[HUN] Gestamen fegyverek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

senki

Active Member
2018. július 27.
303
228
43
Ugyan már! Nem azért költöttek rá több millió EUR-ót hogy kidobják őket!

Pl. géppuska és "golyószóró" még mindig nincs NATO kaliberben - ezek lehetnek onnan. Bár az "első vonalas" alakulatoknak megbízható bevált konstrukció kellene - Minimi Mk3 például...esetleg MG4 és MG5

Bizalamtlan vagyok a nulla háttérrel és "track-recorddal" bíró fejlesztések iránt...
1 Afegyver kategóriának mi köze a "NATO kaliber"-hez?
2 Nulla hátterű fejlesztés. Hát igen mekkora bukta volt a Glock, a Springfield XD, a Tesla, a RedBull, a Stewenson gőzmozdony.....
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113
1 Afegyver kategóriának mi köze a "NATO kaliber"-hez?
Zajlik egy átállás NATO kaliberre: géppuska még nincs nálunk NATO kaliberben, ott lehet létjogosultsága egy hazai géppuska beszerzésének - ha jól beválik a típus.
2 Nulla hátterű fejlesztés. Hát igen mekkora bukta volt a Glock, a Springfield XD, a Tesla, a RedBull, a Stewenson gőzmozdony.....
Az nem veszed figyelembe hogy hány bukó vállalkozás jut egy sikeresre: vagy 10x annyi! Te csak a sikereseket sorolod, mert a többiekről nem is hallottál vélhetően.
Elvetélt magyar fegyver projektnek ott van példaként a KGP-9 a nem is olyan távoli múltból...


Egy fegyver elsősorban jó legyen és csak utána szempont hogy hazai-e vagy sem!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Pont írni akartam a kudarcok és selejtek hosszú litániáját. De a maga nemében az AMD is az...
Ja. Csak èn az utóbbi 30 èv sikereire gondoltam.

De az biztos, mesterpèlda hogyan tudtunk egy jó fegyverből egy szar fegyvert tervezni az olcsóság oltárán.

Most pedig tervezünk egy fegyvert ami olcsó.
De nem a harcolóknak.
Csak a hattèrcsapatoknak.

Hogyan is volt ez az amd-vel? :rolleyes:

Kinek terveztèk?
Kiknek lett rendszeresítve.:rolleyes:
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Én attól tartok, hogy politikai megfontolások felülírják a szakmaiakat (nálunk ez elég gyakori sajnos) és rátolnak egy kiforratlan típust a Honvédségre...

Azt szerintem már többször lenyilatkozták hivatalos emberek, hogy hosszútávon a Honvédség teljes kézifegyver arzenálját hazai gyártásból kell biztosítani, hazai termékkel. Nem tudom hogy ez majd a Gestamen lesz vagy más esetleg, de az irány mindenképp ez marad szerintem a közeljövőben.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 202
113
Azt szerintem már többször lenyilatkozták hivatalos emberek, hogy hosszútávon a Honvédség teljes kézifegyver arzenálját hazai gyártásból kell biztosítani, hazai termékkel. Nem tudom hogy ez majd a Gestamen lesz vagy más esetleg, de az irány mindenképp ez marad szerintem a közeljövőben.
Mivel a CZ-k itt készülnek, így ez már most is megvalósult...

@krisss bele van ütve a honvédségi CZ-kbe, hogy "Made in Hungary"? :)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
A Gepárd ért el némi export sikert, a többi nem futott be nagy karriert...
Finom a megfogalmazás.
Kgp-t a rendőrsèg nem is volt hajlandó rendszeresíteni.
Simonyièk megakadájozták.

Szèp puskátnak a táborfalván előjött hibáit(ugyanott ahol most tesztelik a gestamen fegyvereket) problèmáit,bár jeleztèk a katonák,de nem lettek orvosolva.
Ennyit a tesztekről táborfalván.

P9rc volt 104 db lett visszaküldve raktárba mert volt akinek 2 lövèsenkènt volt akadája.
 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
921
2 659
93
Ja. Csak èn az utóbbi 30 èv sikereire gondoltam.

De az biztos, mesterpèlda hogyan tudtunk egy jó fegyverből egy szar fegyvert tervezni az olcsóság oltárán.

Most pedig tervezünk egy fegyvert ami olcsó.
De nem a harcolóknak.
Csak a hattèrcsapatoknak.

Hogyan is volt ez az amd-vel? :rolleyes:

Kinek terveztèk?
Kiknek lett rendszeresítve.:rolleyes:
Igazából az sehol nem hangzott el hogy olcsóbb lesz és hogy a tartalékosok kapják. Ezt csak itt a fórumon költötték hozzá, hogy megmagyarázzák a nehezen hihetőt. Mondjuk szerintem akkor is van létjogosultsága ha nem lesz jó fegyver. A mérnökök, technikusok jóval tapasztaltabbak lesznek, ami azért elég fontos dolog.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Igazából az sehol nem hangzott el hogy olcsóbb lesz és hogy a tartalékosok kapják. Ezt csak itt a fórumon költötték hozzá, hogy megmagyarázzák a nehezen hihetőt. Mondjuk szerintem akkor is van létjogosultsága ha nem lesz jó fegyver. A mérnökök, technikusok jóval tapasztaltabbak lesznek, ami azért elég fontos dolog.
Ez nem igaz.

"Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos egyébként a Portfóliónak azt mondta, arról nincs szó, hogy a frissen legyártott cseh licencű fegyvereket lecserélnék, a magyar fejlesztésű eszközök amolyan pótfegyverek lehetnek, amelyeket tartalékosok kaphatnának meg."


"A kormánybiztos hozzátette: nincs tervben a Bren 2-esek leváltása, inkább az elképzelhető, hogy a jövőben lesznek egyes alakulatok, melyek Breneket használnak majd elsődleges kézifegyverként, míg másokat, mint például a tartalékosok, az új magyar fegyvercsalád tagjaival szerelnek fel."

 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 126
93
Finom a megfogalmazás.
Kgp-t a rendőrsèg nem is volt hajlandó rendszeresíteni.
Simonyièk megakadájozták.

Szèp puskátnak a táborfalván előjött hibáit(ugyanott ahol most tesztelik a gestamen fegyvereket) problèmáit,bár jeleztèk a katonák,de nem lettek orvosolva.
Ennyit a tesztekről táborfalván.

P9rc volt 104 db lett visszaküldve raktárba mert volt akinek 2 lövèsenkènt volt akadája.
Vegyük ketté a dolgokat. A KGP tervezési hibákkal küszködött, a P9RC meg gyártási, minőségi problémákkal. Rohadt idegesítő volt, hogy a civil piacos P9R működött, a P9RC meg nem.

De az is igaz, hogy mind a két fegyver a 90-es évek terméke. Ez a Gestamen lehet épp jó, csak még mindig nem értem hogy minek?
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Semmi ilyet nem mondtak!
Nem így mondták ki, de bőven értelmezhető így is. Minek tartana egy hadsereg azonos célra több típust, akár azonos kaliberben? Azért a CZ vonal tényleg kipróbált eszköz, és még annak a gyártása sem úgy megy kész bevált licenszel ahogy elvártuk, akkor mit várunk ettől az új konkurens fegyvertől, tényleg nulla múlttal? Félek, hogy ez mutyi csupán.... semmi szakmai indok.

Itt kérdezném, hogy mi az a golyószóró, azt hittem eddig, hogy szleng a géppuskára?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 817
117 981
113
Nem így mondták ki, de bőven értelmezhető így is. Minek tartana egy hadsereg azonos célra több típust, akár azonos kaliberben? Azért a CZ vonal tényleg kipróbált eszköz, és még annak a gyártása sem úgy megy kész bevált licenszel ahogy elvártuk, akkor mit várunk ettől az új konkurens fegyvertől, tényleg nulla múlttal? Félek, hogy ez mutyi csupán.... semmi szakmai indok.

Itt kérdezném, hogy mi az a golyószóró, azt hittem eddig, hogy szleng a géppuskára?
A golyószóró köztest lőszert tüzel (itt 5.56-ost most éppen) a géppuska pedig puskalőszert.
Illetve korábban a golyószóró hagyományosan táras adogatású volt a géppuska pedig hevederes.
Jelenleg a golyószóró is általában hevederes, van ami táras és van ami tárat és hevedert is eszik.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Igazából az sehol nem hangzott el hogy olcsóbb lesz és hogy a tartalékosok kapják. Ezt csak itt a fórumon költötték hozzá, hogy megmagyarázzák a nehezen hihetőt. Mondjuk szerintem akkor is van létjogosultsága ha nem lesz jó fegyver. A mérnökök, technikusok jóval tapasztaltabbak lesznek, ami azért elég fontos dolog.
Lásd Blitz válasza.

Masrèszt azt mondták azèrt kell mert a cz túl drága.
Ez többször elhangzott.

Ehhez kèpest azèrt decemberben lètrejött egy közös cz vállalat amiben a magyar állam 49 százalèkos rèszesedèssel rendelkezik.