Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 454
113
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 871
27 431
113
Asolo-t, Aku-t is ajánlom.... Most nem tudom mennyibe kerülnek... De nem olcsóak... 50.000kb most, ha nem több. Próbálj sok márkát, sok típust. A La Sportiva is nagyon jó, csak nekem nem volt még. Most Lowa bőröm van, hasonló mint a Hanwagom volt. Szeretem...
Meh, bemegyek akármelyik túraboltba, női van 3 db. Nekem a Planika volt a tökéletes, de sajnos itthon nem kapni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Nem vagyok osztrák és nem is élek Ausztriában, így vajmi kevés közöm van ahhoz, ami ott történik. Első körben már azzal is elégedett lennék, ha a saját házunk táján fordítanának némi figyelmet erre.
A faszt. Van közöd.
És a nemzetek feletti értékek? A környezetvédelem nem egy országhatárokkal megosztható szempont.
Pláne, hogy Észak-Fertő is magyar föld, csak a szeparatista területek német, akarom mondani """osztrák""" fegyverek támogatásával elszakadtattak.

Az osztrákok is mindenbe is bele akarnak pofázni, közben meg rosszabbak a Deákná vásznánál.
A Négy Mancs az nem is volt?

Annyira akarod védeni a Fertőtavat csinálj környezetvédő szervezetet. Járasd le az osztrák szállodákat, akadályozd a térség turizmusát, kiáltsd tele a világot, hogy az osztrákok kivágták a nádakat, tönkretették a Fertő-tavat. És követeld, hogy rehabilitálják a környezetet.
Mert az dél-kelet-németeket se érdekelte, hogy azzal, hogy a libatömés ellen harcoltak magyarországi embereket, térségeket fosztottak meg a megélhetéstől. Úgy, hogy közben pont telibeszarták, hogy annyira rohadt környezetvédők, hogy az osztrák söröknek nem volt olyan habja mint a Rábának, amit ők szartak teli.

De a környezetvédelem sokszor annyiban kimerül:

-És eddig nem érdekelt senkit, hogy nem nádas volt ott? Hol voltak a tiltakozók? Nem hallottam. De most... bezzeg most. Az Oszták pincékben élő gyerekhadakként előjöttek a fényre, környezetvédelmi jelszavakkal.
-Eddig is környzetvédő voltam.
-Jó értem, ez szép és jó. De nem tiltakoztál eddig sem és nem kérted, hogy nádas legyen ott.
-De. Csak nem itt.
-Jó, de nézzük összességében...
-Összességében tönkretesznek mindent.
-Eddig sem volt ott nádas, turizmus volt, néhány kivételezettnek, meg osztrákoknak.
-Eddig sem volt nádas? És? Akkor legyen most!
-De az osztrák old....
-NEM ÉRDEKEL AZ OSZRTÁK OLDAL.
-A Balaton...
-OTTISMINDENT LENEREZNEK. Minden beton, kisajátítás, #nincsszabadstrand.
- De tudod, mindig bezzeg nyugatozol, hogy ott mennyivel többa GDP, de tudod az osztrák GDP-ben elég jelentős a turizmus aránya. És ha azt nézzük, akkor lehet egy turisztikai beruházásnak közvetett módon természetvédelmi hatása, pl. kisgazdaságok megmaradása mint diverzifikáltság, kisüzemi állattartás, ökogazdálkodás... és egyébként Te vidéken élsz? Gyűjtöd a szemetet meg fát ültetsz és bio kisgazdaságot üzemeltetsz saruban, természetes anyagokból készült ruhákban, természetes papíron vezetve a gazdasági naplót, vagy városban élsz? Mert akkor ha kényelemről van szó nem vagy környezetvédő?
-PAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPANEMHALLOMÚGYSEMMITMONDASZPAPAPAPAPAPAPAPAAPAPAPAPADEMAGÓGPAPAPAPAPAPAAPAPANERPOPAGANDISTAPAPAPAPAPAPAPAPA
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Hát.
Nagyon remélem, hogy MINDENKI nagyon vigyáz Biden-re ott Kijevben.
Még ha valami tényleg baleset is érné, az oroszok sose mosnák le magukról -
ebből meg kurvavilág lenne nagyon hamar :/
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Hát.
Nagyon remélem, hogy MINDENKI nagyon vigyáz Biden-re ott Kijevben.
Még ha valami tényleg baleset is érné, az oroszok sose mosnák le magukról -
ebből meg kurvavilág lenne nagyon hamar :/
És ha leesik a lépcsőn? Vagy gyerekszaglálás közben felszív egy hajcsatot és megfullad?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 655
55 312
113
A faszt. Van közöd.
És a nemzetek feletti értékek? A környezetvédelem nem egy országhatárokkal megosztható szempont.
Pláne, hogy Észak-Fertő is magyar föld, csak a szeparatista területek német, akarom mondani """osztrák""" fegyverek támogatásával elszakadtattak.

Az osztrákok is mindenbe is bele akarnak pofázni, közben meg rosszabbak a Deákná vásznánál.
A Négy Mancs az nem is volt?

Annyira akarod védeni a Fertőtavat csinálj környezetvédő szervezetet. Járasd le az osztrák szállodákat, akadályozd a térség turizmusát, kiáltsd tele a világot, hogy az osztrákok kivágták a nádakat, tönkretették a Fertő-tavat. És követeld, hogy rehabilitálják a környezetet.
Mert az dél-kelet-németeket se érdekelte, hogy azzal, hogy a libatömés ellen harcoltak magyarországi embereket, térségeket fosztottak meg a megélhetéstől. Úgy, hogy közben pont telibeszarták, hogy annyira rohadt környezetvédők, hogy az osztrák söröknek nem volt olyan habja mint a Rábának, amit ők szartak teli.

De a környezetvédelem sokszor annyiban kimerül:

-És eddig nem érdekelt senkit, hogy nem nádas volt ott? Hol voltak a tiltakozók? Nem hallottam. De most... bezzeg most. Az Oszták pincékben élő gyerekhadakként előjöttek a fényre, környezetvédelmi jelszavakkal.
-Eddig is környzetvédő voltam.
-Jó értem, ez szép és jó. De nem tiltakoztál eddig sem és nem kérted, hogy nádas legyen ott.
-De. Csak nem itt.
-Jó, de nézzük összességében...
-Összességében tönkretesznek mindent.
-Eddig sem volt ott nádas, turizmus volt, néhány kivételezettnek, meg osztrákoknak.
-Eddig sem volt nádas? És? Akkor legyen most!
-De az osztrák old....
-NEM ÉRDEKEL AZ OSZRTÁK OLDAL.
-A Balaton...
-OTTISMINDENT LENEREZNEK. Minden beton, kisajátítás, #nincsszabadstrand.
- De tudod, mindig bezzeg nyugatozol, hogy ott mennyivel többa GDP, de tudod az osztrák GDP-ben elég jelentős a turizmus aránya. És ha azt nézzük, akkor lehet egy turisztikai beruházásnak közvetett módon természetvédelmi hatása, pl. kisgazdaságok megmaradása mint diverzifikáltság, kisüzemi állattartás, ökogazdálkodás... és egyébként Te vidéken élsz? Gyűjtöd a szemetet meg fát ültetsz és bio kisgazdaságot üzemeltetsz saruban, természetes anyagokból készült ruhákban, természetes papíron vezetve a gazdasági naplót, vagy városban élsz? Mert akkor ha kényelemről van szó nem vagy környezetvédő?
-PAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPAPANEMHALLOMÚGYSEMMITMONDASZPAPAPAPAPAPAPAPAAPAPAPAPADEMAGÓGPAPAPAPAPAPAAPAPANERPOPAGANDISTAPAPAPAPAPAPAPAPA
Kiütéses győzelem! :)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 135
113
Imádtam a Balázs showt is :D !

Ahogy a fogatlan cigányasszonyok egymásnak ugrottak "rák egye ki a beledet" csatakiáltással, jöttek be a foteleken átvetődve a kék pólós kopasz biztonsági emberek, hmmm, maga volt a katarzis :p !!!

A régi jó dolgokból nem maradt semmi :D !!!
Mellesleg a hazai mém és shitpost kultúra mindenképpen szegényebb lenne a Joshi-Móunika-Balázs háromszög nélkül
:D
Móunika nélkül nem létezne sem a "megmeresztem a tüddődet", sem pedig a "miázhúgykátthű?", de a kardoskúti "hány álmatlan éjszakát okoztál te?" orbitális pofon sem született volna meg :D
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 871
27 431
113
Mellesleg a hazai mém és shitpost kultúra mindenképpen szegényebb lenne a Joshi-Móunika-Balázs háromszög nélkül
:D
Móunika nélkül nem létezne sem a "megmeresztem a tüddődet", sem pedig a "miázhúgykátthű?", de a kardoskúti "hány álmatlan éjszakát okoztál te?" orbitális pofon sem született volna meg :D
Idegállapotba jövés lenne Maúnika nélkül? Na ugye, hogy ugye!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 135
113
Viszont a shitposton túllépve egy nagyon érdekes, ámde veszélyes jogi ügy zajlik most az USA Legfelsőbb Bírósága előtt. Ugyanis az egyik 2015-ös párizsi terrortámadás áldozatának családja beperelte a Youtube-t, azzal a címszóval hogy terrorista tartalmat gyártott. Ugyanis a logikájuk szerint az, ha az algoritmus kiajánl neked egy videót már tartalomkészítésnek is minősül, ezáltal a YT is részben felelős a terrortámadásért. Viszont az egész egy tömény bullshit, amit az alsóbb szintek rendre el is utasítottak, viszont a Legfelsőbb Bíróság befogadta az ügyet, ami aggályos. Révén az 1996-os kommunikációs tv 230. bekezdése alapján a kiadók se nem felelősek a platformjukon megjelent kontentért se nem vonhatóak felelősségre érte. A felelősség magát a usert érinti.

Logikus nemde? Nos, Gonzalezék szerint nem, és a fentebb említett módon szerintük minden egyes megjelent tartalomért a kiadó (értve a platformot) felelősséggel tartozik, és a YT nem tett eleget a terrorista és egyéb törvénysértő kontent eltávolításáért. Sőt, szerintük az is probléma, hogy a YT nem akadályozta meg, hogy a korábban bannolt userek ne folytassák tevékenységüket új fiókkal. De baszdmeg ez kb lehetetlen, mindig lesznek kiskapuk.

Na mindegy is, a per célja a Section 230 eltörlése, avagy ezentúl minden platform esetében a felelősség a platformot illeti minden rajta megjelent tartalomért és be lehet érte perelni. Avagy ha Dzsihád Ali kirak egy lefejezett fejes videót, akkor azért nem Alit vonják felelősségre, hanem a YT-t. Tömény faszság, ami ráadásul a ma ismert internetstruktúra végét jelentheti. Avagy mindegyik platform olyan durva cenzúrát vezethet be saját segge védelme érdekében, hogy kb még egy pirítós képét sem töltheted fel.

A meghallgatások a mai napon folytatódnak, de eléggé aggasztó az ügy. Meg persze az is kérdés, hogy amennyiben törlik a section 230-t az az USA-n kívüli országokra milyen hatással lesz. Mert lehet mondani azt, hogy háhh minket ez nem érint, csak az összes nagy tech cég USA székhelyű, ergo hiába nem érinti mondjuk Mo-t, de perelni meg USA-ban mondjuk egy random Mo-n feltöltött videóért lehet ha jól veszem ki a logikát.

Bővebben itt beszél róla az egyik ilyen nagy YT jogász, aki a védelmet képviseli

Itt meg már a Reuters meg is kezdte az érzékenyítést
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
A faszt. Van közöd.
Lehet, csak nekem magyarként nem sok beleszólásom van az osztrák döntéshozatalba (mondjuk a magyarba sincs nagyon, legfeljebb áttételesen a választással).
És a nemzetek feletti értékek? A környezetvédelem nem egy országhatárokkal megosztható szempont.
Ebben egyetértünk.
Pláne, hogy Észak-Fertő is magyar föld, csak a szeparatista területek német, akarom mondani """osztrák""" fegyverek támogatásával elszakadtattak.
Volt.
Az osztrákok is mindenbe is bele akarnak pofázni, közben meg rosszabbak a Deákná vásznánál.
A Négy Mancs az nem is volt?

Annyira akarod védeni a Fertőtavat csinálj környezetvédő szervezetet. Járasd le az osztrák szállodákat, akadályozd a térség turizmusát, kiáltsd tele a világot, hogy az osztrákok kivágták a nádakat, tönkretették a Fertő-tavat. És követeld, hogy rehabilitálják a környezetet.
Mert az dél-kelet-németeket se érdekelte, hogy azzal, hogy a libatömés ellen harcoltak magyarországi embereket, térségeket fosztottak meg a megélhetéstől. Úgy, hogy közben pont telibeszarták, hogy annyira rohadt környezetvédők, hogy az osztrák söröknek nem volt olyan habja mint a Rábának, amit ők szartak teli.
Csúnya ügy volt mindkettő. Ugyanakkor - bár én magam is szeretem a hízott liba- és kacsamájat - elismerem, hogy maga a tömés (meg a tolltépés) nem egy non-invazív eljárás. Tehát állatvédelmi okokból látom és értem a miérteket.
De ha már ennyire határon átívelőek vagyunk, az ukrán és román szemétáradat mellett se menjünk el szó nélkül, ami rendszeresen megörvendezteti a magyar vízügyet a Tiszán.
De a környezetvédelem sokszor annyiban kimerül:
A magam módján igyekszem aktívan tenni a természeti környezet védelme, megőrzése érdekében. Talán emlékszel rá, hiszen a fórumon már írtam róla, egy helyi jelentőségű természetvédelmi terület alapításán dolgozom a lakhelyemen, ahol nagyságrendileg 10.000 tő hazánkban honos orchideaféle (mocsári kosbor, hússzínű ujjaskosbor) él. A védetté nyilvánítással és az általam elkészített természetvédelmi kezelési tervben foglaltak végrehajtásával szeretném biztosítani a fennmaradásukat. De ugyanígy rendszeresen ellátom megfigyelési adatokkal (faj, példányszám, EOV koordináták) az illetékes nemzeti park szakembereit is.
Szóval nem egy fotelkörnyezetvédő vagyok... ;)
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 846
35 419
113
Status
Not open for further replies.