[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Még nem néztem meg, de mivel ők vágták össze, olyan hangulatot adtak neki amilyent csak akartak. Anyag meg van szarásig, kb kéttucat másik interjút is készíthetnének belőle. Egy halott Putyin meg egy trónra került Szoljgut hozna, na azt qrvára nem akarják szerintem. Putyinnak van esze bőven, a tanácsadói úgy néz ki kiválóak, kiszámíthatatlan a maga módján, de nem egy katonatiszt akinek kalapács módjára minden probléma egy szegnek tűnjön. Szojgu valószínűleg az lenne.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Még nem néztem meg, de mivel ők vágták össze, olyan hangulatot adtak neki amilyent csak akartak. Anyag meg van szarásig, kb kéttucat másik interjút is készíthetnének belőle. Egy halott Putyin meg egy trónra került Szoljgut hozna, na azt qrvára nem akarják szerintem. Putyinnak van esze bőven, a tanácsadói úgy néz ki kiválóak, kiszámíthatatlan a maga módján, de nem egy katonatiszt akinek kalapács módjára minden probléma egy szegnek tűnjön. Szojgu valószínűleg az lenne.

Nem csak a vágás miatt volt szomorú a hangulata, hanem az egész szituáció miatt.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113
Nagyobb falat, persze. Hogy Oroszo.-gal mi lesz, azt sosem lehet tudni. Bonyolult ország. De ezek az Oliver Stone-os Putyin interjúk nagyon szomorúak voltak. Téved Putyin, ha azt hiszi, hogy a Nyugatban egy kis együttérzést, empátiát, szimpátiát tud kiváltani az őszintesége, mert a Nyugatban ez a fajta őszinteség csak szánalmat vált ki. Az egész egyébként az is volt - szánalmas. Csak meg kell nézni pl. hogyan kezdődik a 4. rész (első pár perc). Ahogy a gatyáját igazgatja 0:58 -nál, ahogy elkiáltja magát, hogy "Action" (ezzel behívva Putyint, aki teát hoz neki)... és az utolsó pár mondat az epizód végén mindent visz, amikor megkérdezni Putyint, hogy szerinte megváltoztatja-e az embert a hatalom. Erre Putyin azt válaszolja, hogy amennyiben igen, akkor ideje távozni a hatalomból. Erre a tolmács megkérdezi, hogy "mennyi idő van még hátra"? (nyilván az interjúra érti) Mire Oliver Stone azt válaszolja, hogy "... Idő van." (ez viszont már akár a hatalomból való távozára is érthető). Aztán az orosz elnök hátat fordítva kivonul (!), míg Oliver Stone-ék maradnak a teremben (!!), OS utána szól a távozó orosz elnöknek, hogy majd pihenjen eleget... szomorú és szánalmas...


Túlgondolod szerintem,Putyin nem egy rakás sz@r,mint a nyugati elnökök,már párszor bizonyított éles helyzetben,simán lehet,hogy csak altat.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Nem csak a vágás miatt volt szomorú a hangulata, hanem az egész szituáció miatt.
Ha megnézem majd több konkrétumot tudok mondani, de egy ilyen interjúnál annyi anyag összegyűl, hogy Putyin személyében Bambit vagy az Alient is elő tudnák adni saját belátás szerint, és nem ma kezdték, hogy az ilyen trükköket ne kisújjból rázzák ki.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Túlgondolod szerintem,Putyin nem egy rakás sz@r,mint a nyugati elnökök,már párszor bizonyított éles helyzetben,simán lehet,hogy csak altat.

Most nem nagyon gondolkodtam, inkább azt írtam le, hogy mit éreztem. Én ezt az interjú sorozatot megalázónak éreztem. Putyinnak nem kellene magyarázkodnia.
A másik pedig az, hogy normális esetben a házigazda kíséri ki a vendéget, itt meg Putyin távozott először a teremből, a riporterék meg maradtak. Utána meg mutatták az üres székeket. Bár ez azt is jelentheti, hogy többet nem lesz párbeszéd... mert ez volt az utolsó.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 517
113
Most nem nagyon gondolkodtam, inkább azt írtam le, hogy mit éreztem. Én ezt az interjú sorozatot megalázónak éreztem. Putyinnak nem kellene magyarázkodnia.
A másik pedig az, hogy normális esetben a házigazda kíséri ki a vendéget, itt meg Putyin távozott először a teremből, a riporterék meg maradtak. Utána meg mutatták az üres székeket. Bár ez azt is jelentheti, hogy többet nem lesz párbeszéd... mert ez volt az utolsó.


Azt nem a sztón srác dönti el,hogy lesz e még párbeszéd,örülhet,hogy szóba állt vele Putyin kb.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Azt nem a sztón srác dönti el,hogy lesz e még párbeszéd,örülhet,hogy szóba állt vele Putyin kb.

Ahhoz képest a riporter kínálta hellyel Putyint, hogy hová üljön, meg a 4. videó elején, hogy menjen ki, majd jöjjön be, mert ő úgy akarja lefilmezni, ahogy bejön. Meg utána kiáltott, hogy "Action", aztán Putyin nem értette, mi az, hogy "Action", ezért a tolmács segített oroszra fordítani, végül Putyin megjelent a két csésze kávéval, hogy kávét, uram?
Putyin csak annyit jegyzett meg cinikusan, hogy "az erkélyről ne ereszkedjek le?"
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
Szerintem nagyon jó volt a riport. Volt benne minden fontos dolog, amit én is tudni szerettem volna. Nem kímélte Putyint a Stone, de én is ugyanígy válaszoltam volna. Putyin mimikája és tartása elképesztő. Igazi vasideg. Minden mozdulat , mosoly vagy hunyorítás akkor és ahogy azt ő akarta hangsúlyozni, közötte meg a teljes megtévesztés! Igazi vén róka a fazon, persze pozitív értelemben.A vége pedig fenomenális, mikor megkérdezi Stonetól, hogy "ugye tudja, hogy ez önnek nagyon sok gondot fog okozni?" (mármint ez a film)... és a válasz értelmed ad az egész műsor hangulatának! Ez azon ritka beszélgetések egyike, aminek minden percét vasidegekkel figyeltem! A válaszok kimerítőek, de nagyon ügyelt, hogy senkit se vádoljon meg, felvezette a tényeket és levonta a konklúziót... bárcsak a mi politikusaink is képesek lennének erre!
 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Ennyire egy elnöknek nem volna szabad kiadnia magát. Oliver Stone gyakorlatilag pszichológiai mélyinterjúkat készített vele, mielőtt megölnék. Még célzott is rá az 1. részben, amelyre Putyin csak annyit válaszolt, hogy "tudja, akinek az a sorsa, hogy felakasszák, az nem fog vízbe fúlni..." Oliver Stone csak ennyit válaszolt rá: "Hmm." (+ mély sóhaj, kb. egy "sajnálom")
Csak egyet tudok tanácsolni: Orbán Viktor ne hagyja, hogy az amerikaiak meginterjúvolják. Különösen akkor gyanakodjon, ha hosszú, több részes interjúról van szó.
Úgy látszik az amerikaiak szokása lett az "utolsó interjúk" elkészítése, amelyet eltehetnek emlékbe trófeaként, mielőtt lerombolnák az adott országot... és megölnék az elnökét. Ld. pl. Szaddam Husszein.
Bocsánat, de ezek jutottak az eszembe a Putyin interjúk láttán... :(

Azért Stone munkásságát kissé egyszerűen értékeled. Talán tanulmányozd egy kicsit. :)
 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Szakmabeli vagyok de nem zseni, mindenesetre nekem úgy tűnik a rubel alakulása alapján valami elfogyott náluk. Az olajár nem indokolja a mozgást.

http://www.xe.com/currencycharts/?from=CNY&to=RUB&view=10Y
A te szakmád nem a közgazdaságtan, hanem az agitprop.
Elmesélnéd nekem, laikusnak, mi mozgat egy árfolyamot egy szabad piacon és mi mozgatja a deviza árfolyamokat? Kitérhetnél a határidős tranzakciók fogalmára és a beavatkozás fogalmára, hatáselemzéseknek is örülnék.
Mert ez a mondatod, olyan Mórickás volt.
"Nagyapám az újsággal a kezében a kertbe megy. Mivel olvasni nem tud, szarni megy. "
És ha a bogrács alá akar alágyújtani?
Az eredmény nem ugyanaz..... :)
 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Szerintem nagyon jó a riport.
Persze, nem mindenki érti.
Ez a kultúrák különbsége, és sokan már a nyugati kultúrában nőttek fel.
De, ne felejtsük a nagy nyugati szakíró véleményét a '90-es évekből.
Az amerikaiak basebakk-oznak, az oroszok sakkoznak.
 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Szerintem nagyon jó a riport.
Persze, nem mindenki érti.
Ez a kultúrák különbsége, és sokan már a nyugati kultúrában nőttek fel.
De, ne felejtsük a nagy nyugati szakíró véleményét a '90-es évekből.
Az amerikaiak basebakk-oznak, az oroszok sakkoznak.
Már megint hülyeséget írtam.
Nem baseball, hanem rugby. :)
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ahhoz képest a riporter kínálta hellyel Putyint, hogy hová üljön, meg a 4. videó elején, hogy menjen ki, majd jöjjön be, mert ő úgy akarja lefilmezni, ahogy bejön. Meg utána kiáltott, hogy "Action", aztán Putyin nem értette, mi az, hogy "Action", ezért a tolmács segített oroszra fordítani, végül Putyin megjelent a két csésze kávéval, hogy kávét, uram?
Putyin csak annyit jegyzett meg cinikusan, hogy "az erkélyről ne ereszkedjek le?"
Egyrészt valószínűleg depressziós lehetsz egy kicsit, másrészt elég jellemző a nézőpontod. Ez a fajta hollywoody tömegmanipulációs technika az emberek zömére ugyanígy hat. Számomra ez az egész olyan volt, mint amikor a jóllakott macska játszik az egérrel. A fickó jól láthatóan egy elemző, absztraktív elme. Szinte soha nem egyenesen a szó szerinti feltett kérdésre válaszol hanem a mögötte meghúzódó rejtett sugallmányra, terelgetésre, sugallni szándékozott feltételezésre, finoman de cinikus mosollyal, szinte röhögve rombolgatja le a kérdésekkel gondosan felépített prekoncepciókat, leleplezi a csapdákat amelyekbe bele szeretnék öt csalni.
Egy elképesztő képességekkel rendelkező pszichopata rengeteg tapasztalattal.
Nekem inkább ijesztő volt a fatalizmusba hajló pragmatizmusa.
Bármire képesnek látszik.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Egyrészt valószínűleg depressziós lehetsz egy kicsit, másrészt elég jellemző a nézőpontod. Ez a fajta hollywoody tömegmanipulációs technika az emberek zömére ugyanígy hat. Számomra ez az egész olyan volt, mint amikor a jóllakott macska játszik az egérrel. A fickó jól láthatóan egy elemző, absztraktív elme. Szinte soha nem egyenesen a szó szerinti feltett kérdésre válaszol hanem a mögötte meghúzódó rejtett sugallmányra, terelgetésre, sugallni szándékozott feltételezésre, finoman de cinikus mosollyal, szinte röhögve rombolgatja le a kérdésekkel gondosan felépített prekoncepciókat, leleplezi a csapdákat amelyekbe bele szeretnék öt csalni.
Egy elképesztő képességekkel rendelkező pszichopata rengeteg tapasztalattal.
Nekem inkább ijesztő volt a fatalizmusba hajló pragmatizmusa.
Bármire képesnek látszik.

Ezt a leírást most Putyinról adtad, vagy Stone-ról?
Másrészt meg miért vagyok azért depressziós, mert nem tetszett az interjú?
Harmadrészt, meg el tudod képzelni a fordítottját? Orosz riporter 4 órán keresztül faggatja az amerikai elnököt a legmélyebb indítékairól, személyiségéről, hogy ezt a műsort majd leadják az orosz televízióban?
Miért az orosznak kell mindig magyarázkodnia (mit miért tett), és soha nem az amerikainak?!
 

janzen

Well-Known Member
2017. június 14.
126
302
63
Ezt a leírást most Putyinról adtad, vagy Stone-ról?
Másrészt meg miért vagyok azért depressziós, mert nem tetszett az interjú?
Harmadrészt, meg el tudod képzelni a fordítottját? Orosz riporter 4 órán keresztül faggatja az amerikai elnököt a legmélyebb indítékairól, személyiségéről, hogy ezt a műsort majd leadják az orosz televízióban?
Miért az orosznak kell mindig magyarázkodnia (mit miért tett), és soha nem az amerikainak?!
Szóval.
Oliver Stone nem mainstream media képviselője.
Nézd meg a tényfeltáró dokumentumfilmjeit.
Szembe megy a hivatalos állásponttal, és itt nem a származás, hanem a munkásság számít.
Ha a származás számítana, Nagy Lajos nem magyar király, hisz az apja olasz.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Szóval.
Oliver Stone nem mainstream media képviselője.
Nézd meg a tényfeltáró dokumentumfilmjeit.
Szembe megy a hivatalos állásponttal, és itt nem a származás, hanem a munkásság számít.
Ha a származás számítana, Nagy Lajos nem magyar király, hisz az apja olasz.

De engem nem érdekel, hogy Oliver Stone nem a mainstream media képviselője, mert attól még nem lesz jó, amit csinál.
A Putyin interjú szánalmas volt, mert Putyin magyarázkodott, kibeszélte a legbelsőbb indítékait, és igen, ahogy melampo is írta, hogy Putyin egy pszichopatának nézett ki. Egy KGS-s pszichopatának, a finom kis cinikus mosolyával és röhögcséléseivel (melampo-t idéztem most nem szó szerint).
Úgyhogy remélem, hogy nem indul a 2018-as választásokon.
Ha egy amerikai megnézi ezt a riportfilmet, akkor abból pontosan annak fogja látni Putyint, mint aminek az amerikai mainstream média láttatni akarja, egy hidegvérű, finom kis cinikus mosollyú, röhögcsélő, pszichopata KGS-s gyilkosnak.
 
Status
Not open for further replies.