[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Szerinted egy phds k+f vegyész mennyit keres itthon?
640 bruttót.
Nagyobb gyógyszergyárakban, ha 3 millióért megcsinálja a felelős személy képzést, ami a világ többi részén a diplomájáért jön, akár 8-900 bruttót is megkaphat.
Csak ugyanez finnországban entry level szinten 4000 euro nettó
 

Vontolla

Well-Known Member
2022. március 15.
340
2 257
93
Jól leraboltuk saját magunkat. Nagyon nagy kiskercég ügyvezetőjébel beszélgettem. Ők a szokásos szorzót rakják mindenre, mint korábban amin ugyan nominálisan nagyon jól keresnek. De nem ez a fő oka a drágulásnak. Ők nem is tudnak drágítani, mert a NÉBIH folamatosan ellenőrzi az árképzésüket. A drágulás a beszállítóktól jön. Alapvetően két ok miatt. 1. Nőtt az előállítási költség mondjuk 10%-kal, akkor mindenki emelt 20%-kal, mert úgyis benyelik az emberek, mert a TV-ből is a drágulás ömlik. A különbözetet megnyerik 2. A hatósági árás termékeknél a beszállítók ugyanazt a terméket itt, mint ausztriában, jóval drágábban adják, mert úgyis meg kell vennie a kiskernek, mert kötelező tartania. Ha nem tartja megbüntetik. Ennek ott lett vége, amikor Bécsből a Billából olcsóbban tudta rendelni az étolajat, mint ugyanannak a terméknek a magyarországi forgalmazójától.
Most kíváncsi leszek az inflációs adatokra. Tavaly júliusban 730 Ft volt a gázolaj, most 580ért is láttam már. Az összes kisker bolt csökkenti az árakat (a beszállítók adják az árengedményt, azt adják tovább) gondolom mert visszaesett a forgalom. Az euro ugyanannyiba kerül mint tavaly ilyenkor. Júliusban 400 körül volt. Ezek alapján szerintem nyár végére eltűnik az infláció. Nyilván ez azt jelenti, hogy a tavalyi 15-20%-os drágulást benyeltük, de tovább nem nőnek már az árak.
" Nőtt az előállítási költség mondjuk 10%-kal, akkor mindenki emelt 20%-kal, mert úgyis benyelik az emberek, mert a TV-ből is a drágulás ömlik. "Bingó.
Ez is egy média áremelés volt.A la covid.Addig húzták fel az árakat -már indok nélkül- ameddig a lakosság bírta.Ezt klasszul lehet már mérni.Most megint a média hadművelet :csökkennek az árak!Még mindíg bőven hasznuknál és a forgalom is helyreáll.Minden oké!Full hülyére vesznek.És bizony a kormányunk is akkor kezdett bőszen ellenőrizni mikor már nem számit.Idönkénti pénzszívattyú.Most akkor megint etetik a birkát?
 

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
170
1 586
93
Azért hazánk (legalábbis legtöbbünké) sorsa és a német-francia konfliktusok köszönő viszonyban sincsenek. Teljesen rossz ez a példa...általánosító....és tipikus...fenszíájfonértelmisegikrémesromkocsmásmindenkihülyerajtunkkívül-stílusú...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113

"Nem kell nácinak lenni, /nácit játszani és akkor nem is bsznának szájba érte, hogy nackó vagy, például." -Ahogy egyik fórumtárunk írta volt.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 611
14 581
113
Reménykedjünk benne.

Az amúgy eddig is egyértelmű volt, hogy a drágulás nagyobb mértékű volt, mint azt pusztán a költségek növekedése indokolta volna.

Viszont ez így azt jelenti, hogy ebben az évben reálbér csökkenés lesz, am 9nem illik be a sormintába, 2024/25-ben növekedés kell.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 886
113
Látnáttok a svájci magyarok zárt Facebook csoportját. Némelyik fórumtársnak nagyot nyilna a szeme.
Milyen vetületben ?
Én csak abból tudok következtetni, hogy sok ismerősöm vágott neki most újra a külföldi melónsk úgy hogy 2014-15 óta itthon voltak és itthon dolgoztak.

Vagy ment ki külföldre most először mert a cégnél ahol dolgozott behozott kirgiz melósok miatt nem emeltek fizut.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 430
16 721
113
"Nem kell nácinak lenni, /nácit játszani és akkor nem is bsznának szájba érte, hogy nackó vagy, például." -Ahogy egyik fórumtárunk írta volt.
Azért ne hibbanjunk már meg. Nem Adolf képe volt a ruháján,hanem egy sima Lonsdale cucc volt rajta,amit már nagyon régóta nem hordanak az általad nácinak nevezettek. Pont a cég nagyjából tíz éve elkezdett érzékenyítési kampánya volt az oka.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Azért ne hibbanjunk már meg. Nem Adolf képe volt a ruháján,hanem egy sima Lonsdale cucc volt rajta,amit már nagyon régóta nem hordanak az általad nácinak nevezettek. Pont a cég nagyjából tíz éve elkezdett érzékenyítési kampánya volt az oka.
Bocsánat, de egy apró részletre felhívnám a figyelmed, én nem neveztem senkit semminek, hanem párhuzamba állítottam egy fórumtársunk korábbi véleményét a most történttel. Remélem nem feltételezed, hogy képtelen vagyok egy cikket elolvasni. De a Lonsdale dologgal is tisztában vagyok.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 430
16 721
113
Bocsánat, de egy apró részletre felhívnám a figyelmed, én nem neveztem senkit semminek, hanem párhuzamba állítottam egy fórumtársunk korábbi véleményét a most történttel. Remélem nem feltételezed, hogy képtelen vagyok egy cikket elolvasni. De a Lonsdale dologgal is tisztában vagyok.
Nem ilyen szándék vezérelt,csak bosszantó,hogy ilyen ostoba felvetéseket olvasok.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
938
2 621
93
Milyen vetületben ?
Én csak abból tudok következtetni, hogy sok ismerősöm vágott neki most újra a külföldi melónsk úgy hogy 2014-15 óta itthon voltak és itthon dolgoztak.

Vagy ment ki külföldre most először mert a cégnél ahol dolgozott behozott kirgiz melósok miatt nem emeltek fizut.
Nagyon azt nézem ki, higy többen akarnak haza jönni, mint amennyien érdeklődnek a svájci dolgok után. Egyébként meg nagyon sokan ki jönnek sebbel, lobbal aztán meg több mint a fele meg el pályázik.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
938
2 621
93
Nagyon azt nézem ki, higy többen akarnak haza jönni, mint amennyien érdeklődnek a svájci dolgok után. Egyébként meg nagyon sokan ki jönnek sebbel, lobbal aztán meg több mint a fele meg el pályázik.
Jut eszembe. Húsvét előtt pár nappal megyek fodrászhoz. Olyan dumát le eresztett a fodrász(nő, aki 50+-os,de max 25-30nak akarja magát eladni) hogy csak nézek mint hal a szatyorban. Ezerrel nyomják a fosbuk meg egyéb kampányt a nyugatiak, mert egyszerűen dögrováson vannak humán erőforrás ügyileg. Mindent is be vetnek hogy magukhoz csalogassák a jó népet. Mindent vagy osztani kell 2vel,vagy szorozni 2vel.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
938
2 621
93
Jut eszembe. Húsvét előtt pár nappal megyek fodrászhoz. Olyan dumát le eresztett a fodrász(nő, aki 50+-os,de max 25-30nak akarja magát eladni) hogy csak nézek mint hal a szatyorban. Ezerrel nyomják a fosbuk meg egyéb kampányt a nyugatiak, mert egyszerűen dögrováson vannak humán erőforrás ügyileg. Mindent is be vetnek hogy magukhoz csalogassák a jó népet. Mindent vagy osztani kell 2vel,vagy szorozni 2vel.
Figyelj Kriss. Azzal hitegetik a jó népet hogy kezdő fizetés 10-12ezer chf bruttó. Tudod hogy ki keres annyit? Echte svájci osztály vezető főorvos. Mondjak még valamit Ildikó?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 429
46 312
113
Milyen vetületben ?
Én csak abból tudok következtetni, hogy sok ismerősöm vágott neki most újra a külföldi melónsk úgy hogy 2014-15 óta itthon voltak és itthon dolgoztak.

Vagy ment ki külföldre most először mert a cégnél ahol dolgozott behozott kirgiz melósok miatt nem emeltek fizut.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Attól az még mióta elszálltak az egekbe az árak megint tendencia lett a kivándorlás sajnos.
Pedig az utóbbi pár évben csökkent és egész sokan visszajöttek.
kivandorl230405-593676.png
 
Status
Not open for further replies.