugyan kevesen is tettek fel kérdéseket, azokra azért szoktam válaszolni. Most, hogy a biztpolból kitiltottak, úgy érzem, félember lettem, félemberként meg nincs kedvem feltétlen itt sem erőlködni. Ezért felteszek némi szondázó kérdést. Folytassam itt azt a tevékenységet, amit eddig végeztem vagy inkább ne?
Egyébként, eredetileg az volt az elképzelésem, hogy amennyire a publicitás és az anonimitás engedi, végig követnék itt egy akkugyári fejlesztési folyamatot, a beruházás tervének a kipattanásától, egészen az üzemeltetéséig. (A környezetvédelmi kockázatokkal, azok kivédésével és egyéb összefüggésekkel kapcsolatosan.) Hiszen erről pro és kontra sokan írnak és cikkeznek, de kevesen valós infók alapján... illetve sok esetben nem kerülnek a nyilvánosságra olyan állami, vagyonkezelői félelmek sem, amik ezzel a tematikával kapcsolatosak.... Pedig már vannak, bár ezek nem publikusak.. Ebben nekem lett volna rizikóm, mivel az a projekt, amin dolgozom, még nem került be a médiába, bár már az állam is mossa a kezeit, a többi projektet ért támadások miatt. Hiába a kiemelt státusz... Ezt a feladatot, nem tudom, hogy el tudom-e vállalni, pedig én, sokak véleménye ellenében nem vagyok egy szarrágó, nemzetellenes alak. Meg technológia ellenes sem... Tegnap, pénteken negyed hatig egyeztettem az állam képviselőjével egy ilyen ügyben, két órán keresztül... És megszereztem a feltétlen hozzájárulásukat, de úgy, hogy én diktáltam az adott környezetre ráhúzható környezetvédelmi feltételeket... (Eközben pedig a telefonomon HTKA-ztam, ez itt a reklám helye...). Egyébként eléggé skizofrén dolog, hogy felelős állami tisztségviselőkkel jól jövök ki, nem hazaárulóznak le, hanem kölcsönösen együttműködünk, elfogadják a súgásaim, amik minden félnek (állam és a beruházó) előnyösek, bár nem vagyok a kormány híve, de az ország ellensége sem, így én javasoltam pld. azokat a monitoring előírásokat, amik bekerülnek a vagyonkezelői hozzájárulásba, részben a Blitz97 által küldött gödi elgondolkodtató anyagok alapján...
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1
K

Kopi2000

Guest
No jól van... annak örömére, hogy nem tiltottak innen általánosan ki, felteszek néhány képet egy akkugyár terezett vízbázisának hatásairól.....Amit az állam képviselője már el is fogadott... Sok kommentet nem írok, de kérdésekre, ha annak, szívesen válaszolok....





Azt, hogy mi van az amúgy munkaközi ábrákon (véglegest azért nem teszek fel), egyenlőre mindenkinek a saját fantáziájára bízom. Lehet, hogy a Kiborgok támadása....
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 568
113
No jól van... annak örömére, hogy nem tiltottak innen általánosan ki, felteszek néhány képet egy akkugyár terezett vízbázisának hatásairól.....Amit az állam képviselője már el is fogadott... Sok kommentet nem írok, de kérdésekre, ha annak, szívesen válaszolok....





Azt, hogy mi van az amúgy munkaközi ábrákon (véglegest azért nem teszek fel), egyenlőre mindenkinek a saját fantáziájára bízom. Lehet, hogy a Kiborgok támadása....
Csak óvatosan bárminek is a felrakásával. Ki tudja, bármiből lehet bármi. Nem annyian olvasnak itt ahányan olvassák, olvashatják. Csak ésszel.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
A hazai magas árak, kicsit erősebb forint miatt, már sok terméknél jóval olcsóbb az import!


Mivel a NépEgészségügyi Termék Adót csak itthon, export esetén nem kell fizetni, így magyar terméket itthon lassan nem, vagy csak jóval drágábban lehet kapni, mint az importot!


Tehát ha magyar terméket akarunk olcsón, külföldön megkapjuk!
Érdekesen "védjük" a hazai piacot, lakosságot! Gratulálok!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
És ez is svéd cég, mint az a cég, amelyik kivonulásáról én is tudok, és írtam már korábban... az ~150 közvetlen munkahely, ez ~650, de áttételesen ez komoly gond lesz mindkét térségben. Vége lesz a munkaerőhiány korszakának.

Az európai gazdaság, meg a magyar is, kiválóan veszi az akadályokat, mehet az euronewsbe, hogy mekkora siker, mennyit csökkent a gázfogyasztás, a hazai hírekbe meg az, hogy mennyire jó azeri gázt vettünk (papíron)... ez meg a valóság, a gyárbezárások...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 338
113
És ez is svéd cég, mint az a cég, amelyik kivonulásáról én is tudok, és írtam már korábban... az ~150 közvetlen munkahely, ez ~650, de áttételesen ez komoly gond lesz mindkét térségben. Vége lesz a munkaerőhiány korszakának.

Az európai gazdaság, meg a magyar is, kiválóan veszi az akadályokat, mehet az euronewsbe, hogy mekkora siker, mennyit csökkent a gázfogyasztás, a hazai hírekbe meg az, hogy mennyire jó azeri gázt vettünk (papíron)... ez meg a valóság, a gyárbezárások...
akkor ez is állami tulajdonba kerülhet és bővűlhet a gyártott termék paletta.
re privatizáció.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
És ez is svéd cég, mint az a cég, amelyik kivonulásáról én is tudok, és írtam már korábban... az ~150 közvetlen munkahely, ez ~650, de áttételesen ez komoly gond lesz mindkét térségben. Vége lesz a munkaerőhiány korszakának.

Az európai gazdaság, meg a magyar is, kiválóan veszi az akadályokat, mehet az euronewsbe, hogy mekkora siker, mennyit csökkent a gázfogyasztás, a hazai hírekbe meg az, hogy mennyire jó azeri gázt vettünk (papíron)... ez meg a valóság, a gyárbezárások...

Láttam valamit pár napja, hogy svédek elég csúnyán megzuhantak, a sok bevándorolt fogorvos és a törökökkel, oroszokkal balhézás meghozta hatását. Bár állítólag pozitív hozománya a dolgoknak, hogy a lakásárak is mennek lefelé.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 338
113
Láttam valamit pár napja, hogy svédek elég csúnyán megzuhantak, a sok bevándorolt fogorvos és a törökökkel, oroszokkal balhézás meghozta hatását. Bár állítólag pozitív hozománya a dolgoknak, hogy a lakásárak is mennek lefelé.
a lakásárak le a kamatok fel.
így lehet hatalmas pénzeket kihúzni a lakossság zsebéből.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 338
113
értékesítési láncot is kapod a bejáratott márkanévvel együtt?
a márkanév azért márkanév hogy segítsen az eladásba.

de nem kell a teljes érékesítési lánc elég csak azt összehangolni hogy az érdekszféránkba legyen értékesítés. a fölösleges kapacitásokkal meg termékpalettát kell bővíteni... És rá kell állni egy teljes hazai háztartási berendezés gép gyártásra...

függetleníteni magunkat. a nyitott exportgazdaságot elkezdni átalakítani . mert a világhelyzet is átalakul.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
a márkanév azért márkanév hogy segítsen az eladásba.

de nem kell a teljes érékesítési lánc elég csak azt összehangolni hogy az érdekszféránkba legyen értékesítés. a fölösleges kapacitásokkal meg termékpalettát kell bővíteni... És rá kell állni egy teljes hazai háztartási berendezés gép gyártásra...

függetleníteni magunkat. a nyitott exportgazdaságot elkezdni átalakítani . mert a világhelyzet is átalakul.
Irigylem az állandó kifogyhatatlan optimizmusod minden üzlet egyszerűségéről.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Láttam valamit pár napja, hogy svédek elég csúnyán megzuhantak, a sok bevándorolt fogorvos és a törökökkel, oroszokkal balhézás meghozta hatását. Bár állítólag pozitív hozománya a dolgoknak, hogy a lakásárak is mennek lefelé.
állítólag az ikea is orosz fára is épített jelentős részben, és a kiesése nagy gondot okoztt, meg volt azért ott más összefonódás gazdaságilag bőven, szóval el tudom képzelni.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
a márkanév azért márkanév hogy segítsen az eladásba.

de nem kell a teljes érékesítési lánc elég csak azt összehangolni hogy az érdekszféránkba legyen értékesítés. a fölösleges kapacitásokkal meg termékpalettát kell bővíteni... És rá kell állni egy teljes hazai háztartási berendezés gép gyártásra...

függetleníteni magunkat. a nyitott exportgazdaságot elkezdni átalakítani . mert a világhelyzet is átalakul.
Jászberényben van a nagy Electrolux gyár az még nem zárták be. Bár ha jól emlékszem leépítések ott is voltak. Az a helyzet Európában már nehéz költséghatékonyan hűtőt gyártani.. jobban megéri Ázsiában vagy Dél Amerikában legyártatni az Electrolux-nak.
Viszont ez a Nyíregyházi hír annak fényében érdekes, hogy pár napja a közgyűlésen ment a balhé mert be akar települni egy koreai cég ami aksikhoz gyárt fém alkatrészeket. Épp ki akarják őket utálni a városból mert nem akarják elhinni, hogy nem lesz veszélyes üzem.


El kéne már dönteni kell-e meló vagy sem.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 504
6 474
113
Jászberényben van a nagy Electrolux gyár az még nem zárták be. Bár ha jól emlékszem leépítések ott is voltak. Az a helyzet Európában már nehéz költséghatékonyan hűtőt gyártani.. jobban megéri Ázsiában vagy Dél Amerikában legyártatni az Electrolux-nak.
Viszont ez a Nyíregyházi hír annak fényében érdekes, hogy pár napja a közgyűlésen ment a balhé mert be akar települni egy koreai cég ami aksikhoz gyárt fém alkatrészeket. Épp ki akarják őket utálni a városból mert nem akarják elhinni, hogy nem lesz veszélyes üzem.


El kéne már dönteni kell-e meló vagy sem.
Eleve NEM akkugyár lenne Nyíregyházán, de ez az apróság a felhergelt leendő munkavállalókat nem érdekli.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Facebook-on terjed egy fotómontázs, hogy ezeken az meghallgatásokon ugyanazok a DK közeli megélhetési hőbörgők adják a hangot akik a "tanártüntetéseken".
Az egész ellenzék részállt ezekre a beruházásokra. Gödön a napokban a Szabó Tímea szólalt fel a közmeghallgatáson.

Mi Hazánk meg a Monumentum a Deberecenit próbálja lenépszvaztatni