Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

drqv

Well-Known Member
2015. február 20.
722
1 144
93
Én ezt nem teljesen értem, végül is ez most egy technikai probléma(automatikusan betöltődnek a médiatartalmak), vagy egyszerűen csak nem szeretitek, ha valaki csak képet/videót posztol?
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 044
113
Én ezt nem teljesen értem, végül is ez most egy technikai probléma(automatikusan betöltődnek a médiatartalmak), vagy egyszerűen csak nem szeretitek, ha valaki csak képet/videót posztol?

Nincs a kép mögött információ ráadásul bárki által elérhető máshol aki képet akar nézni és tömegével van.Mi ez ha nem spam?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Több összetevős itt a probléma.

A böngésző egyrészt automatikusan betölti a belinkelt képeket - ez mobilneten akár fájdalmas is lehet, ha nincs kikapcsolva a képek megjelenítése, mert
  • lehet marha nagy fileméretű kép könnyedén (a posztolónak fel sem tűnik akár)
  • sok kisebből is összejöhet nagyobb adatforgalom
Technikai vonalon perpill erre nincs megoldás, mert a fórumban nincs olyan, felhasználó szinten bekapcsolható opció, hogy "Köszi, ne jeleníts meg képeket, csak szöveges linkként kérem".

Illetve az is igaz, amit többen említettetek, hogy elég lenne 1-2 kedvcsináló kép, aztán belinkelni ahol a többi van. Mivel képfeltöltést nem engedélyeztünk, úgyis minden kép linkelve van.

Persze lehet azt, hogy mondjuk 1-2-3 kép / poszt limitet állítok be, de mi a lépés, ha valaki akkor meg 2-3 posztra osztja szét? Mondjuk 2 hozzászólás törlés, mert átlépte a napi képlimitet? Ha meg notórius, akkor ban? :) Szóval azért nem triviális ennek a megoldása.

Felvetés megvitatásra: esetleg lehetne egy olyan köztes megoldás a pusztán kép- és videóposztokra, hogy a "Képek és Videók" fórumrészbe lennének csatornázva. Gondolok itt arra, hogy lenne egy duplázódás - példul:

F-15 topic <-- ide csak olyan képek mennének, amik hozzátesznek az aktuálisan tárgyalt dolgokhoz, azaz illusztrációs, vagy témafelvető jellegűek
[MEDIA] F-15 topic <-- csak képek / videók, azaz kizárólag a vizuális élmény miatti tartalom
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
A képek 80%-a már korábban posztolva volt az évek során- aktualitása folyamán. Csak friss aktuális- valamilyen eseményhez kapcsolódó képeket kéne posztolni. Viszont sok az újonc akiknek minden kép új mert nem lapoznak vissza a topikok elejére.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
F-15 topic <-- ide csak olyan képek mennének, amik hozzátesznek az aktuálisan tárgyalt dolgokhoz, azaz illusztrációs, vagy témafelvető jellegűek
[MEDIA] F-15 topic <-- csak képek / videók, azaz kizárólag a vizuális élmény miatti tartalom

Vagy legalább spoilerezhetné, ha több nagyméretű képet tesz be(vagy csak képet).
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 633
113
Itt azzal van baj, hogy a képek nem jelentenek hozzáadott információt. Olyan képek amilyeneket tömegével találsz, ha rájuk keresel.
Ilyen értelemben véve tényleg kicsit zavaró.

Nem kicsit zavaró, hanem lassítja a gépet és fölösleges. Hozzászólásonként 1 max. 2 kép bőven elég lenne. Pláne, hogy a képeket gyakran más oldalakról másolják át. Ilyenkor 1 "kedvcsináló" kép +1 link bőven elég. /Akit érdekel, az rákattint a linkre és éjjel-nappal képeket nézeget.../

Erre a problémára találták ki a thumbnaileket.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 320
17 461
113
Szerintem az lenne a legjobb megoldás, amit Tcat írt, legyenek külön topikok a képeknek, videóknak. Egyébként nekem pl fogalmam sincs, egy videó beágyazása mennyi adatforgalmat eszik?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ha témához kapcsolódik, akkor csak jó lenne ha a képek itt maradnának. Csak az ömlesztett képeknek, amit többen spam-nek éreznek, kellene külön topik ha már ennyire zavaró. Pl új PAK-FA kijött a gyárból, arról a fotó szerintem a normál PAK-FA topikba való, ha valaki ömleszteni akar képeket róla akkor meg mehetne a fotós topikba, ha weasel készít egy jó képösszeállítást akkor meg tegye ahova szeretné.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and arbalest

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 385
24 821
113
Nincs a kép mögött információ ráadásul bárki által elérhető máshol aki képet akar nézni és tömegével van.Mi ez ha nem spam?
Mi az, hogy nincs a kép mögött információ? Meg kell Nézni és gondolkodni.:eek:

Más.
A képek 80%-a már korábban posztolva volt az évek során- aktualitása folyamán. Csak friss aktuális- valamilyen eseményhez kapcsolódó képeket kéne posztolni. Viszont sok az újonc akiknek minden kép új mert nem lapoznak vissza a topikok elejére.
Ez a 80 % ugyan már honnan jött???

Nekem 420 Mbps (most) a letöltési sebességem.

Elhiszem, hogy akinek sokkal kevesebb, akkor olvashatatlan az oldal.

Már írtam korábban, hogy le kell tiltani - ha így van gondolva - mindenkit.

Vagy a beágyazott képek legyenek kicsikék.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 385
24 821
113
Ez az oldal nem egy képmegosztó,hogy tömegével toljuk fel a képeket.
Ha célirányáson akarsz érdeklődni, akkor ide jössz, egyébként - nyilván - előtted van az az internet egész világa, vagy az egész univerzum

ebből 1 szelet az Andromeda gelaxis.

galaxis-e1445426819560-1024x584.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezek a robotok amúgy kik/mik?

Keresőrendszerek gyűjtik be és indexelik ezekkel a robotokkal a weblapokon megjelenő új információkat. Jelen esetben a Yandex. Csak az volt a meglepő, hogy egyidejűleg 26 keresőrobottal volt jelen a Yandex a HTKA fórumain, amikor ránéztem az online user-ek listájára.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Keresőrendszerek gyűjtik be és indexelik ezekkel a robotokkal a weblapokon megjelenő új információkat. Jelen esetben a Yandex. Csak az volt a meglepő, hogy egyidejűleg 26 keresőrobottal volt jelen a Yandex a HTKA fórumain, amikor ránéztem az online user-ek listájára.

:D
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
Ha témához kapcsolódik, akkor csak jó lenne ha a képek itt maradnának. Csak az ömlesztett képeknek, amit többen spam-nek éreznek, kellene külön topik ha már ennyire zavaró. Pl új PAK-FA kijött a gyárból, arról a fotó szerintem a normál PAK-FA topikba való, ha valaki ömleszteni akar képeket róla akkor meg mehetne a fotós topikba, ha weasel készít egy jó képösszeállítást akkor meg tegye ahova szeretné.

Jelenleg is van ilyen topic, pl az orosz repülős témájú képeknek, videóknak:

https://forum.htka.hu/threads/media-szovjet-orosz-légierő.501/
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 054
113
Hóbagoly

És ezt mi célból teszik ezek a robotkák? Hírszerzők? (Azt hittem azok nem ilyen látványosan csipegetnek...)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Hóbagoly

És ezt mi célból teszik ezek a robotkák? Hírszerzők? (Azt hittem azok nem ilyen látványosan csipegetnek...)

Dehogynem! Az a gyanús, ami nem gyanús... Amúgy pont ezen nevetem az arcom szénné... Orosz hírszerzők, USA hírszerzők... Ugyanazt tolják a cybertérben. De vannnak, akik ezt megmondják, pro és kontra... Itt is... Érted,valaki genyó, mert hírt szerez, a másik meg nem, ugyanezzel a módszerrel.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and fip7

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Jelenleg is van ilyen topic, pl az orosz repülős témájú képeknek, videóknak:

https://forum.htka.hu/threads/media-szovjet-orosz-légierő.501/
Úgy gondolom, hogy akiket zavar a sok beágyazott kép azoknak minden topikhoz kellene egy fotós topik vagy valami gyűjtő leginkább. Mondjuk erről őket kellene megkérdezni, hogy hogy szeretnék és valami kompromisszumos megoldásra jutni, ha tényleg ekkora probléma a "spam", mert engem számítógép előtt nem zavar. Megnézem, tovább görgetek, mobilról viszonylag keveset HTKA-zok és általában van wifi meg mobilnet is kerűl egy ennyi. De lehetne a "spammerekkel" is beszélni, hogy ne rakjanak be aktualitás (háttértörténet) nélküli fotókat, vagy max egyet mert van akinek gond. C tervként meg egy rövid South Park videó adja meg a megoldást az adminoknak:
http://indavideo.hu/video/South_Park_-_John_Tusko
 
Status
Not open for further replies.