Ka-50 Black Shark "Hokum A" / Ka-52 Alligator "Hokum B" (Kamov, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
olvass visszaemlékezéseket német harckocsizóktól. Tele lesz szép sorban haladó orosz harckocsikról amit lemészároltak és láss csodát mit láttál Bahmutnál? Vagy egy éve Kijevnél? Csak nem libasorban haladó harckocsikat amiket szarrá lőttek?
Nem szeretem ismételni magam, mert eszembe jut, hogy nem vagyok már 20 éves. Mielőtt valami olyat írnék, amit megbánok, inkább nem írok semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider and fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 543
45 099
113
olvass visszaemlékezéseket német harckocsizóktól. Tele lesz szép sorban haladó orosz harckocsikról amit lemészároltak és láss csodát mit láttál Bahmutnál? Vagy egy éve Kijevnél? Csak nem libasorban haladó harckocsikat amiket szarrá lőttek?
Biztos vagyok benne, hogy ott mennek libasorban, ahol vagy nem számítottak támadásra(rajtuk ütöttek, meglepetés erejével), vagy egyszerűen az útról lejőve félő volt a terepadottságok miatt hogy elakadnak tömegesen.

Azt ne mondja nekem senki, hogy ilyen böszmeséget csak oroszok tudnak csinálni, bármelyik igaz a fenti kettő közül.

Tényleg azt érzem veled kapcsolatban sokadszorra, hogy mélységesen lenézed az oroszokat, ami a történelmi tények szerint, marha mód pofánvert plekniből már néhány katonát, vezetőt, franciáktól németekig bezárólag.

Nagyon bízom benne hogy mi sokkal jobban meg tudnánk bírkózni a hármas ukrán védelemmel, de bevallom azért kicsit szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy a mi haderőnk nem követne el itt ott hasonló hibákat mint amiket az oroszok is elkövetnek.

Tankönyvben minden nagyon fasza, nálunk is, az életben meg mikor be kell menni egy házba ami ég mint a zsír, mégis minden kicsit más minden alkalommal! A legritkább hogy tankönyvi megoldással eredményt lehet elérni, valahogy legalább egy kicsit rögtönözni kell, s itt ott eltérni az eredményességhez.

Saját tapasztalat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 607
113
Biztos vagyok benne, hogy ott mennek libasorban, ahol vagy nem számítottak támadásra(rajtuk ütöttek, meglepetés erejével), vagy egyszerűen az útról lejőve félő volt a terepadottságok miatt hogy elakadnak tömegesen.

Azt ne mondja nekem senki, hogy ilyen böszmeséget csak oroszok tudnak csinálni, bármelyik igaz a fenti kettő közül.

Tényleg azt érzem veled kapcsolatban sokadszorra, hogy mélységesen lenézed az oroszokat, ami a történelmi tények szerint, marha mód pofánvert plekniből már néhány katonát, vezetőt, franciáktól németekig bezárólag.

Nagyon bízom benne hogy mi sokkal jobban meg tudnánk bírkózni a hármas ukrán védelemmel, de bevallom azért kicsit szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy a mi haderőnk nem követne el itt ott hasonló hibákat mint amiket az oroszok is elkövetnek.

Tankönyvben minden nagyon fasza, nálunk is, az életben meg mikor be kell menni egy házba ami ég mint a zsír, mégis minden kicsit más minden alkalommal! A legritkább hogy tankönyvi megoldással eredményt lehet elérni, valahogy legalább egy kicsit rögtönözni kell, s itt ott eltérni az eredményességhez.

Saját tapasztalat.
Nem tudták, hogy hol az ellenség? Vagy azt, hogy mekkora a pancéltörő fegyvereik hatásos lőtávolsága? Megis hogy a retekbe indultak neki a támadásnak ha erről a két dologról fingjuk sem volt?

Igen lenézem őket, mert amit 2022. február 24-óta művelnek azalapján ugyanolyan rosszul felszeret, rosszul képzett és rosszul vezetett csürhe mint ami a II. vh idején volt. A különbség annyi, hogy akkor legalább sokan voktak így tudtak hatékonyak lenni.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Biztos vagyok benne, hogy ott mennek libasorban, ahol vagy nem számítottak támadásra(rajtuk ütöttek, meglepetés erejével), vagy egyszerűen az útról lejőve félő volt a terepadottságok miatt hogy elakadnak tömegesen.

Azt ne mondja nekem senki, hogy ilyen böszmeséget csak oroszok tudnak csinálni, bármelyik igaz a fenti kettő közül.

Tényleg azt érzem veled kapcsolatban sokadszorra, hogy mélységesen lenézed az oroszokat, ami a történelmi tények szerint, marha mód pofánvert plekniből már néhány katonát, vezetőt, franciáktól németekig bezárólag.

Nagyon bízom benne hogy mi sokkal jobban meg tudnánk bírkózni a hármas ukrán védelemmel, de bevallom azért kicsit szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy a mi haderőnk nem követne el itt ott hasonló hibákat mint amiket az oroszok is elkövetnek.

Tankönyvben minden nagyon fasza, nálunk is, az életben meg mikor be kell menni egy házba ami ég mint a zsír, mégis minden kicsit más minden alkalommal! A legritkább hogy tankönyvi megoldással eredményt lehet elérni, valahogy legalább egy kicsit rögtönözni kell, s itt ott eltérni az eredményességhez.

Saját tapasztalat.
Számtalan kreténség eredője lehetett az, amit korábban láttunk az oroszoktól.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Számtalan kreténség eredője lehetett az, amit korábban láttunk az oroszoktól.
Csak itt csak most, csak neked:
van egy hihetetlenül intenzív háború, amiben napi szinten csak tüzérségi lőszerből kilőnek 40-50 ezer darabot a harcoló felek, és van kb napi 20 videó, ami megjelenik itt, annak is a fele propaganda valamelyik oldalról.
Ebből bármi következtetést levonni meglehetősen bátor dolog.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 543
45 099
113
Nem tudták, hogy hol az ellenség? Vagy azt, hogy mekkora a pancéltörő fegyvereik hatásos lőtávolsága? Megis hogy a retekbe indultak neki a támadásnak ha erről a két dologról fingjuk sem volt?

Igen lenézem őket, mert amit 2022. február 24-óta művelnek azalapján ugyanolyan rosszul felszeret, rosszul képzett és rosszul vezetett csürhe mint ami a II. vh idején volt. A különbség annyi, hogy akkor legalább sokan voktak így tudtak hatékonyak lenni.
Szerintem nem tudták hol van az ellenség, igen.

Most is sokan vannak, mert velünk/nyugattal ellentétben jóval nagyobb arányban vannak legalább alapszinten kiképezve. Ha kell, hirtelen nagyon sokan tudnának lenni, egyelőre én azt látom, ez a kb. félmillió soros is elég hozzá, hogy az ukránok hamarabb elfogyjanak mint ők.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 607
113
Szerintem nem tudták hol van az ellenség, igen.

Most is sokan vannak, mert velünk/nyugattal ellentétben jóval nagyobb arányban vannak legalább alapszinten kiképezve. Ha kell, hirtelen nagyon sokan tudnának lenni, egyelőre én azt látom, ez a kb. félmillió soros is elég hozzá, hogy az ukránok hamarabb elfogyjanak mint ők.
Tehát azt akarod mondani, hogy az orosz hadsereg úgy támadta meg az ukránokat Bahmutnál, hogy azt sem tudták hol van az ellenség? Érzed te ennek a feltételezésnek a tragikusságát?
 
  • Tetszik
Reactions: Roni and Wilson

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
Szerintem nem tudták hol van az ellenség, igen.

Most is sokan vannak, mert velünk/nyugattal ellentétben jóval nagyobb arányban vannak legalább alapszinten kiképezve. Ha kell, hirtelen nagyon sokan tudnának lenni, egyelőre én azt látom, ez a kb. félmillió soros is elég hozzá, hogy az ukránok hamarabb elfogyjanak mint ők.

Yenkiken is ütöttek rajt, Irqaqban regulárisok 2003 as hadműveletek során meglepetésszerűen.
A háború nem hollywoodi akcióvígjáték.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 470
55 554
113
Nem tudták, hogy hol az ellenség? Vagy azt, hogy mekkora a pancéltörő fegyvereik hatásos lőtávolsága? Megis hogy a retekbe indultak neki a támadásnak ha erről a két dologról fingjuk sem volt?

Igen lenézem őket, mert amit 2022. február 24-óta művelnek azalapján ugyanolyan rosszul felszeret, rosszul képzett és rosszul vezetett csürhe mint ami a II. vh idején volt. A különbség annyi, hogy akkor legalább sokan voktak így tudtak hatékonyak lenni.

Mindezt természetesen az eddigi háborús tapasztalataid mondatják veled, ugye? :rolleyes:
Én a helyedben jelentkeznék önkéntesnek az ukrán hadseregbe. Mi mindenképpen jól járunk vele, te meg végre előadhatod magadat a sok tudatlan szlávnak. ;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 543
45 099
113
Tehát azt akarod mondani, hogy az orosz hadsereg úgy támadta meg az ukránokat Bahmutnál, hogy azt sem tudták hol van az ellenség? Érzed te ennek a feltételezésnek a tragikusságát?
Nem, a realitását. Szerintem nem támadásban voltak annál a videónál, hanem simán mozgásban, és rajtuk ütöttek meglepetésből. Ahogy elindult a harc, már próbáltak szétbontakozni, de későn. Nyilván a felderítésük hibázott, az ukránok meg ügyesek voltak!

Csak egy hete meg olyan videót láttam, ahol egy szem orosz B3 mészárolt le egy uki századnál nagyobb erőt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 607
113
Yenkiken is ütöttek rajt, Irqaqban regulárisok 2003 as hadműveletek során meglepetésszerűen.
A háború nem hollywoodi akcióvígjáték.
Ez való igaz, csak itt nem ez történt, mert Ukrajnában egy kiépített tábori erődítményekből álló védelmi rendszerben és erőddé átalakított városokban lévő ellenségel állnak szemben az oroszok. Ukrajnában pontosan ugyanolyan fix védelmi rendszerek vannak mint az I. vh-ban a nyugati-fronton. Nincs mozgó védelem ahol valóban nagy az esélye annak, hogy lesállásba fut a támadó (ilyet láthattuk tavaly Kijev környékén, de nem a Donbaszban)!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 607
113
Nem, a realitását. Szerintem nem támadásban voltak annál a videónál, hanem simán mozgásban, és rajtuk ütöttek meglepetésből. Ahogy elindult a harc, már próbáltak szétbontakozni, de későn. Nyilván a felderítésük hibázott, az ukránok meg ügyesek voltak!

Csak egy hete meg olyan videót láttam, ahol egy szem orosz B3 mészárolt le egy uki századnál nagyobb erőt.
Áruld már el nekem, hogy ezt mégis hogyan képzeled? A Donbaszt úgy képzeld el mint az I. vh-s nyugati-frontot. Az ukránok vannak az egyik az oroszok meg a másik árokrendszerben és van köztük pár km senkiföldje letarolva. A videón is láthattad, hogy nyílt terepen voltak az oroszok. Nyugodj meg, hogy arra a nyílt terepre az ukránok sem tudnak kimenni észrevétlenül, mert egy csupasz puszta az egész. Egy támadás úgy néz ki, hogy a saját arcvonaladat már szétbontakozva hagyod el, nem libasorban, hisz az arcvonalodon túl már ott az ellenség!!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 543
45 099
113
Áruld már el nekem, hogy ezt mégis hogyan képzeled? A Donbaszt úgy képzeld el mint az I. vh-s nyugati-frontot. Az ukránok vannak az egyik az oroszok meg a másik árokrendszerben és van köztük pár km senkiföldje letarolva. A videón is láthattad, hogy nyílt terepen voltak az oroszok. Nyugodj meg, hogy arra a nyílt terepre az ukránok sem tudnak kimenni észrevétlenül, mert egy csupasz puszta az egész. Egy támadás úgy néz ki, hogy a saját arcvonaladat már szétbontakozva hagyod el, nem libasorban, hisz az arcvonalodon túl már ott az ellenség!!!
Ok, te vagy a szakember, akkor világtalanok az oroszok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 543
45 099
113
Persze lehet hozni kivételeket, amik erősítik a szabályt, de az az érzésem hogy nem akartad megérteni hogy miről írtam.

Általában nem egy modern-korszerű hatékony hadsereg benyomását keltik, iszonyatos veszteségeket szenvednek el, aztán mivel sokkal többen hajlandóak áldozatot vállalni/keményebb a vezetés mint nyugaton, egy emberként tömegek indulnak meg, és tarolnak.

A második világháborúban a sokkal fejlettebb műszaki, és hadvezetés, kiképzettség melletti szintén fanatikus náci németországgal feltörölték a padlót. Ami úgy ment át a náluk sokkal fejlettebb, gazdagabb franciákon, mint a huzat.

Nincs semmi csilli villi ma sem, bénáznak is, fegyelmezetlenebbek is én is azt gondolom mint egy nyugati profi haderő, csak náluk ha kell megrázzák magukat, és milliók indulnának harcba még ma is.

Ezt ki tudja nyugaton felmutani, a SoyBoy-ok korában? Mert ott a Jakut vadász 7 évesen már lövi a szarvast távcsövessel még ma is!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 607
113
Történelmi minták szerint sosem az. Csak tudnak olyat, amit a sportban is külön tárgyal mindenki. Nyerni.

Vannak az edzés menők, meg azok akik tudnak NYERNI.

Az oroszok nyerni szoktak.
Még néhány ilyen győzelem és elveszítjük a háborút... Nyerni és nyerni közt óriási különbségek vannak. Nagyon bugyuta látásmód az amikor valakit semmi más nem érdekel csak az eredmény és ezzel igazol mindent.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: fip7 and waterloo

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 607
113
Persze lehet hozni kivételeket, amik erősítik a szabályt, de az az érzésem hogy nem akartad megérteni hogy miről írtam.

Általában nem egy modern-korszerű hatékony hadsereg benyomását keltik, iszonyatos veszteségeket szenvednek el, aztán mivel sokkal többen hajlandóak áldozatot vállalni/keményebb a vezetés mint nyugaton, egy emberként tömegek indulnak meg, és tarolnak.

A második világháborúban a sokkal fejlettebb műszaki, és hadvezetés, kiképzettség melletti szintén fanatikus náci németországgal feltörölték a padlót. Ami úgy ment át a náluk sokkal fejlettebb, gazdagabb franciákon, mint a huzat.

Nincs semmi csilli villi ma sem, bénáznak is, fegyelmezetlenebbek is én is azt gondolom mint egy nyugati profi haderő, csak náluk ha kell megrázzák magukat, és milliók indulnának harcba még ma is.

Ezt ki tudja nyugaton felmutani, a SoyBoy-ok korában? Mert ott a Jakut vadász 7 évesen már lövi a szarvast távcsövessel még ma is!
Elfelejted, hogy most nincs meg az általad emlegetett mennyiségi fölényük emberben...
Jah, az I.vh-t is elvesztették, hisz egyoldalú békét kötöttek a tengelyhatalmakkal.