Ezt a Nagy Sakktábla topikba szántam, de az épp zárva, az ukrán topikot meg nem akartam ilyen ostobaságokkal teleszemetelni, így jobb híján maradt ez a lehetőség, előre is bocs mindenkinek.
Oroszország lépésről lépésre beleáll egy világháborúba, már ezért nem sietős a történet.
Szépen lassan gyúlnak a kisebb-nagyobb tüzek egyre több helyszínen, az egypólusúnak nevezett Pax American korszakból csúszunk át a Post American korszakba, ami elsősorban nem a több pólusról lesz majd híres, az ugyanis csak a végeredmény lesz, mégpedig jobb esetben. A Post American korszak a háborúk kora lesz, a kérdés csak annyi, hogy egyre több lokális/regionális összetűzés lesz, amely majd permanensen fenntartja az egész bolygó fenyegetettségét és ennek árnyékában valósul meg a jelenkor társadalmainak lebontása és átalakítása, vagy a tüzek összeérnek és globális léptékű nagyhatalmi katonai összeütközés következik. Oroszország előnyös és hátrányos sajátosságait figyelembe véve számukra egy elhúzódó és kiterjedő, jelentősebb számú lokális/regionális háborús világmodell a leginkább megfelelő (az USA-nak is), Európának ellenben ez a lehető legrosszabb szkenárió.
Az eddig ismert és divatos papírformákat pedig nyugodtan mindenki húzza le a vécén.
Ha a papírforma igaz lett volna, akkor az USA megnyeri a koreai és vietnami háborút, nem szerencsétlenkedik 20 éven át Afganisztánban folyamatosan lefizetve a helyi hadurakat majd nem produkálja a közismert gyászos kivonulást sem. Ha a papírforma igaz lett volna, a szovjetek már a 80-as években kiütik Afganisztánt és nem próbálnak rá kétszer is Csecsenföldre. Ha a papírforma igaz lett volna, akkor Európa képes lett volna egymaga is kezelni a délszláv válságot. Ha a papírforma igaz lett volna, akkor az IDF már rég lenyomta volna a nagyjából Kecskemért méretű Gáza városát egy ekkor haderővel 14 ezer légicsapás után – na, ehhez képest mit is látunk?
Nem is sorolom tovább, mihelyst nincs sajtbúra alatti klinikai környezet és többszörös minőségi/mennyiségi fölény (Sivatagi Vihar), a papírforma nettó papír marad, amivel maximum a se..ünket törölhetjük ki.
Mennyi harckocsit tud perpill Németország havonta legyártani?
Mennyi harckocsi, harci heli és vadászbombázó van bevethető állapotban a franciáknál, olaszoknál és a németeknél?
Mennyi katonát tud Európa kiállítani, ha gebasz van?
Nem díszhuszárokra gondolok, hanem valódi harcban is bevethető, jól kiképzett és jól felszerelt, akár pepec módon együttműködő hadosztályokra gondolok.
Ja, nagyjából nullát.
A NATO az USA hadereje nélkül mire is lenne képes?
Kábé amire Líbiában.
Na, ezzel sem fogják elkápráztatni a világot, az tuti, max. csak még jobban ledöbbenteni.
Szóval sz@rgáz van mindenhol - ez kilométerekről látszik és szaglik - ehhez képest meglepő néhány hurráoptimista és lelkes rajongó. Tartok tőle, hogy Stoltenbergnek kivételesen igaza van: Moszkva hosszú és durva háborúra rendezkedik be.
A NATO-főtitkár szerint az orosz elnök egy hosszú és durva háborúra rendezkedik be.
magyarnemzet.hu
Márpedig, ha a ruszkik erre állnak rá, akkor ezt páran még követni fogják és valószínűleg többen lesznek köztük a „globális Dél” képviselői, mint a Nyugat szereplői, ugyanis Európa jelen idő szerint erre a felállásra nagyjából alkalmatlan, így marad az USA. Japán és Dél-Korea pedig full leszállóág demográfiailag, középtávon komoly bajok előtt állnak, hozzájuk képest még Ukrajna is nyerő helyzetben van, pedig az sem piti versenyző a témában.
Kábé ez a rövid és felületes véleményem a világ jelenlegi helyzetéről, kicsit nehezebb évek jönnek, mint szeretnénk.