A jármű belterében simán lehet annyi, ha indulás előtt a napon álltMeleg van, de a 70 fok szerintem hangyafasznyit túlzás.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
A jármű belterében simán lehet annyi, ha indulás előtt a napon álltMeleg van, de a 70 fok szerintem hangyafasznyit túlzás.
S ha van olyan okos, kedves, előzékeny és fizikailag képességes ember a szerelvényen mint pl. én, aki hajlandó és KÉPES is kinyitni három ablakot mondjuk, a 60kph-s menetsebesség mellett egy átlag 35 fokos kánikulában meddig marad meg ez a 70 fok?A jármű belterében simán lehet annyi, ha indulás előtt a napon állt
Felem mar csattant ki a kes nagyot nezett mikor en is ki csattintottam es mondtam ha gyozok keruleti fogda ha gyozol agyon vernek a kollegaim (fleko kozben mutat)HÉV-en jobban jársz, ha komolyan nyomsz valami mma-t, esetleg van önvédelmi fegyvered.
Viccet félretéve jobb ha nem alszol el, és éjjel se fiatal lányok, se kis sneci srácok ne utazgassanak egyedül.
Remelem a vakolat egyben van feletted.Pedig kb 2016 óta minden évben büszkén elmondjàk, hogy kifehérítették a gazdaságot.
Talán nem mondanak igazat a tévében?
![]()
![]()
Ez igy van.Minél nagyobb az ÁFA annál kevesebben fognak adózni...
Igen, ha le lehet húzni az ablakot, akkor nincs annyi. Ha klímás lenne, ablak nem nyitható, de meghalt a klíma, akkor simán megvan a 70°C.Meleg van, de a 70 fok szerintem hangyafasznyit túlzás. Én pl. ablakot azért le szoktam húzni, sokat segít!
Belegondoltam, igénytelen vagyok amúgy, ha kell gyalog is elmegyek azon a távon amit levázoltál nagy hátizsákkal, de szerintem azért jobb Hévvel. Nekem semmi bajom nincs azzal hogy nyáron meleg van. Irodámban ott van a klíma, nem sűrűn kapcsolom be. Nyáron meleg van, szoktatom hozzá a szervezetem, tudatosan, s igyekszem minden mesterséges dolgot lehetőleg minimum szinten tartani.
Kék vonaton ott a klíma, muszájból elviselem, de nem szeretem.
Látod, nem vagyunk egyformák.
Ez amugy meg rajtunk kivul becs tudja felmutatni es ennyi.A HÉV a tömegközlekedés csúcsa sztem, a metróval egyetemben. Ettől jobb nekem nem kellett soha, sok embert visz viszonylag jó tempóval, nagy járatsűrűséggel.
Nekem németek mondták hogy imádják a BKV-t, hinni nem akarták hogy egy városban még éjjel is el lehet jutni tömegközlekedéssel bárhonnan bárhova.
kék vonalon nincs klíma. Lehetne, de Tarlósék nem rendelték meg. És spórolás miatt a keringető ventillátorok se járnak.Kék vonaton ott a klíma, muszájból elviselem, de nem szeretem.
szerintem meg lemértük...Meleg van, de a 70 fok szerintem hangyafasznyit túlzás. Én pl. ablakot azért le szoktam húzni, sokat segít!
Ahha kb olyan idoseka hev szerelvenyek ha jol remlik kb 50-60 evesek ... ?
A szuper kék vonatról beszélsz, konkrétan. Most nyáron volt hogy azért nem jött vonat - szerencsére mint mondtam ez ritka! - mert az egyiken elromlott a klíma, ablak ott ügye nem lehúzható, és a full üvegablak, hajszálvékony húzott alu szerkezeten belül állítólag tényleg pokoli meleg volt, s nem merték bevállalni hogy elindítják, mert felborult volna minden szívbeteg, még olyan is aki nem is tudja magáról.Igen, ha le lehet húzni az ablakot, akkor nincs annyi. Ha klímás lenne, ablak nem nyitható, de meghalt a klíma, akkor simán megvan a 70°C.
Osztrákoknál is simán vannak még öregebb szerelvények is, pl Melk és Horn (Krems) között, vagy Linztől Lambach felé.a hev szerelvenyek ha jol remlik kb 50-60 evesek ... ?
jaja, a 60+ eveseket most nyaron allitottak le. Asszem a csepeli vonalon volt meg 1-2 szerelveny beloluk.Ahha kb olyan idosek
Az MXA-k 70-es évek, a mostanában kivonás alatt járó MIXA-k valóban 60 évesek körül vannakAhha kb olyan idosek
Jaj de imadtam a csepeli vonalat szurkuletkor az orkok.jaja, a 60+ eveseket most nyaron allitottak le. Asszem a csepeli vonalon volt meg 1-2 szerelveny beloluk.
Na, Bécs és Pomogy (meg Eisenstadt) között olyan jár, csak piros a festése, nem kék. Na azon volt ilyen élményem.A szuper kék vonatról beszélsz, konkrétan. Most nyáron volt hogy azért nem jött vonat - szerencsére mint mondtam ez ritka! - mert az egyiken elromlott a klíma, ablak ott ügye nem lehúzható, és a full üvegablak, hajszálvékony húzott alu szerkezeten belül állítólag tényleg pokoli meleg volt, s nem merték bevállalni hogy elindítják, mert felborult volna minden szívbeteg, még olyan is aki nem is tudja magáról.
A HÉV meg lehúzod az ablakot, és meg van oldva a mutatvány. Ahogy amúgy apáink is, nagyapáink is megoldották vele a közlekedést.
ok. es? utasszam azokon +a heveken?Osztrákoknál is simán vannak még öregebb szerelvények is, pl Melk és Horn (Krems) között, vagy Linztől Lambach felé.
Ez a bajom, megnézném az UFO topikos rejtélyes boszniai kőgömböket, de tartok tőle, hogy necces odamenni.
HÉV-en jobban jársz, ha komolyan nyomsz valami mma-t, esetleg van önvédelmi fegyvered.
Viccet félretéve jobb ha nem alszol el, és éjjel se fiatal lányok, se kis sneci srácok ne utazgassanak egyedül.
Ezért alacsony az az SZJA 0 és 15 kózt.A világ egyik legmagasabb áfakulcsa van az országban aztán csodálkozol.
Mas a karbantartasi kultura mint nalunk…Osztrákoknál is simán vannak még öregebb szerelvények is, pl Melk és Horn (Krems) között, vagy Linztől Lambach felé.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..