[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 350
113
Ez messzire vezet, de a német megszállók és a velük kollaborálók eredendő bűne, hogy az országot (nem csak Budapestet) erőddé alakították, amelynek az egyetlen feladata az volt, hogy hátráltassa a szovjet offenzívát.
Bármi áron. Ez elsősorban német érdek volt, és nem magyar.
Az áldozatok (katonai és civil, német vagy magyar) egyszerre voltak tulajdoníthatóak ennek az “utolsó emberig” hozzáállásnak - amelybe Magyarországot beleerőszakolták - és a szovjet offenzívának, amely meg, hát nem előzmények nélküli.

Az egyéni sorsokról megemlékezni szerintem teljesen OK, és ennek az egésznek eddig is kéne tartania. Ebből ilyen náci-nem náci kérdést csinálni most már kicsit okafogyott.

Azt viszont tartsuk észben, hogy vékony a jég, amelyen most Orbánéknak manőverezniük kell. Most látványosan elővenni olyan “békés” antifákat, akik a mindenhol nácinak nyilvánított megemlékezőket vegzálják, politikailag most hatványozottan megkeserítené az ország életét.

Ez igaz!

Azt viszont fontosnak tartom, hogyha Brüsszel és a Nyugat társadalom-formálási előírásait nem hajtotta volna végre a "Nemzeti Politika" a látható eredménnyel --szinte feltétel nélkül--, akkor Mo-on többszínűbb társadalom lenne, saját kezdeményező képességgel, normális önvédelmi reakciókkal, arra képes társadalmi csoportokkal.
Egy egészséges társadalomban vannak/lennének csoportok amelyek könnyedén el tudnák végezni az ilyenkor bizony szükséges "piszkos munkát"/takarítást a finomkodó, arra kényszerülő Politika helyett.
Ezzel nincs is/nem is lenne semmi gond, közismerten benne van a játékban.
..."csak", akkor nem kellene ezen a területen is a "korrekt"/balek politikai példakép hibáit ismét elkövetni, és "letolt-gatyával" várni ezen a területen is az eseményeket!

Kis emlékeztető: A "kiherélése" egy --például a magyar-- társadalomnak igencsak előre hozta a történelemben az ezt eltűrő Politikai Vezetések bukását! :oops:

Esetleg el kellen kezdeni "pedálozni" a hiba-javítás ügyében az "átszunyált+ 12+ év után!!! :oops:

.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Ez igaz!

Azt viszont fontosnak tartom, hogyha Brüsszel és a Nyugat társadalom-formálási előírásait nem hajtotta volna végre a "Nemzeti Politika" a látható eredménnyel --szinte feltétel nélkül--, akkor Mo-on többszínűbb társadalom lenne, saját kezdeményező képességgel, normális önvédelmi reakciókkal, arra képes társadalmi csoportokkal.
Egy egészséges társadalomban vannak/lennének csoportok amelyek könnyedén el tudnák végezni az ilyenkor bizony szükséges "piszkos munkát"/takarítást a finomkodó, arra kényszerülő Politika helyett.
Ezzel nincs is/nem is lenne semmi gond, közismerten benne van a játékban.
..."csak", akkor nem kellene ezen a területen is a "korrekt"/balek politikai példakép hibáit ismét elkövetni, és "letolt-gatyával" várni ezen a területen is az eseményeket!

Kis emlékeztető: A "kiherélése" egy --például a magyar-- társadalomnak igencsak előre hozta a történelemben az ezt eltűrő Politikai Vezetések bukását! :oops:

Esetleg el kellen kezdeni "pedálozni" a hiba-javítás ügyében az "átszunyált+ 12+ év után!!! :oops:

.
Hát nem tudom, de sztem az többet segítene a gondolkodó társadalmon ha szisztematikusan
nem végezték volna ki -az akkor még világhírűen jó- magyar közoktatást.
 
  • Imádom
  • Tetszik
Reactions: bel and Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Tek+készenlétisek.
Lehet, hogy a TEK van ott, pontosan nem tudom, de áll néhány sötétre festett BTR az udvaron, félretolt Mi-2-k, tehát nem öregek otthona, az biztos. Majd egy pesti megmondja.
Is.
Igen, a hírhedt szegregátum éppen az egyik fő rendőrségi objektum tőszomszédságában található.

hos-utca-2-e1574425338226.jpg


A helyzet csak elős ránézésre abszurd: A hős utcai gettó alapvetően nem a bűnelkövetések helyszíne, hanem a bűnelkövetők (és nem kis részben lecsúszott áldozataik) tartózkodási helyeként funkcionál(t).

Részben vidékről (főleg Borsodból, Szabolcsból), részben a főváros egyéb lepusztult részeiből verődött össze az évek során a Hős utca nyomorult népessége. Ismerek olyan családot, amely Borsodi uzsorások elől menekült föl Budapestre, persze lényegében nincstelenül - és a Hős utcában talált végül szállást. (Csöbörből vödörbe.) Aztán innen rajzottak ki ügyeskedni, lomizni, lopni, balhézni (Ha az 1-es villamos mesélni tudna...!) dizájnerdrogokat (vagy a testüket) árulni - és néhányan, kevesen, akár dolgozni, netán iskolába is.
Benyomulhat a rendőrség a Hős utcába, de mit talál? Koszt, szemetet, csótányt, ágyi poloskát, rühatkát, ótvart, nyomort, szegénységet. Egy falka szemtelen, szutykos gyereket, nagy hangon rikácsoló asszonyokat, simulékony striciket, önkívületi állapotban heverő drogfüggőket... Ja, meg jobb napokon harcias jogvédőket.
Ezzel nem tud mit kezdeni a rendőrség és nem is dolga, hogy foglalkozzon ezzel.
Lehetett volna élőben gyakorlaton. Amúgy az utcában sokszor állt Rendőrségi furgon, és a készenlétisek járőröznek az objektumuk körül.
Tetszik érteni, hogy miről írtam? :)
....
Utóljára mikor támdtak meg itthon csoportosan, felfegyverezve zsidókat?
2006.okt.23.-án

Hát. Egy vegán nem ébreszt félelmet/rossz érzést a társadalom nagyobbik részében.
Plusz nem akarja kiírtani a nem-vegánokat. Úgyszintén a kerékpáros.
Ne haragudj ha azt mondom, hogy sok millió ember meggyilkolása után nem tartom menőnek
ha valaki nácisat játszik.
Amikor a vegánok étterem vendégeit terrorizálják, meg a gyerekeink egészséges táplálkozását veszélyeztetik ideológiai indokból, az kérem egy lapra kerül a többi szélsőséggel.
Bennem a vegánok hatalmas ellenszenvet ébresztenek, ha még biciklisták is, akkor duplán.
Én #akármilyenhústmegzabáló biciklista vagyok!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Szerinted tehát egy Pride ugyan olyan indíttatásból indul és egyenlő a kitörés napi 'megemlékezéssel' ?

Nem egyenlő szerintem sem. A kitörésre illene államilag megemlékezni, legalább egy ünnepi katonai megemlékezéssel. Mondjuk miniszteri részvétellel, koszorúzással. Az meg legyen történészi, politológusi, rendőrségi kérdés, hogy a most vonulók, az akkori katonákra akarnak emlékezni, vagy náci ideológiát követő emberkék. Mert a nagy része, gyaníthatóan divat harcos. Tetszik nekik az akkori német egyenruha és fegyverzet. Ennyi szerintem. Otthon milliók űzik ezt a világon, makettek, modellek építésével. Én is. De eszembe sem jutna a náci politikai ideológia követése, netán bármiféle egyetértés népek kiirtására, pusztán vallásuk végett, meg hasonló marhaságok.
Ami a Pride nevezetű másik dolgot illeti. Vágják már ki a közéletből ezt a társadalmi többséget irritáló agyrém vonulgatást. Tőlem lehet homoszexuális aki az, de az utcán ne mutogassa magát pávatollal a fenekében, rózsaszín tangában, kirúzsozott szájjal, pláne ha kisfiúnak született egykoron.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Úgy lehet kisajátítani, hogy az emberek 95%-nak a neonáci parádé jut eszébe ha ez a hír bukkan fel.
Nem pedig a hadtörténelem iránt érdeklődő egyébként meg nyárspolgár apukák és kisfiaik társas túrázása.
És nyilván a résztvevők is csak véletlenül néznek ki úgy, viselkednek úgy, hallgatnak olyan dalokat de
egyébként mind abszolut elhatárolódnak a nemzeti szocializmustól.
Ja és ott vonulgatnak el pl a Maros utcai zsidó kórház mellett, ahol az elvtársaik mészárolták le az ottaniakat.

Szerinted tehát egy Pride ugyan olyan indíttatásból indul és egyenlő a kitörés napi 'megemlékezéssel' ?
Amikor legközelebb a brit birodalom különféle ünnepségeit posztolgatod, mindenképp megemlítem majd, hogy ne sajátítsd ki ezt a napot, de Brit Uniós Zászlót Imádó!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Nem egyenlő szerintem sem. A kitörésre illene államilag megemlékezni, legalább egy ünnepi katonai megemlékezéssel. Mondjuk miniszteri részvétellel, koszorúzással. Az meg legyen történészi, politológusi, rendőrségi kérdés, hogy a most vonulók, az akkori katonákra akarnak emlékezni, vagy náci ideológiát követő emberkék. Mert a nagy része, gyaníthatóan divat harcos. Tetszik nekik az akkori német egyenruha és fegyverzet. Ennyi szerintem. Otthon milliók űzik ezt a világon, makettek, modellek építésével. Én is. De eszembe sem jutna a náci politikai ideológia követése, netán bármiféle egyetértés népek kiirtására, pusztán vallásuk végett, meg hasonló marhaságok.
Ami a Pride nevezetű másik dolgot illeti. Vágják már ki a közéletből ezt a társadalmi többséget irritáló agyrém vonulgatást. Tőlem lehet homoszexuális aki az, de az utcán ne mutogassa magát pávatollal a fenekében, rózsaszín tangában, kirúzsozott szájjal, pláne ha kisfiúnak született egykoron.
Azért úgy gondolom, hogy nem vonulgatunk 3.birodalmat idéző szerelésben az utcán - ezt nem űzik millióan.
A makettezést igen, nekem is volt német egy jópár, de eszembe nem jutott volna ezt tovább vinni.
Az meg hogy divatnáci... hát elég szomorú ha ennyi év után, egyértelműen látva, hogy mit köszönhetett
ennek Európa és felnőtt, gondolkozó emberek mégis odavannak érte...gáz.

Azt egyébként támogatnám simán, hogy legyen megemlékezés.
De hát a Nagy Háború centenáriumára sem sikerült semmi érdemlegeset összehozni....

Egyébként a pride már rég nem olyan, mint aminek lefestetted.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Azért úgy gondolom, hogy nem vonulgatunk 3.birodalmat idéző szerelésben az utcán - ezt nem űzik millióan.
A makettezést igen, nekem is volt német egy jópár, de eszembe nem jutott volna ezt tovább vinni.
Az meg hogy divatnáci... hát elég szomorú ha ennyi év után, egyértelműen látva, hogy mit köszönhetett
ennek Európa és felnőtt, gondolkozó emberek mégis odavannak érte...gáz.

Azt egyébként támogatnám simán, hogy legyen megemlékezés.
De hát a Nagy Háború centenáriumára sem sikerült semmi érdemlegeset összehozni....

Egyébként a pride már rég nem olyan, mint aminek lefestetted.
Remélem azért mert a srác olyan ruhában ment az utcán amilyenben,az nem legitimálja azt ami történt.

Hátulról leütni,földön ütni,rúgni,lefújni féltucatnyian? o_O

Melyik kis csicska állt volna oda,a srác elé 1vs1, hogy kiálljon a saját ideológiájáért?o_O

Ezt úgy írom, hogy mindenféle neonáci gondolat távol áll tőlem.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 780
26 878
113
Azért úgy gondolom, hogy nem vonulgatunk 3.birodalmat idéző szerelésben az utcán - ezt nem űzik millióan.
A makettezést igen, nekem is volt német egy jópár, de eszembe nem jutott volna ezt tovább vinni.
Az meg hogy divatnáci... hát elég szomorú ha ennyi év után, egyértelműen látva, hogy mit köszönhetett
ennek Európa és felnőtt, gondolkozó emberek mégis odavannak érte...gáz.

Azt egyébként támogatnám simán, hogy legyen megemlékezés.
De hát a Nagy Háború centenáriumára sem sikerült semmi érdemlegeset összehozni....

Egyébként a pride már rég nem olyan, mint aminek lefestetted.
Ukrajnában egyenesen támogatják. És közben a Bp-n terroristáskodó németek profilképén azért ott van a kis kék-sárga zászlócska.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Remélem azért mert a srác olyan ruhában ment az utcán amilyenben,az nem legitimálja azt ami történt.

Hátulról leütni,földön ütni,rúgni,lefújni féltucatnyian? o_O

Melyik kis csicska állt volna oda,a srác elé 1vs1, hogy kiálljon a saját ideológiájáért?o_O

Ezt úgy írom, hogy mindenféle neonáci gondolat távol áll tőlem.
Nem gondolnám, hogy bármilyen módja az önbíráskodásnak tolerálandó lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Faboo78 and Blitz97

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 780
26 878
113
A mocskok nem álltak le.
Egy párt vertek meg és szúrtak meg, pusztán a ruhájuk alapján.
A srácnak betört a koponyája és eltört az arccsontja.
Asszem, be kéne kéretni a német nagykövetet. Vigyék haza a szemetüket.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
A mocskok nem álltak le.
Egy párt vertek meg és szúrtak meg, pusztán a ruhájuk alapján.
A srácnak betört a koponyája és eltört az arccsontja.
Basszameg ez akár én is lehettem volna, mert konkrétan itt lakok egy köpésre az Aranytól :mad: Gondolom a Podmaniczky tér fele gyűlhetett össze a szemét vagy az épp felújítás alatt álló utcaszakaszon szorították be az áldozatokat a kordonhoz, ahonnan nem lehet menekülni. Szegényeknek jobbulást és én is csak remélni tudom, hogy az elkövetőket jól megbasszák
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 816
113
Basszameg ez akár én is lehettem volna, mert konkrétan itt lakok egy köpésre az Aranytól :mad: Gondolom a Podmaniczky tér fele gyűlhetett össze a szemét vagy az épp felújítás alatt álló utcaszakaszon szorították be az áldozatokat a kordonhoz, ahonnan nem lehet menekülni. Szegényeknek jobbulást és én is csak remélni tudom, hogy az elkövetőket jól megbasszák

Itt azt írták, ezek feltehetőleg görög antifák voltak. Nem tudom igaz-e. Mindenesetre szervezett akciónak tűnik, külföldi titkosszolgálati támogatással. Amerikai, orosz, lehet találgatni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 414
44 024
113
Nem jó ez az irány.

Tényleg meg fogják nekünk csinálni - minimum rá fognak próbálni! - német/görög/ukrán meg a faszomtudja milyen külföldi keménymagra ráültetett hazai puhapöcs ballibsi tömeggel a Budapest Majdant.

Nagyon remélem hogy a hazai szolgálataink kurvára figyelnek, és ha kell odabasznak keményen!

Én azt látom, rájöttek hogy választásokon nem ment, nem megy, és mostanában nem is fog menni, az itteni siklóvállú Szurovecz Illések kevesek hozzá, hát hozzák a nemzetközi brigádokat, hátha ők lesznek a dárda hegye!

Egy kérésem van csak az itteni "Berkutnak" megfeleltethető alakulatokhoz, ha van isten, láttátok mi lett Ukrajnából, TI NE SZALADJATOK MEG!!!