[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
De ez a 19000 már létezik anélkül is, hogy adnál nekik egy halom pénzt miatta, amiből másik 19000-et vagy mégtöbbet tudnál támogatni. Akinek meg a karrierje az élete az úgysem fog nekiállni gyerekgyárat csinálni magából állami pénzekért, akiben meg nincs ekkora potenciál azt meg nem érdemes megfizesd emiatt, valószínűleg anélkül is bevállal gyerekeket előbb vagy utóbb. Na meg alacsonyabb életminőségű szülők gyerekei is lehetnek nagyon okosak, és mivel belőlük van több, így azt a rendszert kell megalkotni ami a nagyon okos egyedeket jól ki tudja aknázni. Ebbe meg az is beletartozik, hogy akit rugdosni kell néha a haladásért azt valahogy oldják meg.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Magát a kultúrát kell népszerűvé tenni a mediava és mindenhol... nem az operetrol beszélek...
Ezért szeretem az okort ott volt kulturális változatosság (jó volt rossz is mint az akemanok folyón való atkeleskor lemeszaroltak a legközelebbi falu teljes lakosságát ha saját ha semleges ha ellenséges nem számított)ezek a svájciak..) na de ma van annyi kultúrkör hogy a két kezem elég leszámolni... és ez a legnagyobb baj ez a legfőbb gondom a globalizacioval... ma ha egy meroben más kulturat akarsz latni a szomszed kontinesig kell utazz es meg ott is nyoma lessz a sajat kulturadnak... mig az okorba ha mentel 100km tuti egy teljesen mas kulturat kepviselo nepcsoportnal jartak ahol sokszor nyoma se volt a sajat kultúrájának... na az volt a színes világ nem a mostani bzi meg ilyen divat olyan divat meg egyedi vagyok igaz hogy a világon több millió ember oltozkodik úgy viselkedik úgy mint én de mégis az egyediseg mindenekelőtt.... pfuj ettől az egyedi dumatol áll a szor a hátamon... na de ez már nagyon off...
A lényeg a kulturális kulombozoseg másoktól nepcsoportonkent...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Ha az állattenyésztést vesszük alapul mert hát ha tetszik ha nem állatok vagyunk nem gombák vagy növények... a genetikai tulajdonságok fixalasahoz szükséges a verfertozes...
Bocsi :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
No meg a tenyésztés alapja a szelekció a szelekció és a szelekció... (nem muszáj megolessel szelektálni)
7evesen galambokat majd nyulakat majd kutyákat tenyesztettem és a legvégén a lotenyesztesbe is belekezdtem (kozrejatszottam) egy csirke/sertestenyesztonel (sajat nagyuzemi fajtakat nemesitett ki az oreg telepeknek meg sajat telepere) csak az nagyon pénzes és hosszadalmas...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Regen tenyesztettek az emberek magukat is nem csak az állataikat... (azért volt sok rokonhazassag) csak manapság dívik mindent a penzrefogni
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Amúgy ösztönösen ahhoz vonzodsz aki vagy kijavítja a hibaidat vagy a jó tulajdonsagaidat fixalja vagy a genetikad elnyomja az övét... (jelenleg sajnos a genetika elnyomás a divat) a legjobb ha olyat találsz aki kijavitja a hibaidat a jó tulajdonsagaidat meg fixalja de ehhez őszinte önismeret is kell... a genetikad fenmaradasahoz ez a legjobb út... (ne hallgass a divatra) csak osztonosen. És aki olyan abba szerelmes is leszel és ha fordítva is igaz ez akkor ő is az lessz beled...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
A nagy genetikai különbség is vonzó lehet de az csak az esetben előnyös számodra ha a nagyban eltérő genetikai állomány a te genetikadhoz közel álló csoportba szaporodnak tovább a gyerekek különben a genetikad beolvad y ide vagy oda elvész
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Tegnap olvastam, az orosz stratégiai katonai tervező intézet valami góréjának a cikkét, arról, hogy mire is van szüksége az orosz hadseregnek?. A Kuznyecovról azt írta, fölösleges, a Tu-160asokat meg se említette. Monnyuk a Tu-22eseket se.
http://vpk.name/news/170911_perekuem_na_armatu.html
Mint egy másik topikba írtam, az ezekre szánt cirka 10 mrd $t szét kéne csapni 5ezer nagyon magas IQjú nő között, aki hajlandó 5 gyereket szülni. Ez 2milió dolcsi lenne fejenként, és kapnának érte 25ezer okos gyereket. Ebből kb ezer qúúrwa okos lenne. Ezekre lenne igen nagy szükség.
Köszönöm a linket. Zseniális, végre valaki úgy látja a dolgokat mint én ;)
Miért van az, h a fent említett linkel kapcsolatban semmi, de más hülyeséggel mint IQ meg a kutya tenyésztésel két oldal van tele. Ez a cikk sokkal több figyelmet érdemelt volna. Mégegyszer, egy remek írás!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 506
54 468
113
No meg a tenyésztés alapja a szelekció a szelekció és a szelekció... (nem muszáj megolessel szelektálni)
7evesen galambokat majd nyulakat majd kutyákat tenyesztettem és a legvégén a lotenyesztesbe is belekezdtem (kozrejatszottam) egy csirke/sertestenyesztonel (sajat nagyuzemi fajtakat nemesitett ki az oreg telepeknek meg sajat telepere) csak az nagyon pénzes és hosszadalmas...
Közrejàtszottàl a lòtenyésztèsben ?
Mièrt ne? Mindenki az izlèse szerint :) :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Igen egy ménes összeállításában...
3 kancat választottam ki amik két csodorel lettek fedeztetve majd azok csikoi (már nem csiko korban) egymással (1 kanca az egyik csodorrel). Majd ezt a csíkot a másik csodor ... lett berskva és az így kapott kanca csiko került a menesbe (2.elles ugyan ezen a vonalon csodor lett de ha lessz kanca be fog kerülni) csak egy lancszemet tettem a menesbe de én büszke vagyok rá hogy resztvehettem (komplett menes tervezését meg ha anyagilag bírnak is se merném vállalni egyenlőre majd talán 10-20 év múlva) akkor talán meg látnám is a végeredményt
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 832
113
Szittya, szedd már össze magad egy kicsit. Nem ez az első eset, hogy percenként pakolod ide az egymondatos kommenteket.
Okosabb lenne, ha átgondolnád, hogy mit akarsz megosztani a népekkel és utána egy jó hosszú hozzászólásba szőnéd bele a tudásanyagot.
Eskü, el fogjuk olvasni :)

bocsánat az offfér :p
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
Szittya, szedd már össze magad egy kicsit. Nem ez az első eset, hogy percenként pakolod ide az egymondatos kommenteket.
Okosabb lenne, ha átgondolnád, hogy mit akarsz megosztani a népekkel és utána egy jó hosszú hozzászólásba szőnéd bele a tudásanyagot.
Eskü, el fogjuk olvasni :)

bocsánat az offfér :p

Egyszer már én is meg akartam ezt jegyezni neki :)
 
Status
Not open for further replies.