[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 012
91 953
113
  • Tetszik
Reactions: Robur

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 481
31 919
113
Esetleg az idióták, akiknek pénzt adnak. Ha te ezt helyesled olyan vagy mint a banderisták.
Háború van,vagy mifene.Oroszok támadják az ukrán infrastruktúrát,hát ne csodálkozzunk,és főleg ne háborodjunk fel képmutató módra,ha az ukránok meg az orosz infrát támadják.
Tetszettek volna nem háborút inditani,és akkor nem lőnének vissza.....
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 107
25 117
113
Akkor ezek szerint mondjuk az ukránok ellen bevetett harcászati atomfegyver is csak szükséges rossz volna, mert háború van, amiben minden megengedett? Helyes. Csak így tovább. Az ilyen tettekkel, ha igaz, hogy az ukránok keze benne van, a kínaiakat is csak maguk ellen hergelik. Mondjuk, ettől még az ukránokat teljesen szarrá fogják verni, csak azt fogják elérni, hogy még ember számba sem veszik őket. Mondjuk a nyugati "támogatóik" eddig sem vették őket annak, csak Ukrajna területe kell nekik. Szép kis támogatás.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 877
81 548
113
Háború van,vagy mifene.Oroszok támadják az ukrán infrastruktúrát,hát ne csodálkozzunk,és főleg ne háborodjunk fel képmutató módra,ha az ukránok meg az orosz infrát támadják.
Tetszettek volna nem háborút inditani,és akkor nem lőnének vissza.....
Dehogy támadták, ma is áll az alagút, amelyen keresztül lengyelből vonaton szállítják a sok nyugati haditechnikát UKrajnába, és még sorolhatnám...Ukránok szintén támadták az orosz olajtárolókat, vezetékeket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 515
121 246
113
Dehogy támadták, ma is áll az alagút, amelyen keresztül lengyelből vonaton szállítják a sok nyugati haditechnikát UKrajnába, és még sorolhatnám...Ukránok szintén támadták az orosz olajtárolókat, vezetékeket.
A vasúti átrakók, transzformátor állomások, ipari kapacitások és energiahálózat meg a hasonlók az nem infrastruktúra?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 879
113


Valójában ez az egyetlen nagyobb vasúti összeköttetés Oroszország és Kína között és jelenleg ez az az útvonal, amelyet Oroszország kifejezetten katonai szállításokhoz használ. Most teljesen megbénult.
Azért ahogy látom, akad még ott más vasút vonal is. Szóval várjatok még a pezsgő bontásával!

The-reconstructed-Baikal-Amur-Mainline-and-the-place-on-it-of-the-barrier-object-4.png

Operating-Severomuysky-Tunnel-SMT-1-and-bypasses-SB.png
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 877
81 548
113
A vasúti átrakók, transzformátor állomások, ipari kapacitások és energiahálózat meg a hasonlók az nem infrastruktúra?
Az, de azt kettős felhasználásúnak veszik általában. De vegyük a jenkik bombázását Jugoszlávia ellen. Szétbombáztak mindent ami polgári infrastruktúra volt, még a jugoszláv tv épületét is,meg a kínai nagykövetséget is. Tehát az oroszok elbaxták mivel nem utánozták a "legnagyobb demokrácia" demokratikus bombázását.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 012
91 953
113
Akkor ezek szerint mondjuk az ukránok ellen bevetett harcászati atomfegyver is csak szükséges rossz volna, mert háború van, amiben minden megengedett? Helyes. Csak így tovább. Az ilyen tettekkel, ha igaz, hogy az ukránok keze benne van, a kínaiakat is csak maguk ellen hergelik. Mondjuk, ettől még az ukránokat teljesen szarrá fogják verni, csak azt fogják elérni, hogy még ember számba sem veszik őket. Mondjuk a nyugati "támogatóik" eddig sem vették őket annak, csak Ukrajna területe kell nekik. Szép kis támogatás.
Ez a kis vasúti robbantás miben különbözik az ukrán kritikus infrastruktúra elleni orosz támadásoktól, amihez sokan tapsoltak?? Semmiben. Annyiban, hogy ez egy szúnyogcsípés ahhoz képest, mert az orosz társadalom nem érzi még. De azért elég bosszantó, hogy jól szórakozzunk.

A kinaiaknak nincs miért durcázni, teljesen természetes hogy nem karba tett kézzel nézik az ukrik a kínai, koreai katonai szállításokat

Ettől még xarrá verhetik az ukránokat, de ezt többet hallottuk, mint láttuk.
És mindettől függetlenül hidd el én ezt várom. Csak már kissé beleuntam, túl nagy az árat fizet Magyarország mert ennyire balfasz az orosz hadsereg és töketlen az orosz politikai vezetés. Persze nemcsak emiatt szopunk a brüsszeli amcsiba bekötött nyomoroncok stb. De ez a topik a ruszkikat szapulni van.:)

Szal atommal dobálózni durcásan nem kell, okosabban megtervezni a katonai műveleteket igen.

Apropó várja még valaki a Wagner desszant mindent elsöprő belorusz támadását? Amihez volt a Prigozsin maszkirovka?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 012
91 953
113
50 vagonból álló szerelvény utolsó három vagonja kiégett. Egyikből kifolyt az üzemanyag. 200 méteren elégett a villamos vezeték, amit pótolni kell. Van az Amuron egy új vasúti híd és egy autóút is Kínába.
Szal nagyobb a füstje, mint a lángja.
Kicsit túlzásnak tűnt, hogy ez az egyetlen komoly orosz-kinai katonai szállítási vonal.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 442
10 270
113
Egyszer valaki azt mondta itt hogy nagyon óvatosan kell lépkedni a fórumon mert ha valakinek a lábára lépünk akkor nagy valószínűséggel egy orosz száj jajdul fel..... :D nagyon találó észrevétel volt, de az nem is zavarna ha egy orosz az orosz álláspontot védi, de amikor egy magyar is az orosz álláspontot védi és kettős mércét alkalmaz, persze ő nem ő aztán nem, az inkább fájdalmasan lesújtó, ugyan ez igaz az elvakult nyugat vagy bármi más felé elfogultakra is.
Megy itt a nagy erkölcsi magasságból észt osztás közben meg csak kettős mérce van, én magyar imperialistának tartom magam, és a román államot tartom a legnagyobb fenyegetésnek, de mégis elfogadom hogy létezhet román imperializmus és az jogos román szempontból és védhető. Van igazság ilyen szituációban? Dehogy van.... valódi igazság nincs, de van a sajáté igazam hogy a saját népünk érdekét nézem még ha az valójában nem is erkölcsös igazság..... csak érdek. Minden népnek joga van a saját érdekében cselekedni, és ez nem szeret nem szeret kérdése, akinek az útjába állnak az a feladata hogy megtisztítsa az utat, nem kell a felesleges erkölcsi maszlag, de ez csak az én véleményem és nem számít, csak már kikívánkozott látva azt hogy mennyire sokan tolják más szekerét mennyire lelkesen önszorgalomból.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 515
121 246
113
Egyszer valaki azt mondta itt hogy nagyon óvatosan kell lépkedni a fórumon mert ha valakinek a lábára lépünk akkor nagy valószínűséggel egy orosz száj jajdul fel..... :D nagyon találó észrevétel volt, de az nem is zavarna ha egy orosz az orosz álláspontot védi, de amikor egy magyar is az orosz álláspontot védi és kettős mércét alkalmaz, persze ő nem ő aztán nem, az inkább fájdalmasan lesújtó, ugyan ez igaz az elvakult nyugat vagy bármi más felé elfogultakra is.
Megy itt a nagy erkölcsi magasságból észt osztás közben meg csak kettős mérce van, én magyar imperialistának tartom magam, és a román államot tartom a legnagyobb fenyegetésnek, de mégis elfogadom hogy létezhet román imperializmus és az jogos román szempontból és védhető. Van igazság ilyen szituációban? Dehogy van.... valódi igazság nincs, de van a sajáté igazam hogy a saját népünk érdekét nézem még ha az valójában nem is erkölcsös igazság..... csak érdek. Minden népnek joga van a saját érdekében cselekedni, és ez nem szeret nem szeret kérdése, akinek az útjába állnak az a feladata hogy megtisztítsa az utat, nem kell a felesleges erkölcsi maszlag, de ez csak az én véleményem és nem számít, csak már kikívánkozott látva azt hogy mennyire sokan tolják más szekerét mennyire lelkesen önszorgalomból.
Ezt be kéne kereteztetni.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 410
10 224
113
Egyszer valaki azt mondta itt hogy nagyon óvatosan kell lépkedni a fórumon mert ha valakinek a lábára lépünk akkor nagy valószínűséggel egy orosz száj jajdul fel..... :D nagyon találó észrevétel volt, de az nem is zavarna ha egy orosz az orosz álláspontot védi, de amikor egy magyar is az orosz álláspontot védi és kettős mércét alkalmaz, persze ő nem ő aztán nem, az inkább fájdalmasan lesújtó, ugyan ez igaz az elvakult nyugat vagy bármi más felé elfogultakra is.
Megy itt a nagy erkölcsi magasságból észt osztás közben meg csak kettős mérce van, én magyar imperialistának tartom magam, és a román államot tartom a legnagyobb fenyegetésnek, de mégis elfogadom hogy létezhet román imperializmus és az jogos román szempontból és védhető. Van igazság ilyen szituációban? Dehogy van.... valódi igazság nincs, de van a sajáté igazam hogy a saját népünk érdekét nézem még ha az valójában nem is erkölcsös igazság..... csak érdek. Minden népnek joga van a saját érdekében cselekedni, és ez nem szeret nem szeret kérdése, akinek az útjába állnak az a feladata hogy megtisztítsa az utat, nem kell a felesleges erkölcsi maszlag, de ez csak az én véleményem és nem számít, csak már kikívánkozott látva azt hogy mennyire sokan tolják más szekerét mennyire lelkesen önszorgalomból.
A legjobb amikor a magyar interneten megy a sírás, a (wagner-szimpatizáns) orosz telegram chateken meg röhögnek a saját hülyeségükön...érdekes jelenség.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 410
10 224
113
Ha nagyon elszabadul az ukrán szál a topikban reggel beszántom az egészet és lezárom határozatlan időre. Így az érdemi reakciókat célszerűbb eleve az ukránba írni, ha oda való. Jó éjszakát!
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 107
25 117
113
Félre értettétek, ezek szerint nem jól fogalmaztam. Nekem semmi bajom azzal, hogy az orosz infrastruktúrát, hátországot támadja az ukrán vezetés. Jogában áll, ellenségek, de én sokszor azt látom, hogy USA/angol felbujtó háttérrel/támogatással csinálják, aminek mindig az a vége, hogy az ukránok kapják a nagy tockost a végén és ez a baj. Mert csinálják, ha van neki értelme, de ezek a szunyogcsípések csak arra jók, hogy az orosz átlag emberek teljesen megutálják őket. Mondjuk azt nem tudom, hogy a mostani világban később, a különböző országok állampolgárai hogyan fognak egymáshoz viszonyulni, együttélni. Oroszországra visszatérve pedig, a "nyugat" bőségesen tett azért, hogy nagyon sok ember megutálja őket a tetteikért (főleg az angolszászokat) és az arroganciájuk kiverje a biztosítékot, még egy pártatlan embernél is. Félreértés ne essék, az oroszoknak/szovjeteknek is sok sara van, de a mostani helyzetet kik generálták valójában a háttérből? Mi is volt (és van) a céljuk? Minket, magyarokat is (másokkal egyetemben) simán a vágóhídra vinnének, szemrebbenés nélkül, csak nekünk nincs semmink, ami nekik értékes. Úgy, hogy csak rajta, b@szogassák nyugodtan az oroszokat, nem Zelenszkijnek és csapatának fáj igazán. Igazából eddig főleg az Ukrajnában lévő orosz nemzetiségieket pusztították, nem kár értük, mondhatnánk, de mostanában amilyen kegyetlen videók, képek készülnek a valós borzalmakról, amiket szinte testközelből szemlélhetünk, az embertelen.
Ma voltam egy Kárpátaljai magyar menekültekkel teli szálláson, akik közel két éve élnek itt, talán őket kellene megkérdezni. Sokkal összetettebb és bonyolultabb ez, mint, hogy röviden leírhatnánk.
A mostani téma pedig pontosan kapcsolódik a topic címéhez, nem a frontvonalon történtekről megy a diskurzus. Az pedig, hogy az orosz haderő hogyan halad, sok mindentől függ, nem kívánság műsor.
Személy szerint szeretnék normális árakat, körülményeket magam körül, de nagyon nem hagyják. A 33 év nekem csak azt bizonyította be, hogy a nyugattól nem is fogjuk megkapni, már nem is reménykedek benne.
Elnézést, hogy egy kicsit elkalandoztam!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 726
55 715
113
Félre értettétek, ezek szerint nem jól fogalmaztam. Nekem semmi bajom azzal, hogy az orosz infrastruktúrát, hátországot támadja az ukrán vezetés. Jogában áll, ellenségek, de én sokszor azt látom, hogy USA/angol felbujtó háttérrel/támogatással csinálják, aminek mindig az a vége, hogy az ukránok kapják a nagy tockost a végén és ez a baj. Mert csinálják, ha van neki értelme, de ezek a szunyogcsípések csak arra jók, hogy az orosz átlag emberek teljesen megutálják őket. Mondjuk azt nem tudom, hogy a mostani világban később, a különböző országok állampolgárai hogyan fognak egymáshoz viszonyulni, együttélni. Oroszországra visszatérve pedig, a "nyugat" bőségesen tett azért, hogy nagyon sok ember megutálja őket a tetteikért (főleg az angolszászokat) és az arroganciájuk kiverje a biztosítékot, még egy pártatlan embernél is. Félreértés ne essék, az oroszoknak/szovjeteknek is sok sara van, de a mostani helyzetet kik generálták valójában a háttérből? Mi is volt (és van) a céljuk? Minket, magyarokat is (másokkal egyetemben) simán a vágóhídra vinnének, szemrebbenés nélkül, csak nekünk nincs semmink, ami nekik értékes. Úgy, hogy csak rajta, b@szogassák nyugodtan az oroszokat, nem Zelenszkijnek és csapatának fáj igazán. Igazából eddig főleg az Ukrajnában lévő orosz nemzetiségieket pusztították, nem kár értük, mondhatnánk, de mostanában amilyen kegyetlen videók, képek készülnek a valós borzalmakról, amiket szinte testközelből szemlélhetünk, az embertelen.
Ma voltam egy Kárpátaljai magyar menekültekkel teli szálláson, akik közel két éve élnek itt, talán őket kellene megkérdezni. Sokkal összetettebb és bonyolultabb ez, mint, hogy röviden leírhatnánk.
A mostani téma pedig pontosan kapcsolódik a topic címéhez, nem a frontvonalon történtekről megy a diskurzus. Az pedig, hogy az orosz haderő hogyan halad, sok mindentől függ, nem kívánság műsor.
Személy szerint szeretnék normális árakat, körülményeket magam körül, de nagyon nem hagyják. A 33 év nekem csak azt bizonyította be, hogy a nyugattól nem is fogjuk megkapni, már nem is reménykedek benne.
Elnézést, hogy egy kicsit elkalandoztam!
Mit mondanak a kárpátaljai menekültek? Komolyan érdekelne.