[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Őszintén, nem tartom ezt a támadást épp olyen jelentősnek, mint aminek a sajtó beállítja. Valóban bravúros mutatvány volt és sokadjára bebizonyította, hogy az oroszok mennyire felkészületlenek, csakhogy kétlem, hogy ennek különösebb befolyása lesz a jövőre nézve.
Csak pár megjegyzés:
  • Trump adminisztráció a ritkaföldfémy narratívával eladta az otthoni közvéleménynek, hogy anyagilag már van értelme tovább támogatni az ukránokat. Tehát amerikai részről semmi változás.
  • Putyin nem fog semmilyen tárgyalásba belemenni, míg azt lárja, hogy a saját csapatai még, ha lassan is de előrenyomúlnak. Most meg épp az történik. Inkább időt húz.
  • Ezt a háborút nem stratégiai bombázókkal vívják és azok megtizedelése nem befolyásolja szinte semennyire sem a fronton lévő helyzetet.
????
Pótolhatatlan veszteséget okoztak az ukránok az orosz atomarzenálban. Ez a jelentősége. A stratégiai bombázókkal pedig vívják ezt a háborút az oroszok, mert a CM-eket azokkal is eregetik.
 
  • Vicces
Reactions: dragonman and fip7
jó reggelt/napot kinek hogy ..

@PavolR

"A megalázásokhoz már a háború folyamán hozzászokhatott az orosz vezetés, amúgy pedig minap Putin konkétan azzal henceget, hogy atom bevetése nélkul képes lefolytatni a háborút."

bevetette Putyin az atomot ?
nem !
akkor miről is hadoválsz már megint ??
ha nem vagy tisztában a fronthelyzet állásával akkor miért írsz marhaságot ? (lefolytatni a háborút)


@kelepisti

"Nem kene NATO es EU tagországokent baszogatni feleslegesen Ukrajnát. Ujra kéne a nemzetisegi kérdést targyalasat kezdeni, mert szukseges a magyarság érdekében, ahogy a lengyel szlovak stb. nemzetiségu ukran allampolgarsagu emberek is elvannak. Fegyvert ha nem adunk, akkor humanitarius szállítmányok es nem orosz propaganda. Hangsúlyozni az erkezo ukranok szamat es segitesuket kormányzati oldalrol...Az oroszbarat politika abbahagyasa. Trump se tamogatja az oroszokat."

ez olyan Kovács Lászlósan vagy Medgyessy Péteresen hangzott .. szedjük szét akkor ..

miköze van Ukrajnának a NATO-hoz ? illetve mi köze van Ukrajnának az EU-hoz ? a kettő közül melyik szövetségi rendszernek a tagja ?
miért kellene egyáltalán támogatnunk a fentiek tükrében ? pláne a saját rovásunkra ? (adjunk fegyvert .. )

képzeld el,ma reggel láttam valami zavargás Pápua Új-Guineában ahol a bennszülöttek nyíilakkal lőtték egymást, oda nem kellene esetleg beavatkoznunk ? humanitárius szállítmányok is mennek .. attól,hogy valaki ellenzi a jelenlegi ukrán politikát még nem orosz propagandát tol, de hagy kérdezzek vissza ha te ellenzed az orosz politikát akkor te ukrán propagandistának tartod magad ? mert ennyire egyszerű a válasz ...

Az hogy Trump kit támogat kit érdekel ? mi közünk van nekünk Trumphoz,Zelenszkijhez vagy bárkihez ?

ezért írtam az elején,hogy Kovács Lászlósra vetted a formát,merjünk kicsik lenni igaz ? .. december 1-én mit fogsz tenni pezsgőzgetsz a románokkal Budapesten ?

elnézést ha személyesnek veszed,hidd el nem az .. csak hagyjuk már abba ezt a le kell pipázni Ukrajnát ,mert nekünk csak az a jó és az egyetlen járható út mantrát .. szerintem eleget segitenek nekik a magyarok, mert a pénz az megy kifelé, az áram is megy kifelé, az üzemanyag is megy kifelé, az ukránok akik ide jöttek (ukrán nemzetiségüek is) kaptak menedéket,munkát,járhatnak ukrán nyelvű iskolába, véleményed szerint mit kellene még tenni ? adjuk oda mindenünket mert ők ukránok ? kiváncsian várom a válaszodat hogy a leirtakon kivül mit adnál még oda Ukrajnának, illetve amit odaadsz azt honnan és miből pótolnád,mondjuk fél éven belül ??

@Mackensen

"Őszintén, nem tartom ezt a támadást épp olyen jelentősnek, mint aminek a sajtó beállítja. Valóban bravúros mutatvány volt és sokadjára bebizonyította, hogy az oroszok mennyire felkészületlenek, csakhogy kétlem, hogy ennek különösebb befolyása lesz a jövőre nézve."

így ahogyan írod .. semmit nem fog megváltoztatni a frontvonalon, nem lesz kevesebb bevetése a VSZU-nak, nem fog emiatt kevesebb rakétát kapni Ukrajna, se kevesebb bombát, semmi nem fog változni, a reptéren volt légvédelem,bár ezeket a kis szar drónokat elég nehéz leküzdeni , volt amit lelőttek és sokat nem .. ennyi történt nem több.

most igazából a tárolást fel lehetne róni,de ilyen nagyméretű gépeket nem szokás hangárba vinni nekik "csillag szálló" van, ez egy jó lecke volt, ezt a támadást a világon bárhol benézték volna, ez nem az orosz trehányság hozadéka, ebből tanult mindenki. (USA,Izrael*,Kína stb .. mindenki !!)

*ugyanilyen blamázsak lehetne feltüntetni ennyi erővel az izraelieket ért támadás sorozatot is, azt is benézték, azt sem tudták kivédeni, abból is tanultak, sajnos nagyon komoly áron.

@aamen

"kifejezetten jelentősnek tartom a támadást"

pedig nem az .. a fekete-tengeri flotta offolása/hátrébb szorítása sokkal nagyobb volumenú esemény mint ez.

@Kurfürst

persze hogy pótolhatatlan,de igazad van mert mint írod is, a legnagyobb veszteség a repülőskanzeneket érintette ezáltal, szép repülőgépek egyébként, csak idejét múltak, ha a VSZU ezen csapásmérőképességének a javitása/modernizálása volt a cél azt 110%-osan teljesitették,mivel ezeket az elaggott gépeket biztos nem fogják újra gyártani ,lesz helyettük modern.

ott van nekik az Iljusin gyár, majd gyártanak az Il-96-oshoz hasonló ilyen feladatkörű gépet, vagy a Tupoljev aztán "problema reshena" . még ha időigényesen is.

@meszike91

Ádám az atom a végső megoldása a dolgoknak .. nem véletlenül az a PBCH nem hivatalos jelszava, hogy "tishina posle nas" (direkt nem cirillel írom) azaz "Utánnunk Csend "

ettől függetlenül a kisebb harci résszel szerelt fejek bevethetőek,ha úgy hozza a sors, és ez nem feltétlenül a kudarc beismerése lenne, hanem az erő demonstrálása , illetve a saját veszteségek viszonylagos csökkentése. (és mielőtt elkezdenél háborogni, majd nézd meg mivel magyarázták a jenkik Hirosimát és Nagaszakit, ami egy teljesen más éra, teljesen más viszonyok, és teljesen más távlati célok hozadéka volt. )
"miköze van Ukrajnának a NATO-hoz ? illetve mi köze van Ukrajnának az EU-hoz ? a kettő közül melyik szövetségi rendszernek a tagja ?
miért kellene egyáltalán támogatnunk a fentiek tükrében ? pláne a saját rovásunkra ? (adjunk fegyvert .. )"

Azért, mert Ukrajna támogatása a legolcsóbb és legkényelmesebb módja Putyin távol tartásának. Ott jó helyen van van, messze az EU-s határoktól.
A pápuák nem veszélyeztetnek minket, nyugodtan nyilazhatnák egymást, az ő dolguk.
És ha lenne egy csepp esze a vengerszkij kormánynak, akkor a fegyver támogatásokat olyan konstrukcióban bonyolítaná le, hogy a VSZ ócskavasért cserébe nyugati országoktól kapnánk dolgokat, ha mást nem, teherautókat. Ez nem a "rovásunkra" történne, hanem a hasznunkra válna.
De sajnos úgy tűnik, hogy a vengerszkij kormány az ukrán háború eszkalálásában érdekelt. Ha kiterjedne a magyar lakta részekre is, akkor majd Orbán bevonulhatna oda fehér lovon békefenntartóként, a történelembe meg valamiféle országgyarapítóként. Ezért az elmebeteg, perverz célért nem sajnálná ha háború söpörne végig Kárpát-Ukrajnán, rengeteg áldozattal, anyagi kárral. Ettől is távol tart minket az, hogy Putyin szerencsénkre csak Ukrajna keleti pereméig jutott több mint 3 év alatt, amiben vastagon benne vannak a szankciók és a nyugati támogatások. Sok kárt okozott ezzel Putyin, de még mindig a támogatások és a szankciók a legolcsóbb megoldás.
Ha a további háború fentarthatatlanná válásával sikerül tárgyalóasztalhoz kényszeríteni a feleket, és a jelenlegi front ideiglenes (majd végleges) határrá fagy be, akkor ez a veszély számunkra elmúlik.
 
Meg nem kéne baszogatni az oroszokat se. Főleg hogy ez nem Eu-s hanem amerikai érdek.
Meg nem kéne hinni azoknak az ukránoknak akik mindenkit átbasznak.
Minszk után egy papírra bíznád a magyarok sorsát? Vagy bíznál az Eu-ban, NATO-ban, akik konkrétan eltussolták a donbasszi dolgokat, ignorálták az országunkat ért fenyegetéseket?
Ezeknek adjunk fegyvert, akik a Balatonról álmodoznak? Ezeknek adjunk pénzt, akik érdekes módon Kárpátalján és Ogyesszában kényszersoroznak leginkább, hogy az oroszokat és a magyarokat vigyék golyófogónak?
Miért kell mindenkit magunk felé szopni, amikor mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti és leszar minket?
sajnos mindig voltak, és lesznek olyanok, akik nem tudnak meglenni anélkül, hogy valakinek a s.gét nyalnák. megkeresik az aktuálisan épp legerősebbnek tűnőt, odaállnak "szolgáltatni".

a támadásoknál - amennyi tudomásunk van a történtekről- kis méretű, alacsony pályán haladó, viszonylagosan közelről érkező drónokkal hajtották végre az akciókat.
na most, egy ilyen jellegű támadás ellen védekezni elég nehéz. mondjuk nem is megoldhatatlan feladat. de ez más tészta. itt ütőkártya volt az új módszer, a váratlanság, és elég nagy számú eszköz bevetése ahhoz, ha mégis van ellenlépés, akkor is legyen siker. arra, hogy egyébként kaptak-e intel támogatást bárkitől is, mi nem fogjuk tudni eldönteni. jelek vannak, bizonyosság majd 50 év múlva :)

azt viszont merem állítani, ha egy ilyet most bármelyik NATO, nem NATO ország reptere ellen elindítanánk, azt nem tudnák levédekezni.
mivel a helyi repteret (Kecskemét) eléggé ismerem 10 drónnal gyakorlatilag az összes gépet padlóra tudnám küldeni, mire észbe kapnának már csak füstfelhők lennének mindenhol.
megjelent a harcászat egy olyan formája, amire ki kellene dolgozni az eljárásokat. kérdés sikerül-e?
 
sajnos mindig voltak, és lesznek olyanok, akik nem tudnak meglenni anélkül, hogy valakinek a s.gét nyalnák. megkeresik az aktuálisan épp legerősebbnek tűnőt, odaállnak "szolgáltatni".

a támadásoknál - amennyi tudomásunk van a történtekről- kis méretű, alacsony pályán haladó, viszonylagosan közelről érkező drónokkal hajtották végre az akciókat.
na most, egy ilyen jellegű támadás ellen védekezni elég nehéz. mondjuk nem is megoldhatatlan feladat. de ez más tészta. itt ütőkártya volt az új módszer, a váratlanság, és elég nagy számú eszköz bevetése ahhoz, ha mégis van ellenlépés, akkor is legyen siker. arra, hogy egyébként kaptak-e intel támogatást bárkitől is, mi nem fogjuk tudni eldönteni. jelek vannak, bizonyosság majd 50 év múlva :)

azt viszont merem állítani, ha egy ilyet most bármelyik NATO, nem NATO ország reptere ellen elindítanánk, azt nem tudnák levédekezni.
mivel a helyi repteret (Kecskemét) eléggé ismerem 10 drónnal gyakorlatilag az összes gépet padlóra tudnám küldeni, mire észbe kapnának már csak füstfelhők lennének mindenhol.
megjelent a harcászat egy olyan formája, amire ki kellene dolgozni az eljárásokat. kérdés sikerül-e?
Betonfedezék.
Lehet csak én nem láttam de mi lett az A50 géppel?Az tényleg érzékeny veszteség lenne
Bár azt lehet egyhamar mem tudjuk meg.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Pótolhatatlan veszteséget okoztak az ukránok az orosz atomarzenálban. Ez a jelentősége. A stratégiai bombázókkal pedig vívják ezt a háborút az oroszok, mert a CM-eket azokkal is eregetik.
Ez igaz. A CM-eket, meg tényleg eregetik azokkal is. De bárhogy is nézem, ez egy mocsok anyagháború, méghozzá az igazán mocsok fajtából. A bombázók kiesése, meg nem hinném, hogy kihat majd jelnetősen a harcok kimenetelére. Az igaz, hogy hatalmas arcvesztés. Az is igaz, hogy nagyon jó PR fogás az ukránoknak. Lehet, hogy a következő hetekben az oroszok nem tudnak majd egyszerre annyi CM-et indítani, bár van egy olyan érzésem, hogy ezek gyártókapacitásával sincs minden a legnagyobb rendben nem feltételnű az indítóplatformok száma szűk keresztmetszet.
Többet tudunk majd néhány hónap múlva miután vége a nyárnak.
Azt látom, hogy az ukránok már nem végeznek támadó hadműveleteket, az oroszok, meg ha lassan is de araszolnak előre. Ha ez a folyamat megáll és a frontok tényleg befygnak, akkor elhiszem, hogy van esély a tárgyalásokra.
 
Ukrajnának nincs helye a NATO-ban”: Az ellenzéki Navrocki nyerte a lengyelországi választásokat

Karol Nawrocki hivatalosan is megnyerte a lengyelországi elnökválasztást a szavazatok 50,9%-ával. Ismert az Ukrajnával kapcsolatos meglehetősen kemény kijelentéseiről:

„A háború befejezése után nekünk kell Ukrajna újjáépítésének fő erejévé válnunk. Nem fogok lengyel katonákat küldeni Ukrajnába. A lengyel katonáknak meg kell védeniük Lengyelországot. Az Ukrajna NATO-csatlakozásáról szóló vita teljesen alaptalan. Ez az egész szövetséget hadiállapotba sodorja Oroszországgal.”

Nawrocki még a választások előtt kijelentette, hogy „Lengyelország nem Ukrajna leányvállalata”, és aláírt egy nyilatkozatot Ukrajna NATO-tagsága ellen. A jobboldali Konföderációs Párt támogatta, amely élesen bírálja Kijevet és ellenzi Lengyelország katonai szerepvállalását a konfliktusban.

Érdekes módon 2024 februárjában Navrotskyt körözési listára vették Oroszországban, mert részt vett a Vörös Hadsereg emlékműveinek lebontásában.

Operatív információk szerint mindkét, Dilejevka nevű települést felszabadították Dzerzsinszk északi részén.

Az oroszok elérték Belaya Gora falut , amely két folyó - Bakhmutka és Naumikha - között fekszik.

A hadműveleti cél Alekszandro-Shultino elfoglalása, amely fontos logisztikai utánpótlási pont az ellenséges helyőrségek számára Konstantinovka déli szárnyán.

Harkovba 2 ballisztikus rakéta tett látogatást véleményem szerint a találgatások helyett várjuk meg az elkövetkező pár napot és kiderül,hogy mennyiben befolyásolja a rakéta csapások mértékét az elveszített repülőgépek száma. (szerintem semennyire )
 
Ha az Ukránoknak, és vagy, a baráti agytrösztöknek, nem Oo bőszítése lett volna a célja, akkor harckocsi gyártó/javító üzemre, lőszergyártó üzemre, acélipari létesítményekre mérnek csapást. Habár valószínűleg az is bőszítő lett volna, de az talán jobban befolyásolná hogy mi történik konkrétan a fronton.
Mert szvsz ez így csak egy kétségbeesett cselekedet arra, hogy az oroszokat valami olyasmire bírják rá, amiből aztán Ukrajna, és az őket támogatók számára, pozitív narratívát gyárthatnak.
 
Meg nem kéne baszogatni az oroszokat se. Főleg hogy ez nem Eu-s hanem amerikai érdek.
Meg nem kéne hinni azoknak az ukránoknak akik mindenkit átbasznak.
Minszk után egy papírra bíznád a magyarok sorsát? Vagy bíznál az Eu-ban, N deATO-ban, akik konkrétan eltussolták a donbasszi dolgokat, ignorálták az országunkat ért fenyegetéseket?
Ezeknek adjunk fegyvert, akik a Balatonról álmodoznak? Ezeknek adjunk pénzt, akik érdekes módon Kárpátalján és Ogyesszában kényszersoroznak leginkább, hogy az oroszokat és a magyarokat vigyék golyófogónak?
Miért kell mindenkit magunk felé szopni, amikor mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti és leszar minket?
A NATO-ra vagyis ránk. Mi vagyunk a NATO. Az Orbáni elferdített propaganda sugallja csak nektek, hogy egy ország, amely a életéért és fennmaradásáért harcol nem fog haboruzni konfliktust kezdeni egy EU és NATO taggal amely szövetségekbe be akar kerülni. Orbitális faszsag az egész es a Fidesz propaganda talaltaku, hogy elterelje a gazdasági csőd es a Tisza vezetese miatti belpolitikai problemait
 
Ha az Ukránoknak, és vagy, a baráti agytrösztöknek, nem Oo bőszítése lett volna a célja, akkor harckocsi gyártó/javító üzemre, lőszergyártó üzemre, acélipari létesítményekre mérnek csapást. Habár valószínűleg az is bőszítő lett volna, de az talán jobban befolyásolná hogy mi történik konkrétan a fronton.
Mert szvsz ez így csak egy kétségbeesett cselekedet arra, hogy az oroszokat valami olyasmire bírják rá, amiből aztán Ukrajna, és az őket támogatók számára, pozitív narratívát gyárthatnak.
Ezeknek a dronoknak nincs olyan pusztító ereje,hogy egy hk g okozniyár masszív csarnokában érdemleges kárt tudjanak okozni.Jelentektelen károkat tudnának egy olyan uzembe
 
Jelentkezzen, aki szerint ez az akció befolyàssal lesz az smo végeredményére és elősegiti Ukrajna győzelmét.(1991-es határok, Krim vissza, orosz kártérités, nato tagság, EU-belépés...). Dudin kívül, természetesen :)
Biztos vagyok benne, hogy ez az akció jelentősen befolyásolja majd az SMO végeredményét. Ha a birodalom véreskezű diktátora szép higgadtan átgondolja, hogy a legújabb ( 1956 ) játékszereit amivel olyan könnyedén lépkedett a saktáblán és kedve szerint mérhetett csapásokat oda ahova úri szeszéje kívánta, azokat végül nem a rozsda hanem filléres szúnyogok vágják haza, ami miatt kénytelen a fél kontinens méretű birodalmának minden négyzetkilóméterére egy légvédelmi löveget telepíteni. Netán megfordulhat a fejében, hogy azok akik ilyen mélyen beásták magukat a birodalmába, és akiket mint önálló entitás a fél világ pesztrál, azokat a legegyszerűbben beolvasztja a birodalom ölelő keblére, ahogy mondani szokás tűzzel vassal. Ez szerinte win-win szituáció lehetne, hiszen így kívülről már nem lehetne megkérdőjelezni, hogy hogyan is kezeli a "belső problémákat", nincs probléma a tárgyalásokkal se. Mivel már úgy is mindenhova beépültek a kialakult helyzetet átminősítheti a fiatal évebien begyakorolt módszerekkel kezelhető ügymenet alá. Az Ukránok is jól járnak, hiszen ismét hozzájuk(is) tartozik a Krim. A NATO tagságot és az EU-ba való belépést már egy kicsit nehezebb ezzel a szkenárióval lefedni.
 
  • Tetszik
Reactions: vontod
Keith Kellogg, Trump által kinevezett "Ukrajnai különleges küldött" június 1-jén a Fox News “My View with Lara Trump” műsorában azt mondta, hogy “azt Putyin is látja, ez (a háború ) jelenleg a NATO proxyháborúja, és őszintén szólva, egy értelemben az is.

Az interjúban Kellogg arra hivatkozott, hogy a nyugati – elsősorban európai – katonai támogatás Ukrajnának egyértelmű jele annak, hogy a NATO oldaláról is zajlik a konfliktus.


Tehát ez egyértelmű beismerése annak, hogy a Majdani Forradalmi Játékok megnyerése után szinte azonnal elkezdődik Ukrajna felkészítése a gyarmati proxiharcos szerepére, szembefordítva a testvérnépével, elkezd ömleni oda a NATO fegyverzet a hadseregének felhízlalásával egyetemben.. Emiatt ez a harc egyértelműen túlmutat az Ukrán területek megszerzése utáni gazdasági kirámolásánál - a következő cél Oroszország bedemokratizálása, az ukránokhoz hasonlóan, ott következő gazdasági és politikai uralomért - vagyis modern gyarmatosítás tovább folytatása.

@dudi ebből is láthatod, ki gyártja a narratívákat és hozzá a kottákat..
 
Betonfedezék.
Lehet csak én nem láttam de mi lett az A50 géppel?Az tényleg érzékeny veszteség lenne
Bár azt lehet egyhamar mem tudjuk meg.
Az atomhatalmak egymás ellenőrzésének okán nem tarthatnak atomfegyver hordozására alkalmas eszközt zárt-fedett helyen.
Bár mind az orosz, mind az amerikai fél pillanatnyilag hatályon kívülinek tartja a megállapodást, ennek ellenére a hordozó gépeket továbbra is szabad ég alatt tartják. Egy esetleges félreértés elkerülése érdekében ....
 
Azért abban senkinek ne legyenek kétségei, hogy az orosz stratégiai arzenál elleni ukrán szabotázsakciókat Putyin nem fogja durván megtorolni...és ehhez nincs szükség atom bevetésére.
Ha a történelemből indulunk ki, akkor ennek egyetlen módja az ukrán hátország, vagyis teljes Ukrajna bekebelezése. Mint Csecsenföldön. Jobb életszínvonallal a lakosság megnyerése, radikálisok átállítása vagy kiirtása. Közben a titkosszolgálat mint terroristákat üldözi a külföldre menekült ukrán nacionalista csoportokat. Esetleg valamilyen alku révén ebben partnerré teszi más országok szolgálatait. Szerintem ezek az ukrán támadások ebbe az irányba tolják el az orosz célokat.
 
Azt most tudni, hogy hány gép és mennyire sérült meg a mostani bombázók elleni dróntámadásban?

Egy ilyen támadást nem sorsfordítónak szánnak, hanem egy érzékeny lépésnek a sok közül. Ha van sok ilyen - nem konkrétan ilyen, hanem bármilyen egyéb katonai lépés - akkor annak már jelentős hatása lehet. Nem tudom mennyire jók a wiki számok, de elvileg vagy 120-130 bombázója lehet az oroszoknak. Max. Ha 40-et kiütnek így-úgy, akkor az azért jelentős. És ezeket a bombázókat jól lehet használni amúgy a mostani háborúban is. Cirkálórakéták, szárnyas bombák stb. És ugye nem feltétlenül akarnak minden bombázót a nyugati térségben állomásoztatni.
 
A NATO-ra vagyis ránk. Mi vagyunk a NATO. Az Orbáni elferdített propaganda sugallja csak nektek, hogy egy ország, amely a életéért és fennmaradásáért harcol nem fog haboruzni konfliktust kezdeni egy EU és NATO taggal amely szövetségekbe be akar kerülni. Orbitális faszsag az egész es a Fidesz propaganda talaltaku, hogy elterelje a gazdasági csőd es a Tisza vezetese miatti belpolitikai problemait
Most már akkor végképp el kellene dönteni, hogy Orszország egy katonailag gyenge ország aki képtelen még az Ukránokat is legyőzni több mint 3 év háborúskodás után, vagy egy katonailag komoly fenyegetést jelentő ország aki képes lesz a haderejével neki menni a NATO-nak és komoly veszteségeket okoz majd az európai országok haderejében, úgy, hogy ezt megelőzően éveken át vívott egy hosszú és kimerítő anyagháborút? Aztán azt is érdemes végig gondolni, hogy egy ország amely a létéért és életéért küzd (ahogy te írtad) akkor nem fogja bevetni az atom arzenálját senki ellen mert hát nem hülye, hogy kirobbantsa a 3. világháborút vagy akkor most ha már ilyen állapotban van, akkor nem fogja é megnyomni azt a bizonyos piros gombot? Az a problémám, hogy az ilyen jellegű véleményekben mint amit te is képviselsz komoly logikai bukfenc rejtőzik, amin te is és még azok akik folyamatosan ezt az álláspontot képviselik, elegánsan átugorják a fenti dilemmákat és azt mondják, hogy ez nem is létezik.

Saját vélemény következik. Nem Oroszország nem küzd a saját létéért és életéért, hanem nem engedi, hogy a saját érdekszféráját átengedje a NATO-nak. Ezt húszmilliószor elmondta Putyin jóval a háború előtt a Krím megszállása előtt, sőt Oroszország már akkor is ezt mondta amikor Ő még nem is volt elnök. Az, hogy ez a háború 3 éve folyik, abban nem csak az oroszok a hibásak (totálisan alul tervezték az egész hadjáratot jó szokásuk szerint) hanem a nyugat is masszívan benne van akik stratégiai és gazdasági okokból nem voltak hajlandóak belenyugodni, hogy Ukrajna ne ebbe az érdekszférába kerüljön.
 
Ha a történelemből indulunk ki, akkor ennek egyetlen módja az ukrán hátország, vagyis teljes Ukrajna bekebelezése. Mint Csecsenföldön. Jobb életszínvonallal a lakosság megnyerése, radikálisok átállítása vagy kiirtása. Közben a titkosszolgálat mint terroristákat üldözi a külföldre menekült ukrán nacionalista csoportokat. Esetleg valamilyen alku révén ebben partnerré teszi más országok szolgálatait. Szerintem ezek az ukrán támadások ebbe az irányba tolják el az orosz célokat.

Csecsenföld akkora mint egy nagyobb magyar megye és van valami 1 millió párszázezer lakosa. Ukrajna meg Európa legnagyobb területe országa, 30-40 millió lakos, ránézésre combos hadsereg. Ezt csak azért írom, hogy szemléltessem, más léptékű projekt lenne a két terület "bekebelezése".