Katonai ruházat, egyéni felszerelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 794
113
Na azért az 500 dodós árral el is árulta miről van szó.
Az 500 dolláros cuccok azok a világ élvonalába tartozó szexi gyártók akik a különleges erőknek tolják a cuccaikat nagyon jó marketinggel, annyival nem jobb mint egy 200 dolláros de a márkáért fizetsz.
Vagy pl egy sisak 200 000 forint NIJ Lvl3 A ballisztikai védelmet nyújt, van egy másik sisak egy speckó gyártótól 800 000 ft. és 300 grammal könnyebb meg futurisztikusan néz ki.
Az izraeli cuccok általában jó minőségűek, de nem szexisen néznek ki és inkább a védelemre mennek mint a mozgékonyságra. A ruházatra a strapabíróság és és az egyszerű dizájn jellemző, viszont nem "szexis" a szabás .
Ez az izraeli haderő rendszeresített védőmellénye, nincs vele semmi gond, kicsit méretes de használható
https://marom-dolphin.com/collections/platforms/products/amran
Amran2_1800x1800.jpg

Na kedves pajeszos kollégáinknak van egy otthoni cége az Agilite ami viszont a szuperszexi modern különleges nyűveleti cuccot gyártja.

k19-plate-carrier-2-1.jpg


Na ez a cég egy világ élvonalba tartozó elsősorban különleges erőkre specializálódott gyártó jó drága cuccokkal és marha jó marketinggel. Gyártanak ruhát, zsákot sisakot. Az izraeli különleges erőket ők látják el.
Nah ahogy itthon is a különleges műveletieknek jó PR-juk van roppant kemények, roppant menők, minden gyerek aki nem tankozni akar hanem kézifegyverre pufogtatni rájuk gondol a "katona" címszó alatt, és és amikor kicsi Kohn eléri azt a kort, hogy ő sorkatona lesz, egyből rájuk akar hasonlítani és beborít egy talicska shekelt a helyi military boltban a legbaszóbb cuccokra ha megteheti, hogy szexi és menő überkommandó Judea oroszlánja legyen :D
Ne is mondd épp ma vásároltam be 457 euró értékben. Vettem egy nagy márkás zsákot mert sokéve azt használom , de 13 év után elfáradt, ez kurva drága volt. Nadrágot, zubbonyt és téli felsőt vettem, nem nagy márkából de bőven megéri, nagyon jó szabásúak, jónak tűnnek, idővel kiderül mennyit érnek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 564
79 732
113
Ne is mondd épp ma vásároltam be 457 euró értékben. Vettem egy nagy márkás zsákot mert sokéve azt használom , de 13 év után elfáradt, ez kurva drága volt. Nadrágot, zubbonyt és téli felsőt vettem, nem nagy márkából de bőven megéri, nagyon jó szabásúak, jónak tűnnek, idővel kiderül mennyit érnek.
Hónapok óta venni akarok 2 nadrágot, csak valahogy nem akar lejjebb menni az Euro.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Ne is mondd épp ma vásároltam be 457 euró értékben. Vettem egy nagy márkás zsákot mert sokéve azt használom , de 13 év után elfáradt, ez kurva drága volt. Nadrágot, zubbonyt és téli felsőt vettem, nem nagy márkából de bőven megéri, nagyon jó szabásúak, jónak tűnnek, idővel kiderül mennyit érnek.
A vadász felszerelésem az idegenlégiós gatya és zubbony elnyűhetetlen, na abból még vennék egy garnitúrát,de nem tudok sehol kapni itthon. Ötleted lenne?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 794
113
Minden hadseregben aki teheti az vásárol. Lehet akármilyen jó a kiosztott felszerelés sosem lesz mindenkinek megfelelő. Aztán egy fószer aki az irodában ül épp leszarja mit hord, de a baka aki napokat-heteket tölt egyhuzamban terepen vagy rendszeresen misszióba jár az bizony veszi magának
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 794
113
A vadász felszerelésem az idegenlégiós gatya és zubbony elnyűhetetlen, na abból még vennék egy garnitúrát,de nem tudok sehol kapni itthon. Ötleted lenne?
Nincs olyan hogy idegenlégiós gatya és zubbony :) Az egy hivatalos Francia gyakorló. A légió ugyan azt használja mint a hadsereg többi része. Nemtudom melyik van neked szerintem az F1 jelzésű. Így keress rá
Azt én is szerettem igen jó szabású és minõségű volt.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Nincs olyan hogy idegenlégiós gatya és zubbony :) Az egy hivatalos Francia gyakorló. A légió ugyan azt használja mint a hadsereg többi része. Nemtudom melyik van neked szerintem az F1 jelzésű. Így keress rá
Azt én is szerettem igen jó szabású és minõségű volt.
Az van beleírva hogy Paul Boye ez segít neked valamiben?
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 794
113
Az van beleírva hogy Paul Boye ez segít neked valamiben?
Az egy gyártó ha jól tudom. Milyen a gyakorló? Széles , sok zsebes vagypedig olyan jó szabású kissé szűkebb? Rakj be egy képet akkor megtudom mondani. Van egy kis kavarodás a régi- a felin- és az újabbak közt
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Az egy gyártó ha jól tudom. Milyen a gyakorló? Széles , sok zsebes vagypedig olyan jó szabású kissé szűkebb? Rakj be egy képet akkor megtudom mondani. Van egy kis kavarodás a régi- a felin- és az újabbak közt
Az egy gyártó ha jól tudom. Milyen a gyakorló? Széles , sok zsebes vagypedig olyan jó szabású kissé szűkebb? Rakj be egy képet akkor megtudom mondani. Van egy kis kavarodás a régi- a felin- és az újabbak közt
jó szabású kissé szűkebb nem sok zsebbel. Belül szürke nem túl vastag béléssel, de 0 fokig kiválóan használható aláöltözés nélkül. És van egy dolog amit nagyon szeretek és praktikus, a felsőrészen a vállaknál két kocka alakú saját anyagából egy dudor ami meg akadályozza a hátizsák lecsúszását.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Kapucnis, hózentrógeros? Szerintem ez egy régi vegyvédelmi ruha lesz. Én még sosem láttam élőben.
Lehet, én se láttam még előtte meg azóta sem hasonlót. De vennék még egy garnitúrát ősztől tavaszig nagyon klassz csak már nyúzom 15 éve.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 483
10 794
113
Lehet, én se láttam még előtte meg azóta sem hasonlót. De vennék még egy garnitúrát ősztől tavaszig nagyon klassz csak már nyúzom 15 éve.
Utána nézek francia oldalakon azt linkelek ha találok. Először is a típusjelzést kellene kideríteni. Van valami a címkéjén így 15 év után?