A litván Bombardier Challenger 650 ARTEMIS megkezdte a kukkolást, Kalinyingrád keletről majd délről. Majd újra.
A román Bombardier Challenger 650 is elindult, a moldáv határhoz és vissza. Majd újra.
A kóborapácák megtévesztésére nem repül északra, a litván meg majd délre?
*********************************************************
Háborúk közepette formálódik az új világrend (2. rész)
– Sajnos, azt már látjuk, hogy Európa az átalakulásnak, az orosz-ukrán háborúnak az egyik legnagyobb vesztese? Miben látja ennek az okait? Hol lehet Európa helye az új világrendben?
– Európa megszűnt Európa lenni. Ez a legnagyobb probléma.
Európa ma mindenek előtt a biztonsági kérdésekben Amerika alárendeltje. Európának valami saját dolgot kellene kitalálnia, azt, ami európai, nem pedig Amerika érdekeiért harcolni. Európának nincsenek saját geopolitikai elképzelései, globális érdekei. Sőt, már, vagy még saját identitása sincs. Ezt persze nehéz kialakítani, mert a németeknek például fontosak az értékek, a kelet-európaiaknak ugyanakkor fontosabbak a nemzeti érdekek. De a legnagyobb gond, hogy
Európa nem szuverén. Újra kellene gondolni sok dolgot, és az alapoktól építkezni. Új intézményekre lenne szükség, hiszen ez a túlbürokratizált Európai Unió már nem működik. Az európaiak többsége nem elégedett az Európai Unióval, és ez földrengést okozhat a következő európai választásokon. Ezekkel a kihívásokkal a jövő politikai nemzedékének kell megbirkóznia, mert a
jelenlegi elit erre képtelen. Ez az elkényelmesedett, felkészületlen politikai generáció a
világot annyira nem érti, hogy még a kihívások nagyságával sincs tisztában.
– Sokan gondolják úgy, hogy úgy 2030-ra nagyjából kialakulhat az új világrend. De mi lesz addig a szintén válságban lévő Európai Unióval? Létezik még mondjuk tíz év múlva? Ukrajna felvétele végképp szétfeszítheti. Hogy fog kinézni ez az Európa?
– Egy dolgot biztosan látok, az Európai Unió nem fog bővülni. Az Európai Unió egyre inkább többsebességűvé válik. Olyan lesz, mint a matrjoska, lesz három-négy köre, szintje. A belső Németország körül a teljesen integrálódni akarók, az úgynevezett mag Európa, míg a külső körben az olyan távolságot tartók, mint Svédország, Norvégia, esetleg Svájc, Magyarország meg valahol e két szint között.
– S mi lesz akkor Ukrajnával?
– Úgy gondolom, hogy Ukrajna számára az EU kitalál valamilyen új formát a tagságra. Ez nem valamiféle társulás, hanem
protektorátus lesz. Ez nagyjából a tagsággal járó jogokat, de nem teljes értékű tagságot, dotációt és befektetéseket jelent. Mindez abból az elgondolásból, mert Brüsszel Ukrajnára mint Oroszországgal szembeni fontos hídfőállásra tekint. Kijev persze ezt a helyzetet igyekszik kihasználni, de ez olyan forma lesz, amit idáig még nem láttunk.
– S mi lesz a NATO-val?
– Ukrajnának a megmaradó része a NATO tagja lesz. Egyfajta kompenzációként az elvesztett területekért.
– Ez aligha fogja erősíteni az európai biztonságot…
– Lehet, de az is igaz, hogy másként kell tekintenünk ezek után Európára, mint ahogy eddig tettük.
– Oroszország ezt nem fogadja el…
– Oroszországnak azt kell mindenek előtt eldöntenie, hogy európai vagy ázsiai ország akar lenni. Ha az előbbi mellett dönt, akkor megpróbál Európával valahogy kiegyezni. Persze, lehet, hogy Európa nem akar erről hallani sem. Lehet, hogy Oroszország makacsolja meg magát. Akkor Oroszország ázsiai ország lesz, ami a történelemben soha nem volt, az európai határán pedig újra leereszkedik a vasfüggöny. Látja, történelmi időket élünk. Meg kell barátkoznunk azzal, hogy a világ olyan lesz, amilyen soha nem volt.
Az alakuló új világrend nem lesz sem igazságos, sem pedig stabil. Az emberiség előtt olyan hatalmas kihívások tornyosulnak – nem csupán geopolitikaiak –, amelyek miatt szinte elképzelhetetlen, hogy ez az átmenet békés lesz. Meg kell barátkoznunk azzal, hogy a világ olyan lesz, amilyen soha nem...
moszkvater.com
******************************************************************
Júdáspénz a háború folytatásáért?
Az Európai Unió ahhoz a feltételhez szeretné kötni a Magyarországnak járó sok milliárd euró folyósítását, hogy kormányunk ne gördítsen akadályt az Ukrajnának szánt katonai és pénzügyi támogatás útjába. Ha a békét választjuk, nem kapunk pénzt, de kapunk, ha a háborút. Zsarol minket a közösség, melyhez tartozunk. Persze hogy szükségünk volna a pénzre, hisz’ ráadásul jár is nekünk! De volna-e olyan kompromisszum, amely ne járna a kormány békepolitikájának feladásával? Hiszen Brüsszel ezt szabná a Júdáspénz feltételéül. Most őrölnek kormányisten malmai, megpróbálják kitalálni, hogyan lakhat jól a kecske, s maradhat meg a káposzta. Nobel-díjas megoldás volna, hiszen másnak eddig még nem sikerült. Addig is érdemes volna a tényekből kiindulni. Abból a nyilvánvaló tényből, hogy
Ukrajna elvesztette a háborút, s vele együtt a NATO is vesztésre áll. Csak idő kérdése, Kijev mikor dobja be a törülközőt. Nagy változás előtt állunk Ukrajnában és Európában egyaránt.
Nem csak Európa földrajzi, hanem politikai térképe is át fog rajzolódni. A kijevi rezsim összeomlásának várható következménye új hatalmi váltás, Ukrajna demilitarizálása és semlegessége lesz. Ez pedig a NATO egészére is kihat majd, mindenekelőtt keleti szárnyára. Benne ránk is. Máris felmerül a kérdés: mi szükség van a NATO-ra, és egy olyan EU-ra, amely a
NATO leányvállalataként működik? Minek olyan EU, amely Európa helyett amerikai érdekeket szolgál? Megannyi kérdés, mely válaszra vár!
Tudják ezt Brüsszelben is, csak bevallani nem akarják. Inkább menteni akarják a menthetőt: pénzzel, vétójog megvonásával, többsebességű EU kialakításával zsarolják hazánkat és más volt szocialista tagállamokat. Velünk, a végekkel védetik a centrumot. Ontsuk mi a vérünket, helyettük! Mint ontatják az ukránok vérét is.
Vesztét érzi a birodalom, de nem akar megbékélni vele. Pedig előbb-utóbb meg kell békélnie a feltörekvő új renddel. Hiszen közös jövőnk nem a konfrontációban, hanem a kooperációban tárul fel. Brüsszel most azért kínál pénzt nekünk, hogy Ukrajna további felfegyverzését, a szembesülést válasszuk Oroszországgal. Másod, vagy harmadosztályú taggá minősítenének minket, ha inkább békében és jó viszonyban akarnánk élni Oroszországgal. Lefokoznának minket, ha tovább szembesülnénk a kijevi népelnyomó rezsimmel, és kiállnánk az Ukrajnában élő népek, nemzetek, a kárpátaljai magyarok önrendelkezési jogának tiszteletben tartása mellett, amiről az EU lemondott. Ha saját nemzetiségeivel és szomszédjaival békétlenségben élő Ukrajna helyett a semleges Ukrajnát választanánk. Ha semleges politikával erősítenénk nemzeti szuverenitásunkat azokkal szemben, akik minduntalan korlátozni akarják. Ha kollektív európai biztonsági rendszert akarnánk, hogy tiszteletben tartsuk egymás biztonságát. Ha nem csak a Nyugattal, hanem a Kelettel is jó viszonyban akarnánk élni. Megérné feláldozni tisztességes nemzeti jövőnket pillanatnyi anyagi előnyök oltárán?
Statement of the Hungarian Community for Peace The European Union would like to make the payment of many billions of euros to Hungary conditional on our government not putting an obstacle in the wa…
bekekor.wordpress.com
Huxit lesz ebből?