Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 720
113

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Ezek a tejfölösszájúak! ;)
-Mindenki a vendégem!
A Lölö fizet! :D Ja, hogy övé a Büfé? Meg a Lángos ® egész Kínában? Adjatok egy cigit.... :hadonaszos:
A Lali fizet! :D Ja, hogy övé a Büfé?
uvegtigris-02.png
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Lehet, csak nekem magyarként nem sok beleszólásom van az osztrák döntéshozatalba (mondjuk a magyarba sincs nagyon, legfeljebb áttételesen a választással).

Ebben egyetértünk.

Volt.

Csúnya ügy volt mindkettő. Ugyanakkor - bár én magam is szeretem a hízott liba- és kacsamájat - elismerem, hogy maga a tömés (meg a tolltépés) nem egy non-invazív eljárás. Tehát állatvédelmi okokból látom és értem a miérteket.
De ha már ennyire határon átívelőek vagyunk, az ukrán és román szemétáradat mellett se menjünk el szó nélkül, ami rendszeresen megörvendezteti a magyar vízügyet a Tiszán.

A magam módján igyekszem aktívan tenni a természeti környezet védelme, megőrzése érdekében. Talán emlékszel rá, hiszen a fórumon már írtam róla, egy helyi jelentőségű természetvédelmi terület alapításán dolgozom a lakhelyemen, ahol nagyságrendileg 10.000 tő hazánkban honos orchideaféle (mocsári kosbor, hússzínű ujjaskosbor) él. A védetté nyilvánítással és az általam elkészített természetvédelmi kezelési tervben foglaltak végrehajtásával szeretném biztosítani a fennmaradásukat. De ugyanígy rendszeresen ellátom megfigyelési adatokkal (faj, példányszám, EOV koordináták) az illetékes nemzeti park szakembereit is.
Szóval nem egy fotelkörnyezetvédő vagyok... ;)
Általánosságban írtam; amit nem kell, az nyilván ne vedd magadra.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 367
8 844
113
Ma voltam egyik unokám zeneiskolai farsangi előadásán Bécsett. Volt kb 400 szûlő, a csemeték nagy sikerrel előadták különböző zene darabokat.
Mi tűnt fel? A közönség bizony nagyon nem-diverz volt, se egy arab, se egy fekete . Csak 2 kinai kislàny volt a fellépők között.
Ugy látszik, hogy a zeneiskola nem a migrànsok biótópja. :)
Vannak, akiknek a vérükben van, pl. a zene, tánc, autóvezetés.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 796
113
331955562_591655239111709_2162440243032235630_n.jpg

Még informatívabb adatot kérők kedvéért: a háziorvosok kevesebb mint 7%-a 40 év alatti.
Az megvan, hogyha 18 évesen befejezted a gimit, aztán ha orvosira mentél és sikeresen abszolváltad minden féléved az akkor plusz 6 év, majd ehhez jön 3 év szakképzés, és ha ezt az egészet, még ha kettessel is de ismétlés nélkül végigcsináltad akkor 27 éves vagy.
És újhülye után mint árokásó kis- vagy inkább nagyiparos szabadon, nyíg a magadfajta szája, hogy teatyaúrIsten nincs 30 alatt háziorvos.
Pláne úgy, hogy a beleöregedett szakik akár 80 éves korukig is tolják a faluban.
No nem mintha kolbászból lenne a kerítés, de nettó sunyi árokásó propaganda amit előad a magadfajta.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 367
8 844
113
Az lehet, hogy már a szocializmusban is volt ott valami építmény, csak az valahogy megvolt több hektár nádas további kivágása nélkül is. Most meg csináltak egy szép nagy kőzúzalékkal beszórt placcot, ahol majd épül egy csoda csili-vili szálloda. Hú de jó...
Én inkább a @SirHiggins féle változatot támogattam volna: elbontani a cölöpházakat és hagyni a természetet, hogy élje a saját életét.

Valószínűleg teljesen hidegen hagy téged, de én azért írok néhány sort a Fertő-tóról, mint élőhelyről. A Fertő egy igazán különleges szikes tó, a szavaiddal élve a "nád nád nád nád nád nád" létfontosságú eleme a tájnak. Európai viszonylatban is jelentős költőhelye számtalan védett és fokozottan védett madárfajnak, mint például a kanalas gém, az üstökösréce, kanalas réce, cigányréce vagy akár mondhatnám a magyar állami természetvédelem címerállatát, a nagy kócsagot is. (Ironikus, nem..?) Az öreg, avas nádasokban költ a vörös gém, a barna rétihéja és számtalan szintén védett énekesmadárfaj. A felsorolást még lehetne bőven folytatni.

Nem vagyok a fejlődés ellen, a problémám "csupán" annyi, hogy mindezt nem nemzetközi jelentőségű természetvédelmi területen kéne megvalósítani. Tudom, hogy szerinted, szerintetek minden ellenérv gaz ellenzéki összeesküvés, de a helyzet - ebben az esetben is - ennél jóval összetettebb.
Olyan szépen leírtad a dolgokat, hogy én támogatom is. Egy feltétellel: a labancok vissza adják a tavunkat, mi szépen nyaralgatunk, úszkálunk, vitorlázgatunk az északi részen, itt az alsó felén pedig lebontunk minden mesterségest, lesz nádas, vízimadaras hiperszuper élővilág amit büszkén mutogatunk a világnak. Ha azonban nekünk marad csak a susnyás és ha építeni akarsz valamit akkor a labanc is rögtön a környezetvédelemre hivatkozva gáncsol mindent a hazai zöldekkel karöltve, akkor azt mondom coki.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Olyan szépen leírtad a dolgokat, hogy én támogatom is. Egy feltétellel: a labancok vissza adják a tavunkat, mi szépen nyaralgatunk, úszkálunk, vitorlázgatunk az északi részen, itt az alsó felén pedig lebontunk minden mesterségest, lesz nádas, vízimadaras hiperszuper élővilág amit büszkén mutogatunk a világnak. Ha azonban nekünk marad csak a susnyás és ha építeni akarsz valamit akkor a labanc is rögtön a környezetvédelemre hivatkozva gáncsol mindent a hazai zöldekkel karöltve, akkor azt mondom coki.
Tulajdonképpen boldog lehetsz, mert a céltudatosan lezüllesztett hazai állami természetvédelem már nem képes neki gátat szabni. Így akár még lehet egy szép kibetonozott medrű fél tavunk is. Éljen!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Az megvan, hogyha 18 évesen befejezted a gimit, aztán ha orvosira mentél és sikeresen abszolváltad minden féléved az akkor plusz 6 év, majd ehhez jön 3 év szakképzés, és ha ezt az egészet, még ha kettessel is de ismétlés nélkül végigcsináltad akkor 27 éves vagy.
És újhülye után mint árokásó kis- vagy inkább nagyiparos szabadon, nyíg a magadfajta szája, hogy teatyaúrIsten nincs 30 alatt háziorvos.
Pláne úgy, hogy a beleöregedett szakik akár 80 éves korukig is tolják a faluban.
No nem mintha kolbászból lenne a kerítés, de nettó sunyi árokásó propaganda amit előad a magadfajta.
Háziorvostan szakorvosképzés programja a 22/2012. (IX.14.) EMMI rendelet alapján:

Képzési idő: 36 hó

edit: bocs, a 36 az valóban 3 év :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Megint egy norvég, ezekkel csak a baj van!

Rájöttem amúgy, mikor korábban írtam hogy lehet hogy egy ici-picit rasszista vagyok, hogy vagyok a faszt. Semmi előítéletem nincs senkivel szemben!

Utóítélet, meg élettapasztalat, az van!
Én deklaráltan liberális vagyok, de ebben hajlamos vagyok egyet érteni.
/az objektivitás kedvéért: vallom, hogy nincs olyan, hogy vki jobb-, bal-oldali, liberális.
Bizonyos kérdésekben ez, másokban amaz az ember. Általában/
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 416
44 028
113
Én deklaráltan liberális vagyok, de ebben hajlamos vagyok egyet érteni.
/az objektivitás kedvéért: vallom, hogy nincs olyan, hogy vki jobb-, bal-oldali, liberális.
Bizonyos kérdésekben ez, másokban amaz az ember. Általában/
Ez így van. Egyetértünk.

Hozzáteszem, volt olyan cigány ember akihez volt szerencsém, hogy bár szerény képességű volt, tisztességes volt és szorgalmas. Minden tiszteletem az övé volt, ahol tudtam segítettem is bizonyos keretek közt.

A gond az arányokkal van, még mindig. S nem érzem, őszintén nem hogy a hiba a mi készülékünkben van, a legtöbb egyszerűen nem is érdemli meg hogy segítsenek neki, meg még ha segítenének is rajta, hiábavaló.

Összességében lehet engem rasszistázni, tényleg mikor pl. házat néztünk, az egyik első és legfontosabb szempontom az volt, hogy mondjuk ne olyan környékre menjünk, ahol sok roma él. Gyakorlatilag innentől simán mondhatni, hogy rasszista vagyok. Ha ezért valaki annak gondol, akkor az vagyok, csak szerintem a valóságban pont így működik egy átlag magyar/osztrák/bárki akinek agya van többségi társadalom részeként.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Ez így van. Egyetértünk.

Hozzáteszem, volt olyan cigány ember akihez volt szerencsém, hogy bár szerény képességű volt, tisztességes volt és szorgalmas. Minden tiszteletem az övé volt, ahol tudtam segítettem is bizonyos keretek közt.

A gond az arányokkal van, még mindig. S nem érzem, őszintén nem hogy a hiba a mi készülékünkben van, a legtöbb egyszerűen nem is érdemli meg hogy segítsenek neki, meg még ha segítenének is rajta, hiábavaló.

Összességében lehet engem rasszistázni, tényleg mikor pl. házat néztünk, az egyik első és legfontosabb szempontom az volt, hogy mondjuk ne olyan környékre menjünk, ahol sok roma él. Gyakorlatilag innentől simán mondhatni, hogy rasszista vagyok. Ha ezért valaki annak gondol, akkor az vagyok, csak szerintem a valóságban pont így működik egy átlag magyar/osztrák/bárki akinek agya van többségi társadalom részeként.
Előítéletek vannak. Ez mindig is így lesz.
Személyes tapasztalatok árnyalhatják, konkrét esetben.
Nálam az utca egyik végén van egy apacs família, akik marha rendesek. Piacoznak, hajnalban kint vannak, zöldségesek.
Korrekt árujuk van, nem basznak át, ha megyek melóba small talking. Egy szavam se lehet.
Az utca másik felén meg tinédzser apacsok, nyáron éjjel hangos, ugrál a kocsin stb.
Ok, nyilván én is voltam fiatal, lehet kinövik, de azért csak baszódjanak meg.