[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Amit leírtál, azt viszont megerősítette nekem, sokukat nem érdekli az, amit tanul, pedig jól megélnének belőle. Kőműves ismerős viszont jól elvan, ki se látszik a munkából, de igazából szereti a munkáját.
Ilyen szempontból szerencsénk van, mert keresztfiunknál valami biztos el lett rontva genetikailag és nevelésileg, mert iskolán belül inkább átment a gimnáziumi osztályból szakba, mert rájött, hogy ott semmit sem tanul, tovább tanulni nagyon nem is akar, nem is tud, itt 3 év alatt van szakmája, kap jó ösztöndíjat, valami cégnek dolgoznak be az iskolában, ott kapnak valami kis fizetést, már volt saját kisebb munkája is. Saját pénzből költ a hobbijára és mellette már, igencsak minőségi szerszámokból berendezett 1/3-ad asztalosműhelyt egy év alatt. Majd szakma után 2 év gimi, mellé már most keres jó mestert, aztán vagy megy maszeknak, vagy tanul restaurátornak. Csak sajnos azt mondja, hogy az egész iskolában alig van gyerek, aki ennyire szeretné saját szakmáját. Ami marha szomorú. Ja és a jobbik eszes terve szerint nem szavazhatna a jövőben, mert diszlexiás és diszgráfiás. :)
Én a tanítványaimnak mindig azt magyarázom, hogy mindegy, hogy mit csinál, mi a szakmája ha azt csinálja, amit szeret, mert akkor jól megél belőle. Mindegy, hogy autószerelő, kőműves, vagy pszichológus, avagy mérnök, mert ha meg van a szakmaszeretet, akkor megvan az alázat, megvan a tanulási vágy, könnyebben fektet bele plusz időt és energiát, sokkal igényesebb a maga munkájára.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ilyen szempontból szerencsénk van, mert keresztfiunknál valami biztos el lett rontva genetikailag és nevelésileg, mert iskolán belül inkább átment a gimnáziumi osztályból szakba, mert rájött, hogy ott semmit sem tanul, tovább tanulni nagyon nem is akar, nem is tud, itt 3 év alatt van szakmája, kap jó ösztöndíjat, valami cégnek dolgoznak be az iskolában, ott kapnak valami kis fizetést, már volt saját kisebb munkája is. Saját pénzből költ a hobbijára és mellette már, igencsak minőségi szerszámokból berendezett 1/3-ad asztalosműhelyt egy év alatt. Majd szakma után 2 év gimi, mellé már most keres jó mestert, aztán vagy megy maszeknak, vagy tanul restaurátornak. Csak sajnos azt mondja, hogy az egész iskolában alig van gyerek, aki ennyire szeretné saját szakmáját. Ami marha szomorú. Ja és a jobbik eszes terve szerint nem szavazhatna a jövőben, mert diszlexiás és diszgráfiás. :)
Én a tanítványaimnak mindig azt magyarázom, hogy mindegy, hogy mit csinál, mi a szakmája ha azt csinálja, amit szeret, mert akkor jól megél belőle. Mindegy, hogy autószerelő, kőműves, vagy pszichológus, avagy mérnök, mert ha meg van a szakmaszeretet, akkor megvan az alázat, megvan a tanulási vágy, könnyebben fektet bele plusz időt és energiát, sokkal igényesebb a maga munkájára.

Diszgárfiás egy hátrány tény, de semmi olyan amit ne lehetne kompenzálni, én is az vagyok még is vegyész lettem. Az más kérdés, hogy munka mellett is angol nyelv tanulással megküzdök rendesen, de hát ez kell a szakmai érvényesüléshez.

Az meg, hogy azt feltételezed, hogy egy diszlexiás és vagy diszgráfiás nem képes a 8 osztály elvégzésére undorító. Sötét bölcsész diktatúra rémképe.
MIT-n megjegyzem ilyen részképesség zavaros diákok előnyt élveznek nem irgalomból, ha nem mert agyúk kisebb területe felel a beszéd és írásér készségekért, így műszaki terülten hasznos készségeknek több agyi terület jut.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
http://szemlelek.blog.hu/2017/08/08/magyar_kormany_soros-terv

Kérdés, hogy mennyi igaz belőle, mert a kormánykommunikáció is nagyjából az idézett részt nyomja (amivel egyet is lehet érteni). A Szemléleknél eddig sem voltak túl szívbajosak megbolygatni a dolgokat, adnak több, politika miatt távozott embernek is felületet.
Mondjuk kötve hiszem, hogy ezt komolyan gondolta, nem ő lenne az első, aki terelne: "ne figyeljenek oda arra, amit mondok, egyetlen dologra figyeljenek: amit csinálok"[/QUOTE]

Valóban ugyan az a kettő. Azonban:
"Az semmiképp nem tűnik igaznak az írás alapján, hogy illegális migránsok millióit akarná bárki Európába telepíteni. Soros aktuális felvetése évente 300 ezer üldözött ember, valódi menekült befogadását javasolja (akik nem illegális migránsok). Sőt, ha egy ilyen, ellenőrzötten végrehajtott befogadási rendszer kiépülne, ez visszaszoríthatná szerinte az illegális próbálkozásokat. A befogadások megvalósításában a magyar származású üzletember a közösségek szerepét látja döntő fontosságúnak.


Utolsó pontként a gazdasági (nem illegális) bevándorlást is szükségesnek tartja Soros György, amellyel az elöregedő, demográfiai kihívásokkal küzdő kontinens problémáit lehetne részben orvosolni. Ezzel nem igazán lehet gondja a magyar kormányzatnak, hiszen letelepedési kötvényektől szomszédos országokból bevonzani kívánt munkaerőig sokféle módon már gyakorolja is hazánk vezetése azt, amit a terv elméletben felvet."


Valószínűleg nem 300 ezren jönnek, főleg jöttek csúcsidőben a kontinensen kívülről, pláne nem olyanok, akiket most kezdtek el üldözni -bár Pakisztánban nncs is polgárháború. Zömében mindenféle igazolvány nélkül, illegális útvonalon, ami egészségügyi és nemzetbiztonsági kockázatot is rejt. Hisz azokkal a korábbi években sem volt baj, akik legális úton, magukat igazolva és nem elsősorban a szociális hálóért jöttek és maradtak itt. Ha a közösségeket -értsen ez alatt bármit is a szerző- bízzuk meg mindenféle feladattal, abból átláthatatlanság keletkezne -még nagyobb mint az állami szerveknél.
A magyar kormány első sorban Európán belülről szeretne vendégmunkásokat látni, ami amúgy sem sikerül, de szerintem programszinten sincs túleröltetve a dolog. A kötvények meg -azon túl, hogy ha jól tudom nem korlátlan időre ad kedvezményeket- nem épp az idetelepülő és reproduktív szempontból releváns kor- és társadalmi osztályt célozta meg; és ez is lassan kivezetésre kerül. Ezzel szemben cselekedeteiben az országon belüli, a kvázi középosztályt célozta meg és serkenti gyermekvállalásra, aminek a demográfiára valószínűleg -hosszú távon- több hatása lesz, mint a kötvény kapcsán betelepülőknek.

Egyéb iránt, mint minden emberre, rájuk is igaz, hogy nem azt kell nézni, amit mond, hanem amit tesz.
 
  • Tetszik
Reactions: eadx

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Diszgárfiás egy hátrány tény, de semmi olyan amit ne lehetne kompenzálni, én is az vagyok még is vegyész lettem. Az más kérdés, hogy munka mellett is angol nyelv tanulással megküzdök rendesen, de hát ez kell a szakmai érvényesüléshez.

Az meg, hogy azt feltételezed, hogy egy diszlexiás és vagy diszgráfiás nem képes a 8 osztály elvégzésére undorító. Sötét bölcsész diktatúra rémképe.
MIT-n megjegyzem ilyen részképesség zavaros diákok előnyt élveznek nem irgalomból, ha nem mert agyúk kisebb területe felel a beszéd és írásér készségekért, így műszaki terülten hasznos készségeknek több agyi terület jut.

Bocsánat, hogy ezt írom, nem szokásom, de hülye vagy. Hol a búbánatos lócitromban írtam, hogy nem képes elvégezni 8 osztályt? Sehol. Nem is értem, hogy miből következtetsz erre. Még a felhozott személyes példám is azt mutatja (de tudnék rá nagyon sok más példát is), hogy egy írás-olvasási készségekkel rendelkező is olyan -igen csak- hasznos tagja a társdalomnak, amit marhaság még pedzegetni is pl. a választásokból való kizárással, mint ahogy azt a korábban már emlegetett képviselőné és képviselő asszony feldobott.

A "disz" egy olyan hátrány, amit fel kell ismerni (és nem beérni, hogy hülye, vagy lusta a gyerek) és igen sok plusz munkával nagyon szépen leküzdhető. Persze ehhez olyan szülői háttér sem hátrány, aki ebben partner.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 579
16 175
113
A hazai kötelező nyelvvizsga a világ baromsága. Arra jó, hogy kizárja a felsőoktatásból a sok jó képességű falusi-tanyasi diákot, akiknek nem lehetséges külön órák biztosítása. Egyébként etikátlan is, mivel ha az iskolarendszer képtelen felkészíteni erre a diákok 90%-át, akkor milyen alapon elvárás? Ja, hogy kell a kenyér a sok káder volt orosztanárból átvedlett gyenge angol, stb...tanárnak?
Végül egy szakértőt (igazságügyit) kérdeztem erről. Hasonló véleményen van; főleg, hogy a műszaki készségek (matek, fizika, reáliák) mellé általában katasztrofális nyelvérzék társul és viszont. Jól állunk, hogy a sok mérnök, kutató fizikus kizárását már korán megkezdjük. És ne jöjjön senki azzal, hogy munkaerőpiaci elvárás...ahova kellett a nyelvtudás, soha nem kérték a nyelvvizsgabizimet, hanem elkezdtek idegen nyelven beszélni.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 579
16 175
113
Viccesen: ilyen alapon miért nem elvárás a diplomához mondjuk a 3 perces 1000m futása, vagy egy nyavalyás differenciál egyenlet megoldása?
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 283
13 699
113
Wooow! Erről még nem hallottam. Le vagyok maradva. Ennyire ráérnek egyesek? De jó nekik.:D
Azért köszi az infót!

Viszont!
Jól olvasom, hogy valaki itt a fórumon le "szőkekurvázott" egy parlamenti képviselőt?
Ugye csak rosszul látom Mack?

Na, most olvasom a kérdésedet. Szombat óra nem olvastam a topikot.
Reggel majd átolvasom majd.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostface

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Végül egy szakértőt (igazságügyit) kérdeztem erről.
Én meg az egyik rectoromat. Azt mondta, hogy ez nem lenne fer azokkal szemben, akiknek nyelvvizsgát kellett tenniük a diplomához.
Erős érvelés.
Csak hát mondjuk, 8 évvel azelőtt meg nem kellett a mostani szintű, vagy pár évvel még korábban meg talán egyáltalán nem kellett sok szakra.
o_O
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Bocsánat, hogy ezt írom, nem szokásom, de hülye vagy. Hol a búbánatos lócitromban írtam, hogy nem képes elvégezni 8 osztályt? Sehol. Nem is értem, hogy miből következtetsz erre. Még a felhozott személyes példám is azt mutatja (de tudnék rá nagyon sok más példát is), hogy egy írás-olvasási készségekkel rendelkező is olyan -igen csak- hasznos tagja a társdalomnak, amit marhaság még pedzegetni is pl. a választásokból való kizárással, mint ahogy azt a korábban már emlegetett képviselőné és képviselő asszony feldobott.

A "disz" egy olyan hátrány, amit fel kell ismerni (és nem beérni, hogy hülye, vagy lusta a gyerek) és igen sok plusz munkával nagyon szépen leküzdhető. Persze ehhez olyan szülői háttér sem hátrány, aki ebben partner.


"Ja és a jobbik eszes terve szerint nem szavazhatna a jövőben, mert diszlexiás és diszgráfiás." Akkor ez mi? Nem szeretem a jobbikot sőt egy két kollégám miatt inkább már utálom. De javaslatuk nem arról szó hogy diszlexiás és vagy diszgráfiás embereket megfossza a szavazati jogtól, hanem olyan embereket akinek még a 8 osztályt se képesek letenni.
Az hogy hülye vagyok, ha te mondod :) Ha a keresztfiad diszlexiás, és diszgráfiás pontosan tudnod kell, hogy állapot felméréskor rengeteg tesztet töltetnek ki a gyerekekkel, amiket több szakértő jellemez, és szakvéleményben összegez. Miután meg van a papír, hogy diszlexiás és vagy diszgráfiás képesség javító plusz órákra kell járni és 2-3 évente független tanács előtt újra teszteket kitölteni, és ezen tanács az eredmények alapján újra jellemzi az alanyt stb.

Komolyan olyan ember döntési képességébe megbíznál aki 8 osztályt nem volt képes elvégezni? Munkaerő piacon ilyen ember segédmunkásnak se veszik fel, mert alkalmatlan! Pont közügyek terén lenne képes kompetens döntést hozni.
Arról nem is beszélve, hogy érettségizett emberek egy jelentős része is funkcionális analfabéta.


A hazai kötelező nyelvvizsga a világ baromsága. Arra jó, hogy kizárja a felsőoktatásból a sok jó képességű falusi-tanyasi diákot, akiknek nem lehetséges külön órák biztosítása. Egyébként etikátlan is, mivel ha az iskolarendszer képtelen felkészíteni erre a diákok 90%-át, akkor milyen alapon elvárás? Ja, hogy kell a kenyér a sok káder volt orosztanárból átvedlett gyenge angol, stb...tanárnak?
Végül egy szakértőt (igazságügyit) kérdeztem erről. Hasonló véleményen van; főleg, hogy a műszaki készségek (matek, fizika, reáliák) mellé általában katasztrofális nyelvérzék társul és viszont. Jól állunk, hogy a sok mérnök, kutató fizikus kizárását már korán megkezdjük. És ne jöjjön senki azzal, hogy munkaerőpiaci elvárás...ahova kellett a nyelvtudás, soha nem kérték a nyelvvizsgabizimet, hanem elkezdtek idegen nyelven beszélni.

Nyelvtudás kell ! Angol az alap de már jó ha van más is! Műszaki területeken összes manual (kézikönyv) angolul van, de tervező programok is stb. De még tavasszal erről már volt pont itt egy részletesebb vita a fórumon. Komolyabb cégnél mérnökként előfog fordulni, hogy olyan kollégákkal vagy partner cég embereivel kell beszélned, levelezned aki nem ért magyarul így angol lesz a közös nyelv.Nemzetközi fórumok, és továbbképzésekről nem is beszélve. Fontos a nyelv tudás igen! Rossz a magyar nyelv oktatás, életszerűt len igen, voltak ezzel kapcsolatban is sajnálatos felmérések az angolt tanult atyafiak a nyelvtani szabályokat tökéletesen tudták, de többségük görcsössé vált mikor utcán kellett angolul beszélnie.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Mikor kezdtem, akkor a MÁVnál 10000ft pluszt kapott a fizetéséhez az a dolgozó akinek legalább középfokú nyelvvizsgája volt betöltött munkakörtől függetlenül.
2015 nyarán ezt eltörölték a szakszervezetek kérésére, mivel nem volt fair az idősebb dolgozókkal szemben...
Azóta csak akkor jár ha munkaköri követelmény, de olyan pozícióban meg már úgyse számít.

Mondjuk hallottam olyat is (nem egyet) akinek azért kellett brutális összeget visszafizetnie a cégnek, mert bár 5-6 év alatt átvergődte magát a közlekedésmérnökin ösztöndíjjal, de végül nyelvvizsga hiánya miatt bebukta az egészet...
 
M

molnibalage

Guest
A hazai kötelező nyelvvizsga a világ baromsága. Arra jó, hogy kizárja a felsőoktatásból a sok jó képességű falusi-tanyasi diákot, akiknek nem lehetséges külön órák biztosítása. Egyébként etikátlan is, mivel ha az iskolarendszer képtelen felkészíteni erre a diákok 90%-át, akkor milyen alapon elvárás? Ja, hogy kell a kenyér a sok káder volt orosztanárból átvedlett gyenge angol, stb...tanárnak?
Végül egy szakértőt (igazságügyit) kérdeztem erről. Hasonló véleményen van; főleg, hogy a műszaki készségek (matek, fizika, reáliák) mellé általában katasztrofális nyelvérzék társul és viszont. Jól állunk, hogy a sok mérnök, kutató fizikus kizárását már korán megkezdjük. És ne jöjjön senki azzal, hogy munkaerőpiaci elvárás...ahova kellett a nyelvtudás, soha nem kérték a nyelvvizsgabizimet, hanem elkezdtek idegen nyelven beszélni.
Ez kb. így van. Aki nem beszélni a nyelvet, amikor kell, majd akkor kihullik. Ha tényleg fasza egyenszilárdság lenne a nyelvoktatásban, akkor ok.

Nekem a személyes sztorim a következő. 5/5/4/3 órában kellett volna angolt főnyelvként tanulni. Mi lett ebből?
  • Első évben kb 2x1 hónapot nem volt a tanár betegség vagy bármi más miatt.
  • Második évben kb. 2x3 hetet meg hébe hóba nem volt.
  • Harmadik évben elment és nem tudták pótolni, 4,5 hónapig nem volt tanár, kb. dec-ápr. onnantól minden órát más tanár helyettesített.
  • Negyedik évben volt állandó tanár.
Tehát az alapozó időszakban volt leginkább kiesés. "Hogyhogynem" nemhogy nyelvvizsgán nem lett, de örültem a közepes jegynek érettségin. Akkor még nem volt net, meg korlátlan sorozat és egyebek... Engem az akkori helyzettel ma nem vennének fel.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
"Ja és a jobbik eszes terve szerint nem szavazhatna a jövőben, mert diszlexiás és diszgráfiás." Akkor ez mi? Nem szeretem a jobbikot sőt egy két kollégám miatt inkább már utálom. De javaslatuk nem arról szó hogy diszlexiás és vagy diszgráfiás embereket megfossza a szavazati jogtól, hanem olyan embereket akinek még a 8 osztályt se képesek letenni.
Az hogy hülye vagyok, ha te mondod :) Ha a keresztfiad diszlexiás, és diszgráfiás pontosan tudnod kell, hogy állapot felméréskor rengeteg tesztet töltetnek ki a gyerekekkel, amiket több szakértő jellemez, és szakvéleményben összegez. Miután meg van a papír, hogy diszlexiás és vagy diszgráfiás képesség javító plusz órákra kell járni és 2-3 évente független tanács előtt újra teszteket kitölteni, és ezen tanács az eredmények alapján újra jellemzi az alanyt stb.

Szerinted ha 20%-ot állítanak, akkor abba csak a ténylegesen írni-olvasni nem tudók szerepelnek? Vagy gondolod, hogy 200 ezer embernek nincs meg az alapfokú iskolai végzettsége? És ha nincs meg a családi, környezeti háttér, akkor, hogy szűrik ki a disz-eket? Ahhoz, hogy ne legyen leküzdhetetlen akadály, ahhoz nagyon sok plusz kell, nyilván tudod, hogy -fokozattól függően- nem elég a plusz 1-2 óra, oda kell tenni magát a szülőknek is, aminek hiányát egyre jobban látni a gyerekeknél. Ha a szülői háttér megvan, akkor nagyon sokra vihetik, ha nincs, akkor meg... lesznek önhibájukon kívül funkcionális analfabéták. Szóval pont ezért rossz a párt javaslata, mert olyan módszerrel akar megoldani egy akár még létezőnek is nevezhető problémát, ami annyira összetett és sok-szakmai, hogy ennél sokkal életszerűbb és jobb módszerek lennének a -vélt vagy valós- felvetett probléma megoldására.

(A hülyét meg ne vedd komolyan, csak bosszantó, hogy feltételezed a rosszándékot, holott erről szó sem volt.)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
Én is a kötelező nyelvvizsga ellen vagyok.
Én is diszes vagyok. Vért hugyoztam az írásbeli B2 angolért, a szóbeli meg simán elsőre meglett. És hozzá tenném, hogy nekem is diploma után lett meg, külön nyelvtanfolyamon, mert a közoktatás 0.
És eddigi rövid életem során sose kérte tőlem senki azt a nyomorult nyelvvizsgát, csak az érettségit/diplomát, plusz a B kategóriás jogosítványomat.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 610
14 578
113
Feladta a kormány, CEU-ügyben mégis beéri egy New York állammal kötött szerződéssel
https://444.hu/2017/08/09/feladta-a...eri-egy-new-york-allammal-kotott-szerzodessel

egy komment:

Drebil hadnagy8 órája
Igazából ez már le van szarva. A lényeg megvolt: heteken, hónapokon át ment az uszítás a CEU és azon keresztül Soros ellen. Most meg szépen csöndben aláírják a szerződést, amiről a kormánypárti sajtó (tehát a sajtó 90%-a) maximum egy ötmondatos hírt fog közölni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 610
14 578
113
A hazai kötelező nyelvvizsga a világ baromsága. Arra jó, hogy kizárja a felsőoktatásból a sok jó képességű falusi-tanyasi diákot, akiknek nem lehetséges külön órák biztosítása. Egyébként etikátlan is, mivel ha az iskolarendszer képtelen felkészíteni erre a diákok 90%-át, akkor milyen alapon elvárás? Ja, hogy kell a kenyér a sok káder volt orosztanárból átvedlett gyenge angol, stb...tanárnak?
Végül egy szakértőt (igazságügyit) kérdeztem erről. Hasonló véleményen van; főleg, hogy a műszaki készségek (matek, fizika, reáliák) mellé általában katasztrofális nyelvérzék társul és viszont. Jól állunk, hogy a sok mérnök, kutató fizikus kizárását már korán megkezdjük. És ne jöjjön senki azzal, hogy munkaerőpiaci elvárás...ahova kellett a nyelvtudás, soha nem kérték a nyelvvizsgabizimet, hanem elkezdtek idegen nyelven beszélni.

Ez igaz volt még akár 15 éve is, de ma, 2017-ben már nem.

Ha pl. a fő csapásirányt vesszük, az internet tele van angol nyelvű anyagokkal. Filmek, sorozatok, zenék, cikkek. Az angol nyelvi környezet adott, nem hangzik idegenül egy angol szöveg.

Ehhez jön a rengeted ténylegesen oktatási célú anyag. Nem csak tesztek - megoldásokkal - vagy szaknyelvi szövegek, de audiovizuális anyagok is, ahol ne ma 90-es-évek beli magnós minőségű ***t kell hallgatni, hanem érthető szöveget.

Aki ezen körülmények közt érettségire nem tudja megugrani a középfokot, az vagy lusta, vagy hülye.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 934
113
tarzaan

"Aki ezen körülmények közt érettségire nem tudja megugrani a középfokot, az vagy lusta, vagy hülye."

Akkor ezek szerint én is és még több tízezer ember lusta és/vagy hülye. Köszönjük! :p
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Feladta a kormány, CEU-ügyben mégis beéri egy New York állammal kötött szerződéssel
https://444.hu/2017/08/09/feladta-a...eri-egy-new-york-allammal-kotott-szerzodessel

egy komment:

Drebil hadnagy8 órája
Igazából ez már le van szarva. A lényeg megvolt: heteken, hónapokon át ment az uszítás a CEU és azon keresztül Soros ellen. Most meg szépen csöndben aláírják a szerződést, amiről a kormánypárti sajtó (tehát a sajtó 90%-a) maximum egy ötmondatos hírt fog közölni.


Ez az ügy két dologra jó volt:
1. Bekerült a köztudatba, hogy ez az "egyetem" egy liberális janicsárképző, amely egészen beteg elméket képez egészen beteg elképzelések mentén.
2. Az egész ellenzékről kiderült, hogy ennek a beteg egyetemnek, illetve ilyen elképzeléseknek a támogatója.

Bezárásról még a törvényben sem volt szó, a működését akarták szabályozni, szövetségi kormánnyal kötött szerződéshez kötni, amiből lett New York állammal kötött szerződés. Na, bumm.
 
M

molnibalage

Guest
Ez igaz volt még akár 15 éve is, de ma, 2017-ben már nem.

Ha pl. a fő csapásirányt vesszük, az internet tele van angol nyelvű anyagokkal. Filmek, sorozatok, zenék, cikkek. Az angol nyelvi környezet adott, nem hangzik idegenül egy angol szöveg.

Ehhez jön a rengeted ténylegesen oktatási célú anyag. Nem csak tesztek - megoldásokkal - vagy szaknyelvi szövegek, de audiovizuális anyagok is, ahol ne ma 90-es-évek beli magnós minőségű ***t kell hallgatni, hanem érthető szöveget.

Aki ezen körülmények közt érettségire nem tudja megugrani a középfokot, az vagy lusta, vagy hülye.
Amiket nyelvizzsa előtt is megértettem, csak lassabban. Az angolom akkor fejlődött, amikor lehetőségem volt rá használni. Fórumot használva ment fel nagyon durván az angolom.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov
Status
Not open for further replies.