Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Álmodik a Friedmann bácsi? Vagy megfogalmazza reményeit?Az amcsik szerint ideje lezárni.
George Friedman az ukrajnai orosz invázióval kapcsolatban is meglepő kijelentést tett: vége van a háborúnak, de senki sem tudja, hogyan kell abbahagyni a harcot.
VÉGEREDMÉNYBEN OROSZORSZÁG TÁVOL TARTOTTA AZ USA-T A HATÁRAITÓL A GEOPOLITIKAI STRATÉGA ÉRTELMEZÉSÉBEN, ÁM MÁST NEM ÉRT EL MOSZKVA. UKRAJNA MEGŐRIZTE SZUVERENITÁSÁT AZ ORSZÁG NAGY RÉSZE FELETT, AZ AMERIKAIAK PEDIG IGEN VALÓSZÍNŰTLENNÉ TETTÉK AZ OROSZ BEHATOLÁST UKRAJNÁN TÚLRA.
George Friedman szerint az USA elérte célját, míg Oroszország és Ukrajna nem, és már ezután sem érheti el, igaz, nem is törték össze őket. Ukrajna most egy megosztott ország, de eléggé ép ahhoz, hogy győzelmet arasson, Oroszország pedig eléggé túllépett a régi határán ahhoz, hogy egy kis sikert mutasson fel. Mindketten hivatkozhatnak humanitárius okokra a háború befejezéséhez. A csaknem két éve húzódó harcok után Friedman szerint viszonylag világos, hogyan ér véget a konfliktus. „Ezt a háborút mindenki elvesztette, idővel a vezetők is el fogják. És ez az, ami késlelteti majd az elkerülhetetlen békét” – állapította meg a stratéga.
Ahogy látom brit kötődésű faxkalapok.kaprok próbálnak újra nagy sikerrel meghalni:
![]()
IL RUSSO
- Fuck, we were just dropped off and dumped. This is what a Ukrainian counter-offensive looks like. They arrived, got hit, tried to evacuate, got hit again, died. Mission Completed.t.me
Friedman Budapesten szuletett.Álmodik a Friedmann bácsi? Vagy megfogalmazza reményeit?
Sjanos, nem ért véget itt semmi. Sőt csak most kezdődik a globális buli, ahol - elnézve az eseményeket - nem az USA lesz a dizsi.
Mű
Már ő is látja, hogy jó lenne ha vége lenne, mert a szülőhelyéül szolgáló lokalitás nem fogja bírni a több frontos háborút. Lett légyen bármekkora katonai aparátusa, illetve bármennyi nyomtatott pénze. A háborút az az oldal fogja megnyerni, akinek korlátlan nyersanyagforrás fog a rendelkezésére állni. Pénzért szart sem fognak adni, esetleg saját blokkon/táboron belül. Hiába a nagy és fejlett német hadiipar, ha nem lesz nyersanyag és energia. Ez igaza többire is.
Szóval úgy néz ki, hogy az USA kénytelen elengedni Ukrajna kezét. Valami békemegállapodáson gondolkodhatnak. Kérdés, hogy Putykó belemegy?
Friedmann magyar származású, Budapesten született.a szülőhelyéül szolgáló lokalitás
A NATO nem meggyengülni fog, hanem megy a levesbe, ha Ukrajnát az oroszok lerendezik.A litván Bombardier Challenger 650 ARTEMIS megkezdte a kukkolást, Lalinyingrád keletről majd délről.
– Az új világrend alakulásának kiemelt terepe jelenleg az orosz-ukrán háború? Milyen szerepet játszik ebben a fent említett folyamatban?
– Igen, ez a háború az egyik mozaik darabkája a multipoláris rend alakulásának. Nem gondolom ugyanakkor, hogy ez a háború annyira meghatározó az új világrend alakulásában. Nem vesz részt benne Kína, India, az arab világ, és közvetlenül az Egyesült Államok sem. Ez egy számunkra szörnyű, ám mégis csak lokális háború. A kimenetele ugyanakkor hatással lehet a NATO sorsának alakulására. Ha Oroszország győz, akkor a NATO egyértelműen gyengül. Ha Ukrajna, akkor az megnövelheti a Nyugat önbizalmát, és ezután Kína ellen fordulhat. Ilyen értelemben ennek a háborúnak az eredménye befolyással lehet a világrend alakulásának további irányára is.
Ez a fickó olvas minket!– Melyek lehetnek a „globális Dél” és a Nyugat között a jövőbeli pozíciókért folyó geopolitikai szembenállás további kiemelt terepei?
– Én inkább onnan közelítenék, hogy amiről az elmúlt húsz évben beszéltünk, bekövetkezik. Ázsia megelőzi Európát. Gazdasági értelemben az egykori „ázsiai kistigrisek” ma már komoly hatalmak, és lehagyták Európát. A német vagy a francia gazdaság Vietnámmal vagy Szingapúrral még állja a versenyt, de Kínával már nem. A spanyolokról, olaszokról, görögökről akkor még nem is beszéltem. Európa gyengül. Tudomásul kell vennünk, hogy Amerika mellett már nemcsak a jövő, hanem a jelen nagyhatalmai Kína, India. Az európai államok közben gyengülnek. Nemcsak a gazdasági, de a demográfiai mutatók tekintetében is. Amerika elfordul Európától, amelynek nincs pénze egy új hidegháborúra. Vissza kell fogni a szociális juttatásokat, az emberek pedig tiltakozni fognak. Ez persze még nem jelenti Európa alkonyát, de ez a szomorú realitás. Ahogy említettem, Oroszország sem erősödik, az elhúzódó háború sokba kerül, nem erre készült, így a tartalékai, ha lassan is, de fogynak.
– Jelenleg még ott tartunk, hogy a Nyugat gyengül, a „globális Dél” azonban még nem kerekedett fölébe. Közben Amerika az orosz-ukrán háború kirobbanásakor keményen összeszedte, felsorakoztatta maga mögé a nyugati blokkot. Fenntartható-e ez az egység?
– Úgy látom, hogy Amerika el fog távolodni Európától, és elsősorban Kínára valamint az előtte sűrűsödő többi kihívásra koncentrál. Európa számára már nem érdekes. De az Egyesült Államok csak úgy nem hagyja magára Európát. Rákényszeríti, hogy fizessen a biztonságért, a NATO-ért, kinevezi a „helytartóit”. Hogy ez mennyire fog sikerülni, majd meglátjuk. Az viszont borítékolható, hogy ez a hozzáállás megtöri az euroatlanti összefogást.
Minél előbb, annál jobb.A litván Bombardier Challenger 650 ARTEMIS megkezdte a kukkolást, Kalinyingrád keletről majd délről. Majd újra.
A román Bombardier Challenger 650 is elindult, a moldáv határhoz és vissza. Majd újra.
A kóborapácák megtévesztésére nem repül északra, a litván meg majd délre?
*********************************************************
Háborúk közepette formálódik az új világrend (2. rész)
– Sajnos, azt már látjuk, hogy Európa az átalakulásnak, az orosz-ukrán háborúnak az egyik legnagyobb vesztese? Miben látja ennek az okait? Hol lehet Európa helye az új világrendben?
– Európa megszűnt Európa lenni. Ez a legnagyobb probléma. Európa ma mindenek előtt a biztonsági kérdésekben Amerika alárendeltje. Európának valami saját dolgot kellene kitalálnia, azt, ami európai, nem pedig Amerika érdekeiért harcolni. Európának nincsenek saját geopolitikai elképzelései, globális érdekei. Sőt, már, vagy még saját identitása sincs. Ezt persze nehéz kialakítani, mert a németeknek például fontosak az értékek, a kelet-európaiaknak ugyanakkor fontosabbak a nemzeti érdekek. De a legnagyobb gond, hogy Európa nem szuverén. Újra kellene gondolni sok dolgot, és az alapoktól építkezni. Új intézményekre lenne szükség, hiszen ez a túlbürokratizált Európai Unió már nem működik. Az európaiak többsége nem elégedett az Európai Unióval, és ez földrengést okozhat a következő európai választásokon. Ezekkel a kihívásokkal a jövő politikai nemzedékének kell megbirkóznia, mert a jelenlegi elit erre képtelen. Ez az elkényelmesedett, felkészületlen politikai generáció a világot annyira nem érti, hogy még a kihívások nagyságával sincs tisztában.
– Sokan gondolják úgy, hogy úgy 2030-ra nagyjából kialakulhat az új világrend. De mi lesz addig a szintén válságban lévő Európai Unióval? Létezik még mondjuk tíz év múlva? Ukrajna felvétele végképp szétfeszítheti. Hogy fog kinézni ez az Európa?
– Egy dolgot biztosan látok, az Európai Unió nem fog bővülni. Az Európai Unió egyre inkább többsebességűvé válik. Olyan lesz, mint a matrjoska, lesz három-négy köre, szintje. A belső Németország körül a teljesen integrálódni akarók, az úgynevezett mag Európa, míg a külső körben az olyan távolságot tartók, mint Svédország, Norvégia, esetleg Svájc, Magyarország meg valahol e két szint között.
– S mi lesz akkor Ukrajnával?
– Úgy gondolom, hogy Ukrajna számára az EU kitalál valamilyen új formát a tagságra. Ez nem valamiféle társulás, hanem protektorátus lesz. Ez nagyjából a tagsággal járó jogokat, de nem teljes értékű tagságot, dotációt és befektetéseket jelent. Mindez abból az elgondolásból, mert Brüsszel Ukrajnára mint Oroszországgal szembeni fontos hídfőállásra tekint. Kijev persze ezt a helyzetet igyekszik kihasználni, de ez olyan forma lesz, amit idáig még nem láttunk.
– S mi lesz a NATO-val?
– Ukrajnának a megmaradó része a NATO tagja lesz. Egyfajta kompenzációként az elvesztett területekért.
– Ez aligha fogja erősíteni az európai biztonságot…
– Lehet, de az is igaz, hogy másként kell tekintenünk ezek után Európára, mint ahogy eddig tettük.
– Oroszország ezt nem fogadja el…
– Oroszországnak azt kell mindenek előtt eldöntenie, hogy európai vagy ázsiai ország akar lenni. Ha az előbbi mellett dönt, akkor megpróbál Európával valahogy kiegyezni. Persze, lehet, hogy Európa nem akar erről hallani sem. Lehet, hogy Oroszország makacsolja meg magát. Akkor Oroszország ázsiai ország lesz, ami a történelemben soha nem volt, az európai határán pedig újra leereszkedik a vasfüggöny. Látja, történelmi időket élünk. Meg kell barátkoznunk azzal, hogy a világ olyan lesz, amilyen soha nem volt.
******************************************************************![]()
Háborúk közepette formálódik az új világrend | #moszkvater
Az alakuló új világrend nem lesz sem igazságos, sem pedig stabil. Az emberiség előtt olyan hatalmas kihívások tornyosulnak – nem csupán geopolitikaiak –, amelyek miatt szinte elképzelhetetlen, hogy ez az átmenet békés lesz. Meg kell barátkoznunk azzal, hogy a világ olyan lesz, amilyen soha nem...moszkvater.com
Júdáspénz a háború folytatásáért?
Az Európai Unió ahhoz a feltételhez szeretné kötni a Magyarországnak járó sok milliárd euró folyósítását, hogy kormányunk ne gördítsen akadályt az Ukrajnának szánt katonai és pénzügyi támogatás útjába. Ha a békét választjuk, nem kapunk pénzt, de kapunk, ha a háborút. Zsarol minket a közösség, melyhez tartozunk. Persze hogy szükségünk volna a pénzre, hisz’ ráadásul jár is nekünk! De volna-e olyan kompromisszum, amely ne járna a kormány békepolitikájának feladásával? Hiszen Brüsszel ezt szabná a Júdáspénz feltételéül. Most őrölnek kormányisten malmai, megpróbálják kitalálni, hogyan lakhat jól a kecske, s maradhat meg a káposzta. Nobel-díjas megoldás volna, hiszen másnak eddig még nem sikerült. Addig is érdemes volna a tényekből kiindulni. Abból a nyilvánvaló tényből, hogy Ukrajna elvesztette a háborút, s vele együtt a NATO is vesztésre áll. Csak idő kérdése, Kijev mikor dobja be a törülközőt. Nagy változás előtt állunk Ukrajnában és Európában egyaránt. Nem csak Európa földrajzi, hanem politikai térképe is át fog rajzolódni. A kijevi rezsim összeomlásának várható következménye új hatalmi váltás, Ukrajna demilitarizálása és semlegessége lesz. Ez pedig a NATO egészére is kihat majd, mindenekelőtt keleti szárnyára. Benne ránk is. Máris felmerül a kérdés: mi szükség van a NATO-ra, és egy olyan EU-ra, amely a NATO leányvállalataként működik? Minek olyan EU, amely Európa helyett amerikai érdekeket szolgál? Megannyi kérdés, mely válaszra vár!
Tudják ezt Brüsszelben is, csak bevallani nem akarják. Inkább menteni akarják a menthetőt: pénzzel, vétójog megvonásával, többsebességű EU kialakításával zsarolják hazánkat és más volt szocialista tagállamokat. Velünk, a végekkel védetik a centrumot. Ontsuk mi a vérünket, helyettük! Mint ontatják az ukránok vérét is. Vesztét érzi a birodalom, de nem akar megbékélni vele. Pedig előbb-utóbb meg kell békélnie a feltörekvő új renddel. Hiszen közös jövőnk nem a konfrontációban, hanem a kooperációban tárul fel. Brüsszel most azért kínál pénzt nekünk, hogy Ukrajna további felfegyverzését, a szembesülést válasszuk Oroszországgal. Másod, vagy harmadosztályú taggá minősítenének minket, ha inkább békében és jó viszonyban akarnánk élni Oroszországgal. Lefokoznának minket, ha tovább szembesülnénk a kijevi népelnyomó rezsimmel, és kiállnánk az Ukrajnában élő népek, nemzetek, a kárpátaljai magyarok önrendelkezési jogának tiszteletben tartása mellett, amiről az EU lemondott. Ha saját nemzetiségeivel és szomszédjaival békétlenségben élő Ukrajna helyett a semleges Ukrajnát választanánk. Ha semleges politikával erősítenénk nemzeti szuverenitásunkat azokkal szemben, akik minduntalan korlátozni akarják. Ha kollektív európai biztonsági rendszert akarnánk, hogy tiszteletben tartsuk egymás biztonságát. Ha nem csak a Nyugattal, hanem a Kelettel is jó viszonyban akarnánk élni. Megérné feláldozni tisztességes nemzeti jövőnket pillanatnyi anyagi előnyök oltárán?
![]()
Judas money to continue the war?
Statement of the Hungarian Community for Peace The European Union would like to make the payment of many billions of euros to Hungary conditional on our government not putting an obstacle in the wa…bekekor.wordpress.com
Huxit lesz ebből?
Egy térkép.
miért? mi van a háttérben?
miért? mi van a háttérben?
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..