[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 723
56 985
113
Nem tudom, nekem ez az izraeli vonal akkor sem tűnik annyira erősnek! Ez az RM-es seggnyalás annál inkább! Ha mi lennénk a vásárlók azt mondanám baszki Viktor nagyot szakított, de ismerve a magyar mentalitást ( olcsó, megfizethető, akar ingyen gombokert) az soha sem kell!

Ráadásul a magyar Merkava vásárlást lehetne kombinálni az izraeli rakétasorozatvetőkkel, ha már himars nem lesz.
És ott van ugye az izraeli légvédelem is. Nagyon jó kis üzletet lehetne ott összehozni.

Ha lesz még hk. MH-nek, akkor az vagy Leopard-2 vagy Lynx alapú valami lesz, mert ezek vannak már rendszerben. Nem fognak komplett logisztikát, szimulátort meg miegymást venni egy tök új típusra! Az + 50-100 millió dolcsi lenne meg egy csomó macera.

Jah, az a plusz 100 misi lenne a sok. Nem másfél milliárdért 44 db germán tank a sok :mad:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 767
37 810
113
Jah, az a plusz 100 misi lenne a sok. Nem másfél milliárdért 44 db germán tank a sok :mad:
Az ukrajnai tapasztalatok és a jó árérték arány és gyors elérhetőség (saját gyártás) Lynx-120 egyre jobban tetszik.
Ha(!) tényleg igaz amit az RM állít, hogy nyíllövedéket is elintézi az Strike Shield APS, akkor nincs több kérdés: ezt kell venni!
Mi francnak + 25 tonnányi páncél, ha az APS megoldja?!? Nyilván ezt jól meg kell tesztelni!
Ha nem oldja meg akkor is kettőt veszünk egy Leopard 2A8 áráért és magunknak gyártjuk.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 628
18 913
113
Az ukrajnai tapasztalatok és a jó árérték arány és gyors elérhetőség (saját gyártás) Lynx-120 egyre jobban tetszik.
Ha(!) tényleg igaz amit az RM állít, hogy nyíllövedéket is elintézi az Strike Shield APS, akkor nincs több kérdés: ezt kell venni!
Mi francnak + 25 tonnányi páncél, ha az APS megoldja?!? Nyilván ezt jól meg kell tesztelni!
Ha nem oldja meg akkor is kettőt veszünk egy Leopard 2A8 áráért és magunknak gyártjuk.
Amúgy ha egy kicsit is belegondolsz ennek megint NÉMET PR kamuszaga van! Én ebbe annyira nem hiszek! Jó az APS de nem erre, pláne nem Top Attack!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 767
37 810
113
Ha a himarsot akadájozzák ami nekik lóvè ebbe mièrt mennènek bele az amik.o_O
A PULS-ban semmi amcsi cucc nincs! K. nem kell az amcsik engedélye!
A diktátor és háborúzó Alijevnek eladnak bármit az izraeliek! Sőt, Kínval is egész jóban vannak az izraeliek - adnak el oda katonai technológiát. A J-10 nem véletlen hasonlít a Lavira... :oops:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 723
56 985
113
Az ukrajnai tapasztalatok és a jó árérték arány és gyors elérhetőség (saját gyártás) Lynx-120 egyre jobban tetszik.
Ha(!) tényleg igaz amit az RM állít, hogy nyíllövedéket is elintézi az Strike Shield APS, akkor nincs több kérdés: ezt kell venni!
Mi francnak + 25 tonnányi páncél, ha az APS megoldja?!? Nyilván ezt jól meg kell tesztelni!
Ha nem oldja meg akkor is kettőt veszünk egy Leopard 2A8 áráért és magunknak gyártjuk.

Huh bazd+ :mad:
Nem létező harckocsit? PR brossúrából?
Milyen nyíllövedéket fog meg az a Strike Shield? o_O Ember, gondolkodj már! Általános iskolás fizika!
Attól, hogy a test mellet pukkan az a szar, attól még a lövedéket tovább viszi a tehetetlensége, bele a páncélba.... Ne szopjunk már be minden képtelen germán marketing baromságot! Azért jártunk iskolába, gondolkodjunk!
Meg mikor veszünk kettőt az A8 áráért? 200 év múlva?
Hány Merkava III-at veszel APS-el egy Leopárd 2A8 áráért? 10-et? o_O
És a Merkava ha kifizeted idén jövőre itt lesz! A lynxből meg az IFV is még a holdban van....

Az RM termékeit inkább hagyjuk meg a "haldokló nyugat ópiumának".
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 723
56 985
113
De @Ocses arra utal, hogy a Merkava-t jóvá kell hagyatni a US-szel, mert van benne amerikai alkatrész.

Úgy tudom, hogy a motor (Teledyne Continental) meg a rádió (motorola) amerikai. A rádió könnyen cserélhető másra, a motor nem érzékeny technológia. (Lényegében az M60-as motorja)
E mellet a zsidó lobbi erejét sem írnám le.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 551
4 722
113
Szerintem az egyik mi vagyunk.

A minap pont ezen gondolkodtam hogyha hirtelen rendbe kell szedni a honvédséget, honnan lehetne felszerelni. Lehet hogy fikció, de azt simán el tudom képzelni hogy mivel Magyarország szinte mindenben támogatja Izraelt, akár az EU val szemben is, ezért ha azt nézzük ki segítene nekünk: akkor az egyik kézenfekvő megoldás Törökország, a másik pedig Izrael.

A magyar fegyver beszerzéseknél pedig jellemzően jelen van a lízing konstrukció is, amellyel simán megoldható ezen fegyverek beszerzése bizonyos időszakra és mondjuk a svéd vadászgép konstrukcióhoz hasonlóan egy hasonló logisztikai és szerviz háttérek is.
Ebben a konstrukcióban Izrael elég markáns üzenetet tudna küldeni arról, hogy támogatja Magyarországot és ha esetleg a lNatoból Törökország emellett akárcsak zászlóalj szintű erőket Magyarországra küldenenetán rakéta tüzérséget akkor gyakorlatilag eldőlt a kérdés.

Viktor és Netanjahu kapcsolatába egy ilyet én simán belelátnék..
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 723
56 985
113
Szerintem az egyik mi vagyunk.

A minap pont ezen gondolkodtam hogyha hirtelen rendbe kell szedni a honvédséget, honnan lehetne felszerelni. Lehet hogy fikció, de azt simán el tudom képzelni hogy mivel Magyarország szinte mindenben támogatja Izraelt, akár az EU val szemben is, ezért ha azt nézzük ki segítene nekünk: akkor az egyik kézenfekvő megoldás Törökország, a másik pedig Izrael.

A magyar fegyver beszerzéseknél pedig jellemzően jelen van a lízing konstrukció is, amellyel simán megoldható ezen fegyverek beszerzése bizonyos időszakra és mondjuk a svéd vadászgép konstrukcióhoz hasonlóan egy hasonló logisztikai és szerviz háttérek is.
Ebben a konstrukcióban Izrael elég markáns üzenetet tudna küldeni arról, hogy támogatja Magyarországot és ha esetleg a lNatoból Törökország emellett akárcsak zászlóalj szintű erőket Magyarországra küldenenetán rakéta tüzérséget akkor gyakorlatilag eldőlt a kérdés.

Viktor és Netanjahu kapcsolatába egy ilyet én simán belelátnék..

Jó lenne ez, de a dolgok nem ez irányba mutatnak. Sajnos. :(
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 551
4 722
113
Majd kiderül….
Én most nagyon belehittem…

A Resperger elszólás és társai, meg hasonlók simán erre mitat(hat)nak….

Fordítsuk meg: ki támogatja Izraelt?

Castelt idézve, keményen úgy gondolkodnak, hogy kitől mit kaptak. Ők is eszerint mérik, hogy kinek mivel tartoznak….
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 298
11 204
113
Bár ha Tatára megérkeznek az a7-esek, az a4-esek mehetnének Debrecenbe.

Igazad van, a T-72-eseket már teljesen elfelejtettem. Vagy nem tartom számon őket. :D De jövőbeli Leo vagy KF-51 beszerzés szempontjából jobb lenne, ha az a4-esek mennének a keleti országrészbe.

Az A-4eket minek?
Egy logisztikai láncon vannak az A7-ekkel.
Akkor, ha a T-72-ek maradnak (még), inkább azokat lenne érdemes levinni, minden motyójukkal.
Bár nem tudom, hogy mennyi értelme van egyáltalán foglalkozni még a hetvenkettesekkel.

Amúgy bekerült az extra parlamenti nap végére a svéd NATO csatlakozásról a szavazás.
Mekkora trollság lenne, ha nem szavaznák meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 628
18 913
113
Na elmondom az en fikciómat!

Figyelem a nyugalom megzavarására alkalmas sorok következnek! :rolleyes:

Veszünk 100 db Merkavat Trophy-val, feltesszük rá az RM TAPS-t, Rosy-val, Netter-el együtt!
Ebből használunk aktívan 44 db-t a többit letároljuk esetleges kakis időkre!

élnétek!?:cool::rolleyes:
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 551
4 722
113
Merkavara mosta egy izraeli tábornok: "A világ legjobb harckocsija - Izrael állam számára."
Tényleg elég egyedi lett, nem is sikerült szinte senkinek eladni - bár, annyira nem is erőltették az exportot.
Mi a Lynx 120? A Lynx egy 120-assal, (mint pl a CV90 és társai) vagy már a Párduc3 ?
KF51 mielőtt kinevettek…. :oops: