• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 216
113
Ha nem lennél ilyen elvakult akkor észrevennéd azokat a híreket is amelyben pl az indusok a teljesen kiszámíthatatlan, megbízhatatlan és drága orosz alkatrész utánpótlásra és támogatásra panaszkodnak.
Dél Korea pontosan ugyanezt tapasztalta a T-80U-val és a BMP-3-al is, és ezért kell hamarosan leállítani őket. Végleg.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 680
56 746
113
El vagy tévedve! Európai haditechnikát a kutya sem kér más elektronikával, mert modern az európai is. Olyan persze van mint pl a Gripen, hogy alapból amerikai valami van benne pl a hajtómű, de olyan nincs, hogy a vevőnek külön kell összelegóznia a terméket, mert ami alapból benne van az szar.

Jah, mekkora király a Gripen C elektronikája a 266 Mhz-es IBM Power PC-vel, mert, hogy az volt benne :rolleyes:
Vagy bele rakták volna nekünk a Gripenbe a francia vagy izraeli elektronikát ha azzal kérjük? :rolleyes:
Rakták volna a lóf@szt.... XD
Nem véletlen, hogy az összes Eurokacsából nem exportáltak annyit, mind a Su-30-ból önmagában....

Ez nem így van. Gyári alkatrészt már alig kapsz golf 4 hez. Amiket kapsz, azok harmadvonalas utángyártott vackok. Tankokhoz meg nincs Unix-ős alkatrész. A minap 2006 - os E91 BMW - hez akartam rendelni hátsó lámpára alkatrészt, és már nincs gyári!!!! Egy db hiányos alkatrészt látott a györi BMW - az online rendszerében Európában hozzá! Egy millioszámra gyártott 2006-os kombi BMW-hez!!!

Ez tök jó, nincs német autóhoz német alkatrész....
Az én 2003-as Japán kocsimhoz meg van. Ki hitte volna :rolleyes:
Sőt, Japánban gyártott alkatrész is van hozzá, sőt másik 5 gyártótol is van általában.
Szóval még mindig ott tartunk, hogy szar a német termék támogatás ;)

Engem meg az nem lep meg , hogy mennyire elvakult vagy az oroszokkal szemben és szinte epegörcsöt kapsz még a német hadiipar a német haditechnika említésétől is...

Ha nem lennél ilyen elvakult akkor észrevennéd azokat a híreket is amelyben pl az indusok a teljesen kiszámíthatatlan, megbízhatatlan és drága orosz alkatrész utánpótlásra és támogatásra panaszkodnak.

A vicces az, hogy a ukrajnai orosz invázió miatt középtávon az orosz fegyverexport komoly problémákkal kell , hogy szembenézzen az meg. hogy a T-62 hozod fel példának, hogy savazd a nyugat-európai hadtech cégeket különösen "érdekessé" teszi az érvelésedet, ugyanis két teljesen más "filozófiát" akarsz összehasonlítani.

Betűtészta helyet esetleg hozzál számokat!
Indiai hírek:
Minden szar mindig, minden beszállító béna mindig, de azért adjatok el nekünk mindent!
Nézz utána a híreknek a Rafale kapcsán. Azt is fikázzák, pedig az is jó gép. Nem a termékek a rosszak, hanem amihez az indiaiak nyúlnak az szarrá válik. ;)

Dél Korea pontosan ugyanezt tapasztalta a T-80U-val és a BMP-3-al is, és ezért kell hamarosan leállítani őket. Végleg.

Annyira ezt tapasztalták, hogy 30 évig használták őket. Majd a K2-re és a K21-re cserélik őket :cool:
Érdekes, hogy a K1 mellet simán használták a T-80U-t, egy majd 30 évig :rolleyes:
De annyira nem jött be nekik az orosz vonal, hogy a KM-SAM rendszert is az oroszokkal együtt fejlesztették :D
Szegény, elszigetelt, iparral nem rendelkező csóró ország. Biztos az, hiszen az álomvilágodban csak ők paktálnak le az oroszokkal.
Csóri emirátusok meg kuvait. Nekik se volt más választásuk XD

Amúgy csak mondom, hogy legyenek még számok.
2017-2021 között a világ fegyverexport értékének a 18.6%-át Oroszország adta, az USA mögött másodikként. Úgy, hogy az orosz termékek fele-harmad annyiba kerülnek, mint a nyugatiak ;)
A németek a túlárazott cuccaikkal 4.5%-ig jutottak XD
Pedig nem darabszámokról hanem pénzbeni értékről beszélünk. :rolleyes:
Meg sokat elmond a félelmetes német hadiparról, hogy az olaszok 3.1%-on állnak....
 
W

Wilson

Guest
Betűtészta helyet esetleg hozzál számokat!
Indiai hírek:
Minden szar mindig, minden beszállító béna mindig, de azért adjatok el nekünk mindent!
Nézz utána a híreknek a Rafale kapcsán. Azt is fikázzák, pedig az is jó gép. Nem a termékek a rosszak, hanem amihez az indiaiak nyúlnak az szarrá válik. ;)
Pontosan erről beszéltem azok a tények , hírek amelyek nem illenek a világképedbe azokat ignorálod. Gondoltam amúgy , hogy ezt, fogod válaszolni nem az orosz haditechnikai iparág terméktámogatásával alkatrész utánpótlásával vannak gondok hanem azok a szemét felhasználók a hibásak, csak az helyzet, hogy pont India az egyik legnagyobb felvevő piaca az az orosz haditechnikai termékeknek, de végül is nekem édes mindegy, hogyan vágják maguk alatt a fát az oroszok Indiában , vannak bőven olyan országok amelyek nagyon szívesen a helyükbe lépnének, amellett, hogy az indusok egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek arra, hogy a fegyver importot minél nagyobb mértékben a hazai hadiipar váltsa ki. ráadásul a szankciók miatt még nehezebb dolguk lesz az oroszoknak már a fegyverek előállítása terén is.

Tudom persze , hogy majd szerinted a T-62-es modernizációs csomagukkal nagyot fognak aratni a Felső-Volta ,Mali , Niger kategóriájú országokban , de szerintem az orosz fegyverexport irányítói nem ezekre a piacokra vágynak és az iráni barter sem fogja sokáig életben tartani a több millió főt foglalkoztató orosz hadiipart.Abban pedig biztos vagyok, hogy az orosz Pénzügyminisztérium illetékes elvtársainak a hideg futkos a hátukon amikor ránéznek azokra a számokra, elemzésekre amelyek azt mutatják, hogy mennyire fog visszaesni az orosz fegyverexport és mennyibe kerül az orosz adófizetőknek az orosz államnak az orosz haderő fegyvereinek a pótlása.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 345
67 385
113
Pontosan erről beszéltem azok a tények , hírek amelyek nem illenek a világképedbe azokat ignorálod. Gondoltam amúgy , hogy ezt, fogod válaszolni nem az orosz haditechnikai iparág terméktámogatásával alkatrész utánpótlásával vannak gondok hanem azok a szemét felhasználók a hibásak, csak az helyzet, hogy pont India az egyik legnagyobb felvevő piaca az az orosz haditechnikai termékeknek, de végül is nekem édes mindegy, hogyan vágják maguk alatt a fát az oroszok Indiában , vannak bőven olyan országok amelyek nagyon szívesen a helyükbe lépnének, amellett, hogy az indusok egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek arra, hogy a fegyver importot minél nagyobb mértékben a hazai hadiipar váltsa ki. ráadásul a szankciók miatt még nehezebb dolguk lesz az oroszoknak már a fegyverek előállítása terén is.

Tudom persze , hogy majd szerinted a T-62-es modernizációs csomagukkal nagyot fognak aratni a Felső-Volta ,Mali , Niger kategóriájú országokban , de szerintem az orosz fegyverexport irányítói nem ezekre a piacokra vágynak és az iráni barter sem fogja sokáig életben tartani a több millió főt foglalkoztató orosz hadiipart.Abban pedig biztos vagyok, hogy az orosz Pénzügyminisztérium illetékes elvtársainak a hideg futkos a hátukon amikor ránéznek azokra a számokra, elemzésekre amelyek azt mutatják, hogy mennyire fog visszaesni az orosz fegyverexport és mennyibe kerül az orosz adófizetőknek az orosz államnak az orosz haderő fegyvereinek a pótlása.
Az oroszok esetében ugye egy jelenleg egy háború kell ahhoz, hogy akadozzon. Az európai hadiipar esetében elég hozzá a béke, meg az öltönybe bújtatott bullshitelő kretének tömege. :D
 
W

Wilson

Guest
Az oroszok esetében ugye egy jelenleg egy háború kell ahhoz, hogy akadozzon. Az európai hadiipar esetében elég hozzá a béke, meg az öltönybe bújtatott bullshitelő kretének tömege. :D
Az európai hadipar leépült ez tény (egy két kivételtől eltekintve pl Finnország), de ennek sokkal kisebb a jelentősége van mint Oroszországban az orosz hadiipar kapacitásának az elégtelenségének, ráadásul Putyin ukrajnai inváziójának következtében most Európában megkezdődött a hadiipari kapacitások kiépítése.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 680
56 746
113
Pontosan erről beszéltem azok a tények , hírek amelyek nem illenek a világképedbe azokat ignorálod. Gondoltam amúgy , hogy ezt, fogod válaszolni nem az orosz haditechnikai iparág terméktámogatásával alkatrész utánpótlásával vannak gondok hanem azok a szemét felhasználók a hibásak, csak az helyzet, hogy pont India az egyik legnagyobb felvevő piaca az az orosz haditechnikai termékeknek, de végül is nekem édes mindegy, hogyan vágják maguk alatt a fát az oroszok Indiában , vannak bőven olyan országok amelyek nagyon szívesen a helyükbe lépnének, amellett, hogy az indusok egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek arra, hogy a fegyver importot minél nagyobb mértékben a hazai hadiipar váltsa ki. ráadásul a szankciók miatt még nehezebb dolguk lesz az oroszoknak már a fegyverek előállítása terén is.

Tudom persze , hogy majd szerinted a T-62-es modernizációs csomagukkal nagyot fognak aratni a Felső-Volta ,Mali , Niger kategóriájú országokban , de szerintem az orosz fegyverexport irányítói nem ezekre a piacokra vágynak és az iráni barter sem fogja sokáig életben tartani a több millió főt foglalkoztató orosz hadiipart.Abban pedig biztos vagyok, hogy az orosz Pénzügyminisztérium illetékes elvtársainak a hideg futkos a hátukon amikor ránéznek azokra a számokra, elemzésekre amelyek azt mutatják, hogy mennyire fog visszaesni az orosz fegyverexport és mennyibe kerül az orosz adófizetőknek az orosz államnak az orosz haderő fegyvereinek a pótlása.


És wilson ismét a semmiről beszélt. Hoztam számokat, tényeket, te meg egy vágyálmot/véleményt.
A valóság az, hogy a háború miatt csúszik az exportjuk és a szerintetek nem létező üzletfeleik azon aggódnak, hogy mikor indul újra az export. Mert, hogy sokkal nagyobb a kereslet az orosz fegyverekre, mint amekkora a kínálat jelenleg. Ez a helyzet.
 
W

Wilson

Guest
És wilson ismét a semmiről beszélt. Hoztam számokat, tényeket, te meg egy vágyálmot/véleményt.
A valóság az, hogy a háború miatt csúszik az exportjuk és a szerintetek nem létező üzletfeleik azon aggódnak, hogy mikor indul újra az export. Mert, hogy sokkal nagyobb a kereslet az orosz fegyverekre, mint amekkora a kínálat jelenleg. Ez a helyzet.
Milyen számokat is hoztál? A háború előtti időszakról raktál be adatot (2020-ig) amely "több sebből vérzik", a hozzászólásod többi része meg értelmezhetetlen ugyanis senki sem beszélt (én biztos nem) nem létező üzletfelekről, az meg hogy pl az indusok szeretnék életben tartani az orosz fegyverzetüket de nem vagy csak akadozva kapnak alkatrészeket hozzájuk az oroszoktól minden csak nem pozitívum az orosz fegyverexport szempontjából....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 731
122 400
113
És wilson ismét a semmiről beszélt. Hoztam számokat, tényeket, te meg egy vágyálmot/véleményt.
A valóság az, hogy a háború miatt csúszik az exportjuk és a szerintetek nem létező üzletfeleik azon aggódnak, hogy mikor indul újra az export. Mert, hogy sokkal nagyobb a kereslet az orosz fegyverekre, mint amekkora a kínálat jelenleg. Ez a helyzet.
Sokkal nagyobb kereslet van bármilyen fegyverekre mint amilyen kínálat van jelenleg.

India nem akar rubelben fizetni ezért leàllították a második s400 osztály beszerzését. Illetve a T90-es és T72-es flottához nem érkezik meg a már kifizetett alkatrész se így kezd bajuk lenni a hadrafoghatósàggal
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 345
67 385
113
Az európai hadipar leépült ez tény (egy két kivételtől eltekintve pl Finnország), de ennek sokkal kisebb a jelentősége van mint Oroszországban az orosz hadiipar kapacitásának az elégtelenségének, ráadásul Putyin ukrajnai inváziójának következtében most Európában megkezdődött a hadiipari kapacitások kiépítése.
Mivel kisebb a jelentősége? :rolleyes: Egy egész kontinens az önmagát a modernitás genetikai hordozóinak hirdető hülyék és gonoszok mega egóját szívja meg éppen, de már tökre elkezdtek felkészülni az előző háborúra. :D Mire véget ér, pont készen is lesznek. :D Szerencsére közben lehet ugatni, hogy a putylersátán csak az atomerejére támaszkodhat, a gyáva. :D

Az orosz kapacitások egy háborúban elégtelenek önmaguk és az ügyfeleik számára. A teljes nyugateurópai szuperfejlett prémiumemberek a prémiumpiac prémiumgyártóinak prémiumtermékeiből küldtek pár tucatot és sem önmagukat nem képesek ellátni, sőt, a vezetésük akadályozza még mindig ezt, de eddig az IFV programunk csak egy éves csúszásban van a háború előestjén. :D Szegény, szegény oroszok, mi lesz velük? :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 680
56 746
113
Illetve a T90-es és T72-es flottához nem érkezik meg a már kifizetett alkatrész se így kezd bajuk lenni a hadrafoghatósàggal

Ez csak azért érdekes, mert szeretnek arra hivatkozni a fórumon is, hogy "Az nem export, mert licenc gyártják".
Aztán ilyenkor kiderül, hogy talán nekem volt igazam és az orosz forrásoknak. Az indiaiak csak összeszerelnek, minden kritikus alkatrész az oroszoktól jön.
És pont ezért f@szság amikor wilsonék is olyanokat halucinálnak, hogy az orosz majd nem tud magának nagy volumenben tankot gyártani...
Végül is, eddig is csak évi 100+ db-hoz szállítottak elektronikát, ágyút, motort, váltót stb... Biztos ha ezeket otthon tartják nem lesz elég harckocsi.... És lás csodát, havi 20 db T-90M-et kezdtek el produkálni :rolleyes:
Ez az egyetlen még létező Európai tankgyártó majdnem éves kapacitása.....

És közben arról győzködtök, hogy bajban van az orosz hadipar. Miközben nyugaton (Európában) meg lényegében nincs.

Én elhiszem, hogy Indiának ez most kellemetlen, és, hogy vannak gondjaik. Csak az a helyzet, hogy jelenleg nyugatról se jönne alkatrész nekik... Ahogyan a Leopárd 2-höz sincs, se hidraulikus se elektromechanikus toronymozgatás más más okokból :D
Úgy érzem sokan nem látják a fátol az erdőt....
 
W

Wilson

Guest
Mesélj mik ezek a sebek? Világosíts fel engem meg az ezzel foglalkozó nemzetközi intézményeket :D
Csak néz utána mennyi ebből a már meglévő fegyverzet logisztikai részaránya....

És szeretném, hogy egyértelmű legyen a számodra, ezért felvilágosítalak, az orosz fegyverexport azon alapszik, hogy a Szovjetunió idején létrejött illetve az abból megmaradó exportpiacait életben tartsa, részben az oda akkor és azt követően eladott orosz fegyverzet életben tartásával másrészt ezt vonalat "meglovagolva" új fejlesztésű fegyverzet eladásával , de orosz fegyverexportnak olcsóbbnak esetleg költséghatékonyabbnak kell lennie mint a konkurenciának, és bizony a megbízható logisztika kulcseleme ennek a dolognak , ha ezt nem tudják az oroszok megvalósítani akkor teret fognak veszíteni a export piacaikon , és bizony ez nagyon rossz hír az orosz hadiiparban foglalkoztatott 2-3 millió ember és az orosz költségvetés számára.
 
  • Tetszik
Reactions: gorkamorka

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 345
67 385
113
Csak néz utána mennyi ebből a már meglévő fegyverzet logisztikai részaránya....

És szeretném, hogy egyértelmű legyen a számodra, ezért felvilágosítalak, az orosz fegyverexport azon alapszik, hogy a Szovjetunió idején létrejött illetve az abból megmaradó exportpiacait életben tartsa, részben az oda akkor és azt követően eladott orosz fegyverzet életben tartásával másrészt ezt vonalat "meglovagolva" új fejlesztésű fegyverzet eladásával , de orosz fegyverexportnak olcsóbbnak esetleg költséghatékonyabbnak kell lennie mint a konkurenciának, és bizony a megbízható logisztika kulcseleme ennek a dolognak , ha ezt nem tudják az oroszok megvalósítani akkor teret fognak veszíteni a export piacaikon , és bizony ez nagyon rossz hír az orosz hadiiparban foglalkoztatott 2-3 millió ember és az orosz költségvetés számára.
Ami éppen hadigazdaságra állva önmagának termel. :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 890
32 687
113
Sokkal nagyobb kereslet van bármilyen fegyverekre mint amilyen kínálat van jelenleg.

India nem akar rubelben fizetni ezért leàllították a második s400 osztály beszerzését. Illetve a T90-es és T72-es flottához nem érkezik meg a már kifizetett alkatrész se így kezd bajuk lenni a hadrafoghatósàggal
Ez érdekes,mert elvileg mindkettőböl volt helyi gyártás.Ezek szerint messze nem volt az 100%kos helyi gyártás,magas lehet az import alkatrész arány.
 
W

Wilson

Guest
Mivel kisebb a jelentősége? :rolleyes: Egy egész kontinens az önmagát a modernitás genetikai hordozóinak hirdető hülyék és gonoszok mega egóját szívja meg éppen, de már tökre elkezdtek felkészülni az előző háborúra. :D Mire véget ér, pont készen is lesznek. :D Szerencsére közben lehet ugatni, hogy a putylersátán csak az atomerejére támaszkodhat, a gyáva. :D

Az orosz kapacitások egy háborúban elégtelenek önmaguk és az ügyfeleik számára. A teljes nyugateurópai szuperfejlett prémiumemberek a prémiumpiac prémiumgyártóinak prémiumtermékeiből küldtek pár tucatot és sem önmagukat nem képesek ellátni, sőt, a vezetésük akadályozza még mindig ezt, de eddig az IFV programunk csak egy éves csúszásban van a háború előestjén. :D Szegény, szegény oroszok, mi lesz velük? :D
Ennek semmi köze ehhez az európai országok többsége NATO tag kicsi az esélye, hogy bármelyik ország is megtámadja a NATO-t emellett az európai fegyverexportnak nem volt jelentős része az európai gazdaság exportjának ellentétben az oroszokkal ahol például a fegyverexport az orosz export jól látható részét teszi ki.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 680
56 746
113
Csak néz utána mennyi ebből a már meglévő fegyverzet logisztikai részaránya....

Biztos jobb, mint a németeknél, mert ők szemmel láthatóan szarnak bele. :D
E mellet a németet leszámítva az össze többi ország is nyújt logisztikai támogatást, ami szintén része az adatoknak :rolleyes:
Meg mitől rosszabb az olcsón eladott használt T-72-es, mint az 1 euróért osztogatott Leopárd vagy az ingyen támogatásként osztogatott M60-as? :rolleyes:
Itt megint nem tetszik a világ valósága ezért költök köré egy wilson mesét esete forog fenn.

Bele mehetünk a volumenbe is:
Az elmúlt 30 évben csak Szu-30-ból többet adtak el külföldre, mint Európa eurokacsát összesen!
Csak Szu-30-ból 100 al többet gyártottak, mint EF-ből összesen.
Több új gyártású (kb. 2100+ db) T-90-est adtak el külföldre, mint amennyit Európa új gyártásúként összesen eladott!
Több új gyártású (kb. 1500+ db) MBP-3-ast adtak el külföldre, mint amennyi IFV-t Európa új gyártásúként összesen eladott!
Folytassam a sort más termékekkel is? Tengeralattjáró? Tüzérség? Légvédelem?

Ennyit az álmokról, fentebb látod a valóságot. Volumenben összeurópa nem tud velük versenyezni ;)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 680
56 746
113
Ennek semmi köze ehhez az európai országok többsége NATO tag kicsi az esélye, hogy bármelyik ország is megtámadja a NATO-t emellett az európai fegyverexportnak nem volt jelentős része az európai gazdaság exportjának ellentétben az oroszokkal ahol például a fegyverexport az orosz export jól látható részét teszi ki.

Ez most már megint mire érv? o_O
USA exportból mennyit tesz ki a fegyver eladás? :rolleyes:
Igazából az adatok csak annyit mutatnak, hogy az Európai fegyvergyártás sikertelen, lényegében eladhatatlanok ezek a fegyverek.
A franciák tudnak komolyabb sikereket felmutatni, a többiek világszinten bohócok csak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 345
67 385
113
Ami hidd el, hogy nem fogja életben tartani az orosz hadiipart. Ha csak magának termel akkor nem fogja tudni megtartani az export piacait.
:D Na ez màr beteg. Hàborúban alkotja a legnagyobb lépéseit a hadiipar és akkor valós kereslet is lesz rà amint làtjuk is a módosított jàrmûverziókat. Amik a gyôzelem utàn fel, egy vereség utàn leértékelôdnek. Oroszorszàg alighanem nyerni fog. Biztos nem lesz kereslet. :D
 
W

Wilson

Guest
Biztos jobb, mint a németeknél, mert ők szemmel láthatóan szarnak bele. :D
E mellet a németet leszámítva az össze többi ország is nyújt logisztikai támogatást, ami szintén része az adatoknak :rolleyes:
Meg mitől rosszabb az olcsón eladott használt T-72-es, mint az 1 euróért osztogatott Leopárd vagy az ingyen támogatásként osztogatott M60-as? :rolleyes:
Itt megint nem tetszik a világ valósága ezért költök köré egy wilson mesét esete forog fenn.

Bele mehetünk a volumenbe is:
Az elmúlt 30 évben csak Szu-30-ból többet adtak el külföldre, mint Európa eurokacsát összesen!
Csak Szu-30-ból 100 al többet gyártottak, mint EF-ből összesen.
Több új gyártású (kb. 2100+ db) T-90-est adtak el külföldre, mint amennyit Európa új gyártásúként összesen eladott!
Több új gyártású (kb. 1500+ db) MBP-3-ast adtak el külföldre, mint amennyi IFV-t Európa új gyártásúként összesen eladott!
Folytassam a sort más termékekkel is? Tengeralattjáró? Tüzérség? Légvédelem?

Ennyit az álmokról, fentebb látod a valóságot. Volumenben összeurópa nem tud velük versenyezni ;)
Milyen álmokról és valóságokról beszélsz? Az a bajod, hogy nem látod vagy nem akarod észrevenni, hogy az európai hadiipar az európai gazdaságban nem játszott jelentős szerepet ellentétben az orosszal amelyben a fegyverexport fontos szerepet játszik, ahol államilag finanszírozott hadiipart hoztak létre ezzel ellentétben az európai hadiiparban nagyon komoly szerepet játszik a magántőke és ezzel már el is érkeztünk a piacgazdasághoz.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77