[HUN] BTR-80 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 891
65 733
113
Sajnos tèny.

Számomra azèrt necces mert 8 ève fejlesztjük a haderőt.

Másrèszt egy önálló háború megvívasára alkalmas haderő ahol szövetsègesek nèlkül vèdjük meg az országot, nem reális.

Egy jól felèpített modern haderő a naton belül az lehetne.
Ha ez mindenhol megvalósulna, ès számíthatnánk egymásra, akkor az aránylag kis haderők is eleget lennènek.(Nem 3 dd )


De az általatok felhozott ifv is csak egy currus szintű kókányolás. Számomra.
Ès hogy tènyleg milyen szinvonal, azt meg egyikünk sem tudja.
Az a baj hogy ilyen szintű tragacsok felújítása 65 évvel a rendszeresítesuk után felmerul az emberben mert jobb, fiatalabb, másabb opció nincs.
Ami lesz egyszer majd új, az meg nagyon kevés. Nincs "töltelék" jármű hogy úgy fogalmazzak.
Ezek a roncsok legalább filleresek és nem kell Berlinben vagy Washingtonban felújíttatni, mint amilyen ajánlatok voltak ugye régebben a Leo1-re meg az UH-1-re.

A szövetségesi segítséget pedig élesben látjuk nap mint nap hogy hogyan működik. Ez teljesen független most attól hogy arra a Nato tagsági papírra mi van írva, mert nyakamat rá hogy se egy Tusk, se egy Rutte, stb nem fogja idekuldeni a sereget ha baj van, hanem röhögve nézi a távolból hogyan küzdünk. Bar meg mindig nem tudom melyik opció jobb, ha kapunk vagy ha inkább nem kapunk segítséget...
Szoval úgy gondolom az a jó ha mi vagyunk "elrettentőek" nem a Nato ami mögé bujunk. Vagy jobb ha neki se állunk, de ilyen felmegoldas szintű mutogatni való seregre én a számat húzom. Lásd pl 44 tank, 24 Pzh stb...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 542
77 345
113
Olvasásértelmezés.......Dzsihádmobilonként egy ngp.Irán térségében a dzsihádmobil egy gyakori eszköz,regulális hadseregeknek is.

Az első nagy sorozatban gyártott aknavédett MRAPok semmivel nem voltak jobban páncélozottak.A ma is gyártott Casspir is csak LvL2 páncélzatú.Buffet meg még nyitott is.....Nem is lehetett máshol ülni rajt,csak a tetején.
Orosz katonák nem az ngp-kák miatt,hanem a gyenge aknavédelem miatt ülnek a szarjaik tetején.
Ha neked a dzsihádmobil meg a hótt szar éves MRAP (nem egy modern) a mérce aza te bajod, de ne terjeszd itt a marhaságot.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 053
113
Ha neked a dzsihádmobil meg a hótt szar éves MRAP (nem egy modern) a mérce aza te bajod, de ne terjeszd itt a marhaságot.

Szerintem is elég lesz az a NATO-semmi, + az 5. cikkelyes bizottságosdi majd, ahogy szokott lenni.
A Főni addig meg elröppen majd spanyolba, mert tippelve: onnan tudja igazán megmenteni a Nemzetet! :hadonaszos:


A BME-nak azért adnék egy BTR-t, meg két 2,5-ös/sor-négyes TDI-t, hogy tegyenek be egyet az eredeti helyére, az eredeti helyett középre, egy másikat meg egy generátorral "bárhova", ami meghajt valami 250LE-s e-motort a nem Li-os aksijával együtt, ami e-motor a motor-váltó között van.
...vagy másutt.

.
 

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
769
2 301
93
Nem tudom mennyire kene örülni egy olyan gép modernizációjának aminek egy bizonyos laktanyában meg közel a feletse sikerül rendesen uzemkepesre hozni mert ennyire le van pusztulva és annyira nincs hozza alkatrész.
A másik a páncél védelme annyit ér hogy inkább jobban jár a katona ha papírkartonnal körbe tekeri magát és úgy kezd el futni az ellenség felé
A másik fele a gazdaságtalan fogyasztása
Illetve maga a gép kora is ez által erősen korlátozott modernizációs lehetőségek vagyis pontosabban nem annyira korlátozott ha van pénz de ha már annyit rá költünk amennyiből kijön egy modern zsír új APC akkor már nem éri meg.
1-2 éven belül pont kerül a btr jövőjét tekintve (vagy akar előbb is) addig meg mehet az ötletes.

Annyit azért hozzáfüznék,hogy pár éve még kimondottan tele voltak alkatrésszel hozzá,csak ugye az elherdálás alapos esete...
Amugy az meg hogy sok esetben ilyen állapotban vannak,nem a teknika hibája,hanem az üzemeltetésé.Mert ugye nálunk nincs annak kultúrája,hogy valamire vigyázni kell,vagy foglalkozni kell,ha az nem a sajátunk.Aztán amikor meg mozdulni kell vele,köpködjük a honvédséget,hogy basznak az egészre.
Láttam sok helyen hogy bántak velük.Kiszerelt fegyverzettel áztak a fedetlen udvaron,dölt belölük ki az esővíz mikor a desszant ajtót nyitottad.Aztán pár héttel késöbb ráfestettek a berozsdásodott belsőtérre,mert kikellett menni vele lövészetre.Vagy a hozzáértő btr sofőr megfőzi a motort álló helyzetben...
Szoval igen,elavult,legatyásodott állapotban vannak,de ha az üzemeltetési "kultura" ilyen marad,akkor teljesen mindegy hogy ezek maradnak e vagy uj teknika lesz helyettük.
 

Törppapa

Well-Known Member
2022. január 29.
744
1 423
93
Egy jól felèpített modern haderő a naton belül az lehetne.
Ha ez mindenhol megvalósulna, ès számíthatnánk egymásra, akkor az aránylag kis haderők is eleget lennènek.(Nem 3 dd )
Na de ezt hol olvastad? :) :( Ki tömte a fejed ezzel tele? Nem bántásból!
- Mikor segítettek nekünk a történelem folyamán?
Melyik háborúban? Ki is? :( Ki nem akarta a mi kis országunkat elfoglalni, helyettünk?

- Ki nem akart nekünk dirigálni? Franciák, németek, angolok, törökök, románok, osztrákok, oroszok? Ki?
Igen, Tőlünk vártak, kértek segítséget! S látod megint csak kihasználnak bennünket!
Szoval igen,elavult,legatyásodott állapotban vannak,de ha az üzemeltetési "kultura" ilyen marad,akkor teljesen mindegy hogy ezek maradnak e vagy uj teknika lesz helyettük.
Ezzel teljesen egyet értek! A németeknél az a divat hogy addig nem adnak még a bankok sem kölcsönt a delikvensnek aki gépet akar venni, ameddig nincs neki fedett területe a megvásárolni kívánt gépnek!
Itt sem kellene, nincs fedett terület nincs gép! Ennyi!
- Nem kel nagy épületekre gondolni, beruházni!
Könnyűszerkezetes beállható, zárható garázsok kellenek! Laktanya kapu mellett mosoda! Kulturált garázssor.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 062
10 185
113
Na de ezt hol olvastad? :) :( Ki tömte a fejed ezzel tele? Nem bántásból!
- Mikor segítettek nekünk a történelem folyamán?
Melyik háborúban? Ki is? :( Ki nem akarta a mi kis országunkat elfoglalni, helyettünk?

- Ki nem akart nekünk dirigálni? Franciák, németek, angolok, törökök, románok, osztrákok, oroszok? Ki?
Igen, Tőlünk vártak, kértek segítséget! S látod megint csak kihasználnak bennünket!

Ezzel teljesen egyet értek! A németeknél az a divat hogy addig nem adnak még a bankok sem kölcsönt a delikvensnek aki gépet akar venni, ameddig nincs neki fedett területe a megvásárolni kívánt gépnek!
Itt sem kellene, nincs fedett terület nincs gép! Ennyi!
- Nem kel nagy épületekre gondolni, beruházni!
Könnyűszerkezetes beállható, zárható garázsok kellenek! Laktanya kapu mellett mosoda! Kulturált garázssor.
Hát, 1956-ban a ruszkik határozottan segítettek a szövetségesekeiket.
Németország elég határozottan itt volt a Románok ellen az első nagy háborúban.
Mintha a törökök ellen is harcoltak itt szövetségeseink. Meg a törökök is voltak a másik csapatunk szövetségesei a nyugatiak ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 378
14 374
113
Na de ezt hol olvastad? :) :( Ki tömte a fejed ezzel tele? Nem bántásból!
- Mikor segítettek nekünk a történelem folyamán?
Melyik háborúban? Ki is? :( Ki nem akarta a mi kis országunkat elfoglalni, helyettünk?
Èn ezt feltèteles módban akartam írni, de akkor nem sikerült teljes egèszèben.
 
  • Tetszik
Reactions: Törppapa

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 053
113
Máshogy nemigen fogsz vele eltalálni sokmindent.

... 10-percnyi Ali-zás után 10+ --ilyen célra-- átépíthető stabilizátort találtam, 50$-os felső határral. :oops:
...kettőset(függ+vízszintes)! :p (...nem neked címezve!)
A jelenlegi SEMMI-nél bármilyen eredményességgel jobb lenne!

Jut eszembe: ...kivéve ha már van valami német, tervezőasztalról rendelve, ahogy szoktuk! :hadonaszos:

.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 397
120 678
113
... 10-percnyi Ali-zás után 10+ --ilyen célra-- átépíthető stabilizátort találtam, 50$-os felső határral. :oops:
...kettőset(függ+vízszintes)! :p (...nem neked címezve!)
A jelenlegi SEMMI-nél bármilyen eredményességgel jobb lenne!

Jut eszembe: ...kivéve ha már van valami német, tervezőasztalról rendelve, ahogy szoktuk! :hadonaszos:

.
Milyen erőhatást bír a stabi 50 dodóert?

Értem én a zsigeri ingert de a böszmeséget felejtsük már el...
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 375
10 044
113
... 10-percnyi Ali-zás után 10+ --ilyen célra-- átépíthető stabilizátort találtam, 50$-os felső határral. :oops:
...kettőset(függ+vízszintes)! :p (...nem neked címezve!)
A jelenlegi SEMMI-nél bármilyen eredményességgel jobb lenne!

Jut eszembe: ...kivéve ha már van valami német, tervezőasztalról rendelve, ahogy szoktuk! :hadonaszos:

.
Max szenzort találtál ennyiért.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 833
113
kb 20--25.000 es fordulatszámon pörög mint a vadálat percenként ott nincs mese hogy behatásoknak kitenni meg hasonlók (az elektromos jel meg megy kábelen annak mindegy mekkora utat tesz meg fénysebességel)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 053
113
Max szenzort találtál ennyiért.


Mindent IS van ennyiért! ... +: A BME dísznek van? :mad:

Már régen az a helyzet van, ahol nem a --csak-- kommunikáció-média szakos "szakemberek" hozzák az eredményt! Lásd törökök, kipások, a szomszédokat nem is mondom!

...de nem baj, majd a "Papi" segít, ahogy szokott! :hadonaszos:
Én (már) el tudom engedni a témát! :oops:

.

Nem én leszek pánikba 9.-én éjjel!
Én türelmes voltam 14 évig!
Nem tagadom: Elfogyott!

.

.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz