Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 856
5 094
113
Mondjuk ezeknek a hivatalos utaknak a hatásfokáról van elképzelésem. Nem külföldi munkavállalót kerestem, csak hazait. Bejelentettem az illetékes munkaügyi központ, meg minden hivatalos szerv felé. A "nehéz fizikai munka" kiemelten szerepelt a leírásban. Küldtek rokkantat (leszázalékolt, nem emelhet), derekával gyógykezelés alatt állót, pici, törékeny hölgyet, stb. Le is dokumentáltam szépen. Így könnyű lehet akár "több körben" sem találni megfelelő magyar munkavállalót egy állásra, és már jöhet is a külföldi...

Mert ez a felhozatal kb.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 303
113
Állítólag a magyar melós nem hajlandó három műszakban dolgozni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 060
92 112
113
Állítólag a magyar melós nem hajlandó három műszakban dolgozni.
Hát ez tuti kamu. Ha fizetnek rendesen műszakpótlékot, megsértődnek ha kikerülnek belőle. A 12 órás folyamatos műszakba sosem kell keresni embert, mert jelentkezik.
Persze mindig van néhány egyéni döntés, aki nem akar, a család vagy a kor miatt, de ezt így általánosan kijelenteni hülyeség!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Állítólag a magyar melós nem hajlandó három műszakban dolgozni.
Felvették egy műszakra, hozzák a filippinót, majd közlik, hogy vagy 3 műszak, vagy kalap kabát. Nem egy helyen volt már eljátszva.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 016
14 113
113
Fóton épül Közép-Kelet-Európa legnagyobb virtuális (ledhátteres) filmstúdiója, a 11 millió euró (mintegy 3,9 milliárd forint) értékben;

 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
Hát ez tuti kamu. Ha fizetnek rendesen műszakpótlékot, megsértődnek ha kikerülnek belőle. A 12 órás folyamatos műszakba sosem kell keresni embert, mert jelentkezik.
Persze mindig van néhány egyéni döntés, aki nem akar, a család vagy a kor miatt, de ezt így általánosan kijelenteni hülyeség!
Egyrészt igen másrészt a három műszak 20-25 év után temetői járat....
Kb a mostani 30-40 ek még vállalnak de a 20- ok akik az 50-60- ok gyerekei na azok nem. Megjegyzem hogy nagyrészt közrejátszik még a szüleik se akarjàk hogy a gyerekük három műszakban "szenvedjen"
15 évig szenvedtem benne én is. Utána a 12 zés miatt heti egy kettő. Igen sokkal jobb a 12 órás folyamatos munkrarend de így is 45-50 korára az ember leamortizálodik. Aki benne van az tudja miről van szó.
Vissza kellene hozni a korkedvezményt a műszakosokra (legalább 3-5 év) és az egészséget károsító munkahelyekre mert sajnos van ilyen bőven....
Nem pedig a munkából-temetőbe programban részt venni.
Sajnos 55-65 év között főleg a műszakosoknál már aki bírta addig vagy megtűrték a halálozási ráta jóval magasabb.
A normálissabb cégeknél már régóta áttértek a 12 órás műszakokra. Legalább egy héten van egy kétnapos pihenője éjszaka után. A havi 3-4 meg van. A többire be kell ugrani létszám hiány miatt. Amit sajnos egyre gyakrabb.....
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
Felvették egy műszakra, hozzák a filippinót, majd közlik, hogy vagy 3 műszak, vagy kalap kabát. Nem egy helyen volt már eljátszva.
Erről hallottam én is. Egyébként jó magyar szókás hogy a feltörekvő kis "geci" főnök pincsik mindenhol egyre jobban rájátszanak erre is....... Nem elég hogy emberileg nullák hanem társul hozzá egy tudatos vagy tudatlan irányitási-szervezési kézség is..... Nálunk is volt sajnos ilyen előadó művész főnök a karbantartásnál ....
Eljutottunk odáig hogy a normális karbantartok és szakértőink elhúztak.... Havi fórum jeleztük a francia-kanadai főnöknek a problémát és miért növekedet meg a sok gépkieső idő....
Szépen bemutatva.... Hát nem részletezem hogy milyen arcot vágott.... Mire leesett neki is. Egy héten belül repült a cégtől ő és pár főnöki bújtatott társa a cégtől (olyanok mint a rákos sejt) egy évünkbe telt mire valahogy az okozott károkat felszámoltuk utánuk. Itt főleg a képzett emberekre... Légköre...stb gondolok....
És sajnos a hazai multiknál vannak bőven ilyennek.....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 432
34 334
113
Nem értem az embereket nyuugati életszínvonalat akarnak.
ez csak nyugati mintával érhető el.
mi a nyugati minta? a nyugati a főnök a vendégmunkás a gyapotszedő melós.
ha nem jön vendégmunkás töredéke magyar lehet főnök íígy az átlagfizetések is alacsonyabbak. így a nyugati életszínvonal sem érhető el.
hogy lehet kiküszöbőlni hogy ne legyen akkora baj belőlle mint nyugaton? ha több országból főleg távoliakból érkeznek vendégmunkások akik egy része marad csak nállunk a másik része lelép vagy hazamegy. akik maradnak integrálhatüak mert relatíve kis számab nem képesek közösségeket alkotni. így kénytelenek lesznek az asszimilációra...
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 028
7 260
113
Nekem jó a japán is, ott a robotizáció a megoldás
az is egy obszcén probléma. Kicsinálták a Japánokat generációkon keresztül annyira hogy nem tudnak gyereket vállalni, a rendszeren nem változtatnak és inkább megéri "nekik" robotizálni mint nem kitaposni még a szart is a népükből. Ezt az egész gazdaságot elbaszták a 70-es években és azóta szopunk. ez van. Amit akkor "elbasztak" azon kell változtatni és nem beletörődni abba hogy csak akkor élhet jól a nép egy része ha valaki szop helyettük.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 432
34 334
113
az is egy obszcén probléma. Kicsinálták a Japánokat generációkon keresztül annyira hogy nem tudnak gyereket vállalni, a rendszeren nem változtatnak és inkább megéri "nekik" robotizálni mint nem kitaposni még a szart is a népükből. Ezt az egész gazdaságot elbaszták a 70-es években és azóta szopunk. ez van. Amit akkor "elbasztak" azon kell változtatni és nem beletörődni abba hogy csak akkor élhet jól a nép egy része ha valaki szop helyettük.
háborúzni kell el kell venni ami a miénk.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 759
17 779
113
Ez ment ma mindenhol a metróban, TV-ben. Az egyik újság címlapján (jó, a felén) ott volt Szíjjártó. Tegnap valami műsor volt Magyarországról - a zöldruhás goblint is mutogatták, meg csővezetékeket, aztán Budapest, Kecskemét, Balaton, Debrecen, majd Brüsszel, Orbán Putyinnál, Szíjjártó sokfelé, Baerbock 2 percig - Scholz-ot nagyon hülye arcokkal vágták be, valahogy ott volt a pápalátogatás is, aztán volt egy kép Magyarország-Kárpátalja máshogy satírozva, Biden meg Ursula, Parlament megint, az itteni Fudan egyetem, bevágás a shanghai-i autószalonról, Paks, oroszok, aztán merre vannak amerikai bázisok Európában, Orbán a Fehér Házban Trump-pal, Orbán az izraelieknél, zsinagóga, valami fejes beszél a Bank of China pesti irodából, meg valamiért volt egy HÉV szerelvény, Merci B osztály. Magyarország úgy volt mutatva, hogy ez itten Németország, ez itten Oroszország, a kettő között meg a magyarok.

Ja meg az amerikai-kínai ellentét: Kifelé igen, a háttérben meg elég komoly biznyák megy. Schlumberger-es, Halliburton-os meg Gazpromos arcokkal kajáltam az előbb, rendszeresen jönnek ide. A hadiipart leszámítva mindenki itt van az usákoktól. Látok Chevron-tól elkezdve mindenfajta rajzot, szóval ha Európa elég hülye, hogy bedöljön a demokrata hülyeségeknek, akkor tényleg gond lesz.

Egy másik, kisebb üzemben (kb. hétezren dolgoznak ott) ugyanez, nagy csarnok, bal oldalon orosz/kazah megrendelések, jobb oldalon amcsi cuccok, nekem mindkét oldalon vannak cuccaim, majd középen elkezdünk dumálni, névjegykártya csere...

És először volt magyar zászló (furán rakott olasz, de majd legközelebb...) Nantong-ban zászlórúdon felhúzva az üzem előtt. Eddig a németet húzták fel ha mentem, de mondtam nekik: sungjálííííííí nem déééjúúú vagyok. Az asztalnál már rendes piros-fehér-zöld volt papírból.