[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Panoz mondta:
Én bízok benne hogy Oroszországból liberális demokrácia lehet Putyin halála után.

Mindenki bízik benne akinek az érdeke hogy Oroszo. darabokra hulljon.
Csak kérdezem: Mi lesz akkor a nuki töltetekkel? Megúsztuk a Szu. széthullását. Miért kell erőltetni.

Más
Mutass nekem egy liberális demokráciát ahol jól működik a rendszer:
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 850
113
Neked inkább a FÁK felé húz a szíved? Miért szurkoltok az ellenségnek? Európának más lehetôsége most nincs, csak az ôsszefogás. A menekultek és az oroszok miatt is. Kár hogy ezt a szittya fejed nem képes felfogni.

A fizetett troll pedig gioo elvtársatok, nem én posztolok napi 20-30at kisfiaim.

Na és mégis milyen összefogásra gondolsz? Hogy képzeled el ezt az európai összefogást?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Szerintem te orosz vagy és az oroszrajongók lojalitását teszed próbára :D

Nem vagyok orosz kedves bagoly. Felvidéki magyar vagyok, aki az ukrán határ mentén él és volt szerencsétlensége mélyebben belelátni a ,,szabadságharcos" DNR-LNR megalakulásának dicstelen, primitív tôrténetébe.

Azt tapasztalom ti anyaországi magyarok igen kônnyen felejtetek. Még semmit sem ígértek nektek, de máris A népunk szabadságvágyát elôszôr 1849-ben gyalázta meg az orosz birodalom. Másodszor 1945-ben, de akkor tôbb száz ezer nôt is meggyaláztak, vagy felszabadítottak, neked úgyis tôkmindegy. Utána jôtt 1956 és ti, drága elvtársak vagytok olyan hulyék, hogy a nagy rebellis szittya habitussal az oroszokat válasszátok.

Csak jelzem, 1956 a Sputnik világában nácik által szervezett ellenforradalom volt. Ezt is beveszi a gyomrotok? A hôsôk, a fiatal pesti srácok a szemukben oroszgyilkos nácik. A ruszkik nem számoltak le a multjukkal a németekkel ellentétben... na meg persze veletek, drága magyarok... Ugynôklista ugye..

Mindenkinek szíve joga miben hisz... Annyi a baj, hogy a hadtôrténelem a tények világa Nertársak... Amíg nem tudjátok megkulônbôztetni a jót a rossztól, a hírt a dezinformációtól, a valóságot a torzítástól, nem kellene másokat is az egyoldalú ,,híreitekkel" traktálni.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 850
113
Nem vagyok orosz kedves bagoly. Felvidéki magyar vagyok, aki az ukrán határ mentén él és volt szerencsétlensége mélyebben belelátni a ,,szabadságharcos" DNR-LNR megalakulásának dicstelen, primitív tôrténetébe.

Naaaaa! Erről a részről mesélhetnél kicsit az ukrán topikban. Szerintem nem csak engem érdekelne...
 
  • Tetszik
Reactions: eevil

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Na és mégis milyen összefogásra gondolsz? Hogy képzeled el ezt az európai összefogást?

Kezdésnek úgy, hogy a hamarosan érkezô tavaszi migránshullámot minden tagállam, belértve a százezreket ellenôrzés nélkul továbbengedô gôrôgôk és magyarok is ôsszekapják magukat. A líbiai kikôtôket blokád alá veszi a Nato, a tôrôkôket ha muszáj, szintén. Ugyanis ez a két ország mozgatja a legnagyobb tômegeket.

A folytatást úgy képzelem el, hogy a Nato potyautasait válaszút elé állítani, gondolok itt pl. az egyik leggyengébb láncszem Honvédségre...

Kívánatos lenne a fôderatív állam az EU helyett, egy kôzôs hadsereggel, melyek az univerzális felépítés, irányítás mellett érintetlenul hagynák az oly fontos nemzeti jelleget is...:p
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 850
113
Kezdésnek úgy, hogy a hamarosan érkezô tavaszi migránshullámot minden tagállam, belértve a százezreket ellenôrzés nélkul továbbengedô gôrôgôk és magyarok is ôsszekapják magukat. A líbiai kikôtôket blokád alá veszi a Nato, a tôrôkôket ha muszáj, szintén. Ugyanis ez a két ország mozgatja a legnagyobb tômegeket.

Ahogy sokan mások is, te is sajnos rossz irányba mutogatsz. A görögök és a többiek viselkedése nem ok, hanem okozat. A felelősöket nem ott, nem nálunk, hanem nyugatabbra kell keresni. Valahol Berlin és Brüsszel környékén.

A folytatást úgy képzelem el, hogy a Nato potyautasait válaszút elé állítani, gondolok itt pl. az egyik leggyengébb láncszem Honvédségre...

Szerinted a NATO-nak jelenleg milyen haszna van? Van-e a NATO működésének fenntartására okot adó valós fenyegetés Európában?

Kívánatos lenne a fôderatív állam az EU helyett, egy kôzôs hadsereggel, melyek az univerzális felépítés, irányítás mellett érintetlenul hagynák az oly fontos nemzeti jelleget is...:p

Egy ilyen föderatív állam csak úgy működhetne jól, ha minden tagállamának egyenlő jogai lennének. Szerinted ez megvalósítható lenne Európában?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Naaaaa! Erről a részről mesélhetnél kicsit az ukrán topikban. Szerintem nem csak engem érdekelne...

Oda biztos nem írok... még egysíkúbb, mint ez a topik. Én az ukránok pártján állok, ôk legalább megpróbálják, az orosz egy eposzi szolga nép, sose fognak kivergôdni a diktatúrából.

Kárpátalji ,,haverom" behívták, mivel határôr volt... A határt biztosító egységekhez osztották be. Már az elején harcban álltak az oroszország felôl érkezô azonosító nélkuli ,,szakadárokkal". Orosz tuzérség lôtte ôket a határtól pár km-re elhelyezve, a visszalôvés egyenlô háború oroszországgal...Páncéltôrô eszkôzeik nuku, úgyhogy amikor megérkeztek a ,,szakadár" tankok, az egysége tôbb tucat hallottat vesztve széthullott... A szakadárok felszerelése sokkal jobb volt mint az ôvék, pedig az RT-s hôskôltemény úgy szól, hogy csak zsákmány, meg dugi fegyver, vadászbolt stb.

A másik érdekesség amit a civilek kôrében tapasztalt. Valszeg jó elôre ki volt találva a DNR-LNR szága...Sok volt az ukránellenes, valszeg fszb-s felbujtásra elkôvetett akció, a halottak temetésén ukránellenes beszédek hangzottak, hamar kialakult a hangulat...

A helyi lakosok elvesztették a bizalmukat az ukrán államban(teszem hozzá ez nem volt nehéz, ezt nagyon egyszeru volt provokációkkal ukránellenes érzelmekké eszkalálni. Ukrán felségjelú autókkal kôvettek el támadásokat oroszok ellen, az orosz propaganda pedig tette a dolgát utána. Mikor vonultak ki, megdobálták ôket a helyiek... Le is lépett az eltáv alatt, mint oly sokan abban az idôben. Rendszeres látvány volt a kôrnyéken bolyongó fiatalokkal teli ukrán kocsi...
 
  • Tetszik
Reactions: eevil

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Ahogy sokan mások is, te is sajnos rossz irányba mutogatsz. A görögök és a többiek viselkedése nem ok, hanem okozat. A felelősöket nem ott, nem nálunk, hanem nyugatabbra kell keresni. Valahol Berlin és Brüsszel környékén.



Szerinted a NATO-nak jelenleg milyen haszna van? Van-e a NATO működésének fenntartására okot adó valós fenyegetés Európában?



Egy ilyen föderatív állam csak úgy működhetne jól, ha minden tagállamának egyenlő jogai lennének. Szerinted ez megvalósítható lenne Európában?

Szerintem kezdj el konkrétumokat írni. Brusszel meg Berlin a hibás mindenért az olyan ismerôs duma...

A NATO kérdésed remélem viccbôl írtad...
 

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Ahogy sokan mások is, te is sajnos rossz irányba mutogatsz. A görögök és a többiek viselkedése nem ok, hanem okozat. A felelősöket nem ott, nem nálunk, hanem nyugatabbra kell keresni. Valahol Berlin és Brüsszel környékén.



Szerinted a NATO-nak jelenleg milyen haszna van? Van-e a NATO működésének fenntartására okot adó valós fenyegetés Európában?



Egy ilyen föderatív állam csak úgy működhetne jól, ha minden tagállamának egyenlő jogai lennének. Szerinted ez megvalósítható lenne Európában?

Másrészt a sumákparty helyett arra is felelhetnél, miért nem reális fenyegetés egy olyan háború, ami Magyarország egyik szomszédjától teruleteket hódított el egy diktatorikus (tehát nyugatellenes) felépítésú ország javára....

Haramdrészt szeretném megtudni miért olyan vonzó számotokra egy Európát domináló orosz birodalom? Eddig egy fideszes oroszbarát sem tudott értelmes választ adni. Én jártam ukránban, oroszban... tudod mi a kulonbség? (Bocs ha már leírtam, de kedves szôvegem ez..:) Oroszország múkôdô diktatúra, míg Ukrajna egy alig múkôdô demokrácia... ha viszont átmész a határon, alig érzel kulonbséget.
 

mig-25

Member
2010. november 15.
80
11
8
Panoz mondta:
Én bízok benne hogy Oroszországból liberális demokrácia lehet Putyin halála után.

Mindenki bízik benne akinek az érdeke hogy Oroszo. darabokra hulljon.
Csak kérdezem: Mi lesz akkor a nuki töltetekkel? Megúsztuk a Szu. széthullását. Miért kell erőltetni.

Más
Mutass nekem egy liberális demokráciát ahol jól működik a rendszer:

Izland,Kanada, Hollandia, Svédország, Norvégia, Svájc, Új Zéland,Ausztrália, Japán. Igazából írhatnék neked tôbbet is, de tiszta szívvel ezeket tudom ajánlani, mint példát. Sajnos ezek azországok az orosz lejáratás céltáblái, elbizonytalanítva sokakat.

Hidd el nekem, még egy rosszul múkôdô demokrácia is élhetôbb, mint az ami az oroszoknál megy.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 850
113
Másrészt a sumákparty helyett arra is felelhetnél, miért nem reális fenyegetés egy olyan háború, ami Magyarország egyik szomszédjától teruleteket hódított el egy diktatorikus (tehát nyugatellenes) felépítésú ország javára....

Haramdrészt szeretném megtudni miért olyan vonzó számotokra egy Európát domináló orosz birodalom? Eddig egy fideszes oroszbarát sem tudott értelmes választ adni. Én jártam ukránban, oroszban... tudod mi a kulonbség? (Bocs ha már leírtam, de kedves szôvegem ez..:) Oroszország múkôdô diktatúra, míg Ukrajna egy alig múkôdô demokrácia... ha viszont átmész a határon, alig érzel kulonbséget.

El kell keserítselek. Hiába rettegsz, az oroszok nem fognak jönni. Ha akartak volna, már ott táboroznának a haverod kárpátaljai határőr posztja helyén. Semmivel sem állnának rosszabbul, mint ahogy most állnak.
Amúgy nem hiszem, hogy bárki is szeretne egy Európát domináló orosz birodalmat. Sosem volt ilyen, és sosem lesz. Kár ezzel ijesztgetned a bácsikat és a néniket a faluban.:rolleyes:

Ukrajna demokrácia? Inkább banán köztársaság.;)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 850
113
Oda biztos nem írok... még egysíkúbb, mint ez a topik. Én az ukránok pártján állok, ôk legalább megpróbálják, az orosz egy eposzi szolga nép, sose fognak kivergôdni a diktatúrából.

Nekem meg ez a duma ismerős nagyon. Honnan is, várj csak? Á, megvan! Innen, erről a Putyin szopogató fórumról, egy-két-három másik, nagyon objektív, demokrata tollából. :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 964
66 061
113
Nem vagyok orosz kedves bagoly. Felvidéki magyar vagyok, aki az ukrán határ mentén él és volt szerencsétlensége mélyebben belelátni a ,,szabadságharcos" DNR-LNR megalakulásának dicstelen, primitív tôrténetébe.

Azt tapasztalom ti anyaországi magyarok igen kônnyen felejtetek. Még semmit sem ígértek nektek, de máris A népunk szabadságvágyát elôszôr 1849-ben gyalázta meg az orosz birodalom. Másodszor 1945-ben, de akkor tôbb száz ezer nôt is meggyaláztak, vagy felszabadítottak, neked úgyis tôkmindegy. Utána jôtt 1956 és ti, drága elvtársak vagytok olyan hulyék, hogy a nagy rebellis szittya habitussal az oroszokat válasszátok.

Csak jelzem, 1956 a Sputnik világában nácik által szervezett ellenforradalom volt. Ezt is beveszi a gyomrotok? A hôsôk, a fiatal pesti srácok a szemukben oroszgyilkos nácik. A ruszkik nem számoltak le a multjukkal a németekkel ellentétben... na meg persze veletek, drága magyarok... Ugynôklista ugye..

Mindenkinek szíve joga miben hisz... Annyi a baj, hogy a hadtôrténelem a tények világa Nertársak... Amíg nem tudjátok megkulônbôztetni a jót a rossztól, a hírt a dezinformációtól, a valóságot a torzítástól, nem kellene másokat is az egyoldalú ,,híreitekkel" traktálni.
Ácsi, a mi népünk szabadságvágyát bizony nagyon sokan meggyalázták már az elmúlt 500 évben. Német,török,francia stb, stb, különbek tán ezek mint az orosz? Egy fenét. A német se volt különb, éppúgy megszállt, belementünk miattuk több háborúba is, több millió magyar halt meg miattuk a frontokon,a haláltáborokban. Ők különbek? Hát a francia? Mesterkedéseiknek hála előbb megkaptuk a nyakunkba a törököt, 150 évre, ott is milliónyi magyar halt meg, aztán THX Trianon később ugye? Hát az új messiások az amerikaiak? Szívfájdalom nélkül xarrá bombáztak minket válogatás nélkül, ja és főleg a civileket! Mit gondolsz miért verték agyon őket öregapáink ha elkaptak egy lepottyant pilótát? A szerbeket is xarrá bombázták öregek otthonástul stb nemrég. Éppúgy ahogy az irakiakat , afgánokat stb. Egyik se különb a másiknál, 100 éve az osztrákok miatt mentünk a vágóhídra, 75 éve a német miatt, 30 éve még a Szu miatt lettünk volna önként atomsivatag, most meg a jenkik háborúit vívjuk Afganisztánban meg ahol épp kívánják. Mind kihasznál, és egyiket se látom szívesen, hol Szu hadoszlopok járnak erre hol meg holland, meg amerikai, német stb...
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 505
113
Nem hiszem hogy konspirációkat kéne belelátni a dologba. Szimplán vannak retard emberek, meg olyanok akik ilyen-olyan okokból nem képesek semmiféle objektivitásra. Persze emellett nyilván van néhány fizetett arc is.

Valakinek más a véleménye, ennyi. Ettől még nem nevezném retardáltnak.
Posztok többségével nem értek egyet, de ennek ellenére kurvára unnám és egyben az lenne igazán retard, ha a fórum annyiból állna, hogy valaki bedobna egy (ál)hírt, a bólogató Jánosok, Johnny-k és Jurijok meg bőszen helyeselve versenyt nyalnának az imádottjuk üllepén. Legyen bárki/bármi is az imádat tárgya.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 964
66 061
113
Másrészt a sumákparty helyett arra is felelhetnél, miért nem reális fenyegetés egy olyan háború, ami Magyarország egyik szomszédjától teruleteket hódított el egy diktatorikus (tehát nyugatellenes) felépítésú ország javára....

Haramdrészt szeretném megtudni miért olyan vonzó számotokra egy Európát domináló orosz birodalom? Eddig egy fideszes oroszbarát sem tudott értelmes választ adni. Én jártam ukránban, oroszban... tudod mi a kulonbség? (Bocs ha már leírtam, de kedves szôvegem ez..:) Oroszország múkôdô diktatúra, míg Ukrajna egy alig múkôdô demokrácia... ha viszont átmész a határon, alig érzel kulonbséget.
Hm... Koszovó miért nem reális fenyegetés ezek alapján? Még közelebb is van. Netán Horvátország pl? Le akartak lépni? Igen, leléptek bizony mint a Krímiek, és ma már egy másik szövetségben az EU-ban és a Nato-ban fociznak. A Krímiek szintén leléptek, kevésbé véresen, de annál gyorsabban, ha nem mennek be a zöld emberkék mára mi folyna ott vajon? Egy két pogrom mint Odesszában, vagy egy polgárháború mint Donbasszban? Leléptek, mert le akartak, és mára egy másik szövetségben fociznak, és nem kellett hozzá erőszak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nem vagyok orosz kedves bagoly. Felvidéki magyar vagyok, aki az ukrán határ mentén él és volt szerencsétlensége mélyebben belelátni a ,,szabadságharcos" DNR-LNR megalakulásának dicstelen, primitív tôrténetébe.

Azt tapasztalom ti anyaországi magyarok igen kônnyen felejtetek. Még semmit sem ígértek nektek, de máris A népunk szabadságvágyát elôszôr 1849-ben gyalázta meg az orosz birodalom. Másodszor 1945-ben, de akkor tôbb száz ezer nôt is meggyaláztak, vagy felszabadítottak, neked úgyis tôkmindegy. Utána jôtt 1956 és ti, drága elvtársak vagytok olyan hulyék, hogy a nagy rebellis szittya habitussal az oroszokat válasszátok.

Csak jelzem, 1956 a Sputnik világában nácik által szervezett ellenforradalom volt. Ezt is beveszi a gyomrotok? A hôsôk, a fiatal pesti srácok a szemukben oroszgyilkos nácik. A ruszkik nem számoltak le a multjukkal a németekkel ellentétben... na meg persze veletek, drága magyarok... Ugynôklista ugye..

Mindenkinek szíve joga miben hisz... Annyi a baj, hogy a hadtôrténelem a tények világa Nertársak... Amíg nem tudjátok megkulônbôztetni a jót a rossztól, a hírt a dezinformációtól, a valóságot a torzítástól, nem kellene másokat is az egyoldalú ,,híreitekkel" traktálni.

Nem, nem felejtünk könnyen és abban teljesen igazad van, hogy népünk szabadságvágyát többször is meggyalázta az orosz birodalom.
Ezt azonban minden alkalommal ellenségként vagy megszállóként tette.
Ellentétben a többiekkel.
Én egy moralizálós alkat vagyok. Ez az én szememben jelentős különbség.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Német bölcsességek Düsseldorfból

6yjfyJsXGyutvmeGs.jpeg


6yjfyfsBL3dS15Mjcs.jpeg


6yjfz5n2eSwP1Gloqs.jpeg


6yjfFLV9QpZRIRAOs.jpeg


 
Status
Not open for further replies.