[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 496
55 730
113
Pedig ha visszamondanánk a Leopardokat, merthogy Németország megbízhatatlan partner és helyettük Merkavákat vennénk, kibontanám az 1994-es Tokaji Aszúmat...#imádkozóssmiley

Mondjuk korrupcióra is lehetne hivatkozni :rolleyes:
De nekem mindegy ha van 44 db Leopárd 2A7-es. A lényeg , hogy legyen mellette 100+ Merkava III is :cool:
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 103
11 143
113
Mondjuk korrupcióra is lehetne hivatkozni :rolleyes:
De nekem mindegy ha van 44 db Leopárd 2A7-es. A lényeg , hogy legyen mellette 100+ Merkava III is :cool:
Igaz, csak ugye a logisztika így bonyolultabb meg költségesebb.. de ha van járműgyárunk(Lynx) meg lőszergyárunk(Rheinmetall), akkor végülis nem tud velünk kibaszni a balliberális német vezetés..
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 496
55 730
113
Ha esetleg ne adj isten mi vesszük meg (nem hiszem de akkor nagyon be rugók (nem iszom alkoholt) akkor fiatalabbak lennének a leo a4-nel? o_O

Ha az 1995-utáni BZ ket vesszük akkor igen. Olyan 10 évvel fiatalabb és modernebb tank.

Igaz, csak ugye a logisztika így bonyolultabb meg költségesebb.. de ha van járműgyárunk(Lynx) meg lőszergyárunk(Rheinmetall), akkor végülis nem tud velünk kibaszni a balliberális német vezetés..

Ez a lényeg. Az lett mondva EU-s pénzek miatt lesz német fegyver. EU-s pénz nem jön, akkor nem kell tovább a német fegyver, ami amúgy se nagyon bizonyított eddig sehol sem.
Elhibázott volt az a vonal.


További képek, mert nagyon belelkesültem:
Merkava IIIBAZ kiegészítő páncélcsomaga:
iu


Terepen:
iu

iu


Ez pedig a legfejlettebb verzió belőle:
Merkava3dKasag001.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 988
14 089
113
Az ukrajnai tapasztalatok fényében a Pk géppuskáját, az FN MAG-ot kéne lecserélni egy szép magas RCWS állványos M2 HB-ra ...

Jó az ötlet, DE: azt a + bő 1-1.5m-es észlelési lehetőséget vhogy rejteni kéne --mikor épp nem kell az eszköz--, mert még a tank méretéhez képest is számottevő ez az észlelési-többlet, akkor is ha nincs rá kimondottan célkereszt festve!

.
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 988
14 089
113
BSzeretném felvetni, amit eddig úgy látom senki. Szlovénia nemrég adott 28 db harckocsit Ukrajnának, amik amúgy izraeli rendszerekkel voltak felszerelve. A maradék kb akkora mennyiségű M-84-ük, mint amennyi nekünk működik, nem képvisel túl nagy értéket, így gyanítom, mennek Ukrajnába, hogy helyet csináljanak a Merkaváknak. Én olyan 44-56 darabra tippelek.
Mondjatok akár egy másik európai országot, amely meg tudott volna bizonyosodni arról, hogy megfelelnek nekik ezek a harckocsik. Ezek nekik csak tágasabb T-55S-ek lesznek, amik majd jobban bírják a hegyi terepet.


Hegyek közé --Nekem-- a Merkava qrvárq-b@szottul-nagy és nehézkes --a méreteinél fogva--, de minden-is lehetséges!

Magunknak örülnék neki igazán, de meglepő lenne a korábbiak alapján!
"Mostanában" csak azt qrjuk el, amit lehet!!! :(
... hátha/végre nem!


.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 558
13 677
113
Jó az ötlet, DE: azt a + bő 1-1.5m-es észlelési lehetőséget vhogy rejteni kéne --mikor épp nem kell az eszköz--, mert még a tank méretéhez képest is számottevő ez az észlelési-többlet, akkor is ha nincs rá kimondottan célkereszt festve!

.

A hőkamera korában a fehéren világítás alapján észlelik az egész harckocsit, nem a néhány centivel magasabb állvány alapján, szerintem.

A Loitering Munition ellen szánnám a magas állványra tett M2-es Heavy Browning-ot, az az ukrajnai háború kiemelt és ténylegesen új fenyegetése.

Nagyon régen légvédelmi géppuskaként nevezték az ilyent, csak fenyegetés nem volt, most végre illik rá az, amit kitaláltak rá 80 évvel ezelőtt.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 988
14 089
113
A hőkamera korában a fehéren világítás alapján észlelik az egész harckocsit, nem a néhány centivel magasabb állvány alapján, szerintem.

A Loitering Munition ellen szánnám a magas állványra tett M2-es Heavy Browning-ot, az az ukrajnai háború kiemelt és ténylegesen új fenyegetése.

Nagyon régen légvédelmi géppuskaként nevezték az ilyent, csak fenyegetés nem volt, most végre illik rá az, amit kitaláltak rá 80 évvel ezelőtt.

...van az 1-1,5 m is!!!

Én korábban is elb@szottnak tartottam, hogy a T-55 és utódait igyekeztek minnél kisebb nek tervezni, majd ráb@sztak a tetejére egy bő 1m-es "madárijesztőt".

Értem és, hogy az nem növeli meg a célfelületet. ebből a szempontból jobb is, de az észlelhetőség meg kapja a plusz 1-1,5 métert! :eek:

Ezt inkább a "belesz@rós" orosz tervezésnek tudom be, + annak, hogy nem tudtak/akartak egy viszonylag bonyolult mechanikus "össze-hajtogást"/vmi-hasonló-hátrányt-beemelő-megoldást a viszonylag primitív harc-eszközbe rakni.

...+ nem-tom'/nem viszem tovább a "szálat". ;)


.
 

azim

Well-Known Member
2016. március 11.
270
735
93
Ha lesz még hk. MH-nek, akkor az vagy Leopard-2 vagy Lynx alapú valami lesz, mert ezek vannak már rendszerben. Nem fognak komplett logisztikát, szimulátort meg miegymást venni egy tök új típusra! Az + 50-100 millió dolcsi lenne meg egy csomó macera.
komplett logisztikát, szimulátort meg miegymást venni egy tök új típusra! Az + 50-100 millió dolcsi lenne meg egy csomó macera.

Látszik hogy nem értel a jó üzlethez !! :D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 245
67 210
113
Amit kiemeltél az közvetlenül az után szerepel, hogy extrém módon megnövekedett az érdeklődés az izraeli haditechnika iránt az utóbbi időben.
Így általánosságban.
És szerintem ez ehhez kapcsolódik, hogy részben azoknak az országoknak köszönhető, akik átadták a fegyverzetüket Ukrajnának; szeretnék a hiányt pótolni.

Ebből én nem vonnék le messzemenő következtetéseket.
Szkeptikus vagyok a mi rendelésünkkel kapcsolatban, sokkal inkàbb esélyesnek tartom az ukrik vagy a tàmogatóik felfegyverzését.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 579
18 749
113
Szkeptikus vagyok a mi rendelésünkkel kapcsolatban, sokkal inkàbb esélyesnek tartom az ukrik vagy a tàmogatóik felfegyverzését.
En is ezt mondtam oda megy! Ez szinte 100%! Csak itt többen írták lesz meglepetés! Ha az a meglepetés, hogy az ukránokhoz megy az nem meglepetés! Nincs nekünk olyan szerencsénk, hogy egy ilyen bizniszt megkössünk!