[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 154
113
Napoleon óta az európai politika törekvése, hogy Oroszországot távol tartsák az európai politikától. Ez azonban idejétmúlt, hibás koncepció, amivel Oroszországot bizalmatlanná, veszélyessé teszik. Öngerjesztő spirál. Nem vagyok orosz fan, de a XXI. században élünk. Ha szükségünk van az orosz energiahordozókra, turistákra, űr-szolgáltatásra, nyersanyagokra, stb., akkor nem tehetjük meg, hogy távol tartjuk őket politikailag Európától. Tudomásul kell venni, hogy nehéz súlyú tényezőként játszanak és így kéne kezelni őket, nem pedig fekete bárányként. Ez az európai érdek. Amerikával a hátunk mögött csak amerikai érdekeket szolgálhatunk. Mindkét nagyhatalmat egyenlőként kéne kezelni Európában. Nem megengedni, hogy az USA és Oroszország, most pedig már Kína is úgy játsszék az európai sakktáblán, ahogy érdekei kívánják. Az Európai Sakktáblát ideje volna Európának irányítania.


Egyetértek. Viszont, el a kezekkel a balti államoktól! Az nem lehet vitatéma (és hozzájuk semmi köze a medvének)! Ukrajna lehet az (mivel egy tákolt állam, jelentős "őshonos" orosz népességgel. De a balti országok nem.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 912
113
Egyetértek. Viszont, el a kezekkel a balti államoktól! Az nem lehet vitatéma (és hozzájuk semmi köze a medvének)! Ukrajna lehet az (mivel egy tákolt állam, jelentős "őshonos" orosz népességgel. De a balti országok nem.

De mikor ès ki tett utalàst orosz rèszről a balti àllamok elleni agresszióra? Van erre valami linked esetleg?
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 538
15 273
113
Éppen ez a lényeg része... MOST az EU Németországról és a mag-országokról szól... A futottak még kategóriában vagyunk.... Na, ez természetesen a fenti esetben megváltozna.... Az EU súlypontja egyensúlyba kerülne kelet és nyugat között valamelyest, de ez egyelőre a magországok ellenérzését váltja ki. Pedig igazából csak magul alatt vágják a fát..
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Python

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 154
113
čá felvidéki beťár harcostárs!:) Szerintem egy olyan orosz hadsereg, aminek olykor a nem túl acélos ukránok is tudnak meglepetéseket okozni, kevés eséllyel juthat túl Dnipr folyón.

Orosz hadsereg? Ukrajnába csak pár GRU-st, meg "fizetett szabadságos" katonát dobtak át. Nagyon nem full spektrumos támadás volt-van. Ha az lenne, már Kijevben orosz zászló lobogna. ;)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 538
15 273
113
Egyetértek. Viszont, el a kezekkel a balti államoktól! Az nem lehet vitatéma (és hozzájuk semmi köze a medvének)! Ukrajna lehet az (mivel egy tákolt állam, jelentős "őshonos" orosz népességgel. De a balti országok nem.

Nem is lenne ott probléma. Mivel a balti országok az EU teljes jogú tagjai, sem nemzetiségi, sem gazdasági, sem politikai problémák nem lennének egy esetleges orosz csatlakozás után. Az EU-ban ma is vannak erre garanciák.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 538
15 273
113
Kedves Vízfestmény! (Így jobb?)
Nem kritikának szántam, hanem hozzászólásnak. Egy fórumon NEM KELL egyetérteni, attól még lehet emberi módon beszélgetni. Üdv. :) :)
 
  • Tetszik
Reactions: Python

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Egyetértek. Viszont, el a kezekkel a balti államoktól! Az nem lehet vitatéma (és hozzájuk semmi köze a medvének)! Ukrajna lehet az (mivel egy tákolt állam, jelentős "őshonos" orosz népességgel. De a balti országok nem.
Te komolyan azt hiszed, hogy a Szu. azért vonult ki a Baltikumból (IS!), hogy aztán Oroszország egy NATO elleni háború árán visszaverekedje magát oda?!! Ha úgy akarták volna nem egyszerűbb lett volna nekik ottmaradni szerinted?!! Mert megtehették volna, a NATO biztosan nem háborúzott volna a szovjettel egyetlen akkor még kívülálló országért se, nem is ígért olyat senkinek (kivéve nekünk 56-ban a Szabad Európa rádió, és akkor se találtak ide az amerikai ejtőernyősök akiket nagyapámék annyira vártak).
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 154
113
Nem is lenne ott probléma. Mivel a balti országok az EU teljes jogú tagjai, sem nemzetiségi, sem gazdasági, sem politikai problémák nem lennének egy esetleges orosz csatlakozás után. Az EU-ban ma is vannak erre garanciák.

Persze. Én szívesen látnám Oroszországot is az EU-ban.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 154
113
Te komolyan azt hiszed, hogy a Szu. azért vonult ki a Baltikumból (IS!), hogy aztán Oroszország egy NATO elleni háború árán visszaverekedje magát oda?!! Ha úgy akarták volna nem egyszerűbb lett volna nekik ottmaradni szerinted?!! Mert megtehették volna, a NATO biztosan nem háborúzott volna a szovjettel egyetlen akkor még kívülálló országért se, nem is ígért olyat senkinek (kivéve nekünk 56-ban a Szabad Európa rádió, és akkor se találtak ide az amerikai ejtőernyősök akiket nagyapámék annyira vártak).

Az lényegtelen, hogy én mit hiszek.. Az a kérdés, hogy a baltiak mit HISZNEK. Na meg, hogy az amcsik, meg a mackó mennyire szítják a hitet. ;)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Az lényegtelen, hogy én mit hiszek.. Az a kérdés, hogy a baltiak mit HISZNEK. Na meg, hogy az amcsik, meg a mackó mennyire szítják a hitet. ;)
Csak azért írtam, mert olyan harcosan védted a Baltikumot mintha Putyin már bejelentette volna hogy holnapután délben indulnak oda bevonulni az orosz csapatok, ez a vélemény meg szerintem a te hitedet tükrözte (hacsak nincs valami konkrét értesülésed amit én még nem tudok).
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 912
113
Én nem tudok ilyesmiről. De a balti államok félnek... És szerintem joguk van védekezni, vagy arra felkészülni. Nem támadni!

Ez okè. Vèdekezni lehet ès kell is. Nekünk, magyaroknak sem àrtana.
Apropó, ha netàn Mo elkezdenè vègre komolyan fejleszteni a haderejèt ( jó lenne màr ) azzal a hivatkozàssal, hogy az osztràk agresszió miatt van szüksèg a fejlesztèsekre, szerinted mit kapnànk èrte?
Vagy egy màsik pèlda:
Ha azt ìrom ide, hogy szereltetek riasztót az autómba, mert fèlek, hogy ellopjàk. Ez rendben van igaz?
De ha azt ìrom be ide, hogy szereltetek riasztót az autómba, mert wolfram a htka fórumàról, el akarja lopni. Ez màr nincs rendben, mert egy hazugsàg lenne a rèszemről.
Na kb ez folyik most a balti àllamok rèszèről.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 154
113
Csak azért írtam, mert olyan harcosan védted a Baltikumot mintha Putyin már bejelentette volna hogy holnapután délben indulnak oda bevonulni az orosz csapatok, ez a vélemény meg szerintem a te hitedet tükrözte (hacsak nincs valami konkrét értesülésed amit én még nem tudok).

Semmi olyasmim nincs. Csak szerintem (és, amennyire olvastam, szerinted is) minden népnek joga van a függetlenséghez/önállósághoz (amennyiben erre érett, de ezt szerintem érted te is :) ). És még annyit, hogy nem véletlenül az az avatarom, ami("aki"...). ;)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 154
113
Ez okè. Vèdekezni lehet ès kell is. Nekünk, magyaroknak sem àrtana.
Apropó, ha netàn Mo elkezdenè vègre komolyan fejleszteni a haderejèt ( jó lenne màr ) azzal a hivatkozàssal, hogy az osztràk agresszió miatt van szüksèg a fejlesztèsekre, szerinted mit kapnànk èrte?
Vagy egy màsik pèlda:
Ha azt ìrom ide, hogy szereltetek riasztót az autómba, mert fèlek, hogy ellopjàk. Ez rendben van igaz?
De ha azt ìrom be ide, hogy szereltetek riasztót az autómba, mert wolfram a htka fórumàról, el akarja lopni. Ez màr nincs rendben, mert egy hazugsàg lenne a rèszemről.
Na kb ez folyik most a balti àllamok rèszèről.

Nem folytam bele a fegyvertartási vitába itt pl, bár nyomon követtem és van is véleményem, csak k.rvára nem fogom ötvenszer leírni. Majd, ha fizetnek érte. :p A balti államok NATO-tagállamok. És joguk van csapatokat hívni. Akárkiét. Amihez nincs joguk, az az orosz határ átlépése/megsértése. Ennyi.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 874
9 912
113
Nem folytam bele a fegyvertartási vitába itt pl, bár nyomon követtem és van is véleményem, csak k.rvára nem fogom ötvenszer leírni. Majd, ha fizetnek érte. :p A balti államok NATO-tagállamok. És joguk van csapatokat hívni. Akárkiét. Amihez nincs joguk, az az orosz határ átlépése/megsértése. Ennyi.

Nem èrted a pèldàimat, vagy nem akarod èrteni? :rolleyes:
Amúgy, hogy jön ide a fegyvertartàssal kapcsolatos vita?o_O
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 538
15 273
113
Semmi olyasmim nincs. Csak szerintem (és, amennyire olvastam, szerinted is) minden népnek joga van a függetlenséghez/önállósághoz (amennyiben erre érett, de ezt szerintem érted te is :) ). És még annyit, hogy nem véletlenül az az avatarom, ami("aki"...). ;)


Érdekes ez a félelem-gerjesztés.....
A lengyelek félnek ------------------- oroszoktól, németektől
A baltiak félnek ----------------------- oroszoktól
A románok félnek -------------------- tőlünk, az oroszoktól, a szerbektől, a bulgároktól, a Holdlakóktól, mindenkitől, aki nem román
A szlovákok félnek ------------------- tőlünk, a németektől, lengyelektől
A csehek félnek --------------------- németektől, oroszoktól
A franciák, angolok félnek ---------- németektől
A spanyolok félnek ------------------- franciáktól
Olaszok félnek ------------------------- észak déltől
A belgák félnek ------------------------ németektől, franciáktól
A benelux államok félnek ----------- németektől
A skandináv országok félnek ------ oroszoktól
MI félünk -------------------------------- Orbán Viktortól, Gyurcsány Ferenctől, a NAV-tól
A briteknek elege lett...
Európa paranoiás .... és így működik együtt.... miközben.... a világban elindult egy új népvándorlás, mely alapjaiban rázza meg többek közt Európát.
Ki nem fél tőle? Merkel....
Minimum érdekes..... kinek az érdeke?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 154
113
Nem èrted a pèldàimat, vagy nem akarod èrteni? :rolleyes:
Amúgy, hogy jön ide a fegyvertartàssal kapcsolatos vita?o_O

Nem érted, mert nem akarod érteni. Bocs, de már rég lejött az elkötelezettséged, amit talán még te magad sem vettél észre... De kifejtem. Tökmindegy, kire/mire hivatkozol, az önvédelemhez jogod van. Pont. Támadáshoz, legyen bár "megelőző csapásnak" minősítve, már nincs. Persze, ha kemény vagy, megteheted, De akkor is te leszel az agresszor, amint átléped a határt. Remélem ezt már érted! :) Ennél bővebben nem óhajtom kifejteni.

Érdekes ez a félelem-gerjesztés.....
A lengyelek félnek ------------------- oroszoktól, németektől
A baltiak félnek ----------------------- oroszoktól
A románok félnek -------------------- tőlünk, az oroszoktól, a szerbektől, a bulgároktól, a Holdlakóktól, mindenkitől, aki nem román
A szlovákok félnek ------------------- tőlünk, a németektől, lengyelektől
A csehek félnek --------------------- németektől, oroszoktól
A franciák, angolok félnek ---------- németektől
A spanyolok félnek ------------------- franciáktól
Olaszok félnek ------------------------- észak déltől
A belgák félnek ------------------------ németektől, franciáktól
A benelux államok félnek ----------- németektől
A skandináv országok félnek ------ oroszoktól
MI félünk -------------------------------- Orbán Viktortól, Gyurcsány Ferenctől, a NAV-tól
A briteknek elege lett...
Európa paranoiás .... és így működik együtt.... miközben.... a világban elindult egy új népvándorlás, mely alapjaiban rázza meg többek közt Európát.
Ki nem fél tőle? Merkel....
Minimum érdekes..... kinek az érdeke?

Na most nagyon jó kérdést tettél fel... A félelem... Evolúciós kód. Amit ki is lehet használni, de akár magától is tök jól működik... Néha előrevisz, néha visszab.sz. Na igen, ki kéne már ütni. Meg csomó más ösztönt, ösztönös viselkedésformát. Mondd csak, mi a véleményed a GMO-ról?
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 538
15 273
113
Kedves Wolfram.....
Bonyolult a kérdés, pedig egyszerűnek tűnik. Alapból GMO-ellenes vagyok.... de.....
A kereskedelmi szerződések, megállapodások akkor jók, ha egyenlő felek tárgyalásai alapján, mindkét félnek hasznot hoznak.
A szabadkereskedelmi szerződés már eleve nem egyenlő felek szerződése. Erről ennyit.
Az az indok, hogy a génmanipulált élelmiszerek segítenek etetni a világot és ellenállóbbak a természeti csapásoknak, nettó hülyeségnek tartom.
Ha és amennyiben például az EU (hibás) gazdaságpolitikája következtében a mezőgazdaság (nem csak nálunk) termelni tudna és a piacpolitika miatt nem a kukában kötne ki, akkor egyedül az EU megetethetné az emberiséget. Tudomásul kellene venni, hogy az élelmiszer-termelés nem mehet tisztán piaci alapon, mert belehalunk.
Mindezt a gátlástalan profitra törekvés eszközének tartom. Még mielőtt komcsinak hívnának vagy egyébnek, leszögezem: egyebekben a szabad piac híve vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Status
Not open for further replies.