• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Az F1 tökéletes választás számomra.Szinte mindenféle munkát el tudsz vele végezni:nyúztam vele szarvast,használtam evéshez,kisebb fát vágtam karót hegyeztem állatot daraboltam...Mindehez ésszerű méret,súly és jó minøség párosul.A katonák nagy része valami elrettentő fűrészes hátú rambokést akar.Megvan ugyan talán a haszna ha egy repüløgép törzsét akarod vele szétvágni de nekem ez nemállt szándékomban;) a nagy kések jól mutatnak ugyan de sok helyet foglalnak és a használatuk korlátoltabb.Ez az én véleményem legalábbis

A késsel vágni kell, ami vágható, legrosszabb esetben szúrni. Minden más munkára ott van a multitool!
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Kellemes meglepetés ért egyszer mikor vettem egy kis bicskát mert az előzőt elvesztettem.Virginia márkájú.Nem vagyok nagy szakértő ùgyhogy sosem hallottam róla azelőtt.Azóta is használom már több éve ennek is:)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
A multitoolok jók nem árt ha van az embernél. Meg a hetes zsakba egy kissebb balta is jól jön mondjuk én egy bicskasan osszecsukhato kezifureszt hordosztam cocializmusbol való rózsaszín nyelut (amit azért lefujtam sotetszurkevel)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Aliexpressen egy F1 utánzat 14 euró körül mozog és szerintem az sem egy elvetendő opció, belegondolva, hogy még marad bő 100 euród amiből vehetsz egyebet.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Aliexpressen egy F1 utánzat 14 euró körül mozog és szerintem az sem egy elvetendő opció, belegondolva, hogy még marad bő 100 euród amiből vehetsz egyebet.
Ez igaz.Pár hónapot annak is ki kell bírnia.Viszont ha jól emlékszem a Fällkniven garanciát vállal a késeire
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Ez igaz.Pár hónapot annak is ki kell bírnia.Viszont ha jól emlékszem a Fällkniven garanciát vállal a késeire

Én Papica videójának hatása alatt rendeltem egy olyat. Bő 3 milliméteres acélból van az is. El nem tudok képzelni olyan szitut, hogy eltörjem, kiindúlva abból, hogy ha túrázok, viszek magammal kisfejszét is. Soha nem csináltam olyasmit, mit egy rakás bushkraftos videón, hogy késsel hasítsak fát úgy, hogy egy másik fával ütögetem. Késsel lényegében kajád dolgozok fel és nyársat vágok meg hegyezek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Hát ez mekkora :)
Hadi használata szerintem kérdéses, de így feltuningolva vizespalackot nem nagyon láttam
HTB1yHXCNpXXXXbaapXXq6xXFXXX9.jpg

HTB1K7XWNpXXXXXPXVXXq6xXFXXXV.jpg

HTB1y0NKNpXXXXb5aXXXq6xXFXXX0.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
  • Tetszik
Reactions: aquarell