[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 032
14 131
113
Nagyon egyszerű hogy èn hogy szemlèlek egy jarművet.

Szívesen bele ülnèk-e, vagy sem.

Ebbe nem.


600db harcèrtèke nagyobb e mint(gondolom ennyit akartál írni) 208 db lynx?
Nem gondolom.

Hiszen ezeket egy 12.7 kiszedi.
Aknavèdelme nulla.
70 èves hajtáslanc?
Elektronika/rádió/optika valószínű nem világszinvonal.

Erre íram hogy láncos/30 milis nomeg a festès, :D ès páran elájultok tőle.
Vagy trollkodtok. Sokszor nem tudom eldönteni.:confused:

Nem trollkodok: Számolok!

Sokszor/sokan kiszámoltuk, hogy a német --ez esetben LYNX-- technika harmad-árából ki tudja hozni a kiegészítőket LEGO-zva a kb. azonos képesség-szintet a finn, izraeli, +" kb. bárki-aki-(politikailag-)akarja...

Vagyis a teknő-motor árával viszi az brutális árkülönbözetet a német technika haza.
Azt kellene nekünk kiváltani, ééés tadaaammm.... !!!

...és erre van is 4-5-600 BTR, amit elkezdtünk eladni!!! :eek: + :mad:

Az irakira visszatérve: az eredeti BTR-t civilre "átgumizva" is már megvan 4-5-6tonna + teherbírás=> pót-páncél+fegyverzet!!!
"Tárcsafékezve" újabb 4-5-6 tonna=>pót-páncél+fegyverzet!!!
Mi f@szra van az kibbb@szott RÁBA ???


A kellemetlen Valóság: Azért lett MINDEN ilyesmire alkalmas képesség felszámolva, mert így politikailag kényelmesen eladható/keresztül-verhető volt az a kib@szottul túlárazott német beszerzés-dömping!
Izlelgessük az "elfeledett" idézetet a közelmúltból, az "Előrelátó"-tól: "... politikai jóindulatot vásárolunk!!!"
Mit nem lehet ezen érteni???
Gyakorolni kéne sokaknak a "Kő-Papír-Olló"-t, kiegészítve a "Józan ész" használatával ...


U.I.: Nem volt személyeskedő szándék, igazán nem neked címeztem, hanem egy --számomra undorító, de a a magyar társadalom esetében sajnos hatékony-- kommunikációs módszerre igyekeztem "rávillantani", és a hazai társadalmi folyamatra!


.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 405
14 478
113
Nem trollkodok: Számolok!

Sokszor/sokan kiszámoltuk, hogy a német --ez esetben LYNX-- technika harmad-árából ki tudja hozni a kiegészítőket LEGO-zva a kb. azonos képesség-szintet a finn, izraeli, +" kb. bárki-aki-(politikailag-)akarja...

Vagyis a teknő-motor árával viszi az brutális árkülönbözetet a német technika haza.
Azt kellene nekünk kiváltani, ééés tadaaammm.... !!!

...és erre van is 4-5-600 BTR, amit elkezdtünk eladni!!! :eek: + :mad:

Az irakira visszatérve: az eredeti BTR-t civilre "átgumizva" is már megvan 4-5-6tonna + teherbírás=> pót-páncél+fegyverzet!!!
"Tárcsafékezve" újabb 4-5-6 tonna=>pót-páncél+fegyverzet!!!
Mi f@szra van az kibbb@szott RÁBA ???


A kellemetlen Valóság: Azért lett MINDEN ilyesmire alkalmas képesség felszámolva, mert így politikailag kényelmesen eladható/keresztül-verhető volt az a kib@szottul túlárazott német beszerzés-dömping!
Izlelgessük az "elfeledett" idézetet a közelmúltból, az "Előrelátó"-tól: "... politikai jóindulatot vásárolunk!!!"
Mit nem lehet ezen érteni???
Gyakorolni kéne sokaknak a "Kő-Papír-Olló"-t, kiegészítve a "Józan ész" használatával ...


U.I.: Nem volt személyeskedő szándék, igazán nem neked címeztem, hanem egy --számomra undorító, de a a magyar társadalom esetében sajnos hatékony-- kommunikációs módszerre igyekeztem "rávillantani", és a hazai társadalmi folyamatra!


.
Az hogy a nèmet cucc drága az tèny.

Hogy nem is biztos hogy hozza a tőle elvarhatót, főleg ennyièrt abban is egyetèrtünk(úristen ezt leírtam).

De attól mèg ez a jarmű nem lessz egy jó ifv 2024-ben.


Hogy a btr-t mièrt kezdtèk eladni? Hát jó kèrdès.
Mindamellett hogy szerintem egy rakat szar.
De a semminèl van hogy jobb.

Mindenesetre ha krisss pedzegeti a modernizációt, akkor lehet örülhettek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 032
14 131
113
Az hogy a nèmet cucc drága az tèny.

Hogy nem is biztos hogy hozza a tőle elvarhatót, főleg ennyièrt abban is egyetèrtünk(úristen ezt leírtam).

De attól mèg ez a jarmű nem lessz egy jó ifv 2024-ben.


Hogy a btr-t mièrt kezdtèk eladni? Hát jó kèrdès.
Mindamellett hogy szerintem egy rakat szar.
De a semminèl van hogy jobb.

Mindenesetre ha krisss pedzegeti a modernizációt, akkor lehet örülhettek.

Összefüggéseiben: A "megfelelő-technika" szerintem, az adott ország geopolitikai helyzetéből adódó "Minőség és Mennyiség összegzett harcértéke" a környezetének és a számításba veendő ellenségeinek összegzett, várható képességei ellen !!!
Ez utóbbi Magyarország esetében sajnos egy Izraeléhez hasonló --bár annyira nem rossz, kör-körös védelmi-- helyzet, az általunk elqúrt --gyakorlatilag elfogadott, ismert hátterű-- béke miatt.
Ez utóbbiak csak a kialakult történelmi helyzet összképe miatt...

Konkrétan: a "történelmi szövetségeseinknél" jelentősen költséghatékonyabb beszerzéssel tudjuk csak ellensúlyozni a számbeli és GDP-fölényüket.
A német haditechnika erre annak logikájánál, és az ezt létrehozó politikai érdekeik miatt alapvetően alkalmatlan számunkra, és pénzügyileg és egyéb megkötésein keresztül egy bizonyos mennyiség felett lehetetlenné teszi az alternatív megoldásokat.
"Jéééé... "

Ehhez képest a terület "Kő-Papír-Olló"-ja alapján pikk-pakk összehozható igazság helyett látjuk mi az eredmény, amikor a Politika ismét "Bele-vau" egy szakterületbe!!! :mad: :mad: :mad:

.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 480
31 907
113
50 ève az volt.

Ez még 4 èves jarmű így ebben a formában.
Igy ebben a formában......De különben egy nagypapa korabeli jármű modernizálva.
Olyan helyen,ahol egy mai modern,és nehéz IFV mozgásképtelen,jol megfelel.
Különben pl a Nimda ehez is kinál modern hajtásláncot,csak ahoz a perzsák nem férhetnek hozzá.És lehetne rá zsidó könnyű súlyú NERAt is tenni,csak ahoz megint csak nem férhetnek hozzá az irániak.
De hazai viszonylatban is lehetne helyet találni egy modernizált BTR50nek.Egy erőszakos folyamátkelés első lépcsőjében hidfőt kell foglalni,és azt biztositani és megvédeni,mig a hidászok össze nem raknak valamit,amivel a nehéz technika átvihető a túlpartra.
73ban Saron hires csatornaátkelésénél az első nap gumicsónakos ejtőernyősök keltek át,akiket zsákmányolt PT76 és BTR50 gépekkel erősitettek meg.Mert azok át tudtak úszni.És egy BTR50 pont egy BTR50nel több,mint a semmi.Ellenben a Golan fennsikon,ahol nincs min átusztatni,nem vetettek be sem PT76,sem BTR50 járgányt.
Vagyis lehet egy modernizált BTR50 hasznos,csak nem mindenhol.Alapjárműnek már nem felel meg.De egy deszant átkelő század számára már igen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 549
113
Mivel elolvastam azèrt kèrdezem hogy egy játmű ami kb karabèly ellen vèd.
Aknavèdelem nulla.
Règi ruszki gèpágyú van rajta ami nem programozható.
Páncèltörő fegyver nuku.
70 èves? hajtáslánc.
Stb.

Az mitől fain ifv.
Egyáltalán mitől ifv?
Van az a Nato ország ahol egy csupasz Btr is IFV. Na most mivel abban az orszagban ez a csúcs, hát ahhoz képest egy nagyon príma "kis" járgány.
Egyébként írja hogy mennyi páncélt kapott, de épp ma láttam egy hosszában atlott Mardert is valahol.
Páncéltörő fegyverre meg ott írja az ATGM típusát amit hozzá adnak.
30mm gepagyu van még hozzá, 10km lézer táv erő, és 4km hokepalkoto ami épp megfelelő az ATGM-neki amit hordoz.

Azert szerintem nem kéne leszolni mert nekünk nincs ilyen képességű jarmuvunk. Most azt a 3db gyárba visszaküldött csoda Linxet azért ne emlegessuk. Főleg hogy a 3arabol kijonne lehet 30 ilyen kipofozott Makran.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 057
30 997
113
Nem vagyok szaktekintély ebben a témában sem, de azért jelezném a "van és a nincs" közötti csupán filozófiai különbséget. A van az a létező, amit lehet fejleszteni. @Pogány leírta, meg van a helye ennek a járműnek is a Honvédségben, csak más szerepkörben. Javasoltam, szerényen, én is, hogy mi lenne, ha sima mobil drónvezetési állomás lenne belőlük. Akár a meglévő toronnyal, önvédelemre, de mindezt kiegészítve mindenféle kusza antennákkal, ami a drónkezelőknek szükséges.
-Nem kell a frontvonalban tevékenykednie
-Ha véletlenül támadás éri, akkor ott van a torony...
Wikiről mismásolva...
  • BTR–80A típusjelzéssel továbbfejlesztett harcjármű esetén 1 darab 30 mm-es kaliberű, 2A72 GRAU típuskódú, nagy tűzerejű gépágyú, amely az MH 2009 elején végzett lőpróbái szerint pct. lőszerrel még a nem korszerűsített T-72 közepes harckocsik alvázát is képes átlőni oldalirányból, akár 400 méter távolságból!
  • Mindkét változaton 1 darab 7,62x54 mm-es kaliberű PKT géppuska. A PKM géppuska harckocsikban és harcjárművekben történő használatra módosított verziója élőerő ellen.
Vagyis, nem Apc-Ifv szerepkörben kell őket használni. Tudom, nehéz, de a Gidránok egyes kevésbé fontos, szakaszlégvédelem esetén helyettesíthetőek a címben szereplő harcjárművel, akár...(Szerintem)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 480
31 907
113
Van az a Nato ország ahol egy csupasz Btr is IFV. Na most mivel abban az orszagban ez a csúcs, hát ahhoz képest egy nagyon príma "kis" járgány.
Egyébként írja hogy mennyi páncélt kapott, de épp ma láttam egy hosszában atlott Mardert is valahol.
Páncéltörő fegyverre meg ott írja az ATGM típusát amit hozzá adnak.
30mm gepagyu van még hozzá, 10km lézer táv erő, és 4km hokepalkoto ami épp megfelelő az ATGM-neki amit hordoz.

Azert szerintem nem kéne leszolni mert nekünk nincs ilyen képességű jarmuvunk. Most azt a 3db gyárba visszaküldött csoda Linxet azért ne emlegessuk. Főleg hogy a 3arabol kijonne lehet 30 ilyen kipofozott Makran.
Lynx ki tudja lőni föfegyverével a hatásos lőtávja legszélén is a felpofozott perzsa BTR50est.Forditva frontbol viszont semekkora távrol nem megy a dolog.....
Az,hogy bizonyos helyzetekben még nálunk is lehetne reálisan szerepet találni egy Makran jellegű járműnek,nem jelenti azt,hogy az átlagos helyzetben is hasznos lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Catles

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 037
66 549
113
Lynx ki tudja lőni föfegyverével a hatásos lőtávja legszélén is a felpofozott perzsa BTR50est.Forditva frontbol viszont semekkora távrol nem megy a dolog.....
Az,hogy bizonyos helyzetekben még nálunk is lehetne reálisan szerepet találni egy Makran jellegű járműnek,nem jelenti azt,hogy az átlagos helyzetben is hasznos lenne.
A Makranhoz jár egy Spike koppintott ATGM is... Nem vagyok benn biztos hogy azt egy Linx kibírna.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 032
14 131
113
A Makranhoz jár egy Spike koppintott ATGM is... Nem vagyok benn biztos hogy azt egy Linx kibírna.

Azt a 2-3 szempontot is illene már végre figyelembe vennei a szomszédos háború második évében, hogy:
  1. a NATO-kompatibilis haditechnikák --LYNX-- marketing prospektusos impozáns számai a harctéri körülmények között harmad-tized-majd semennyi százaléka teljesül heteken belül,
  2. a NATO-kompatibilis haditechnikák gyakorlatilag mimózák a valóban náluk kevesebbet de éppen eleget tudó orosz, iráni, kínai --civil !!! -- elemekhez képest,
  3. az előző képességű a NATO-kompatibilis haditechnikák tíz-szeres és + árúak, a "csak 3-5-szörös árú lőszereikkel együtt!


...és ezek mind érvényesek egy esetleges BTR-felújítás, modernizálás elemeire is, "rátappantva" arra kibbb@szott politikai-jóindulaos Főni-f@szságra is, amiben a legkevésbé sem érdekelne ha bukik --folyamatban van--, de "Nemzetmentőként" ránt magával pár évtizednyi egyéni-társadalmi eredményt, meg ezt a szerencsétlen Mo.-ot!

.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 994
18 571
113
  1. a NATO-kompatibilis haditechnikák --LYNX-- marketing prospektusos impozáns számai a harctéri körülmények között harmad-tized-majd semennyi százaléka teljesül heteken belül,
  2. a NATO-kompatibilis haditechnikák gyakorlatilag mimózák a valóban náluk kevesebbet de éppen eleget tudó orosz, iráni, kínai --civil !!! -- elemekhez képest,

Levonod a következtetés, néhány tucat átadott eszköz eddigi médiaszerepléséből, a háborút illetően. Azt nem veszed figyelembe, hogy nem több ezer harceszköz harcol, ellentétben az orosz eszközökkel, ami nyugati és transzparens, hanem pár tucat harckocsi, önjáró, sokszor önmagukba harcolva, stb. Mert ugye ezeket mutogatják. Már amit kilőttek belőle, ezt mutogatják az oroszok.
Ennyi erővel akkor mit ér az orosz technika, ha az öböl háborúkat vesszük példának, ahol két alkalommal volt szerencséje az iraki haderőnek, orosz haditechnikával, az amerikaiak ellenében. Na ugye...
Majd egy teljes NATO orosz összecsapás, na ott majd lehet hasonlítani, melyik is ér többet.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
758
1 469
93
Majd egy teljes NATO orosz összecsapás, na ott majd lehet hasonlítani, melyik is ér többet.
Na ennek én nem örülnék! Mármint az összecsapásnak!! Én szeretem a békét, ám ami nincs azzal nem tudsz harcolni! Ez sincs, az sincs, amaz sincs!!! Semmi sincs! Ami van az meg üvegvitrin mennyiség, mutatóban! Nag lózung nagy szavaknak! Nem duma kell hanem fegyverek a háborúhoz! Felülhetünk a kifaragott falóra, ám nem jutunk vele messzire, legfeljebb hintázhatunk, ugye?! Pávatáncot járva körülötte! Ám ha kialakítjuk azokat a régi gépeket ami már itt van, meg lehet fogni, fel lehet újítani, új típusú védelemmel ellátjuk azokat, mint ahogy más országok teszik, akkor haladunk a sereg fejlesztésével! Ha nem ezt tesszük akkor akkor tátott szájjal, csurgó nyállal ábrándozunk csak!
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 696
113
Az hogy a nèmet cucc drága az tèny.

Hogy nem is biztos hogy hozza a tőle elvarhatót, főleg ennyièrt abban is egyetèrtünk(úristen ezt leírtam).

De attól mèg ez a jarmű nem lessz egy jó ifv 2024-ben.


Hogy a btr-t mièrt kezdtèk eladni? Hát jó kèrdès.
Mindamellett hogy szerintem egy rakat szar.
De a semminèl van hogy jobb.

Mindenesetre ha krisss pedzegeti a modernizációt, akkor lehet örülhettek.
Nem tudom mennyire kene örülni egy olyan gép modernizációjának aminek egy bizonyos laktanyában meg közel a feletse sikerül rendesen uzemkepesre hozni mert ennyire le van pusztulva és annyira nincs hozza alkatrész.
A másik a páncél védelme annyit ér hogy inkább jobban jár a katona ha papírkartonnal körbe tekeri magát és úgy kezd el futni az ellenség felé
A másik fele a gazdaságtalan fogyasztása
Illetve maga a gép kora is ez által erősen korlátozott modernizációs lehetőségek vagyis pontosabban nem annyira korlátozott ha van pénz de ha már annyit rá költünk amennyiből kijön egy modern zsír új APC akkor már nem éri meg.
1-2 éven belül pont kerül a btr jövőjét tekintve (vagy akar előbb is) addig meg mehet az ötletes.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 057
30 997
113
meg közel a feletse sikerül rendesen uzemkepesre hozni mert ennyire le van pusztulva és annyira nincs hozza alkatrész.
Akkor üljünk le a sarokba és sirdogáljunk...nincs alkatrész? Az F-4 topikba raktam be,hogy az irániak hogyan tartották életben a Phantomjaikat....alkatrész és technológiai transzfer nélkül. Persze ők sivatagi bolhákok, nekik megy.:confused: