[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
vagy fogyatékosok irányítanak minket, akik ahhoz is hülyék, hogy felfogják, hogyha valaki pofán akar baszni, azt nem fogod azzal kivédeni, hogy nem csinálsz semmit, vagy gonoszok, akik ezt a munkát végzik el, hogy az egész nemzet ne csináljon semmit a szarvihar ellen.
Vagy csak kevésbé lehet kiugrálni a fő vonalból, mint a Szu uralma alatt.
Hisz mint tudjuk rágcsáló a mókus is, meg a patkány is, csak az előbbinek jobb a sajtója.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 647
113
Mert a most fenyegető cuccból ki kell maradnunk. Annyira esélytelenek vagyunk bármire is, hogy az egyetlen esélyünk az, hogy megpróbáljuk elkerülni, hogy eszkalálódjon a dolog. Ellenkező esetben irgalmatlanul beszopjuk.
A sok hívő (hívjuk szépen így őket) azt nem akarja felfogni, hogy ha világháború lesz akkor kelet közép európát akarják csatatérnek a rohadékok. És az a nép aki ebbe belekeveredik annak az országát és népességét teljesen kinyírják!!
Lásd ukrajna
1992-52 millió faszán kiépített ország
2011-43 millió lelakták állagmegóvás nélkül
2023-? 20 millió ország szétlőve és ki tudja még hol lesz a vége
És beszélünk európa 2. legnagyobb országáról kiváló adottságok mellett!!
Na ez lesz a sorsa annak aki belekeveredik, és nagyon helyesen mi ezt nem akarjuk és ki maradunk belőle.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 020
113
Vagy csak kevésbé lehet kiugrálni a fő vonalból, mint a Szu uralma alatt.
Hisz mint tudjuk rágcsáló a mókus is, meg a patkány is, csak az előbbinek jobb a sajtója.
Annak a tudatàban, hogy nem kilógva ugyanazt ajàndékba kapjuk, amit kilógva büntetésnek, azért a próbàlkozàs talàn elônyös lenne.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Megint a politika szólt az emberből és nem a szakértelem (mondjuk e vonatkozásban kételyeim vannak).
Tisztában vagyok a realitásokkal, tudom, hogy ha szóba hozná, mint eshetőséget a sorkötelezettség visszaállítását, egyből 20%-ot esne a FIDESZ népszerűsége. A sok elvált anyuka hallani sem akarna a nyámnyila fiacskája besorozásáról, aki nem mellékesen egy tudatalatti szerelempótlék az önmagát jól megvalósító (azaz elvált) frusztrált anyuka számára. Na meg az egyéb anyukák sem szeretnék férfivá gyúratni a fiaikat.
De miért is tartunk itt, amikor volt 12 éve a FIDESZ-nek, hogy ezen változtasson. Csak egy ici-picit átnevelje ezt a végtelenségig gyávává és ebből kifolyólag pacifistává tett nemzetet.

Egyébként megkérdeztem volna a miniszter urat, hogy ha nem lesz sorköteles állomány, akkor mondja meg már nekünk, hogy egy külső támadás esetén amikor hirtelen kell első körben vagy 100.000 katona, azokat honnan teremti elő. Amikor egy gyenge, alapszintű kiképzés is igényel vagy 3 hónapot. Megkérjük az ellenséget, hogy szíveskedjen várni, amíg elkészülünk?
Mindent csináltak, csak a hadsereget nem építették. Mert az viszi a pénzt.
Majd ha itt lesz a baj, meglátjuk a hozzáállásukat. A menekülésen kívül tudnak-e valamit felmutatni.
Ezek nem tudom hogy hol tartják az eszüket.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 020
113
A sok hívő (hívjuk szépen így őket) azt nem akarja felfogni, hogy ha világháború lesz akkor kelet közép európát akarják csatatérnek a rohadékok. És az a nép aki ebbe belekeveredik annak az országát és népességét teljesen kinyírják!!
Lásd ukrajna
1992-52 millió faszán kiépített ország
2011-43 millió lelakták állagmegóvás nélkül
2023-? 20 millió ország szétlőve és ki tudja még hol lesz a vége
És beszélünk európa 2. legnagyobb országáról kiváló adottságok mellett!!
Na ez lesz a sorsa annak aki belekeveredik, és nagyon helyesen mi ezt nem akarjuk és ki maradunk belőle.
Csak ezt az önvédelem képessége nélkül akarjuk, ez meg fogyatékos vagy gonosz.
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 077
9 046
113
Feltéve ha mérnök, vagy valami körömreszelős hr-es picsa (nem valódi HR-es, hanem az amit ma így hívunk itthon) minden másra ott a 4 műszak minimálbérért 10 órában. Ami azért már annyira nem vicces. (Igen, ha kiszámolod alig jobb még a multik sora is.)
Na igen, dolgoztam 2-3 műszakban. 4 műszak csak tervbe volt véve. De már nem érint, lebetegedtem és ki kellett lépnem. Annyira nem ragaszkodtak hozzám, nincs profit nincs érdek, hogy megtartsanak. Pénteken szóltak egy másik helyről, hogy felvettek egy férfit akinek szó szerint néha görcsbe áll a keze, egy olyan munkahelyre ahol pakolni és csomagolni kell. Nem értettem, de megsúgták, hogy 170 nettóért is dolgozik a 190-200 nettó helyett. Itt tartunk.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 647
113
Csak ezt az önvédelem képessége nélkül akarjuk, ez meg fogyatékos vagy gonosz.
Ezzel egyet értünk teljesen nyomatni kell a fegyverkezést. Én benne vagyok mindenben még abban is, hogy pl a t72 eseket modernizáltassuk a szerbekkel m84 a2 re, sőt ha atmost vennénk a zsidókkal még a d-20 okat is felrakatnám teherautóra csak gyorsan csinálják meg. Csak gyorsan kezdjük már el az olyan dolgokat mint tüzérség rakétás tüzérség kiépítése. Ez lenne a legfontosabb most.
Tegnap leírtam, hogy egy dolgot tudok csak elképzelni a lassú haladásnak, hogy ne nagyon legyen mit felajánlani a NATO közösbe, milyen hisztit csaptak erre egyesek. :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 020
113
Ezzel egyet értünk teljesen nyomatni kell a fegyverkezést. Én benne vagyok mindenben még abban is, hogy pl a t72 eseket modernizáltassuk a szerbekkel m84 a2 re, sőt ha atmost vennénk a zsidókkal még a d-20 okat is felrakatnám teherautóra csak gyorsan csinálják meg. Csak gyorsan kezdjük már el az olyan dolgokat mint tüzérség rakétás tüzérség kiépítése. Ez lenne a legfontosabb most.
Tegnap leírtam, hogy egy dolgot tudok csak elképzelni a lassú haladásnak, hogy ne nagyon legyen mit felajánlani a NATO közösbe, milyen hisztit csaptak erre egyesek. :D
Nincs akkora hozama ennek az elkerülésnek mint amekkora a vesztesége az országnak. Hiszen amúgy is bele vagyunk démonizálva a legteljesebb mértékben a gonoszba és ez mindenképpen így lett volna, illetve így a saját időnket basszuk el.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Annak a tudatàban, hogy nem kilógva ugyanazt ajàndékba kapjuk, amit kilógva büntetésnek, azért a próbàlkozàs talàn elônyös lenne.
Ez érdekes kérdés. Ugyanazt kapjuk?
Amúgy egyetértek.
De nem vagyok meggyőződve arról, hogy ennél jobban kikiabálva, nem a B-52eseknek lennénk gyakorlóterep.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 647
113
Nincs akkora hozama ennek az elkerülésnek mint amekkora a vesztesége az országnak. Hiszen amúgy is bele vagyunk démonizálva a legteljesebb mértékben a gonoszba és ez mindenképpen így lett volna, illetve így a saját időnket basszuk el.
De lesz hozadéka, mert a kezdetektől ezt mondták és az embereket is erre kondicionálták. Hidd el amit írtam már egy éve, ha úgy lesz, Orbán népszavazást ír ki, hogy ne lehessen a magyar hadsereget sehol bevetni a magyarok lakta területeken kívül és nem üzenünk senkinek hadat akivel a NATO háborúzik. (kivéve a leendő átállókat :rolleyes: :D )
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 614
55 061
113
Már a rendszerváltásnal ment a moraj, hogy bele kell feccolni az oktatásba, mert csak a hülyék és a megszallottak fognak pályán maradni.
És íme. Most meg megy a csodalkozas, hogy képesítés nélküli segedtanar némi agendaval van a pályán és ki se rúgtak, mert nincs más.
Ez van egész Európában. Ők se tettek semmit ellene. Tudom ez nem vigasz, de ne csináljunk úgy, hogy csak az itthoni kormàny hülye.
Most éppen Germániában vagyok pár napot: órák maradnak el az általánosban, mert nincs tanár. Időközben kisült, hogy a finn csoda is csak kb. 95-ig volt csoda. Azóta az okosok ott is hazaverték az oktatást.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 311
46 019
113
Ezzel egyet értünk teljesen nyomatni kell a fegyverkezést. Én benne vagyok mindenben még abban is, hogy pl a t72 eseket modernizáltassuk a szerbekkel m84 a2 re, sőt ha atmost vennénk a zsidókkal még a d-20 okat is felrakatnám teherautóra csak gyorsan csinálják meg. Csak gyorsan kezdjük már el az olyan dolgokat mint tüzérség rakétás tüzérség kiépítése. Ez lenne a legfontosabb most.
Tegnap leírtam, hogy egy dolgot tudok csak elképzelni a lassú haladásnak, hogy ne nagyon legyen mit felajánlani a NATO közösbe, milyen hisztit csaptak erre egyesek. :D
A NATO közösbe való felajánlásunkat 1000%-ig be kell tartani. (Már amennyire rajtunk múlik)
Egy eszkaláció esetén nem automatikus a felajánlott erők elindítása. Ott még bőven van mérlegelési lehetőségünk.
Az oroszok tökéletesen biztosan nem fognak eszkalációra játszani. Minden eddigi megmozdulásuk ezt bizonyítja.
Azaz eszkalációt csak valamelyik NATO szövetségesünk tud összehozni, amihez viszont - ilyen formán -, nem kell csatlakoznunk. Felajánlott nehézdandár ide vagy oda.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
De lesz hozadéka, mert a kezdetektől ezt mondták és az embereket is erre kondicionálták. Hidd el amit írtam már egy éve, ha úgy lesz, Orbán népszavazást ír ki, hogy ne lehessen a magyar hadsereget sehol bevetni a magyarok lakta területeken kívül és nem üzenünk senkinek hadat akivel a NATO háborúzik. (kivéve a leendő átállókat :rolleyes: :D )
Ami nagyon jó, csak másnap megjelennek a kis us terepszínű emberkék, és másnap este mehetsz a frontra, mert sajnálatos módon a magyar hadsereg fele épp fogorvosnál volt, a másik ember meg szabadságon.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 922
19 154
113
De lesz hozadéka, mert a kezdetektől ezt mondták és az embereket is erre kondicionálták. Hidd el amit írtam már egy éve, ha úgy lesz, Orbán népszavazást ír ki, hogy ne lehessen a magyar hadsereget sehol bevetni a magyarok lakta területeken kívül és nem üzenünk senkinek hadat akivel a NATO háborúzik. (kivéve a leendő átállókat :rolleyes: :D )
Ettől még a NATO sereg innen mérhet csapást, akár a belleegyezésünk nélkül is, erőnk meggátolni nincs, és arra jön a válasz, és a végeredmény az lesz ugyanúgy... Avagy Horthy ki tudott ugrani a háborúból, ha már belesodródtunk? A belesodródás ugyanúgy megtörténhet puccsal, a nép mindegy mit mond, behívja egy látszatkormány a "baráti erőket", és kész, indul a buli... Majd utólag a kardigános történészek vitázgatnak a témáról, hogy jogszerűtlen volt, melyik paragrafust sértett... de attól még mi most itt megszopjuk.

És kérdés, hogy a honvédek mekkora rész honvéd valójában, és mekkora részük NATO-zsoldos. Bár mindegy, mert a számosságukat (annak hiányát) a hűségük nem tudja pótolni.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 311
46 019
113
Nincs akkora hozama ennek az elkerülésnek mint amekkora a vesztesége az országnak. Hiszen amúgy is bele vagyunk démonizálva a legteljesebb mértékben a gonoszba és ez mindenképpen így lett volna, illetve így a saját időnket basszuk el.
Az elkerülés nem azt jelenti, hogy nem folytatjuk a Zrínyit.
Viszont a Zrínyi (és az MH) jelenlegi állapotában még alkalmatlan bármire is. Idő kell még.
Ha most kezdünk el ugribugrálni, akkor biztosan besz0pjuk. Úgyhogy most békegalambkodás megy. És ahogy ezt korábban is írtam, szereztünk ezzel egy igen potens szövetségest, aki meg más területeken is fog tudni segíteni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 189
67 020
113
Az elkerülés nem azt jelenti, hogy nem folytatjuk a Zrínyit.
Viszont a Zrínyi (és az MH) jelenlegi állapotában még alkalmatlan bármire is. Idő kell még.
Ha most kezdünk el ugribugrálni, akkor biztosan besz0pjuk. Úgyhogy most békegalambkodás megy. És ahogy ezt korábban is írtam, szereztünk ezzel egy igen potens szövetségest, aki meg más területeken is fog tudni segíteni.
Ez szerencsejáték, ha jóhiszeműséget is feltételezünk. :mad: