[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 145
113
Az jó, mert a Nyugathoz tartozás a magyarság teljes kiirtásával fog véget érni. Abortusz, liberalizmus, gender, stb. Ha nem hajtunk végre teljes és végleges szakítást, akkor vége mindennek.
Lengyeleknél van az egyik legszigorúbb abortusztörvény, pont úgy fogynak mint mi.
Mi az a gender? menj már a víz alá, senki nem lesz buher attól hogy beszélnek arról hogy ugyanazért a munkáért ugyanannyi pénz jár, meg mind a két nem mosogasson otthon (ja, igen, én már csak maradok a két nemnél) A többi túlzás meg majd kikopik.
Liberalizmus, ez valami fétis lett a tévénézőknél?
Igen, egy a világ pár ezrelékét adó népességgel megeshet hogy eltünik, volt már ilyen,és lesz is. Remélem én (45 éves vagyok) nem fogom látni, de nem a liberálisok okozzák a fő kárt, hanem az igénytelen műveletlenek (nyilván van metszet), akik való világot néznek és szarnak a kölkeikre a telefon pörgetése közben. Ott van a fő baj, nem a szidott liberálisoknál.
"Tíz évvel ezelőtt sokkal könnyebb volt gyógypedagógusnak vagy bármilyen pedagógusnak lenni. A gyerekek ma jóval kevesebbet képesek elsajátítani, ami annak tudható be, hogy nincs mögöttük a szülő. A mai fiatalok többsége nem teszi meg, amit mi megtettünk a gyerekeink nevelésénél, vagy értünk megtettek a szüleink. Nem ülnek le velük tanulni, nem ellenőrzik, nem kérdezik ki őket. Legalábbis ezen a vidéken nem. Azt viszont elvárják, hogy mi az oktatás mellett neveljük is őket. Nagyon sokrétű társadalmi problémát jelez, hogy felnőtt egy olyan nemzedék, amely nem tesz semmit a gyerekeiért” -itt van a baj, nem ott hogy liberálisok, meg gender, francba már, ez a kormány buta mantrája hogy leplezze hogy 13 év alatt lótúró hasznosat nem ért el.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Ez igy kijelentve hülyeség. Az eu-n belül szabadon mozoghat a munkaerő. Német orvosok Norvégiába meg Svájcba mennek, osztrákok Németországba. Osztrák mérnök csak Németországban kap (jó) munkát.
A határokon meg óriási a munkerővándorlás. Német pincér pl Svájcba Ausztriába meg Hollandiába ingázik, osztràk Svájcba stb.
Az "egyéni tapasztalat" az nem több, mint egyéni tapasztalat,anekdóta. A nyugati keresetekről eltúlzott elképzeléseik vannak sokaknak és sokan, akik kint vannak, szeretnek gyakran nagyot mondani.
Meg nagyon nem mindegy kinek mekkora a vagyona egy bizonyos kor után. A nyugaton maradt barátaink és ismerőseink igen csak hülledeznek miben élnek a hazajöttek és milyen élet minőséget élnek.
Apám 80 éves bányamérnök) volt egyetemi társa (sváb) volt most itthon, az öccsével (aki urológus).
Kibaszottul hülledeznek, hogy az elmúlt 10 évben mekkorát változott az ország. Az orvos faszi csak pislogott a rendezett magyar orvos béreken. Ja és mindig hangsúlyozzák itthon az emberek vagyona az ingatlanokban van kint ezt a pénzt felélik az emberek.
Mindketten költöznek haza családostul!! Van amelyiknek az unokája már átjött a régi miskolci házba lakni 4 éve.
Az a baj, hogy akik nem éltek kint meg nincs kapcsolata a kintlévőkkel rohadtul nem tudják a dolgokat és mindenféle legendákra építenek. (na meg ez volt a rohadék nyugat stratégiája az elmúlt 30 évben így tudtak embereket lopni.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 657
55 315
113
Meg nagyon nem mindegy kinek mekkora a vagyona egy bizonyos kor után. A nyugaton maradt barátaink és ismerőseink igen csak hülledeznek miben élnek a hazajöttek és milyen élet minőséget élnek.
Apám 80 éves bányamérnök) volt egyetemi társa (sváb) volt most itthon, az öccsével (aki urológus).
Kibaszottul hülledeznek, hogy az elmúlt 10 évben mekkorát változott az ország. Az orvos faszi csak pislogott a rendezett magyar orvos béreken. Ja és mindig hangsúlyozzák itthon az emberek vagyona az ingatlanokban van kint ezt a pénzt felélik az emberek.
Mindketten költöznek haza családostul!! Van amelyiknek az unokája már átjött a régi miskolci házba lakni 4 éve.
Az a baj, hogy akik nem éltek kint meg nincs kapcsolata a kintlévőkkel rohadtul nem tudják a dolgokat és mindenféle legendákra építenek. (na meg ez volt a rohadék nyugat stratégiája az elmúlt 30 évben így tudtak embereket lopni.
Gondoljunk csak arra, hogy kb az 50-es évek óta SOKMILLÓ olasz, spanyol, görög, portugál stb vándorolt ki mint "vendégmunkàs" Németorszàgba, Belgiumba, Franciaorszàgba, aztàn meg a többi északeurópai országba. Törökökről nem is beszélnék...
Tehát butaság az olyan kijelentés, hogy " ez az ország nem képes embereket megtartani."
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Gondoljunk csak arra, hogy kb az 50-es évek óta SOKMILLÓ olasz, spanyol, görög, portugál stb vándorolt ki mint "vendégmunkàs" Németorszàgba, Belgiumba, Franciaorszàgba, aztàn meg a többi északeurópai országba. Törökökről nem is beszélnék...
Tehát butaság az olyan kijelentés, hogy " ez az ország nem képes embereket megtartani."
Vajon miért is vannak ezek a déli országok ekkora szarban demográfiailag! Pont a csúcson mentek el a fiatalok.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Az orvos faszi csak pislogott a rendezett magyar orvos béreken
Azt is elmondtátok neki, hogy amúgy egy eü szakdolgozó meg kevesebbet keres mint egy cigány segédmunkás segíje?
vagy azt is, hogy komplett területekről tűnik el az ember?
@aquarell től megkérdezném, ha itthon minden ilyen szuper, hogyhogy a fiai bécsben élnek?

Meg nagyon nem mindegy kinek mekkora a vagyona egy bizonyos kor után
Megoldottuk a 80-100 milliós lakásárakkal, ilyen gondja nem lesz az itthon élőknek.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Azt is elmondtátok neki, hogy amúgy egy eü szakdolgozó meg kevesebbet keres mint egy cigány segédmunkás segíje?
vagy azt is, hogy komplett területekről tűnik el az ember?
@aquarell től megkérdezném, ha itthon minden ilyen szuper, hogyhogy a fiai bécsben élnek?


Megoldottuk a 80-100 milliós lakásárakkal, ilyen gondja nem lesz az itthon élőknek.
Te miben is élsz saját ingatlanban?

Mennyi eü szakdolgozót ismersz ? nekem anyám pl az tehát ismerem a béreket visszamenőleg 40 évre. Te mennyit is ismersz?
Ettől függetlenül még jobban lehetne rendezni a bérüket!!!
A munkaerő piacon meg kereslet kínálati rend van. VAn segédmunkás nincs ergo vagy a szaki megoldja maga vagy megfizeti aki van és hajlandó csinálni.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 370
113
"Tíz évvel ezelőtt sokkal könnyebb volt gyógypedagógusnak vagy bármilyen pedagógusnak lenni. A gyerekek ma jóval kevesebbet képesek elsajátítani, ami annak tudható be, hogy nincs mögöttük a szülő. A mai fiatalok többsége nem teszi meg, amit mi megtettünk a gyerekeink nevelésénél, vagy értünk megtettek a szüleink. Nem ülnek le velük tanulni, nem ellenőrzik, nem kérdezik ki őket. Legalábbis ezen a vidéken nem. Azt viszont elvárják, hogy mi az oktatás mellett neveljük is őket. Nagyon sokrétű társadalmi problémát jelez, hogy felnőtt egy olyan nemzedék, amely nem tesz semmit a gyerekeiért”

És ezek közül a "mai fiatalok, gyerekek közül legalábbis ezen a vidéken" mennyi a cigány? Mennyi volt a szülők gyerekkorában?

Mi az a gender? menj már a víz alá, senki nem lesz buher attól hogy beszélnek arról hogy ugyanazért a munkáért ugyanannyi pénz jár, meg mind a két nem mosogasson otthon (ja, igen, én már csak maradok a két nemnél) A többi túlzás meg majd kikopik.

Nem tudom mennyire követed a dolgokat Nyugaton, de mintha le lennél maradva a dolgoktól. Mondjuk az "ugyanazért a munkáért ugyanannyi pénz jár" eleve egy hamis felvetés, mert nem ugyanazért a munkáért jár több pénz valakinek csak azért, mert farka van, nincs olyan hülye kapitalista, aki ezért fizetne csak, "hímsovinizmusból", ahogy előadják a feministák. A feministák azt követelik, hogy az ő "otthoni munkájukat" fizesse meg a piacgazdaság. Akkor is, ha amúgy nem is végeznek ilyet, hanem szinglipicsák. Na de ennek semmi köze a mai genderideológiához, ez a jó öreg 3. hullámos feminizmus. Amelynek a "maradibb" képviselői már összeütközésbe is kerültek a mai genderhülyeségekkel, mert pl. ragaszkodnak hozzá, hogy a biológiai nők a nők, és nem azok a férfi nemi szervekkel rendelkező identitászavaros buherek. A gender pl. a transzmánia, a nemváltó óvodások (tudom a köreitekben ezt viccnek tartják, pedig a "transzgyerekek" szociális fertőzése valós az USA-ban, Biden 8 éves gyerek anyjának ígérte meg nyilvánosan, hogy támogatni fogja a gyerek nemváltását) és a többi.

Igen, egy a világ pár ezrelékét adó népességgel megeshet hogy eltünik, volt már ilyen,és lesz is. Remélem én (45 éves vagyok) nem fogom látni, de nem a liberálisok okozzák a fő kárt, hanem az igénytelen műveletlenek (nyilván van metszet), akik való világot néznek és szarnak a kölkeikre a telefon pörgetése közben. Ott van a fő baj, nem a szidott liberálisoknál.

Igen, és mi más vezetett ide, ha nem az általános liberális szemlélet? Persze tény, hogy a nyugati világ kereteiben nincs ellenszere a progresszió végtelen diadalmenetének 200 éve. És számos vívmányával én is egyetértek, természetesen. A végjátéka viszont láthatóan valami disztópia lesz (kicsit Szép új világos, bár Huxley sem tudott mindent elképzelni, pl. az MI-t sem), amiben az ember a hagyományos értelemben vett emberi voltát is elveszíti majd. Persze a transzhumanisták szerint ez üdvös fejlemény lesz, vagy ha nem, akkor is elkerülhetetlen végzet. De lehet, hogy mégis talán jobb lenne az is, ha Putyin megnyomná a piros gombot, vagy egy iszlám dzsihád elsöpörné ezt a "Nyugatnak" nevezett jelenségből kinőtt rákos daganatot, mielőtt nem késő. A hívők persze várhatnak arra is, hogy a bibliai próféciák beteljesednek, és a "Nyugat" antikrisztusi, sátáni hatalmát nem földi erő fogja semmivé tenni. Nem az ufókra gondolok, azok ha vannak, lehet hogy inkább a másik oldalon állnak. :)
 
T

Törölt tag 133

Guest
Ez egy nagyon kretén kérdés. Egy ország mindenesetre beugrik, a sajátunk (tudod, ezt a kitiltósdit egyszer már megjátszották…) ;)
A “nagyok” közül meg ott van pl Kína, vagy épp az oroszok. Utóbbiról van fogalmam, hogy milyen ott élni, előbbiről meg csak másodkézből.

Kínában jó élni? Jól eltévedtél.. Az utcai szagoktol okádhatnékom volt.. alig vártam h jöjjek haza. Élelmiszerbiztonság kb nuku, valszeg jobb ha nem tudom meg miket ettem kinn...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113

Egyszerű ellenintézkedés gyanánt ma még pont kiutasítható az országból.
Szövetségesek???
B+! Ha nem úgy teszünk ahogy nekünk tetszik akkor szankcióznak, meg fenyegetnek??? Milyen szövetség ez mégis???? Sima gyarmat! Semmivel sem jobb mint a Szu volt!

Ez meg mégis milyen? Kémkedni a szövetségesei ellen???
Barátok??? Ugyan már!!!


Azok figyelmébe akik igazat adnak nekik két apróság:
1. Az ukrán magyarellenesség állami és kormány szinten hamarabb volt mint a Krím oroszok általi elvétele és valamiért nem akarja hagyni a magyar kormány hogy vágóhídra vigyék a magyar kisebbségeket Kárpátaljáról
2. Az olcsó orosz gáz adta a magyar ipar versenyképességét, az USA adna ötszörös áron (nem az oroszhoz ötszörös hanem amennyiért otthon adja) csak át kell mindent építeni hozzá és saját bevallásuk szerint sincs meg a megfelelő kapacitás hozzá!

+1: Valamiért nem ennyire finnyásak az ukrajnai emberi jogok miatt (nem hogy a pedok mehessenek iskolába gyerekeket átnevelni, vagy hogy a buzik házasodhassanak, de még a kisebbségek jogai sem érdeklik őket)
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
460 ezer egy legmagasabb J katos kezdőbére. MOST
Ne szórakozzunk már, ne nézzük hülyének egymást, és főleg ne hazudjuk a propit, mert miért ne
Tehát mi is voltál az egészségügyben?
Ennyit simán keres egy szakképzett nővér ezt első kézből tudom, tisztában vagyok az eü bérekkel írtam, tehát ne beszélj félre!!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Az egyik aikidos társam nővérke, nem a pénzre panaszkodik, nem a körülményekre az elmúlt 5 évben. Inkább az orvosok és a fiatal kollégák hozzáállására.
Mondjuk 12 24 48 h-s laborozásokra?
A bentragadt szabadságra?
A pótlékok esetleg jönnekre?
Mert én ezért hagytam ott, mint Diplomás LABORATÓRIUMI munkatárs
A pénz csak egy dolog, amúgy az se volt sok.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and tonyo

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Tehát mi is voltál az egészségügyben?
Ennyit simán keres egy szakképzett nővér ezt első kézből tudom, tisztában vagyok az eü bérekkel írtam, tehát ne beszélj félre!!
Ez a hivatalos bértábla.
Nem keres ennyit
PÓTLÉKOKKAL megkaphatja.
De mikor tanuljuk meg, a fizetéseket 8 óra nappali műszakra számoljuk, ahogy a bank is
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Mondjuk 12 24 48 h-s laborozásokra?
A bentragadt szabadságra?
A pótlékok esetleg jönnekre?
Mert én ezért hagytam ott, mint Diplomás LABORATÓRIUMI munkatárs
A pénz csak egy dolog, amúgy az se volt sok.
Na látod ezek már valós problémák, én is ezeket tudom az ismerősöktől rokonoktól!!
DE AKKOR ezeket írd ne csak azt hajtogasd hogy a pénz meg nem lehet megélni!!!!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Kivéve az egészségügyben, ő például állandó éjszakás a gyerek meg az edzések miatt. Tehát ennél többet keres!!
Tök lényegtelen, hogy mennyi a pótlék. A bank nem számolja.
DE AKKOR ezeket írd ne csak azt hajtogasd hogy a pénz meg nem lehet megélni!!!!
Azért "sok" a pénz, mert annyira nincs ember, hogy nem rúgják ki azt aki 10-re jár a feng-sui miatt, mert amúgy nem lenne helyette senki.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and kw3v865
Status
Not open for further replies.