Katonai ruházat, egyéni felszerelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Na most ki lettem segítve. :D

A Source se olyan drága, amazonon láttam, de elérhető közelségben a Decathlonosok közül meg ráböktem egyre, ez ugyanaz mint amit @Ocses használ? https://www.decathlon.hu/p/viztasak-hoszigetelo-csovel-2-literes-mt500/_/R-p-332608?mc=8644118

Ha van ami nem olyan mint egy műanyag nyalóka akkor lehet kipróbálom megint az ásványvizes palack helyett...
Bár az ásványvízes palackok nagyon praktikusak, de a közelmúltban kiderült, hogy idővel a PET palackokból elkezdenek kioldódni a gyártás során lágyítószerként használt különböző ftalát-vegyületek....
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Nekem nem céges Camelbak van és hiába mosom a saját Camelbak tabijával vagy bármivel (a csövet és a szopókat is) ugyanúgy bűn rossz az íze.
Próbáld ki az ecetet (20%)! Fertőtlenít, vízkőtelenít. Ha annak az íze aggaszt, akkor miután kiöntötted belőle az ecetet, jó bő vízzel öblítsd át 3-4 alkalommal.
Viszonylag gyorsan elmegy belőle a tömény ecet szag is.
Szerintem az kiszedi belőle a kellemetlen ízeket/szagokat.
Én a kávéfőzőt szoktam vele átmosni. A kávénak van egy igen erős illata, pláne, ha kicsit megég. De a megfelelő átmosás után mind az ecet aromája, mind a kávéé eltűnik.
Hja és természetes anyag.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 397
79 354
113
Na most ki lettem segítve. :D

A Source se olyan drága, amazonon láttam, de elérhető közelségben a Decathlonosok közül meg ráböktem egyre, ez ugyanaz mint amit @Ocses használ? https://www.decathlon.hu/p/viztasak-hoszigetelo-csovel-2-literes-mt500/_/R-p-332608?mc=8644118

Ha van ami nem olyan mint egy műanyag nyalóka akkor lehet kipróbálom megint az ásványvizes palack helyett...
Ez az egyéni felszerelés nem egy olyan téma ahol egybehangzó választ fogsz kapni bármire is.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 532
14 760
113
Na most ki lettem segítve. :D

A Source se olyan drága, amazonon láttam, de elérhető közelségben a Decathlonosok közül meg ráböktem egyre, ez ugyanaz mint amit @Ocses használ? https://www.decathlon.hu/p/viztasak-hoszigetelo-csovel-2-literes-mt500/_/R-p-332608?mc=8644118

Ha van ami nem olyan mint egy műanyag nyalóka akkor lehet kipróbálom megint az ásványvizes palack helyett...
Igen.

Annyi ha használom, utána èn kinyitom, hogy kiszáradjon.

Ha valami izotoniás löttyöt ittam akkor meg ki is mosom.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 189
55 039
113
Most a gátbalhé okán kérdezem,hogy az alapfelszerelésünkben van valami ,vízi mentőmellény,betét,akármi,ami fentartja a katonáinkat a vízen,vagy ha beleesik,akkor ledobál mindent,vagy megfullad?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 800
122 748
113
Most a gátbalhé okán kérdezem,hogy az alapfelszerelésünkben van valami ,vízi mentőmellény,betét,akármi,ami fentartja a katonáinkat a vízen,vagy ha beleesik,akkor ledobál mindent,vagy megfullad?
Utóbbi.
De a haditengerészeken meg tengerészgyalogosokon kívül nemigen van úsztatós felszerelése senkinek.
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 809
30 762
113
@dudi mennyit használtad a Haix Black Eagle Athletic 2.1 GTX bakancsodat mióta megvetted? A Mid vagy a High model van belőle? Mi a tapasztalatod vízben, hóban, sárban? Bírja-e, ázik-e, milyen körülmények között volt használva? Nekem egy kurvára neves gyártó jó drágán szar terméket adott el, az is goretex, de térdközépig érő vizes fűben egy fél perc alatt be van ázva.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 448
31 786
113
@dudi mennyit használtad a Haix Black Eagle Athletic 2.1 GTX bakancsodat mióta megvetted? A Mid vagy a High model van belőle? Mi a tapasztalatod vízben, hóban, sárban? Bírja-e, ázik-e, milyen körülmények között volt használva? Nekem egy kurvára neves gyártó jó drágán szar terméket adott el, az is goretex, de térdközépig érő vizes fűben egy fél perc alatt be van ázva.
Bocs hogy beleszólok, de sokszor a nadrágon keresztül a zokni szívja meg magát vízzel. Ezért kellene magas fűben kamáslit használni. De nyáron még abba rohadsz bele...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 476
10 747
113
@dudi mennyit használtad a Haix Black Eagle Athletic 2.1 GTX bakancsodat mióta megvetted? A Mid vagy a High model van belőle? Mi a tapasztalatod vízben, hóban, sárban? Bírja-e, ázik-e, milyen körülmények között volt használva? Nekem egy kurvára neves gyártó jó drágán szar terméket adott el, az is goretex, de térdközépig érő vizes fűben egy fél perc alatt be van ázva.
Vízálló bakancs nincs, csak a gumicsizma ami teljesen vízálló.
Vehetsz akármilyen drága lábbelit, azt rendszeresen kezelni kell, a hozzávaló, megfelelő krémmel , boxxal, zsírral stb.
A gore tex előnye nem is a vizhatlanság hanem hogy gyorsabban szárad ,jobban tolja kifele a nedvességet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 809
30 762
113
Bocs hogy beleszólok, de sokszor a nadrágon keresztül a zokni szívja meg magát vízzel. Ezért kellene magas fűben kamáslit használni. De nyáron még abba rohadsz bele...
Nálam nem ez a helyzet, a bakancs oldalán levő goretexen jön be a víz, ami egy elég drága és jónevű túrafelszerelésgyártótól szerintem elfogadhatatlan.
Vízálló bakancs nincs, csak a gumicsizma ami teljesen vízálló.
Vehetsz akármilyen drága lábbelit, azt rendszeresen kezelni kell, a hozzávaló, megfelelő krémmel , boxxal, zsírral stb.
A gore tex előnye nem is a vizhatlanság hanem hogy gyorsabban szárad ,jobban tolja kifele a nedvességet.
Ha bezsírozom, akkor a goretex lényegét cseszem össze, hogy lélegzik és a pára kimegy belőle, a zsíron biztosan nem fog átmenni a pára, s akkor vehetnék gumicsizmát is ennek az egytizedéért.

Most azért kötekedek, mert nem akarom mégegyszer beszopni, de csak kellene egy jó (és kényelmes, és könnyű, és vízálló, és négyévszakos) bakancs. Én is a Black Eagle Athletic 2.1 GTX-el szemezek, csak kellene valami referencia, hátha dudi a nyáron volt strandon vele s úszott is benne hogy megmondja ott hogy viselkedett.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 476
10 747
113
Nálam nem ez a helyzet, a bakancs oldalán levő goretexen jön be a víz, ami egy elég drága és jónevű túrafelszerelésgyártótól szerintem elfogadhatatlan.

Ha bezsírozom, akkor a goretex lényegét cseszem össze, hogy lélegzik és a pára kimegy belőle, a zsíron biztosan nem fog átmenni a pára, s akkor vehetnék gumicsizmát is ennek az egytizedéért.

Most azért kötekedek, mert nem akarom mégegyszer beszopni, de csak kellene egy jó (és kényelmes, és könnyű, és vízálló, és négyévszakos) bakancs. Én is a Black Eagle Athletic 2.1 GTX-el szemezek, csak kellene valami referencia, hátha dudi a nyáron volt strandon vele s úszott is benne hogy megmondja ott hogy viselkedett.
A gore tex belülről nyomja kifelé a nedvességet. A bakancs felső része mindig valami szövet vagy lyukacsos bõr, ott távozik a nedvesség. A gore tex hez is vannak úgymond "zsírok" . Ha nem kezeled semmivel akkor beázik. Pl ha márka termékről beszélünk akkor a MEINDL sportvax az gore tex hez is van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 448
31 786
113
Nálam nem ez a helyzet, a bakancs oldalán levő goretexen jön be a víz, ami egy elég drága és jónevű túrafelszerelésgyártótól szerintem elfogadhatatlan.
Küldd vissza...már csak a márkanév védelme érdekében is meg kellene tenniük, de elvileg amúgy is a kereskedelmi szabályok miatt vissza kelle adniuk az árát. Persze, ha újonnan vetted.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 100
22 883
113
@dudi mennyit használtad a Haix Black Eagle Athletic 2.1 GTX bakancsodat mióta megvetted? A Mid vagy a High model van belőle? Mi a tapasztalatod vízben, hóban, sárban? Bírja-e, ázik-e, milyen körülmények között volt használva? Nekem egy kurvára neves gyártó jó drágán szar terméket adott el, az is goretex, de térdközépig érő vizes fűben egy fél perc alatt be van ázva.

Talan hat befujnad impregnaloval, akkor nem jarnal igy. En tobb ceg termeket is hasznaltam es priman mukodott a Gore Tex reszen is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 448
31 786
113
A gore tex belülről nyomja kifelé a nedvességet. A bakancs felső része mindig valami szövet vagy lyukacsos bõr, ott távozik a nedvesség. A gore tex hez is vannak úgymond "zsírok" . Ha nem kezeled semmivel akkor beázik. Pl ha márka termékről beszélünk akkor a MEINDL sportvax az gore tex hez is van.
Mondjuk ez így ebben a formában nem igaz. A felső/külső bőr/vászon réteg alatt van a gore membrán, amin apró lyukacskák vannak, amik akkorák, hogy a vízcseppek nem férnek át rajta...a vízcsepp meg a felületi feszülség miatt nem tud kisebb lenni. Viszont a vízgőzben meg molekuláris állapotban "kifér", vagyis szárad, szellőzik. A gore membránokat a vízoszlop nyomás alapján sorolják be...
2000mm; 4000mm; 10.000mm.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 397
79 354
113
@dudi mennyit használtad a Haix Black Eagle Athletic 2.1 GTX bakancsodat mióta megvetted? A Mid vagy a High model van belőle? Mi a tapasztalatod vízben, hóban, sárban? Bírja-e, ázik-e, milyen körülmények között volt használva? Nekem egy kurvára neves gyártó jó drágán szar terméket adott el, az is goretex, de térdközépig érő vizes fűben egy fél perc alatt be van ázva.
Nagyon szeretem, nekem MID van, a vizet meg úgy bírja ahogy a GTX bakancsok bírják. Azt kell látni, hogy nincs az a bakancs ami huzamosabb ideig bírja a vizes füvet. Ami tud ezen segíteni, az az, ha bakancs orrán van egy gumiréteg, de csoda nincs, a fű rengeteg vizet képes a felületén "tárolgatni" ráadásul ahogy lépkedsz benne folyamatosan súrlódik a bakancshoz, emiatt olyan a vizes fűben menni, mintha vizes kefével súrolnád a bakancsot.

Ha vizes fűben mászkálsz sokat vagy ebben a félig olvadt vizes "hókásában", akkor gumicsizma vagy kamásli.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 809
30 762
113
A gore tex belülről nyomja kifelé a nedvességet.
Az enyém spéci, mert kívülről belefele is.
Küldd vissza...már csak a márkanév védelme érdekében is meg kellene tenniük, de elvileg amúgy is a kereskedelmi szabályok miatt vissza kelle adniuk az árát. Persze, ha újonnan vetted.
Vadiújon vettem, fizikai üzletbe, nem is online. Írtam nekik, hogy mi a helyzet, visszaírták, hogy nyeljek faszt, a bazinagy "Guaranteed to keep you dry" felirat nem jelent semmit.
Talan hat befujnad impregnaloval, akkor nem jarnal igy
Nem akarom befújni impregnálóval, a Mammut meg a Guaranteed to kepp you dry felirat elég kellene legyen. Ez nem kocsi, hogy tankolnom is kelljen és nem is voltam erre figyelmeztetve amikor megvettem.