Katonai ruházat, egyéni felszerelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 103
113
Köszönöm!

Az igazság az, hogy megnézve a Terminator által linkelt interjúrészletet, azért árnyaltabb a helyzet, mint amit aquarell kolléga betett: nem az alapfelszerelésről beszél a videóban, hanem az extrákról, ami a katona életét kényelmesebbé teheti. (Kényelmesebb ing, jobb kés stb.) Az optika alap. Nekem nincsenek ismerőseim az izraeli hadseregben, de azért túlzónak gondolom amit mond. És a nyugati hadseregekről általában beszél, ott sem a golyóálló mellényt veszik a katonák. (Remélem, már nálunk sem!)
Hát erősen torzítva volt a mondandó.

Talán mert a szakértő úr azért elég rendesen túlzott.


Minden normális seregben adnak egy alapot.
Hogy te veszel még márkás cuccokat magadnak.
Zoknit,polárpulcsit,bakancsot,multitoolt(szegény nem találta a ezt a szót)leatherman/gerber,hatizsákot vagy bármi mást az más kérdés.

Én kb a fizetésem 1/4 részét költöttem felszerelésre.

Azon azért el lehet gondolkodni, kell e 500 dolláros nadrág/zubbony.
Tud e annyival többet.



De seal-es csóka életrajzi könyvében olvastam, 4 éghajlati övre össze volt pakolva a cucca.
Talán volt külön egy kicsi zsàkja.
Mikor a vezènylő megkèrdezte az mi, mondta azok a dolgok amikből 1 van.
Pl leatherman.
Mire mondta neki ne vicceljen.
Menjen el ès vètelezzen mèg hármat.:rolleyes:


Napersze nem ez az álltalános, de a valósaghoz nincs köze a jelzálognak.

A másik, ha jó minősègű cuccokat veszel, az èvtizedes szintén jó.

Bakancs/kesztyű/nyárizokni nekem még a lövész szemüveg ami nagyobb tètel pènzben ès aránylag gyorsan elhasználódik.


Aki hivatásos különleges vagy lövèsz szerintem úgyis vesz magának dolgokat.
De legtöbbször elaprózva hónapok alatt.
Vagy mi külszolgálatban, mert akkor volt pènz, ès a kinti boltokban jó minősèg volt.


Hogy az állam leesett 2012-ben arc'teryx vèkony kabát 500euró volt külszolgálatban.
Míg èn 2 hónapig nèzegetten egy lowa bakancsot 130 euroèrt. :D

Szóval ezek az
árak
https://leaf.arcteryx.com/us/en/c/mens
azèrt nem normálisak.
Ès itt tènyleg azt kell megfizetni, hogy egyedi vagy.
Ès mutatod mennyi pènzed van.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 928
48 631
113
Bakancsos kérdés a hozzáértőknek: Garmont T8 NFS-sel illetve Atama Foxhound SR8-cal van valakinek tapasztalata?
Hétvégi túrázásokhoz (magyar hegyvidéki erdők) használnám elsősorban.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 522
113
Bakancsos kérdés a hozzáértőknek: Garmont T8 NFS-sel illetve Atama Foxhound SR8-cal van valakinek tapasztalata?
Hétvégi túrázásokhoz (magyar hegyvidéki erdők) használnám elsősorban.
A foxhoundban amennyire tudom niccs goretex és beázik emiatt.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 897
21 405
113
Bakancsos kérdés a hozzáértőknek: Garmont T8 NFS-sel illetve Atama Foxhound SR8-cal van valakinek tapasztalata?
Hétvégi túrázásokhoz (magyar hegyvidéki erdők) használnám elsősorban.

Garmont T8 NFS-et nezegettem regebben, helyette 5.11 A/T-t vettem. Minden szempontbol egy kategoria a ketto, meg arban is az volt. En azert ezt valaszottam, mert elotte munkahoz is hasznaltam 5.11 bakancsot es jol birta, kenyelmes volt. Nem hiszem, hogy a Garmont rossz vagy rosszabb valasztas lenne. A masik csukat nem ismerem.
Jelenleg egy Oakley Light Assault 2-t nyuzok. Elvileg ez is az emlitett kettovel van egy kategoriaban, de szerintem amugy csak szeretne.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 897
21 405
113
A Garmontra azt írja a gyártó, hogy nem vízálló

Az 5.11 a/t az vizallo.
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 543
113
Leteszteltem az új szerzeményeimet. Camelbak futura v3 zsák, nagyon drága de ha ugyanúgy kibír 12 évet mint a camelbak elődje akkor megéri. Hihetetlenül ergonomikus és jól pakolható.
Bakancs pedig Meindl Kansas. Nem "igazi katonai" lábbeli, de én azokat általában nem szeretem. A civil túrabakancsok általában jobbak, sokoldalúabbak, strapabíróbbak.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Leteszteltem az új szerzeményeimet. Camelbak futura v3 zsák, nagyon drága de ha ugyanúgy kibír 12 évet mint a camelbak elődje akkor megéri. Hihetetlenül ergonomikus és jól pakolható.
Bakancs pedig Meindl Kansas. Nem "igazi katonai" lábbeli, de én azokat általában nem szeretem. A civil túrabakancsok általában jobbak, sokoldalúabbak, strapabíróbbak.
Hol vetted a Camelbak zsákot?
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 851
15 197
113
Leteszteltem az új szerzeményeimet. Camelbak futura v3 zsák, nagyon drága de ha ugyanúgy kibír 12 évet mint a camelbak elődje akkor megéri.

Nekem csak ócó tevehátam volt, a rendes camelbaknek is van ilyen undorító műanyagos mellékíze, vagy ez csak a csíp cuccokra igaz?
 
W

Wilson

Guest
Nekem csak ócó tevehátam volt, a rendes camelbaknek is van ilyen undorító műanyagos mellékíze, vagy ez csak a csíp cuccokra igaz?
Kb 10 ève nem volt mellèkíze a camelnak.
Ráadásul nagyon strapabíró.

Nem tudom azóta van e változás.
Mind ugyanolyan borzasztó ízű.
Évek óta ezt az eredeti Camelback-et használom nincs semmilyen mellékíze....

images.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 103
113
Nekem nem céges Camelbak van és hiába mosom a saját Camelbak tabijával vagy bármivel (a csövet és a szopókat is) ugyanúgy bűn rossz az íze.
Nekem sem camelnak,sem deqatlonosnak,sem èrthetetlenül drága 6 ève140 Eurós(nem èn vettem) futóhatizsák tartályának nem volt mellèkíze.

Max minimális ha nem rendesen mostam ki.


Bár azt is el tudom kèpzelni szèriafüggő.
Volt olyan futócipőm ami 6 hónap után is olyan ragasztószagú volt, csak az erkèlyen tudtam tárolni.
Míg márkatársainak nem volt ilyen problèmájuk.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 851
15 197
113
Az óccsóknak meg a régebbi nem annyira óccsoknak van mellékíze. Újabban az óccsoknak se annyira.

Mind ugyanolyan borzasztó ízű.

Évek óta ezt az eredeti Camelback-et használom nincs semmilyen mellékíze....
Nekem a source-omnak semmi íze sincs. A régi céges Camelbak na annak volt.

Nekem sem camelnak,sem deqatlonosnak,sem èrthetetlenül drága 6 ève140 Eurós(nem èn vettem) futóhatizsák tartályának nem volt mellèkíze.
Max minimális ha nem rendesen mostam ki.

Na most ki lettem segítve. :D

A Source se olyan drága, amazonon láttam, de elérhető közelségben a Decathlonosok közül meg ráböktem egyre, ez ugyanaz mint amit @Ocses használ? https://www.decathlon.hu/p/viztasak-hoszigetelo-csovel-2-literes-mt500/_/R-p-332608?mc=8644118

Ha van ami nem olyan mint egy műanyag nyalóka akkor lehet kipróbálom megint az ásványvizes palack helyett...