[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Egy könnycseppet sem ejtek érte. Nonszensz, hogy egy főváros közepén szerveznek egy woodstok fesztvált napokra, az ott élők meg szívnak mert folyamatos a zaj. Amikor Újpesten laktam nem lehetett aludni tőle. A meló helyemen ami a 13. kerületben van olyan napközben mintha mellettem menne a fesztivál és még Zuglóban ahol jelenleg lakom ott is hallani. Menjenek ki az Alföldre és csinálják ott a fesztivált.
Na-na-na!!! Jó helyen van az ott, el a kezekkel az Alföldtől!!!44!!! "A nagyvárosi lét velejárója."
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 471
17 898
113
Na-na-na!!! Jó helyen van az ott, el a kezekkel az Alföldtől!!!44!!! "A nagyvárosi lét velejárója."
Hát én egy nagyvárost sem tudok aminek a kellős közepén minden évben 2 hétre woodstock fesztivált rendeznek. Gerendai anno jól meggazdagodott ebből, a marha Demszky meg asszisztált hozzá. A környéken élők meg 30 éve szívnak emiatt.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 062
10 190
113
Nálunk időnként láthatóan sárga a csapból folyó víz. De ha teszek bele klórtablettát, akkor az egyébként tisztának látszó víz is besárgul. Nem is iszunk csapvizet.
Hát, ha bajai vagy akkor lehet hogy igazad van, ott mintha még mindig szar lenne a víz. Mert hát loptak ezek a tőkés réteg kialakítása érdekében.

Ellenben ha kutvizet isztok a talajvízbol az 99% hogy sokkal-sokkal artalmasabb, a csapvizetekben maradt egy kis vas és az csapódik ki szerintem. A vastol nyugodtan ihatjatok.
Bár van itt a fórumon vegyész is, én csak egy egyszerű epitomérnök vagyok, de itthon mindenhol egészséges a csapvíz szerintem. Talán Blitz a vegyész?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 508
5 073
113
Hát, ha bajai vagy akkor lehet hogy igazad van, ott mintha még mindig szar lenne a víz. Mert hát loptak ezek a tőkés réteg kialakítása érdekében.

Ellenben ha kutvizet isztok a talajvízbol az 99% hogy sokkal-sokkal artalmasabb, a csapvizetekben maradt egy kis vas és az csapódik ki szerintem. A vastol nyugodtan ihatjatok.
Bár van itt a fórumon vegyész is, én csak egy egyszerű epitomérnök vagyok, de itthon mindenhol egészséges a csapvíz szerintem. Talán Blitz a vegyész?
Pest megye. Lehet hogy nem ártalmas, de amikor annyira sárga a víz, hogy a gyerek nem hajlandó benne fürödni, és bennem is az merül fel, hogy koszosabb lesz a fürdés után, mint előtte volt, akkor azért ez nem növeli a bizalmat. Egyébként amikor ennyire sárga a víz, akkor pont olyan a színe, mint nálunk a talajnak kb. 50 cm alatt. Úgyhogy lehet hogy egyszerűen a talaj mosódik be a kutakba.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Hát, ha bajai vagy akkor lehet hogy igazad van, ott mintha még mindig szar lenne a víz. Mert hát loptak ezek a tőkés réteg kialakítása érdekében.

Ellenben ha kutvizet isztok a talajvízbol az 99% hogy sokkal-sokkal artalmasabb, a csapvizetekben maradt egy kis vas és az csapódik ki szerintem. A vastol nyugodtan ihatjatok.
Bár van itt a fórumon vegyész is, én csak egy egyszerű epitomérnök vagyok, de itthon mindenhol egészséges a csapvíz szerintem. Talán Blitz a vegyész?
@Blitz97 biomérnök.
De amúgy mint biológus, a legjobb tudomásom szerint szinte mindenhol iható Magyarhonban a csapvíz.
Ezzel szemben pl.: Róma nagy részén nem.
Oroszországban meg inkább igen, mint nem. Szóval a kép fullosan kamu.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 787
30 563
113
@Blitz97 biomérnök.
De amúgy mint biológus, a legjobb tudomásom szerint szinte mindenhol iható Magyarhonban a csapvíz.
Ezzel szemben pl.: Róma nagy részén nem.
Oroszországban meg inkább igen, mint nem. Szóval a kép fullosan kamu.
Bukarestnek is vannak részei, nem is kicsi, ahol nem iható a víz, mert az egész egy mocsárra épül.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 167
113
Nálunk időnként láthatóan sárga a csapból folyó víz. De ha teszek bele klórtablettát, akkor az egyébként tisztának látszó víz is besárgul. Nem is iszunk csapvizet.

Pest megye. Lehet hogy nem ártalmas, de amikor annyira sárga a víz, hogy a gyerek nem hajlandó benne fürödni, és bennem is az merül fel, hogy koszosabb lesz a fürdés után, mint előtte volt, akkor azért ez nem növeli a bizalmat. Egyébként amikor ennyire sárga a víz, akkor pont olyan a színe, mint nálunk a talajnak kb. 50 cm alatt. Úgyhogy lehet hogy egyszerűen a talaj mosódik be a kutakba.
Általánosságban magas itthon (Pest megyében főelg) a csapvíz vas és mangán tartalma. A normál sárgás elszíneződés a csövek faláról levált vas- és mangán-hidroxid miatt van. Főleg a csőtörés után fellépő nyomásingadozás miatt válik le.
Klórtabletta hatására valószínűleg Fe(III)Cl3 keletkezik, ez egy szép sárgás vegyület.
@Blitz97 biomérnök.
De amúgy mint biológus, a legjobb tudomásom szerint szinte mindenhol iható Magyarhonban a csapvíz.
Ezzel szemben pl.: Róma nagy részén nem.
Oroszországban meg inkább igen, mint nem. Szóval a kép fullosan kamu.
Nekem anno (2015-ben) Szentpéterváron nem ajánlották a csapvíz fogyasztását.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 573
11 167
113
Hát, ha bajai vagy akkor lehet hogy igazad van, ott mintha még mindig szar lenne a víz. Mert hát loptak ezek a tőkés réteg kialakítása érdekében.

Ellenben ha kutvizet isztok a talajvízbol az 99% hogy sokkal-sokkal artalmasabb, a csapvizetekben maradt egy kis vas és az csapódik ki szerintem. A vastol nyugodtan ihatjatok.
Bár van itt a fórumon vegyész is, én csak egy egyszerű epitomérnök vagyok, de itthon mindenhol egészséges a csapvíz szerintem. Talán Blitz a vegyész?
Biomérnök vagyok, de a vegyészmérnökökkel közösen hallgattam kémiát. :)
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
626
2 166
93
Hát, ha bajai vagy akkor lehet hogy igazad van, ott mintha még mindig szar lenne a víz. Mert hát loptak ezek a tőkés réteg kialakítása érdekében.

Ellenben ha kutvizet isztok a talajvízbol az 99% hogy sokkal-sokkal artalmasabb, a csapvizetekben maradt egy kis vas és az csapódik ki szerintem. A vastol nyugodtan ihatjatok.
Bár van itt a fórumon vegyész is, én csak egy egyszerű epitomérnök vagyok, de itthon mindenhol egészséges a csapvíz szerintem. Talán Blitz a vegyész?
Bajai vagyok, és nem szar a csapvíz.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 447
25 139
113
ivoviz-4-564863.jpg



 

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
980
2 793
93
Ez így van sajnos, remélhetőleg gyorsan letörik az inflációt és erre vannak jelek.
Nagyon sok sajtot eszünk és ezen le lehet mérni az árak mozgását, elég jól.
Decemberben még 5990 Ft vettem egy kiló sajtot a sajtboltban most csütörtökön ugyan ott ugyan az a magyar sajt már csak 3550 volt kilója. Egyszerűen nem vették már meg az emberek úgy hogy remélhetőleg gyorsan konszolidálódik a helyzet.:)
Jól leraboltuk saját magunkat. Nagyon nagy kiskercég ügyvezetőjébel beszélgettem. Ők a szokásos szorzót rakják mindenre, mint korábban amin ugyan nominálisan nagyon jól keresnek. De nem ez a fő oka a drágulásnak. Ők nem is tudnak drágítani, mert a NÉBIH folamatosan ellenőrzi az árképzésüket. A drágulás a beszállítóktól jön. Alapvetően két ok miatt. 1. Nőtt az előállítási költség mondjuk 10%-kal, akkor mindenki emelt 20%-kal, mert úgyis benyelik az emberek, mert a TV-ből is a drágulás ömlik. A különbözetet megnyerik 2. A hatósági árás termékeknél a beszállítók ugyanazt a terméket itt, mint ausztriában, jóval drágábban adják, mert úgyis meg kell vennie a kiskernek, mert kötelező tartania. Ha nem tartja megbüntetik. Ennek ott lett vége, amikor Bécsből a Billából olcsóbban tudta rendelni az étolajat, mint ugyanannak a terméknek a magyarországi forgalmazójától.
Most kíváncsi leszek az inflációs adatokra. Tavaly júliusban 730 Ft volt a gázolaj, most 580ért is láttam már. Az összes kisker bolt csökkenti az árakat (a beszállítók adják az árengedményt, azt adják tovább) gondolom mert visszaesett a forgalom. Az euro ugyanannyiba kerül mint tavaly ilyenkor. Júliusban 400 körül volt. Ezek alapján szerintem nyár végére eltűnik az infláció. Nyilván ez azt jelenti, hogy a tavalyi 15-20%-os drágulást benyeltük, de tovább nem nőnek már az árak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 412
120 740
113
Jól leraboltuk saját magunkat. Nagyon nagy kiskercég ügyvezetőjébel beszélgettem. Ők a szokásos szorzót rakják mindenre, mint korábban amin ugyan nominálisan nagyon jól keresnek. De nem ez a fő oka a drágulásnak. Ők nem is tudnak drágítani, mert a NÉBIH folamatosan ellenőrzi az árképzésüket. A drágulás a beszállítóktól jön. Alapvetően két ok miatt. 1. Nőtt az előállítási költség mondjuk 10%-kal, akkor mindenki emelt 20%-kal, mert úgyis benyelik az emberek, mert a TV-ből is a drágulás ömlik. A különbözetet megnyerik 2. A hatósági árás termékeknél a beszállítók ugyanazt a terméket itt, mint ausztriában, jóval drágábban adják, mert úgyis meg kell vennie a kiskernek, mert kötelező tartania. Ha nem tartja megbüntetik. Ennek ott lett vége, amikor Bécsből a Billából olcsóbban tudta rendelni az étolajat, mint ugyanannak a terméknek a magyarországi forgalmazójától.
Most kíváncsi leszek az inflációs adatokra. Tavaly júliusban 730 Ft volt a gázolaj, most 580ért is láttam már. Az összes kisker bolt csökkenti az árakat (a beszállítók adják az árengedményt, azt adják tovább) gondolom mert visszaesett a forgalom. Az euro ugyanannyiba kerül mint tavaly ilyenkor. Júliusban 400 körül volt. Ezek alapján szerintem nyár végére eltűnik az infláció. Nyilván ez azt jelenti, hogy a tavalyi 15-20%-os drágulást benyeltük, de tovább nem nőnek már az árak.
Reménykedjünk benne.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Jól leraboltuk saját magunkat. Nagyon nagy kiskercég ügyvezetőjébel beszélgettem. Ők a szokásos szorzót rakják mindenre, mint korábban amin ugyan nominálisan nagyon jól keresnek. De nem ez a fő oka a drágulásnak. Ők nem is tudnak drágítani, mert a NÉBIH folamatosan ellenőrzi az árképzésüket. A drágulás a beszállítóktól jön. Alapvetően két ok miatt. 1. Nőtt az előállítási költség mondjuk 10%-kal, akkor mindenki emelt 20%-kal, mert úgyis benyelik az emberek, mert a TV-ből is a drágulás ömlik. A különbözetet megnyerik 2. A hatósági árás termékeknél a beszállítók ugyanazt a terméket itt, mint ausztriában, jóval drágábban adják, mert úgyis meg kell vennie a kiskernek, mert kötelező tartania. Ha nem tartja megbüntetik. Ennek ott lett vége, amikor Bécsből a Billából olcsóbban tudta rendelni az étolajat, mint ugyanannak a terméknek a magyarországi forgalmazójától.
Most kíváncsi leszek az inflációs adatokra. Tavaly júliusban 730 Ft volt a gázolaj, most 580ért is láttam már. Az összes kisker bolt csökkenti az árakat (a beszállítók adják az árengedményt, azt adják tovább) gondolom mert visszaesett a forgalom. Az euro ugyanannyiba kerül mint tavaly ilyenkor. Júliusban 400 körül volt. Ezek alapján szerintem nyár végére eltűnik az infláció. Nyilván ez azt jelenti, hogy a tavalyi 15-20%-os drágulást benyeltük, de tovább nem nőnek már az árak.
Teljesen igazad van egy csomóan úgy drágítottak, hogy úgy is benyelik az emberek. Úgy hogy indokolatlanul ráemelték az árakat. Ezért gondolom, hogy az árak gyorsan vissza mennek, mert az emberek nem voltak olyan hülyék hogy ezt a mértéktelen áremelést benyeljék így jól vissza is esett a forgalom mindenben.
Egy kis adalék nem tudom másfelé is ezt tapasztaljátok e?
Egyre több (középosztálybeli barátaink ismerőseink (még budapestiek is!!!) csirkét kezdtek el tartani!!:)
Vicces (ugye középosztálybeliek:rolleyes:) olyan csirke palotákat vásároltak (100 000 Ft!) az 6-10 csirkéknek, hogy csak na)
Ebből a pénzből sok kurva drága tojás kijött volna azért!:D
De mindegy azért a trend a lényeg!! Egyre többen csinálnak kiskertet. (ez is vicces csilliárdos magas ágyásokban):rolleyes::D
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Nyilván ez azt jelenti, hogy a tavalyi 15-20%-os drágulást benyeltük, de tovább nem nőnek már az árak.
Ez változtat azon, hogy a bérek is csak nagyon kis szeletében az országnak?
Cserébe teljes területek kapják meg cinikusan, hogy ha nem tetszik el lehet menni buszt vezetni, meg aldi pénztárosnak?
Persze, egy phds k+f vegyész elmehet buszt is vezetni. Vagy átugorhat egy országgal odébb 5000 euro havi pínzért.
Szted melyiket fogja választani?
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
Ez változtat azon, hogy a bérek is csak nagyon kis szeletében az országnak?
Cserébe teljes területek kapják meg cinikusan, hogy ha nem tetszik el lehet menni buszt vezetni, meg aldi pénztárosnak?
Persze, egy phds k+f vegyész elmehet buszt is vezetni. Vagy átugorhat egy országgal odébb 5000 euro havi pínzért.
Szted melyiket fogja választani?
Szerinted egy phds k+f vegyész mennyit keres itthon?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711