A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 822
113
Ennyire azért még nem tragikus a helyzet. Bár én is szoktam károgni a lassúság miatt. Azonban hivatalosan még nem tört ki a világháború, és se az orosz, se a NATO nem szállt még meg bennünket. Úgyhogy hagyjunk némi esélyt annak, hogy legalább az megérkezik, amit eddig megrendeltünk. Például a Leopárdok. második, vagy harmadik negyedévre várhatók? NASAMS? Idén kellene érkezni az első elemeinek. H-225M - szinte már kopogtat az ajtón.
Van azonban egy nem túl biztató ügy: a tisztikar fiatalítása. Ha lesz idő befejezni, akkor időben kezdtük, de ha nem lesz idő, akkor könnyen úgy járhatunk, mint a mohácsi csatánál. Arról írták ugyanis azt a történészek, hogy nálunk éppen (katonai) generációváltás volt. A régi nemzedék kiöregedett, az új pedig még nem nőtt fel a feladathoz. Ismerjük a végeredményt. Szóval, ha nyerünk 2-3 évet, akkor mindent nyerünk. Egy fiatal, de jól kiképzett gárda sokat dobhat a honvédségen. De csak akkor, ha van idejük belerázódni és megtanulni mindent, ellesni a fortélyokat, szóval tapasztalatot szerezni.
de ennyire tragkus. ha a jelenlegi úton haladunk tovább. a sok áldozat hiábavaló vólt... (pedig vólt pár önkéntes )
vagy belemegyünk félig felkészűlve amibe bele kell mennünk és több tízezer áldozattal fog járni. (és a végkimenet kétséges de inkább vesztes ami további áldozatokkal fog járni)
vagy nem megyünk bele és a több tízezer katonai áldozat késöbb ugyan úgy meglessz sok ezer civílel egyetembe.
vagy nem megyünk bele és más utatakat keresünk és az ország bukása garantált a lakosság megkapja a népírtást a deportálást és pár évtized alatt eltününk.

iráni ballisztikus rakéta korona afgán incidens orosz ukrán europahozzáállása és még sorolhatnám...

engem már cseppet sem érdekel hogy a fentiek közül melyik lessz.

Lehetne változtatni és egy sokkal jobb végkimenetelt elérni.
De a rendszert ismerve ebből semmi sem lessz. Lehetne de akinek cselekednie kellene nem teszi... így marad a belenyugvás.
írom ezt én aki abszolút optimista vólt.

Akiknek a bűne az éljen sokáig és gyötörje lelkét tízezrnyi feleslegesen halott lélek. ne hagyjon neki nyugovást amíg él mert egy nemzetet tesz a sírba.

itt már nem a naptár pörög hanem szószerint az óra ketyeg.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 211
73 870
113
Vezetőnek lenni magányos feladat, de csapat nélkül nem megy...

Nyitottság, emberség, magabiztos döntések, mentális és fizikai felkészültség. Molnár Zsolt ezredes, a vásárhelyi helyőrség parancsnoka szerint ezek mindenképp egy eredményes vezető ismérvei. Az újonnan megalakult dandár parancsnokával beszélgettünk.

aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzJiNWVhYzNhNjMwZjRhNTlhNWY5ZDgwMzA5OGRlNDBi.jpg
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
348
904
93
de ennyire tragkus. ha a jelenlegi úton haladunk tovább. a sok áldozat hiábavaló vólt... (pedig vólt pár önkéntes )
vagy belemegyünk félig felkészűlve amibe bele kell mennünk és több tízezer áldozattal fog járni. (és a végkimenet kétséges de inkább vesztes ami további áldozatokkal fog járni)
vagy nem megyünk bele és a több tízezer katonai áldozat késöbb ugyan úgy meglessz sok ezer civílel egyetembe.
vagy nem megyünk bele és más utatakat keresünk és az ország bukása garantált a lakosság megkapja a népírtást a deportálást és pár évtized alatt eltününk.

iráni ballisztikus rakéta korona afgán incidens orosz ukrán europahozzáállása és még sorolhatnám...

engem már cseppet sem érdekel hogy a fentiek közül melyik lessz.

Lehetne változtatni és egy sokkal jobb végkimenetelt elérni.
De a rendszert ismerve ebből semmi sem lessz. Lehetne de akinek cselekednie kellene nem teszi... így marad a belenyugvás.
írom ezt én aki abszolút optimista vólt.

Akiknek a bűne az éljen sokáig és gyötörje lelkét tízezrnyi feleslegesen halott lélek. ne hagyjon neki nyugovást amíg él mert egy nemzetet tesz a sírba.

itt már nem a naptár pörög hanem szószerint az óra ketyeg.
Erre csak ezt tudom írni: 3,6... Nem jó de nem is olyan tragikus...

Tavaly április óta elvesztettünk egy évet! Te még optimistán látod a helyzetet! Semmink nincs! Az eddigi lerendelt technikai eszközökből mik is érkeztek meg összesen? A H145M helikopter kb... De ezekhez sincs még fegyverzet! Ezt úgy tudom csak mondani mintha benn lennénk egy divat szalonba ahol éppen egy 3 részes méreg drága öltönyt akarunk venni de eddig csak a zokninál tartunk abból is csak a fél pár van a lábunkon!
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 850
4 847
113
őszínte leszek.
nem szóltam hózzá a fórumhoz mostanába rá sem néztem.
ennek meg van az oka.
Kicsúsztunk az időből. Bár gyors beavatkozással ezzel segíteni lehetne még talán (nagyon maximum 2-3 hónap) de addigra késsz kellene lenni az előmunkálatoknak. erre az eddigiek alapján semmi esély sincs...
ezért engem már nem érdekel sem a haditechnika sem a politika... Elkéstünk vége... Akiknek ezt köszönhetjük írhatnám hogy vitákat generál majd a történelem könyvekbe. De a jelen idők csupán lábjegyzet lessz egy egy nép történelemkönyvébe mint egy nép ami eltünt europa térképéről...

évekkel ezelött megkapták a hírt hogy az "oszmán hadjáratra készül magyaroszág ellen." majd jött a hír hogy az oszmán seregek megindúltak konstatninápolyból... Már a balkánon a sereg. Mi meg még azt sem tudjuk hogy Mohácson lessz a csata...

Szeretnék köszönetet mondani mindazoknak akik hagyták hogy eddig elperegjen az idő... Köszönöm a munkát a sok alibisnek... köszönöm a munkát azoknak akik szórták a pénzt és minden túlárazott beszerzést elfogadtak vagy tettek az asztalra.
És köszönöm annak aki nem jött időbe... termszetesen az utolsó rész irónia...

Lehetne írni nekem hogy túldramatizálom a helyzetet. De nézzen mélyen mindenki a lelképe... Mert igazam van.

"ennyi"
Már akkor elkéstünk amikor a Zrínyi elején azt a döntést hozták, hogy kizárólag a legdrágább és legújabb technikát vesszük meg lehetőleg minnél lassabban. Ez hasonló döntés volt, mint amikor a hajléktalan ahelyett, hogy egy lakást bérelne inkább új Mercedesre gyűjt. Lett volna esély a MH átfegyverzésére: rengeteg használt technikát vehettünk volna az új árának a töredékéért, de nekünk az nem kellett. Most meg itt állunk........
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
522
1 452
93
őszínte leszek.
nem szóltam hózzá a fórumhoz mostanába rá sem néztem.
ennek meg van az oka.
Kicsúsztunk az időből. Bár gyors beavatkozással ezzel segíteni lehetne még talán (nagyon maximum 2-3 hónap) de addigra késsz kellene lenni az előmunkálatoknak. erre az eddigiek alapján semmi esély sincs...
ezért engem már nem érdekel sem a haditechnika sem a politika... Elkéstünk vége... Akiknek ezt köszönhetjük írhatnám hogy vitákat generál majd a történelem könyvekbe. De a jelen idők csupán lábjegyzet lessz egy egy nép történelemkönyvébe mint egy nép ami eltünt europa térképéről...

évekkel ezelött megkapták a hírt hogy az "oszmán hadjáratra készül magyaroszág ellen." majd jött a hír hogy az oszmán seregek megindúltak konstatninápolyból... Már a balkánon a sereg. Mi meg még azt sem tudjuk hogy Mohácson lessz a csata...

Szeretnék köszönetet mondani mindazoknak akik hagyták hogy eddig elperegjen az idő... Köszönöm a munkát a sok alibisnek... köszönöm a munkát azoknak akik szórták a pénzt és minden túlárazott beszerzést elfogadtak vagy tettek az asztalra.
És köszönöm annak aki nem jött időbe... termszetesen az utolsó rész irónia...

Lehetne írni nekem hogy túldramatizálom a helyzetet. De nézzen mélyen mindenki a lelképe... Mert igazam van.

"ennyi"
Ezt miért pont most írod? Mi váltotta ki?
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 914
8 247
113

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 175
10 931
113

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 907
4 744
113
Tragikumikus! Miért adták le a Honvéd korházat??? MI volt egésznek az értelme??? Amikor nincs pénz akkor mindent átnevezn, átszervezni és tervezni mintha csinálnánk valamit.. Ez is Flinckensteintől tanulták...
Olvasd el még egyszer. Különvált a Honvéd kórház (Észak Budapesti Centrum Kórház) és a MH Egészségügyi Központ. Ezután a MH EÜ Központ költségeit fizeti a HM, BM, MÁV, a lakosokét pedig a BM.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 914
8 247
113
Olvasd el még egyszer. Különvált a Honvéd kórház (Észak Budapesti Centrum Kórház) és a MH Egészségügyi Központ. Ezután a MH EÜ Központ költségeit fizeti a HM, BM, MÁV, a lakosokét pedig a BM.
Ami ismét nem a teljes igazság ráadásul budán is van egy NATO EÜ központ vagy valami hasonló intézmény amely néhány éve elvileg működik, ráadásul nagy csinnadrattával adták át attesék stb. jelenlétében..
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 717
15 507
113

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 177
5 018
113
Ami ismét nem a teljes igazság ráadásul budán is van egy NATO EÜ központ vagy valami hasonló intézmény amely néhány éve elvileg működik, ráadásul nagy csinnadrattával adták át attesék stb. jelenlétében..
Hát nálad zavar van az erőtérben.

A NATO Egészségügyi Kiválósági Központja az egy doktrína és eljárásrend fejlesztésekkel és oktatással foglalkozó szervezet. Nincs köze a tényleges orvosi ellátáshoz.
Ilyen kiválósági központ van még pl Vyskovban (Csehország) ABV védelmi, Trencsénben a tűzszerész, stb.