[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Ennyire azért nem kell felkapni a vizet azon, ha megkérnek rá, hogy támaszd alá a mondanivalódat.
Szerinted évek után emlékem arra, hogy mekkora faszságokat mondott egy adott intejúban egy adott idióta...? Arra meg nem fogom elbaszni az időmet, hogy visszkeresem, mert sokkakkal ellentétben én azon dolgozok, hogy valódi tartalom legyen majd az oldalon...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ez van, igy jartal. Bocsi, de a jobbik a 21. szazad partja. o_O
A nyugdijasokrol a velemenyuket mar biztosan hallottad. Meg a hiradoban is benne volt. :)
A véleményüket azt hallottam, de különösebben nem vagyok sértődékeny, így egy politikai párt vezetőjétől nem ez érdekelne. Nem szeretni akarom azt akire szavaznék, ha valamelyiknek pártnak mégis ilyen céljai vannak, akkor ne Vona álljon előre hanem Claudia Schiffer vagy minimum Dúró Dóra (csak vele van egy apró problémám: mivel soha életében nem volt kívülálló főnöke a férjén kívül, így nemigen várhatok el tőle társadalmi tapasztalatot, akkor meg ő se tőlem szavazatot :D). (Mivel saját bevallásuk szerint kormánypárt akarnak lenni, így a gazdasági programjuk jobban érdekelne (nemcsak az övék!!), de nem szóban - azt utólag le lehet tagadni, hanem írásban!! Ilyent viszont még nem olvastam tőlük ... (de mástól sem)!! Sajnálom, de az "Orbán takarodj!" az nekem nem program, csak hülyítés. Én tudni akarom hogy azért takarodjon mert nekik jobb programjuk van, vagy csak azért mert most már ők akarnak lopni!?
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 702
3 951
113
A véleményüket azt hallottam, de különösebben nem vagyok sértődékeny, így egy politikai párt vezetőjétől nem ez érdekelne. Nem szeretni akarom azt akire szavaznék, ha valamelyiknek pártnak mégis ilyen céljai vannak, akkor ne Vona álljon előre hanem Claudia Schiffer vagy minimum Dúró Dóra (csak vele van egy apró problémám: mivel soha életében nem volt kívülálló főnöke a férjén kívül, így nemigen várhatok el tőle társadalmi tapasztalatot, akkor meg ő se tőlem szavazatot :D). (Mivel saját bevallásuk szerint kormánypárt akarnak lenni, így a gazdasági programjuk jobban érdekelne (nemcsak az övék!!), de nem szóban - azt utólag le lehet tagadni, hanem írásban!! Ilyent viszont még nem olvastam tőlük ... (de mástól sem)!! Sajnálom, de az "Orbán takarodj!" az nekem nem program, csak hülyítés. Én tudni akarom hogy azért takarodjon mert nekik jobb programjuk van, vagy csak azért mert most már ők akarnak lopni!?
Nekem feltűnt, hogy eddig ők voltak az egyik, ha nem az egyetlen formáció, amelyik legalább arra vette a fáradságot, hogy összelapátoljon egy pár oldalas pdf-et. :
https://jobbik.hu/sites/default/files/jobbik-program2010gy.pdf
https://jobbik.hu/sites/default/files/cikkcsatolmany/kimondjukmegoldjuk2014_netre.pdf
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
És nem lett igazuk? Nem lett érvényes.

Orbán még soha semmilyen hibás döntéséért nem vállalta a politikai felelősséget.

Egy rakás fideszes városban - Budapest pl-.- az országos átlag alatt volt a részvétel.

De beszéljünk inkább a fidesz magatartásáról.

Arról, hogy amikor a Jobbk kezdeményezett népszavazást, nem volt hajlandó támogatni azt.

Amikor a jobbik kezdeményezett alaptörvény módosítást, nem volt hajlandó támogatni azt.

Amikor a fidesz kezdeményezett alaptörvény módosítást, nem volt hajlandó lemondani miatta a letelepedési kötvényekkel összelopkodható 100 milliárdokról.

Ezeket is a fideszes államigazgatás tartotta itt az országban:
https://abcug.hu/balatonban-az-jo-hogy-nem-kell-benne-felni/

Okot és okozatot cserélsz fel, nyilvánvalóan téves dolgokat hordasz össze.
"És nem lett igazuk? Nem lett érvényes." Ez kizárt dolog, mert nem tudom. Kb. ilyen polgárjenői érvelés ez. Azért nem lett érvényes, mert a teljes ellenzék a bojkottra szólított fel, vagy sunyibb módon azt sugallta, hogy maradjanak távol a támogatóik. Ezután elbukik a népszavazás, és ezek azt mondják, köztük te is: ugye, hogy megmondtam, hogy nem kellett volna, aztán a saját - eredményes - aknamunkájuk eredményét is még számon kérik a kormányon.
Ez a viselkedés az SZDSZ-re jellemző gátlástalanságot takar. Nem is véletlen, a Jobbik az új SZDSZ. Becstelenségben és gátlástalanságban beértétek azokat.

Budapest a fideszes város? A vörös város, 20 évig Demszkygrád? Tényleg? Ahol a '14-es fideszes kétharmad idején is több szavazatot kapott a Fidesznél a baloldal, és a 10 egyéni győzelmükből 8 darab budapesti körzet volt?

A jobbikos népszavazási ötlettel terelni akkor, amikor volt egy valós népszavazás októberben, értelmetlen és értelmezhetetlen. Ott és akkor mindenki kifejthette az álláspontját. Megtette a Fidesz is és a Jobbik is.

A fideszes államigazgatásról szóló meséket meg szépen elfelejtheted, mert olyan nincs. Mindenféle pártszimpátiájú emberek dolgoznak az államigazgatásban, és ismerek olyan fideszes önkormányzatot, amelyik tele van ballibekkel. A legkevésbé a Fidesznek érdeke, hogy arabokat lássanak az emberek, mert az nekik jön rosszul politikailag.

Ennek a csótányszervezetnek a működését meg gondolom, sejted, ki finanszírozza jelentős részben. Igen, Soros. Az ilyen műcivilek mögött jött létre teljes ellenzéki összefogás, és fordult a Jobbik az MSZP-vel és az LMP-vel együtt az Alkotmánybírósághoz a civiltörvény ügyében. Aranyos, hogy miközben a Jobbik mellett érvelsz, aközben nem szégyelled olyannal támadni a Fideszt, amiben az a Jobbikénál nagyságrendekkel nemzetibb és radikálisabb álláspontot képvisel.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Nekem feltűnt, hogy eddig ők voltak az egyik, ha nem az egyetlen formáció, amelyik legalább arra vette a fáradságot, hogy összelapátoljon egy pár oldalas pdf-et. :
https://jobbik.hu/sites/default/files/jobbik-program2010gy.pdf
https://jobbik.hu/sites/default/files/cikkcsatolmany/kimondjukmegoldjuk2014_netre.pdf

És ők voltak az a formáció is, amelyik olyan nagy ívben tesz a saját programjára, amilyen nagy ívben csak lehet. Ráadásul nem is kormányon, hanem ellenzékben sikerült elérni ezt a bravúrt. A programjukba beleírták, hogy támogatják a vasárnapi pihenőnapot (2014-es program, 40. oldal, 3.2.5 fejezet 4-5. sor), aztán amikor a kormány bevezette már ellene ágáltak: https://veol.hu/hirek/a-jobbik-tovabbra-is-kuzd-a-vasarnapi-zarva-tartas-ellen-1698038

Aztán ilyen is volt a 2014-es programjukban: "A kettősmércét alkalmazó, a rendőrséget, a rendvé- delmi szerveket, az önkormányzatokat hátráltató, hamis színben feltüntető jogvédő szervezetek (TASZ, Helsinki Bizottság, Amnesty Int. stb.) ügynöki szervezetté nyilvánítását kezdeményezzük orosz minta alapján." Ehhez képest most nem szégyellik a "civil szféra támadása" miatt elmarasztalni a kormányt, a szolnoki elnökük éppen az egyik Soros-szervezet pólójában pózol, és a liberális ellenzéki pártokkal közösen fordultak az Alkotmánybírósághoz a civiltörvény megsemmisítése érdekében: https://mno.hu/belfold/civiltorveny-az-ab-hoz-fordul-a-jobbik-2407792

Ennyire veszik komolyan a saját programjukat. Ez a párt nem komolyan vehető.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 595
16 216
113
A baj az, hogy a legalapvetőbb statisztikai baklövést tetszik elkövetni.
Molni...ne tanítsd a halat úszni :D Ha gondolod, tisztán statisztika nyelvén is leírom neked, csak akkor add meg lécci az elvárt konfidencia szintet, hogy számolni lehessen a minta nagyságát. Félre a tréfát... természetesen csak a Te észrevételed lehet megalapozott és kellően reprezentatív. De megsúgom; egészségügyben olyannyira biztosak az állításaim, hogy a "minta" egy megyére terjed ki (az informátor speciel alapellátás "fejlesztéssel" kapcsolatos orvoscsoport tagja).

Tény, hogy saját szemszögből közelítem meg, de a mögöttes folyamatokat ismerem. Említetted az egeres viccet. Had jegyezzem meg, hogy a devizahiteleket mely kormányok forszírozták? Na ugye. És ilyenkor jön az ál-közgazdász, hogy de semmi jele nem volt 2008-előtt ennek. De volt. 2002-ben volt pechem használt autót venni. Volt rá keret, mégis a várható javítások miatt felvettem 300e HUF-nyi frankot...88 Ft-os árfolyamon. 3 hónap múlva "állítólag" a frank már 140 HUF-on állt. Gyorsan kicsengettem. Mennyiért is hitelezték a CHF-et 2006-7 ben? Jééé...megint csak 90 HUF körül? Csak nekem tűnt föl ez az anomália akkor?
A kivándorlás ekkor indult (megugrott törlesztők).

Objektivitás: válaszold már meg lécci még azt, hogy mennyi Magyarország IMF hiteltartozása (semennyi), vagy mennyi a rövid lejáratú dollár tartozás (semennyi), illetve milyen maga az adósságszerkezet (fele lakossági állampapírban van)? Ez a nem mind1. Fel foghatjuk úgy is, hogy amit eddig csak deviza kamatra perkáltunk, az évente 2-3 stadion ára. :)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
A vita parttalan, mivel elkötelezett emberek vitáznak. Szerintem tarzant felesleges győzködni és neki is felesleges minket. Olyan ez mint a választások előtti utolsó heti mozgósítás. Olyankor már csak a fix választóira koncentrál minden párt. Azért mert tudják, a többire kár a gőzért, a kampány azon szakkaszában már.
Volt már a kezedben egyszer "éles fegyver"?
Mert amit, kérdezel...
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Hogy odavagytok ezért a belpolitikáért. 2018-ban is a fidesz fog nyerni, nem is kicsivel. Ennyi!!!
 
M

molnibalage

Guest
Molni...ne tanítsd a halat úszni :D Ha gondolod, tisztán statisztika nyelvén is leírom neked, csak akkor add meg lécci az elvárt konfidencia szintet, hogy számolni lehessen a minta nagyságát. Félre a tréfát... természetesen csak a Te észrevételed lehet megalapozott és kellően reprezentatív. De megsúgom; egészségügyben olyannyira biztosak az állításaim, hogy a "minta" egy megyére terjed ki (az informátor speciel alapellátás "fejlesztéssel" kapcsolatos orvoscsoport tagja).
Álljon meg a nászemenet én azt írtam, hogy semmi adatom nincs, szóval felesleges tolni a riposztot...

Tény, hogy saját szemszögből közelítem meg, de a mögöttes folyamatokat ismerem. Említetted az egeres viccet. Had jegyezzem meg, hogy a devizahiteleket mely kormányok forszírozták? Na ugye. És ilyenkor jön az ál-közgazdász, hogy de semmi jele nem volt 2008-előtt ennek. De volt. 2002-ben volt pechem használt autót venni. Volt rá keret, mégis a várható javítások miatt felvettem 300e HUF-nyi frankot...88 Ft-os árfolyamon. 3 hónap múlva "állítólag" a frank már 140 HUF-on állt. Gyorsan kicsengettem. Mennyiért is hitelezték a CHF-et 2006-7 ben? Jééé...megint csak 90 HUF körül? Csak nekem tűnt föl ez az anomália akkor?
A kivándorlás ekkor indult (megugrott törlesztők).
És ennek mi köze bármihez, amit írtam? Az árfolyamok meg "állítolagos" dolgok. Teljesen nyilvánosak...

Objektivitás: válaszold már meg lécci még azt, hogy mennyi Magyarország IMF hiteltartozása (semennyi), vagy mennyi a rövid lejáratú dollár tartozás (semennyi), illetve milyen maga az adósságszerkezet (fele lakossági állampapírban van)? Ez a nem mind1. Fel foghatjuk úgy is, hogy amit eddig csak deviza kamatra perkáltunk, az évente 2-3 stadion ára. :)
És ennek megint mi köze ahhoz, amit írtam? Ettől a versenyszféra fizetése hol függ? Ha minden fasza, akkor kérlek magyarázd meg, hogy miért menekülnek most is a fiatalok?

A propagandával kérlek mást fárassz...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 032
83 171
113
"A baj az, hogy a legalapvetőbb statisztikai baklövést tetszik elkövetni. A matematikai korreláció sem jelent ok-okozati vszonyt, nemhogy ez... A fizetésed azért emelkedik, mert a mostani és előző kúrmányok annyira "jól végezték a dolgukat", hogy a szakképzett munkaerő komoly része, főleg a 40 alattiak fogta magát és itthagyta ezt a szarkupac országot a fostaliga vezetésével és tengernyi gyök2 hülyéjéval a fenében, mert menthetetlenneg gondolták a helyzetüket. Semmiféle perspektíva nem volt egy részük előtt. És itt nem a Londonba mosogatni régről van szó... A cégnél nálunk a kb. 16 fős technológiáról 5 év alatt 4-en mentek külföldre el...

Annyira nincs munkaerő, hogy 25 év után rákényszerültek arra a cégek, hogy valami minimalista kapitalista személeletet képesek legyenek felvenni és egy-két helyen ahol eddig szartak rá, már nem csak fizetéssel, hanem hozzállásban is változtak. Miért? Mert, ha nem tették volna, akkor bye-bye... Ez nem azért van, mert a kormány jól dolgozott, röhejes, de a körülmények "áldozata" vagy. Kb. az elefánt és egér a hídon című vicc, amikor a kisegér beszól, hogy "hallod hogy dübörgünk?"."


Van igazságod, nem mondom hogy nincs. Annyit tennék hozzá, hogy a világgazdaság, válság utáni lendülése is sokat segített. Az itt lévő cégek jelentős része fejlesztésekbe kezdett, lévén, nőttek a megrendeléseik. Így a még meglévő munkaerőt felszívták. Ma már hiány van e téren, nem felesleg. Az, hogy ebben a kormánynak mennyi a szerepe, hát egy működő gazdaságban kevés. Mint ahogy a válságért sem okolható csak egy kormány, mert világraszóló volt. A én netto fizetésem már, 1200 euro körül van, kb., 3 műszak, + túlórák + utiköltség. Szerintem ez szakmunkásként, már nem ok arra, hogy itt hagyjam az országot. Nyílván Vas megyében jobb a helyzet, de úgy gondolom, ez a tendencia megy az ország már területei felé is. Nem lepődnék meg, ha pár éven belül a kivándorlás drasztikusan csökkenne. Illetve megjelenne az országban, nagyságrendileg, a vendégmunkás kategória. Ukránokra gondolok, elsősorban.

"a szakképzett munkaerő komoly része, főleg a 40 alattiak fogta magát és itthagyta ezt a szarkupac országot a fostaliga vezetésével és tengernyi gyök2 hülyéjéval a fenében, mert menthetetlenneg gondolták a helyzetüket"

Felejtsük meg el azt az ideát, hogy aki elment, az mind egy zseni, aki meg maradt az hülye, mint a segg, mert körberöhögöm Károlyi Mihály szobrát.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 848
113
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Ki mondta, hogy csak nála teszem szóvá...? A kifilis szőkekurva szóvivő

Hát ezért minimum ban járna, de hogy egy hónapos felfügesztés az tuti. Még molnibalage-nak is.

Azt már meg sem kérdezem, egy ilyen gender semleges élharcos hogy nyilatkozhat így egy nőről.

Ja hogy neki szabad.


Azt hittem ez htka.hu és nem a kettős mérce blog.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 391
23 221
113
Wooow! Erről még nem hallottam. Le vagyok maradva. Ennyire ráérnek egyesek? De jó nekik.:D
Azért köszi az infót!

Viszont!
Jól olvasom, hogy valaki itt a fórumon le "szőkekurvázott" egy parlamenti képviselőt?
Ugye csak rosszul látom Mack?


Pedig ez már jó régen volt!
Még 2002 januárjában! :)
 
Status
Not open for further replies.