Katonai ruházat, egyéni felszerelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 470
10 696
113
Az enyém spéci, mert kívülről belefele is.

Vadiújon vettem, fizikai üzletbe, nem is online. Írtam nekik, hogy mi a helyzet, visszaírták, hogy nyeljek faszt, a bazinagy "Guaranteed to keep you dry" felirat nem jelent semmit.

Nem akarom befújni impregnálóval, a Mammut meg a Guaranteed to kepp you dry felirat elég kellene legyen. Ez nem kocsi, hogy tankolnom is kelljen és nem is voltam erre figyelmeztetve amikor megvettem.
Áruld már el milyen lábbelid van:)
A korzikai túrámon , a már betört Meindl Kansas bakancsom 5 km után leszedte a bőrt mindkét sarkamról, olyan 4cm átmérőjű körben. A második nap végén kidobtam őket a picsaba és vettem egy pár Trail cipőt.
A maradék 175km a hegyekben igen fájdalmasra sikeredett. Soha többé Meindl , nem nekem való.
A gyártó egyébként csak helyes használat esetén vállal garanciát ebbe beletartozik a lábbeli ápolása is. Nem tudom milyen használati utasítás volt a tiedhez
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Áruld már el milyen lábbelid van:)
A korzikai túrámon , a már betört Meindl Kansas bakancsom 5 km után leszedte a bőrt mindkét sarkamról, olyan 4cm átmérőjű körben. A második nap végén kidobtam őket a picsaba és vettem egy pár Trail cipőt.
A maradék 175km a hegyekben igen fájdalmasra sikeredett. Soha többé Meindl , nem nekem való.
A gyártó egyébként csak helyes használat esetén vállal garanciát ebbe beletartozik a lábbeli ápolása is. Nem tudom milyen használati utasítás volt a tiedhez
Mammut
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
21 944
113
Az enyém spéci, mert kívülről belefele is.

Vadiújon vettem, fizikai üzletbe, nem is online. Írtam nekik, hogy mi a helyzet, visszaírták, hogy nyeljek faszt, a bazinagy "Guaranteed to keep you dry" felirat nem jelent semmit.

Nem akarom befújni impregnálóval, a Mammut meg a Guaranteed to kepp you dry felirat elég kellene legyen. Ez nem kocsi, hogy tankolnom is kelljen és nem is voltam erre figyelmeztetve amikor megvettem.

Tok igazad van. Veszel 40+ ezerert egy ilyen csukat, de nem fujod be impregnaloval, mert nem es veszel helyette egy masikat szinten hasonlo penzert. Elmondom az is ilyen lesz. Nem veletlenul gyartanak ilyet es ezt tobb gyarto is kozli. Peldaul a Salomon a vizallo csukait-ha Gore Tex ha nem- 4-6 ora hosszaig garantalja, ha impregnaloval befujod -termeszetesen Salomon spray-vel- akkor 8-12 orat irnak. 8 felett bir is, ezt sokszor tapasztaltam. Hiaba irjak, hogy Wasserdicht vagy waterproof, ha nem kezeled csak korlatozottan es bizonyos ideig az.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Tok igazad van. Veszel 40+ ezerert egy ilyen csukat, de nem fujod be impregnaloval, mert nem es veszel helyette egy masikat szinten hasonlo penzert. Elmondom az is ilyen lesz. Nem veletlenul gyartanak ilyet es ezt tobb gyarto is kozli. Peldaul a Salomon a vizallo csukait-ha Gore Tex- ha nem 4-6 ora hosszaig garantalja, ha impregnaloval befujod -termeszetesen Salomon spray-vel- akkor 8-12 orat irnak. 8 felett bir is, ezt sokszor tapasztaltam. Hiaba irjak, hogy Wasserdicht vagy waterproof, ha nem kezeled csak korlatozottan es bizonyos ideig az.
Van pár kabátom, tavaszi meg téli is, ami esőben nem ázik szét. Persze nem szoktam 8 órát veretni magam az esőben uh nem tudom meddig bírnák, de ezt vehetem etalonnak. A vizes fűnek meg egy percnél kevesebb kell és a kurva bakancs beázott, itthon a csap alatt is néztem, ott is kb annyi kellett vagy kicsit több.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 000
30 882
113
Van pár kabátom, tavaszi meg téli is, ami esőben nem ázik szét. Persze nem szoktam 8 órát veretni magam az esőben uh nem tudom meddig bírnák, de ezt vehetem etalonnak. A vizes fűnek meg egy percnél kevesebb kell és a kurva bakancs beázott, itthon a csap alatt is néztem, ott is kb annyi kellett vagy kicsit több.
Ehh a gore sem a régi...volt Aku, Asolo cipőm több is, gore, de mindegyik bírta....szemét digók...a vibram kopott el mindig...amúgy impregnálás nélkül is bírnia kellene, pont a fent leírtak miatt. A sportszergyártók is elqrvultak. Régen a nagy márkák jól is teljesítettek...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Ehh a gore sem a régi...volt Aku, Asolo cipőm több is, gore, de mindegyik bírta....szemét digók...a vibram kopott el mindig...amúgy impregnálás nélkül is bírnia kellene, pont a fent leírtak miatt. A sportszergyártók is elqrvultak. Régen a nagy márkák jól is teljesítettek...
Régesrég nagyon bejött itt a Scarpa, első túrabakancsom 7-8 évet tartott, a második meg inkább csak 5-öt, a harmadik már annyit se, de közbe legalább a fűzője szarrűmen félúton. Most elértünk oda, hogy kb annyit mint a Mammut (ezért is vettem), a minőségét mondanám, hogy szarabb, de nem mert a Mammut egy rakás szar, viszont nem gyártanak belőle.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
21 944
113
Van pár kabátom, tavaszi meg téli is, ami esőben nem ázik szét. Persze nem szoktam 8 órát veretni magam az esőben uh nem tudom meddig bírnák, de ezt vehetem etalonnak. A vizes fűnek meg egy percnél kevesebb kell és a kurva bakancs beázott, itthon a csap alatt is néztem, ott is kb annyi kellett vagy kicsit több.

Ehh a gore sem a régi...volt Aku, Asolo cipőm több is, gore, de mindegyik bírta....szemét digók...a vibram kopott el mindig...amúgy impregnálás nélkül is bírnia kellene, pont a fent leírtak miatt. A sportszergyártók is elqrvultak. Régen a nagy márkák jól is teljesítettek...

Szerintem ne vedd etalonnak amit egy kabat es mit egy Gore Tex. Tok mas a szitu. En olyan 8-10 normalis bakancsot pusztitottam szet es azt a 2-t kiveve, amit szaraz korulmenyek kozott hasznaltam naponta a tobbinel azt tapasztaltam, hogy ha nem kezeltem beazott. Igaz kezeles nelkul sem igy a vizes futol es ilyen extrem rovid ido alatt. Meg mernem kockaztatni, hogy az a csuka gyarihibas. Ennyire szar nem lehetne. Ennyire szar meg egy noname barmilyen gagyi sem rossz.

En nem tapasztaltam egyebkent egbekialto kulonbsegeket a kulonbozo bakancsok Gore Tex anyagai kozott es kb. mindegyik bakancs ugyanazt a strapat birta ki, hiaba volt arban 50-60 € a kulonbseg.
Ami egyebkent meglepo es kiemelkedoen jo volt nekem az az Adidas GSG bakancsa -mondjuk ezt varosi korulmenyek kozott koptattam.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
21 944
113
Ha valakit érdekel egy teljesen új L-es méretű Oakley Tactical SI kesztyű, akkor ne habozzon írni. Coyote színben pompázik. Természetesen eredeti, nem a Airsoftos kínai replika.
 
  • Tetszik
Reactions: Busho3301

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 447
74 348
113
Protective effectiveness put to the test: When does a uniform burn?

wis-pruefstand-beflammung-thermomann.jpg
wis-temperaturdarstellung-thermomann.jpg
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 430
14 551
113

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
21 944
113
  • Tetszik
Reactions: Ocses

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
21 944
113
Valakinek valami jó tippje egy 35-40 literes hátizsákra, amit lehet pakolni és bírja, lehet nyúzni és nem adja meg magát egy év alatt?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 783
77 886
113
Valakinek valami jó tippje egy 35-40 literes hátizsákra, amit lehet pakolni és bírja, lehet nyúzni és nem adja meg magát egy év alatt?
Kifaru, Mystery Ranch. Igaz ezek eszement drágák alapból cserébe vámot és ÁFA-t is kell fizetned, hogy behozasd őket az országba az USA-ból.
Szóval ha nem vagy Csányi, akkor ugyanilyen minőségben de olcsóbban https://www.tactical-kit.co.uk/backpacks-144-c.asp
itt tudsz nézelődni és ha találsz magadnak megfelelőt és szerencséd van, akkor találsz az EU-ban is.
 
  • Tetszik
Reactions: reich_und_roll

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
21 944
113
Kifaru, Mystery Ranch. Igaz ezek eszement drágák alapból cserébe vámot és ÁFA-t is kell fizetned, hogy behozasd őket az országba az USA-ból.
Szóval ha nem vagy Csányi, akkor ugyanilyen minőségben de olcsóbban https://www.tactical-kit.co.uk/backpacks-144-c.asp
itt tudsz nézelődni és ha találsz magadnak megfelelőt és szerencséd van, akkor találsz az EU-ban is.

Ránézek erre, köszi! 5.11-em volt, szerettem 3-4 évet kihúzott. Utána lett Oakley, ez ma adta meg magát -tegyük hozzá, hogy 6 év, pár száz km túrázás és több tucat löterezés után. Egyik sem egy tulhájpolt és drága szar volt. Minden Forintjukat megérték.
Gondoltam valami újat kiprobálnék, max 150€-t szánok rá, ami nem kevés, de jobb mint évente zsákot venni.
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 783
77 886
113
Ránézek erre, köszi! 5.11-em volt, szerettem 3-4 évet kihúzott. Utána lett Oakley, ez ma adta meg magát -tegyük hozzá, hogy 6 év, pár száz km túrázás és több tucat löterezés után. Egyik sem egy tulhájpolt és drága szar volt. Minden Forintjukat megérték.
Gondoltam valami újat kiprobálnék, max 150€-t szánok rá, ami nem kevés, de jobb mint évente zsákot venni.
Miért nem veszel túrazós márkát?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 659
46 795
113
Ránézek erre, köszi! 5.11-em volt, szerettem 3-4 évet kihúzott. Utána lett Oakley, ez ma adta meg magát -tegyük hozzá, hogy 6 év, pár száz km túrázás és több tucat löterezés után. Egyik sem egy tulhájpolt és drága szar volt. Minden Forintjukat megérték.
Gondoltam valami újat kiprobálnék, max 150€-t szánok rá, ami nem kevés, de jobb mint évente zsákot venni.
Próbáld ki a Deca zsákjait! Már ha valami újra vágysz! :oops:
Bár tudom military körökben vérciki ilyet hordani - fele, vagy harmad áron. Dehát az ő bajuk!
A feleségem ultragáz hátizsákos. Sosem volt női táskája. Mindent hátizsákban hord. ÉS MINDENHOVA! Múltkor elmentünk kutyát sétáltatni ide a környékre. Erre megjelent a kapuban a hátizsákkal. Én meg zsebre dugott kézzel, pórázzal. Mondom neki: Hova mész? Kutyát sétáltatni! (hangosan röhögtem).
Ezt csak azért írtam, hogy mekkora terhelést kap a zsák.
Ezt hordja munkába, ezzel bevásárol, ezzel megyünk kirándulni. Munkába bringával jár télen-nyáron. Asszem most 4 éves a táskája. Igen szar állapotban van már. A hátán a hangyabőr perforált anyag kezd kikopni, de még mindig nem adja fel.
Sajnos olyan régi, hogy a Deca már nem forgalmazza, így nem tudok neked típust keresni. De van benne hidratációs zsáknak hely, és kivezetés is. (amit persze a nejem irattartónak használ)
Én egy 32literes fekete NH Escape 500-asat hordok. Amit azért vettem, mert a korábbi hátizsákommal fejre estem egy laptoppal benne, és igen jelentős volt az anyagi kár! (magas 6 számjegyes).
Azóta meg belemegy minimum 2 laptop, akár 15-ös méretben is. Meg annyi zseb van rajta/benne/rejtbe, hogy azt sem tudod, hogy minek a molle rendszer.
Egy hétre simán elmegyek vele ruhával, tisztaságival, meg még töltő/powerbank/gyógyszerek/szerszámkészlet/kábelek szett is jön velem.
Egy hete találtam benne egy olyan zsebet, amiről elképzelésem sem volt. Majdnem 2 éves a zsák.
Mindhárom gyerekek is töredék áron vesszük a decás hátizsákokat iskolatáskának, meg még az oviba is!
De ha tényleg kinéznek a bandából, akkor ott van a Solognac márkájuk, ami vadász cuccokat takar.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 981
21 944
113
Miért nem veszel túrazós márkát?

Mert túrázni van egy BW Kampfrücksack, ami általában jó, ha gyerekekkel megyünk. Ha viszont egyedül akkor a 65 literes böhöm zsák teljesen értelmetlen. Fele akkora bőven elég és az erdőben nem érzem magam fogyatékosnak taktikai zsákkal, viszont a lőtéren konkrét túrázóssal már igen.
Tehát ezért szokott lenni egy 35 liter körüli zsák. Rövid túrára vagy egyedül nekem tökéletes és simán belefér az egy vagy két fegyver doboz, füles és egyebek ha lőni megyek.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi