[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Azt is elfogadom, h én vagyok a hülye, de kérlek írd le, h Te hogyan szerveznéd meg egy évben a gázbeszerzést/készletezést. Tényeket írtam, nem magyarázatot. Tehát, várom a választ. Az ide citált buta/okos nyugat hogy is áll e téren?
Honnan tudod kire szavazok? :)
Nem vagyok szakértő, ezért nem mennék bele, de érdekes módon, mostanában minden visszafelé sül el itthon. Pedig 2/3-os, rendeleti kormányzás van, azt csinálnak amit akarnak!
Kiröhögtük a Nyugatot, amiért takarékoskodni kezdtek az energiával, rá 1-2 hónapra ugyanazt bevezettük itthon.
Jött a propi, hogy milyen hiperszuper előnyös szerződést kötöttünk az oroszokkal, a piaci ár ötödéért kapjuk a földgázt, és hogy az ütemtervnek megfelelően halad Paks II-


-erre megjött a valóság!
A szuper akciós üzemanyag is nálunk lett a legdrágább, az árstop kivezetése óta, miközben a MOL történelmi nyereséget könyvel el!
Tudom, a háborús infláció, a szankciós politika,.....!
Érdekes, hogy ezek leginkább ránk hatnak!
Elszállnak az energia árak, Paks II sehogy nem áll, erre mit csinálunk?
Újabb és újabb energiafaló akkumulátor gyárat hozunk az országba, és újabb gázerőműveket építünk.
Van egy Dunánk és egy Tiszánk is, ezekkel nem lehetne valamit kezdeni?
Energiatermelés, öntözés.....?
De nem is ragozom tovább, felesleges !
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Nem vagyok szakértő, ezért nem mennék bele, de érdekes módon, mostanában minden visszafelé sül el itthon. Pedig 2/3-os, rendeleti kormányzás van, azt csinálnak amit akarnak!
Kiröhögtük a Nyugatot, amiért takarékoskodni kezdtek az energiával, rá 1-2 hónapra ugyanazt bevezettük itthon.
Jött a propi, hogy milyen hiperszuper előnyös szerződést kötöttünk az oroszokkal, a piaci ár ötödéért kapjuk a földgázt, és hogy az ütemtervnek megfelelően halad Paks II-


-erre megjött a valóság!
A szuper akciós üzemanyag is nálunk lett a legdrágább, az árstop kivezetése óta, miközben a MOL történelmi nyereséget könyvel el!
Tudom, a háborús infláció, a szankciós politika,.....!
Érdekes, hogy ezek leginkább ránk hatnak!
Elszállnak az energia árak, Paks II sehogy nem áll, erre mit csinálunk?
Újabb és újabb energiafaló akkumulátor gyárat hozunk az országba, és újabb gázerőműveket építünk.
Van egy Dunánk és egy Tiszánk is, ezekkel nem lehetne valamit kezdeni?
Energiatermelés, öntözés.....?
De nem is ragozom tovább, felesleges !
Tényleg nem vagy szakértő, sőt, még meg sem közelíted azt a szintet.
A takarékoskodásra az EU adta ki a diktátumot, hogy minden országnak ennyit meg annyit meg kell spórolnia. Ami sok országban egyszerűen ment, mert csődbe mentek vagy csak simán bezártak azok a cégek, amik a gáztól vagy az energiától nagyban függtek.
Az árstop maradhatott volna sokkal tovább, ha Ukrajnába pl nem szállít a MOL hanem a belső piacot amíg el nem látja 100%-ban, addig egy decivel sem visznek ki az országból. Itt a MOL kavarta a szart.
És ahogy már írtad, de azért megismételem, nem vagy szakártő, ezt a többi sorod megint csak alátámasztja. Paks2 meglesz, csak kurvára nagy ellenszében épül, nem csoda, hogy lassan halad, az a csoda, hogy halad. Az energiafaló akkugyárral érdekes a németeknek semmi bajuk nincs, még milliárd euros támogatást is adtak hozza pl a Teslának, meg megy egy másik ugyanilyen kínai gyár is oda, pedig barnaszénből állítják elő az energiát hozza meg városokat telepítenek ki az újabb szénbányák miatt. De tényleg felesleges ragozd, annyi baromságot írtál, mint ... mint általában.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113
Gondolkodtam, hogy hová tegyem ezt az írást. Urbanisztika? Ukrajna és a háború? Orosz topik? De mivel sok mindenről van benne szó, főleg a végén, ide került.

„Vétkesek közt cinkos, aki néma”
"Így válaszolt erre egykor a Jónás könyvében Babits Mihály, az ókori szépségek tudós szerelmese. Az effajta kérdésekben csak az egyszerűbb, a paraszti regulát ismerő Veres Péter bátyánk 1943 nyarán, Sztálingád után, de még a normandiai partraszállás előtt szólt hozzá ehhez a kérdéshez, a józanul gondolkodó magyar értelmiség akkor is két különböző oldalon ülő képviselőinek balatonszárszói találkozóján. Kissé prózaian, de a mi számunkra is jól érthetően fogalmazott. – A mi dolgunk most csak az, hogy mielőtt ideérne az árvíz, tanítsuk meg az embereket egy kicsit úszni! Ma legfeljebb annyit tehetünk csak hozzá ehhez, hogy nem csupán megúszni szükséges! És nem csupán az Arénában, meg a Parlamentben!"

 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Milyen valós háborús veszélyről álmodoztok? Ti tényleg elhiszitek azt a sok hülyeséget, hogy akármelyik NATO tagnak akárcsak egy pillanatig is tartania kéne egy orosz agressziótól? Vagy azt, hogy az oroszoknak akarcsak egyszer is eszébe jutott megtámadni egy NATO tagot?
Nem álmodozunk a háborús veszélyről, hanem fosunk tőle.
Ilyenkor az ember igyekszik felkészülni.

Számtalan egyéb szcenárió is elképzelhető, azon kívűl, amit felvetettél.
Ami tény, hogy egy dinamikus fegyverkezés figyelhető meg a régióban: tőlünk északra, keletre és délre is. Az erőegyensúly instabil és változóban van.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
Tényleg nem vagy szakértő, sőt, még meg sem közelíted azt a szintet.
A takarékoskodásra az EU adta ki a diktátumot, hogy minden országnak ennyit meg annyit meg kell spórolnia. Ami sok országban egyszerűen ment, mert csődbe mentek vagy csak simán bezártak azok a cégek, amik a gáztól vagy az energiától nagyban függtek.
Az árstop maradhatott volna sokkal tovább, ha Ukrajnába pl nem szállít a MOL hanem a belső piacot amíg el nem látja 100%-ban, addig egy decivel sem visznek ki az országból. Itt a MOL kavarta a szart.
És ahogy már írtad, de azért megismételem, nem vagy szakártő, ezt a többi sorod megint csak alátámasztja. Paks2 meglesz, csak kurvára nagy ellenszében épül, nem csoda, hogy lassan halad, az a csoda, hogy halad. Az energiafaló akkugyárral érdekes a németeknek semmi bajuk nincs, még milliárd euros támogatást is adtak hozza pl a Teslának, meg megy egy másik ugyanilyen kínai gyár is oda, pedig barnaszénből állítják elő az energiát hozza meg városokat telepítenek ki az újabb szénbányák miatt. De tényleg felesleges ragozd, annyi baromságot írtál, mint ... mint általában.
Te viszont szakértő vagy, legalábbis a ti kis világotokban, ahogy az illetékes szakértő elvtársak is! ;)
Kár, hogy a valóságtól egyre inkább elrugaszkodtok, de fő az optimizmus!
Szerencsére mindig boldogan vigyoroghattok, mert szerintetek a többi ország a hülye, mert szembe jön, a kanyarban előzéskor!
Szakértőként nem reagáltál a felvetett dolgokra!
Paksról például tavaly ilyenkor azt állították a közbulvár médiákban, hogy rendben halad, miközben már régóta termelnie kellene!
Ja hogy ellenszél! Azt mondják, aki szelet vet, vihart arat! Ez bejött most is.
Bár gyanítom, hogy max. az utóbbi időben van ellenszél, amikor már régen termelhetne, ha az orosz fél ténylegesen csinálja, és a források is megvannak.
Na de most dolgom van, első a család!
Jó étvágyat az ebédhez, és kellemes húsvéti ünnepeket kívánok, mindenkinek!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 936
113

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 828
31 841
113
ehnk4oak4bsa1.png
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 749
113
Nem vagyok szakértő, ezért nem mennék bele, de érdekes módon, mostanában minden visszafelé sül el itthon. Pedig 2/3-os, rendeleti kormányzás van, azt csinálnak amit akarnak!
Kiröhögtük a Nyugatot, amiért takarékoskodni kezdtek az energiával, rá 1-2 hónapra ugyanazt bevezettük itthon.
Jött a propi, hogy milyen hiperszuper előnyös szerződést kötöttünk az oroszokkal, a piaci ár ötödéért kapjuk a földgázt, és hogy az ütemtervnek megfelelően halad Paks II-


-erre megjött a valóság!
A szuper akciós üzemanyag is nálunk lett a legdrágább, az árstop kivezetése óta, miközben a MOL történelmi nyereséget könyvel el!
Tudom, a háborús infláció, a szankciós politika,.....!
Érdekes, hogy ezek leginkább ránk hatnak!
Elszállnak az energia árak, Paks II sehogy nem áll, erre mit csinálunk?
Újabb és újabb energiafaló akkumulátor gyárat hozunk az országba, és újabb gázerőműveket építünk.
Van egy Dunánk és egy Tiszánk is, ezekkel nem lehetne valamit kezdeni?
Energiatermelés, öntözés.....?
De nem is ragozom tovább, felesleges !
Tehát, nem értesz hozzá, de mindenki hülye, aki látott már belülről gázipart. Értem.
Egyszer már leírtam, h miért nem igaz a "túlárazott orosz gáz" mese...pont a költségvetési hiányból levezethető. Ami a takarékosságot illeti; itt még sokan vihogtak 22 nyár elején, h " bezzeg a németek alternatív forrásokkal megoldották", amikor a színfalak mögött már ezt készítették elő.
Gázerőmű nélkül nincs zöld energia, a Duna-Tisza meg nem alkalmas további erőmű építésére (alacsony esés), hacsak nem kötik össze fokgazdálkodással.
Legutolsó mondatoddal viszont egyet értek!
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 097
113
A Forma1 presztízs minden országnak ahol megrendezik, másért nem is tartanák, mert szerintem nem nyereséges. Viszont hogy lehet nem csak kiszolgálószemélyzet lenni? Vagy csapatod kell legyen, vagy legalább egy magyar pilótád vagy (társ)tualjdonos magában a Forma1-ben.
Akárcsak a sziget, amely európa egyik legszinvonalasabb könnyűzenei rendzvénye, ikonikussá vált ráadásul a bevételek amelyek nemcsak a Szigeten keletkeznek, lásd pld. Szállodafoglalások stb.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 716
113
A Forma1 presztízs minden országnak ahol megrendezik, másért nem is tartanák, mert szerintem nem nyereséges. Viszont hogy lehet nem csak kiszolgálószemélyzet lenni? Vagy csapatod kell legyen, vagy legalább egy magyar pilótád vagy (társ)tualjdonos magában a Forma1-ben.
Ok, nem is lenne baj ezzel, de az megvan, hogy speciel az Europai helyszínek közül mi fizetjük a legmagasabb árat a rendezésért?

Amikor a Sziget már csak szórakoztatóipari termékké válik, és mi, magyarok csak kiszolgálószemélyzetként tudunk becsatlakozni, akkor érdemes lesz megfontolni, hogy tovább nem finanszírozzuk
– fogalmazott Demeter Szilárd.
Ellentétben a Forma 1-el, ahol természetesen a magyarok már régen csak kiszolgáló személyzetként szerepelnek -
- fogalmaztam Én (Bazd meg Demeter Szilárd teszem hozzá).
Ok, hogy sok a külföldi, de még is kimegy több mint 100ezer magyar.
Főszervezővel készült beazélgetés;
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 603
113
Akárcsak a sziget, amely európa egyik legszinvonalasabb könnyűzenei rendzvénye, ikonikussá vált ráadásul a bevételek amelyek nemcsak a Szigeten keletkeznek, lásd pld. Szállodafoglalások stb.
Hogy mííí?
Csak Magyarországon 14 egy tucat a színvonalasabb könnyűzenei rendezvényekből
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Ok, nem is lenne baj ezzel, de az megvan, hogy speciel az Europai helyszínek közül mi fizetjük a legmagasabb árat a rendezésért?


Ok, hogy sok a külföldi, de még is kimegy több mint 100ezer magyar.
Főszervezővel készült beazélgetés;
Egy könnycseppet sem ejtek érte. Nonszensz, hogy egy főváros közepén szerveznek egy woodstok fesztvált napokra, az ott élők meg szívnak mert folyamatos a zaj. Amikor Újpesten laktam nem lehetett aludni tőle. A meló helyemen ami a 13. kerületben van olyan napközben mintha mellettem menne a fesztivál és még Zuglóban ahol jelenleg lakom ott is hallani. Menjenek ki az Alföldre és csinálják ott a fesztivált.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Egy könnycseppet sem ejtek érte. Nonszensz, hogy egy főváros közepén szerveznek egy woodstok fesztvált napokra, az ott élők meg szívnak mert folyamatos a zaj. Amikor Újpesten laktam nem lehetett aludni tőle. A meló helyemen ami a 13. kerületben van olyan napközben mintha mellettem menne a fesztivál és még Zuglóban ahol jelenleg lakom ott is hallani. Menjenek ki az Alföldre és csinálják ott a fesztivált.
Jaj azért csak ki bírjátok azt a pár napot. Szerintem meg csinálják csak nálatok a fesztivált.