[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Tegnap olvastam, az orosz stratégiai katonai tervező intézet valami góréjának a cikkét, arról, hogy mire is van szüksége az orosz hadseregnek?. A Kuznyecovról azt írta, fölösleges, a Tu-160asokat meg se említette. Monnyuk a Tu-22eseket se.
http://vpk.name/news/170911_perekuem_na_armatu.html
Mint egy másik topikba írtam, az ezekre szánt cirka 10 mrd $t szét kéne csapni 5ezer nagyon magas IQjú nő között, aki hajlandó 5 gyereket szülni. Ez 2milió dolcsi lenne fejenként, és kapnának érte 25ezer okos gyereket. Ebből kb ezer qúúrwa okos lenne. Ezekre lenne igen nagy szükség.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Tegnap olvastam, az orosz stratégiai katonai tervező intézet valami góréjának a cikkét, arról, hogy mire is van szüksége az orosz hadseregnek?. A Kuznyecovról azt írta, fölösleges, a Tu-160asokat meg se említette. Monnyuk a Tu-22eseket se.
http://vpk.name/news/170911_perekuem_na_armatu.html
Mint egy másik topikba írtam, az ezekre szánt cirka 10 mrd $t szét kéne csapni 5ezer nagyon magas IQjú nő között, aki hajlandó 5 gyereket szülni. Ez 2milió dolcsi lenne fejenként, és kapnának érte 25ezer okos gyereket. Ebből kb ezer qúúrwa okos lenne. Ezekre lenne igen nagy szükség.
Ez nem így megy, embereket nem tudsz így kitenyészteni, főleg nem tervezni, hogy okos legyen és pont abban amiben neked kell. Szedd össze a legjobb sakkozókat, pl a top 1000-et világszinten, nem fognak neked Csillagkaput építeni, de valószínűleg repülőt se. A legnagyobb művészek, matematikusok és tudósok elődei meg utódai sem hozták a híres rokonuk szintjét, sokuk meg a semmiből jött különösebben képzett felmenők nélkül. Ha ésszel akarod elkölteni ezt a pénzt akkor ne népességnemesítésre költsd, hanem azzal a lakossággal amid van kezdj valamit. Pl öntsd bele az oktatásba, hogy akinek van feje és akar az tudjon haladni, akinek meg van feje és nem akar / lusta azokat tudd megtalálni, találj nekik motivációt és ne hagyd őket elveszni, főleg ne hagyd suli / egyetem után elmenni angliába gyerekekre ügyelni vagy mosogatónak, hanem adj neki otthon szakmájában munkát korrekt fizetéssel.
Visszatérve a realitások közé, azonkívül, hogy elmondta az intézet vezetője, hogy szerinte mi nem kell, azt említette-e, hogy mi kell?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem montam, mibe okos. Tudod, mi az az IQ?
Nem mondta, hogy mi nem kell, csak azt, hogy mi kell. a Kuznyát csak úgy megemlítette. Olvasd el.
Ez nem így megy, embereket nem tudsz így kitenyészteni, főleg nem tervezni, hogy okos legyen és pont abban amiben neked kell. Szedd össze a legjobb sakkozókat, pl a top 1000-et világszinten, nem fognak neked Csillagkaput építeni, de valószínűleg repülőt se. A legnagyobb művészek, matematikusok és tudósok elődei meg utódai sem hozták a híres rokonuk szintjét, sokuk meg a semmiből jött különösebben képzett felmenők nélkül. Ha ésszel akarod elkölteni ezt a pénzt akkor ne népességnemesítésre költsd, hanem azzal a lakossággal amid van kezdj valamit. Pl öntsd bele az oktatásba, hogy akinek van feje és akar az tudjon haladni, akinek meg van feje és nem akar / lusta azokat tudd megtalálni, találj nekik motivációt és ne hagyd őket elveszni, főleg ne hagyd suli / egyetem után elmenni angliába gyerekekre ügyelni vagy mosogatónak, hanem adj neki otthon szakmájában munkát korrekt fizetéssel.
Visszatérve a realitások közé, azonkívül, hogy elmondta az intézet vezetője, hogy szerinte mi nem kell, azt említette-e, hogy mi kell?
Ezt mondd meg a kutyatenyésztőknek is.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ez nem így megy, embereket nem tudsz így kitenyészteni, főleg nem tervezni, hogy okos legyen és pont abban amiben neked kell. Szedd össze a legjobb sakkozókat, pl a top 1000-et világszinten, nem fognak neked Csillagkaput építeni, de valószínűleg repülőt se. A legnagyobb művészek, matematikusok és tudósok elődei meg utódai sem hozták a híres rokonuk szintjét, sokuk meg a semmiből jött különösebben képzett felmenők nélkül. Ha ésszel akarod elkölteni ezt a pénzt akkor ne népességnemesítésre költsd, hanem azzal a lakossággal amid van kezdj valamit. Pl öntsd bele az oktatásba, hogy akinek van feje és akar az tudjon haladni, akinek meg van feje és nem akar / lusta azokat tudd megtalálni, találj nekik motivációt és ne hagyd őket elveszni, főleg ne hagyd suli / egyetem után elmenni angliába gyerekekre ügyelni vagy mosogatónak, hanem adj neki otthon szakmájában munkát korrekt fizetéssel.
Visszatérve a realitások közé, azonkívül, hogy elmondta az intézet vezetője, hogy szerinte mi nem kell, azt említette-e, hogy mi kell?
https://forum.htka.hu/threads/biztpol-társadalmi-folyamatok.25/page-112#post-293475
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Nem montam, mibe okos. Tudod, mi az az IQ?
Az IQ csak az adott típusteszten történő teljesítés mérésére jó, meg farokméregetésre akinek erre áll fel. Nem garancia semmire, sem kreativitásra, sem sikerre, sem jó ötletekre, sem tehetségre. Na meg területenként és időben változik a teszt is. Egy amerikai teszten (ha tudsz legalább középfokon angolul) sokkal nagyobb pontszámot érsz el, mint egy magyaron.

Ezt mondd meg a kutyatenyésztőknek is.
Attól, hogy van pár sikeres fajta még van sokkal nagyobb mennyiségben sikertelen is vagy amiket csak egyszerűen keveréknek kategorizálnak. És nem vagyok meggyőződve, hogy minden tekintetben jobb egy 100 évvel ezelőtti fajta egyedénél egy mostani. Inkább csak az elvárásoknak megfelelően módosult vagy keresztezték vagy hoztak létre új fajt és adtak neki egy nevet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 125
53 707
113
Joker

Amikor én IQ tesztet töltöttem ki elvileg szöveg sem volt, csak pálcikák meg mindenféle minták. Ez meg nem nyelvtudás függő :)
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Ez nem így megy, embereket nem tudsz így kitenyészteni, főleg nem tervezni, hogy okos legyen és pont abban amiben neked kell. Szedd össze a legjobb sakkozókat, pl a top 1000-et világszinten, nem fognak neked Csillagkaput építeni, de valószínűleg repülőt se. A legnagyobb művészek, matematikusok és tudósok elődei meg utódai sem hozták a híres rokonuk szintjét, sokuk meg a semmiből jött különösebben képzett felmenők nélkül. Ha ésszel akarod elkölteni ezt a pénzt akkor ne népességnemesítésre költsd, hanem azzal a lakossággal amid van kezdj valamit. Pl öntsd bele az oktatásba, hogy akinek van feje és akar az tudjon haladni, akinek meg van feje és nem akar / lusta azokat tudd megtalálni, találj nekik motivációt és ne hagyd őket elveszni, főleg ne hagyd suli / egyetem után elmenni angliába gyerekekre ügyelni vagy mosogatónak, hanem adj neki otthon szakmájában munkát korrekt fizetéssel.
Visszatérve a realitások közé, azonkívül, hogy elmondta az intézet vezetője, hogy szerinte mi nem kell, azt említette-e, hogy mi kell?


Ennyire ez sem egyszeru. Az intelligencia egy lehetoseg, nem egy nyero lottoszelveny. Motivacio, munka, oktatas, tamogatas, stb. nelkul nem tud kiteljesedni; a kreativitas megint egy masik tema. A magas IQ nem garancia a sikerre, az alacsony viszont garancia arra, hogy mi nem lehet az illetobol (pl. elmeleti fizikus, matematikus, stb.)

Az IQ orokolhetoseget relative eleg jol alatamasztottak: http://www.livescience.com/47288-twin-study-importance-of-genetics.html
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Pontosan. Ezért saccoltam úgy, hogy 25ezerből ezer lesz olyan, aki nagyban előrelendíti Oroszország szekerét. Pl valamelyik megmutathatná a Lada gyárnak az első darab nagy szilárdságú acélt.
Amúgy minden fehér országnak, benne Oroszországnak is legnagyobb szüksége fehér gyerekekre van. Konkrétan épp kihalunk, mégpedig viharos gyorsasággal. Sokkal gyorsabban, mint ahogy a sarki jég olvad.
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Pontosan. Ezért saccoltam úgy, hogy 25ezerből ezer lesz olyan, aki nagyban előrelendíti Oroszország szekerét. Pl valamelyik megmutathatná a Lada gyárnak az első darab nagy szilárdságú acélt.
Amúgy minden fehér országnak, benne Oroszországnak is legnagyobb szüksége fehér gyerekekre van. Konkrétan épp kihalunk, mégpedig viharos gyorsasággal. Sokkal gyorsabban, mint ahogy a sarki jég olvad.

Ne legy negativ! Tenger kommunikacio szakos fogja elmondani, hogy a szociologusok es a bolcseszek mar dolgoznak a probleman, amit az kovet majd, hogy a nagy szilardsagu acelt rasszistanak nyilvanitjak:)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and gacsat

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 326
113
Az arabok azért elég szépen gondoskodnak az europid rassz fennmaradásáért de a latinokat se kell félteni amerikába...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 326
113
Europid rassz...
Ha meg alrasszra gondolsz ezenbellul az rengeteg van... én pl turanid vagyok az én rasszom nincs veszélybe hehe ☺.. értem amúgy hogy mire gondolsz
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Pontosan. Ezért saccoltam úgy, hogy 25ezerből ezer lesz olyan, aki nagyban előrelendíti Oroszország szekerét. Pl valamelyik megmutathatná a Lada gyárnak az első darab nagy szilárdságú acélt.
Amúgy minden fehér országnak, benne Oroszországnak is legnagyobb szüksége fehér gyerekekre van. Konkrétan épp kihalunk, mégpedig viharos gyorsasággal. Sokkal gyorsabban, mint ahogy a sarki jég olvad.
143 milliós Oroszország, 53,5%-a nő, ami 76,5 millió. Ennek ha negyede van abban a korban amikor gyereket szoktak vállalni, 100-ból egy nagyon okos közülük, és minden tizedik vállal be közülük sok gyereket, akkoris 19000 ilyen nőről beszélünk. Átlag 3 gyerekkel is 57000 utóddal, de a többi okos társai is 1-2 gereket nyugodtan bevállalhatnak. Már most is létezik az az utánpótlás amiről te beszélsz, nem ebben rejlik a dolog nyitja még ha nyilvánvaló is hogy az értelmes réteg is gyereket kellene vállaljon és ne csak a butája szaporodjon. De itt inkább az oktatás ami a fontos, hogy legyen lehetősége annak akinek esze van és ambíciója, de legalább ugynilyen fontos (ha nem fontosabb) hogy a még nagyobb tömeget kitevő okos, de motiválatlan utódokat tudja a rendszer a fejlődésre meg alkotásra késztetni. Mert jelenleg itt vesz el sok erőforrás, azoknál akiket hajtani vagy motiválni kellene folyamatosan mert ilyen a természetük, de eszük jócskán lenne ahoz, hogy nagy dolgokat vigyenek véghez.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
143 milliós Oroszország, 53,5%-a nő, ami 76,5 millió. Ennek ha negyede van abban a korban amikor gyereket szoktak vállalni, 100-ból egy nagyon okos közülük, és minden tizedik vállal be közülük sok gyereket, akkoris 19000 ilyen nőről beszélünk. Átlag 3 gyerekkel is 57000 utóddal, de a többi okos társai is 1-2 gereket nyugodtan bevállalhatnak. Már most is létezik az az utánpótlás amiről te beszélsz, nem ebben rejlik a dolog nyitja még ha nyilvánvaló is hogy az értelmes réteg is gyereket kellene vállaljon és ne csak a butája szaporodjon. De itt inkább az oktatás ami a fontos, hogy legyen lehetősége annak akinek esze van és ambíciója, de legalább ugynilyen fontos (ha nem fontosabb) hogy a még nagyobb tömeget kitevő okos, de motiválatlan utódokat tudja a rendszer a fejlődésre meg alkotásra késztetni. Mert jelenleg itt vesz el sok erőforrás, azoknál akiket hajtani vagy motiválni kellene folyamatosan mert ilyen a természetük, de eszük jócskán lenne ahoz, hogy nagy dolgokat vigyenek véghez.
A genetikát kellene feljavítani, nem a pillanatnyi állapotokat. Eredetileg arról lenne szó, hogy a stratégiai bombázókra, és a Kuznyára elcseszett miliárdoknak mennyivel jobb helye is lenne.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
143 milliós Oroszország, 53,5%-a nő, ami 76,5 millió. Ennek ha negyede van abban a korban amikor gyereket szoktak vállalni, 100-ból egy nagyon okos közülük, és minden tizedik vállal be közülük sok gyereket, akkoris 19000 ilyen nőről beszélünk. Átlag 3 gyerekkel is 57000 utóddal, de a többi okos társai is 1-2 gereket nyugodtan bevállalhatnak. Már most is létezik az az utánpótlás amiről te beszélsz, nem ebben rejlik a dolog nyitja még ha nyilvánvaló is hogy az értelmes réteg is gyereket kellene vállaljon és ne csak a butája szaporodjon. De itt inkább az oktatás ami a fontos, hogy legyen lehetősége annak akinek esze van és ambíciója, de legalább ugynilyen fontos (ha nem fontosabb) hogy a még nagyobb tömeget kitevő okos, de motiválatlan utódokat tudja a rendszer a fejlődésre meg alkotásra késztetni. Mert jelenleg itt vesz el sok erőforrás, azoknál akiket hajtani vagy motiválni kellene folyamatosan mert ilyen a természetük, de eszük jócskán lenne ahoz, hogy nagy dolgokat vigyenek véghez.
Ez a 19ezer viszi előre a világot. A többiek a ballaszt.
Szerintem senkit se kellene hajtani, semmire. Leonardo nagybátyjáról semmit se tudunk, csak azt, hogy "otthon ül, és nem csinál semmit"* Ő nevelte fel Leonardot.
* A firenzei adójegyzékből.
 
Status
Not open for further replies.