Magazinok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Hy. Nem tudtam hol kérdezni. Nem tudja valaki, hogy miért nem üzemel a Jets.hu oldal ? Facen sem...
Mert Kővári drágának találta az évről évre emelkedő tárhelydíjat így lekapcsoltatta, nem fizeti tovább. Azt mondta, hogy majd egyszer elkezdi nagyüzemben felrakni az blog.hu-s oldalára.
http://jetplanes.blog.hu/

A Wayback machine oldalon az írások egy része elérhető, de képek nélkül. Illetve a képek egy része is leszedhető trükkösen. Nekem is kellemetlen, mert 5 link mutat az oldalra a HT összfoglalóban, de ígretet kaptamm, hogy azokat előkeresi majd nekem és akkor mellékletként lesz az anyag része.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Mert Kővári drágának találta az évről évre emelkedő tárhelydíjat így lekapcsoltatta, nem fizeti tovább. Azt mondta, hogy majd egyszer elkezdi nagyüzemben felrakni az blog.hu-s oldalára.
http://jetplanes.blog.hu/

A Wayback machine oldalon az írások egy része elérhető, de képek nélkül. Illetve a képek egy része is leszedhető trükkösen. Nekem is kellemetlen, mert 5 link mutat az oldalra a HT összfoglalóban, de ígretet kaptamm, hogy azokat előkeresi majd nekem és akkor mellékletként lesz az anyag része.
Köszi... Sajnálatos ez így...
 
M

molnibalage

Guest
Valami évi 40-50k körüli összeget kért a tárhelyes, ami vicc. A Mediafire oldalon a 80GB tárhely kerül évi 20 USD-be asszem. A legegyszerűbb pótlás az lenne, ha felrakná valami ilyen helyre kövi és 1:1-ben le lehetne tölteni. Az enyémen simán elfér, fel is ajánlom most rögtön. :)
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Valami évi 40-50k körüli összeget kért a tárhelyes, ami vicc. A Mediafire oldalon a 80GB tárhely kerül évi 20 USD-be asszem. A legegyszerűbb pótlás az lenne, ha felrakná valami ilyen helyre kövi és 1:1-ben le lehetne tölteni. Az enyémen simán elfér, fel is ajánlom most rögtön. :)
Nem tudom milyen mértékegység a 40-50k... De ha ezer , akkor valóban nem sok. Ugyanakkor biztos meg van rá az oka. Azért sajnálom, mert hiánypótló volt a tartalom. Ha nem is nagy forgalommal, de a típus ismertetők biztos népszerűek voltak. Nekem legalábbis...
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom milyen mértékegység a 40-50k... De ha ezer , akkor valóban nem sok. Ugyanakkor biztos meg van rá az oka. Azért sajnálom, mert hiánypótló volt a tartalom. Ha nem is nagy forgalommal, de a típus ismertetők biztos népszerűek voltak. Nekem legalábbis...
Nem sok...? Irgalmatlan pénz...
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Na szóval. Nem értek ehhez . De basszus , ennyiért be sem tudom rúgatni a haverokat egy nívósabb helyen... Most az évi 20 dodó nyilván jóval kedvezőbb, de hát akkor oda kell átvinni az egész cuccot, nem megszüntetni az oldalt. Lehet amúgy is megunta az úr és így talán kapóra is jött ez az ár mizéria... Nem tudom...
 
M

molnibalage

Guest
Na szóval. Nem értek ehhez . De basszus , ennyiért be sem tudom rúgatni a haverokat egy nívósabb helyen... Most az évi 20 dodó nyilván jóval kedvezőbb, de hát akkor oda kell átvinni az egész cuccot, nem megszüntetni az oldalt. Lehet amúgy is megunta az úr és így talán kapóra is jött ez az ár mizéria... Nem tudom...
A mediafire csak egy tárhely, de ahhoz képest, hogy a blog.hu INGYENESEN adja azt, amiért 40-50k kér évente a szolgáltató... Vicc... Mert a jets.hu csak annyiban több a blog.hu-nál, hogy volt valamiféle könyvtárszerkezet. Ettől nem kell hasraesni...

Egyébként lehet, hogy az MF-fel is lehetne ilyet csinálni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 470
113
Na szóval. Nem értek ehhez . De basszus , ennyiért be sem tudom rúgatni a haverokat egy nívósabb helyen... Most az évi 20 dodó nyilván jóval kedvezőbb, de hát akkor oda kell átvinni az egész cuccot, nem megszüntetni az oldalt. Lehet amúgy is megunta az úr és így talán kapóra is jött ez az ár mizéria... Nem tudom...

Én azt sem nagyon értem, hogy miért volt jó Kővári Lacinak "fizetős" oldalt kialakítani, fenntartani. Szórád Tamás 2009 óta csinálja az ingyenes blog.hu-n az Airbase blogot, ahol az Aeromagazinban megjelent írásait is rendszeresen lehet olvasni.

http://airbase.blog.hu/search?searchterm=aeromagazin&searchmode=OR&submit=Keresés

Ha kb. ugyanennyi ideig élt a jets.hu, akkor az kb. 8* 40.000 Ft = 320.000 Ft felesleges pénzkidobás volt.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Valami évi 40-50k körüli összeget kért a tárhelyes, ami vicc.

Kérdés mekkora tárhely volt a jets.hu alatt. Most így hirtelen nincs előttem mekkora méretben voltak fent a fotók. Mindenesetre gyanítom, hogy nem sokszor 10 giga volt a tárhely - akkor viszont "érdekes" az ár.

Én már régóta csak virtuális szerverekkel dolgozok, de most gyorsan ránéztem a nagyobb hazai szolgáltatók tárhely kínálatára. Van ahol az említett összeg kb. feléért már 50 gigát is adnak - bár jellemzőbb a 20 giga körüli méret. Természetesen SSD meghajtókkal dolgozó szervereken. Kisebb csomagok persze ennél jóval olcsóbbak.

Egyébként lehet, hogy az MF-fel is lehetne ilyet csinálni.

A jets.hu nem simán statikus HTML volt, az URL címek alapján volt mögötte valami tartalomkezelő rendszer. Így az MF csak akkor játszana, ha meglennének az adott oldalak legenerálva. (OK-OK archive.org, na de 6-7 évnyi anyag...)
A tárhely szanálásakor vajon készült biztonsági mentés?

Én azt sem nagyon értem, hogy miért volt jó Kővári Lacinak "fizetős" oldalt kialakítani, fenntartani.

Ezt csak Ő tudhatja, de lehet szimplán nem tetszett neki, hogy a blog.hu-s blogok kinézete nem különösebben variálható :)
Ettől függetlenül a blog.hu persze egy klassz szolgáltatás az Index részéről, sokat segít azoknak, akik blogolni akarnak. Vagy ott a wordpress.com.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 470
113
Kérdés mekkora tárhely volt a jets.hu alatt. Most így hirtelen nincs előttem mekkora méretben voltak fent a fotók. Mindenesetre gyanítom, hogy nem sokszor 10 giga volt a tárhely - akkor viszont "érdekes" az ár.

Én már régóta csak virtuális szerverekkel dolgozok, de most gyorsan ránéztem a nagyobb hazai szolgáltatók tárhely kínálatára. Van ahol az említett összeg kb. feléért már 50 gigát is adnak - bár jellemzőbb a 20 giga körüli méret. Természetesen SSD meghajtókkal dolgozó szervereken. Kisebb csomagok persze ennél jóval olcsóbbak.



A jets.hu nem simán statikus HTML volt, az URL címek alapján volt mögötte valami tartalomkezelő rendszer. Így az MF csak akkor játszana, ha meglennének az adott oldalak legenerálva. (OK-OK archive.org, na de 6-7 évnyi anyag...)
A tárhely szanálásakor vajon készült biztonsági mentés?



Ezt csak Ő tudhatja, de lehet szimplán nem tetszett neki, hogy a blog.hu-s blogok kinézete nem különösebben variálható :)
Ettől függetlenül a blog.hu persze egy klassz szolgáltatás az Index részéről, sokat segít azoknak, akik blogolni akarnak. Vagy ott a wordpress.com.

Aztán a vége csak az lett hogy jetplanes.blog.hu :) Egyébként a jets.hu kinézete nem volt túl korszerű, valami hasonlót a blog.hu-n is simán létre lehet hozni. A ".hu"-s domain viszont tényleg "jobban" hangzik, bár ma már ennek talán nincs akkora jelentősége.
 
M

molnibalage

Guest
Kérdés mekkora tárhely volt a jets.hu alatt. Most így hirtelen nincs előttem mekkora méretben voltak fent a fotók. Mindenesetre gyanítom, hogy nem sokszor 10 giga volt a tárhely - akkor viszont "érdekes" az ár.

Én már régóta csak virtuális szerverekkel dolgozok, de most gyorsan ránéztem a nagyobb hazai szolgáltatók tárhely kínálatára. Van ahol az említett összeg kb. feléért már 50 gigát is adnak - bár jellemzőbb a 20 giga körüli méret. Természetesen SSD meghajtókkal dolgozó szervereken. Kisebb csomagok persze ennél jóval olcsóbbak.



A jets.hu nem simán statikus HTML volt, az URL címek alapján volt mögötte valami tartalomkezelő rendszer. Így az MF csak akkor játszana, ha meglennének az adott oldalak legenerálva. (OK-OK archive.org, na de 6-7 évnyi anyag...)
A tárhely szanálásakor vajon készült biztonsági mentés?



Ezt csak Ő tudhatja, de lehet szimplán nem tetszett neki, hogy a blog.hu-s blogok kinézete nem különösebben variálható :)
Ettől függetlenül a blog.hu persze egy klassz szolgáltatás az Index részéről, sokat segít azoknak, akik blogolni akarnak. Vagy ott a wordpress.com.
A blog.hu-n nincs könyvtárszerkezet, nála témák szerint voltak bontva a dolgok. Mondjuk címkékkel részben lekezelhető a probléma. Nem tudom, hogy mikor kezdni el majd visszatölteni a dolgokat... Bejegyzés sem volt lassan egy hónapja.
 
M

molnibalage

Guest
A blog.hu-n nincs könyvtárszerkezet, nála témák szerint voltak bontva a dolgok. Mondjuk címkékkel részben lekezelhető a probléma. Nem tudom, hogy mikor kezdni el majd visszatölteni a dolgokat... Bejegyzés sem volt lassan egy hónapja.
Arra viszont kíváncsi lennék, hogy ha durvább írásait 1:1-ben beemelné (AIM-9, R-73, orosz 4+ gen gépek, stb. stb.), akkor lenne-e belőle kiemelt poszt én milyen vita születne abból a kommentekben. Érdekes lenne...
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Arra viszont kíváncsi lennék, hogy ha durvább írásait 1:1-ben beemelné (AIM-9, R-73, orosz 4+ gen gépek, stb. stb.), akkor lenne-e belőle kiemelt poszt én milyen vita születne abból a kommentekben. Érdekes lenne...
A végéhez... Otthon ülve , és röhögve a sok barom kommenten is trollkodásnak minősül... Csak szólok...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 470
113
Arra viszont kíváncsi lennék, hogy ha durvább írásait 1:1-ben beemelné (AIM-9, R-73, orosz 4+ gen gépek, stb. stb.), akkor lenne-e belőle kiemelt poszt én milyen vita születne abból a kommentekben. Érdekes lenne...

Az meg van, hogy az R-73 harci része (a szétrobbanó pálcikák) szegényített uránt is tartalmaz?