[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A szöveget ne olvasd, ha nem akarod, csak a térképeket nézd.
https://444.hu/2014/03/10/a-tiz-legelszabottabb-valasztokerulet/

Ebben meg van egy kis mintaprogram is:
https://444.hu/2014/03/10/a-tiz-legelszabottabb-valasztokerulet/
Megneztem. Szerintem logikai keptelenseg ugy valtoztatni ezen a Rorschach-teszten, hogy abba ne a masik szivatasat lassa bele az vesztes ellenzek nehany helyen.

Azt hiszem aki nem kepes egyeni korzetben nyerni, az ne is kapjon lehetoseget kormanyalakitasra. Ezen egy osszefogas sokat segithetne az ellenzeknel. :)
Az arányos valasztasi rendszer eseten erre persze nem lenne szukseguk. (Khmm...!) Abban az esetben a valasztasok utan lennenek alkudozasra kenyszeritve, de ugy is csak egy instabil kormany johetne letre, egy vagy tobb zsarolo kis parttal. :eek:
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 056
4 006
113
Pláne, ha kivennénk annak a sok volt pártfunkci kommunistának a vagyonát és fizetését, akik 1990 után közvetlenül milliárdossá váltak, vagy a privatizáció nyertesei voltak!
Én nem sírom vissza a kommunistákat. Igen, ők is jól jártak a rendszerváltás után. De azt ugye tudod, hogy a kormánypártunk is tele van köpönyegforgató kommunistával. És Orbán Győzőről akkor még nem is beszéltünk. MSZMP tag, KISZ patronáns, propagandista volt. És milyen nagy ember lett belőle.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 056
4 006
113
Azt ugye vágod, hogy a képességfelmérések 2015 előttiek, és a 2012-es évvel bezárólag lettek értékelve a diákok, melynek az eredményei még javában 2007-ben kezdődött időkbe, nyolc osztályos gimik esetében még korábbra nyúlnak vissza! :)
Igen, 2015-ben halhattunk róla, milyen jó eredmények születtek. Érdeklődve várom a legfrissebb statisztikákat. Remélem nem fogják itthon titkosítani pár évtizedre! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
T

torsen

Guest
Megneztem. Szerintem logikai keptelenseg ugy valtoztatni ezen a Rorschach-teszten, hogy abba ne a masik szivatasat lassa bele az vesztes ellenzek nehany helyen.

Azt hiszem aki nem kepes egyeni korzetben nyerni, az ne is kapjon lehetoseget kormanyalakitasra. Ezen egy osszefogas sokat segithetne az ellenzeknel. :)
Az arányos valasztasi rendszer eseten erre persze nem lenne szukseguk. (Khmm...!) Abban az esetben a valasztasok utan lennenek alkudozasra kenyszeritve, de ugy is csak egy instabil kormany johetne letre, egy vagy tobb zsarolo kis parttal. :eek:

Nos, mindig ez a duma dobódik a felszínre: "stabil kormányzás". Tudod ez mi? A győztesek csak had csináljanak akármit, a többiek le vannak szarva! Ez nem fejleszti a politikai kultúrát, csak a lopásnak (bal/jobb/szélsőbal/szélsőjobb) kedvez. Az arányos, sokpárti parlament, a koalíciós kormányzás az fejleszti! A megegyezés, a kompromisszum kényszere. És ha megbukik a kormány? Hát mi van akkor? Jobb országokban senki le nem szarja, hogy ki van kormányon, mert leginkább kolonc az önszerveződő társadalom nyakán. Belgiumban meddig nem volt kormány? És Spanyolországban? Mindkét helyen teljes a csőd mi? Ez csak a politikusok önigazolási játéka, hogy haj de kurvára szükség van rájuk! Van a frászt! Kialakítanának egy tisztességes jogi környezetet és maradnának kussban! Minden menne a maga útján. Kirívó esetekben kellene összerántani őket. A választásra, ahogy molni is írta, a XXI. században ne lehessen már ne megoldani, hogy mindenki otthonról neten keresztül egy biztonságos felületen szavazzon. Lásd ügyfélkapu. Az állambácsi generál mindenkinek egy ügyfélkapus fiókot és passz. Aki meg akar, elmegy öltönyben, nyakkendőben, kivikszolt cipőben a templomba, utána leszavaz, majd a kocsmában jól bebaszik. Ez az én véleményem...
 
M

molnibalage

Guest
Taxisblokád? Göncz Árpi árulása? SZDSZ zsarolósdija? Áldásos tevékenységük máig nyögjük. Valamiért te ezt akarod.

A Jobbik ha egy olyan vízióval rendelkezne, amihez konzekvensen ragaszkodik, akkor talán lenne esélye, de nagyon durván szélkakas.
.
Ezeknek mi köze van ahhoz, hogy arányos képviselet legyen? BTW pont az ilyen zsarolási képesség szűnne meg, mert a másodlagos és harmadlagos preferenciák miatt nemigen lenne ilyen helyzet...

Vak kedve a közösségnek egy kísérlethez kipórbálni több alternatív módszert virutális szavazással, hogy lássuk a végeredményeket?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 739
113
Én nem sírom vissza a kommunistákat. Igen, ők is jól jártak a rendszerváltás után. De azt ugye tudod, hogy a kormánypártunk is tele van köpönyegforgató kommunistával. És Orbán Győzőről akkor még nem is beszéltünk. MSZMP tag, KISZ patronáns, propagandista volt. És milyen nagy ember lett belőle.

Csakhogy a családjának még 1945 előttről több erdője és földje (értsd: magánvagyona) volt, mint bárki más kuláknak a térségben. Ezt a család 1990 után visszakapta. Emellett Afrikában megszedte magát, már gazdagon jött haza ő maga is. Aztán amikor privatizálták a volt munkahelyét, szépen elvitte a nyugati befektetők elől a bányát és mára évi több milliárdot hoz neki csak a bányaágazata. Hogy MSZMP tag volt? Ha a kuláknak kellett a saját földje, és nem akarta veszni hagyni, akkor belépett a TSZbe. Ezzel együtt 1956 után jött a kötelező MSZMP tagság. stb stb

Azért nem ua ez, mint jól benősülni a főmegtorló családjába, és KISZ főfunkciként játszani a miazhogynagyonist!
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 944
82 739
113
Taxisblokád? Göncz Árpi árulása? SZDSZ zsarolósdija? Áldásos tevékenységük máig nyögjük. Valamiért te ezt akarod.

A Jobbik ha egy olyan vízióval rendelkezne, amihez konzekvensen ragaszkodik, akkor talán lenne esélye, de nagyon durván szélkakas.



Templom és kocsmában bebaszás. Mi itt mucsán csak ennyit tudunk. Tudod mit? A K A*DAT.

Remélem a belpolitikai témák irtása komolyan lesz véve, és repülsz utánam.

Hé! A lényeg megmaradt. :)

http://www.origo.hu/itthon/20171012-jobbik-ciganyozas-ozd.html
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
(Nem tudom, hogy lehet-e még ebben a topikban politizalni. Majd kiderul...)
Nos, mindig ez a duma dobódik a felszínre: "stabil kormányzás". Tudod ez mi? A győztesek csak had csináljanak akármit, a többiek le vannak szarva! Ez nem fejleszti a politikai kultúrát, csak a lopásnak (bal/jobb/szélsőbal/szélsőjobb) kedvez. Az arányos, sokpárti parlament, a koalíciós kormányzás az fejleszti! A megegyezés, a kompromisszum kényszere.
Most talalgatsz? De hiszen volt mar nalunk koalicios kormanyzas. Rosszabb volt. Ujra a szavazok nelkuli kis partok emberei kerulnenek kulcspozicioba. Horror.
Nem tudom miert kepzeli azt barki is, hogy azok a partok akik hosszu evek alatt nem tudnak osszefogni es megegyezni egy kozos programban, majd a valasztasok utan par heten belul kompromisszumra jutnak. Butasag.
És ha megbukik a kormány? Hát mi van akkor? Jobb országokban senki le nem szarja, hogy ki van kormányon, mert leginkább kolonc az önszerveződő társadalom nyakán. Belgiumban meddig nem volt kormány? És Spanyolországban? Mindkét helyen teljes a csőd mi? Ez csak a politikusok önigazolási játéka, hogy haj de kurvára szükség van rájuk! Van a frászt! Kialakítanának egy tisztességes jogi környezetet és maradnának kussban! Minden menne a maga útján. Kirívó esetekben kellene összerántani őket.
Utopia ez is.
A választásra, ahogy molni is írta, a XXI. században ne lehessen már ne megoldani, hogy mindenki otthonról neten keresztül egy biztonságos felületen szavazzon. Lásd ügyfélkapu. Az állambácsi generál mindenkinek egy ügyfélkapus fiókot és passz.
Ez sem lenyeges. 4 evente egyszer elvarhato, hogy elmenjen az ember szavazni. Opcionalisan persze lehetne ugyfelkapuzni, de kizarolagos jelleggel nem vezetnem be. A videki kistelepuleseken gyerebb a tavkozlesi szolgaltatok halozata, ezert talan dragabb is a net. Az okostelefon hasznalatara sem jottunk meg ra. Kapalas kozben rohadt nehez ám facebookozni. Munka utan meg egyik kezunkben cigi, a masikban a pia... Erted mi a problemam. :)
Aki meg akar, elmegy öltönyben, nyakkendőben, kivikszolt cipőben a templomba, utána leszavaz, majd a kocsmában jól bebaszik. Ez az én véleményem...
Ez ragalom. :hadonaszos:
Elobb megyunk a kocsmaba es aztan johet minden mas. ;)


Megjegyzem, valahogy az osszes mostanaban felmerult apro modositasi javaslat a (videki) szavazok nelkuli torpepartoknak kedvezne. Ja, mert igy lenne "igazsagosabb" a rendszer...o_O
 
M

molnibalage

Guest
Megjegyzem, valahogy az osszes mostanaban felmerult apro modositasi javaslat a (videki) szavazok nelkuli torpepartoknak kedvezne. Ja, mert igy lenne "igazsagosabb" a rendszer...o_O
Látom nehéz megérteni számodra az, hogy mi a baj az összes jelenlegi választási rendszerrel főleg, ha egyfordulósak. Mennyire erőltessem meg magam a kifejtésével..?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Látom nehéz megérteni számodra az, hogy mi a baj az összes jelenlegi választási rendszerrel főleg, ha egyfordulósak. Mennyire erőltessem meg magam a kifejtésével..?
Foloslegesen ne eroltesd meg magad! Hallottam eleget es igy sokadszorra mar nem igazan vagyok kivancsi ra.
Egyebkent is tok lenyegtelen a tema. Rugozhatunk rajta barmeddig, de szerintem targytalan, mert par honappal a valasztasok elott mar biztosan nem valtoztatnak a szabalyokon es ez igy van jol. Nem is ertem miert kell most ezzel foglalkozni. Persze lenne egy tippem... Egy ilyen kamu problema egy kis utcai hisztihez mindig jol jol. Mas otletem nincs is. :rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
Foloslegesen ne eroltesd meg magad! Hallottam eleget es igy sokadszorra mar nem igazan vagyok kivancsi ra.
Egyebkent is tok lenyegtelen a tema. Rugozhatunk rajta barmeddig, de szerintem targytalan, mert par honappal a valasztasok elott mar biztosan nem valtoztatnak a szabalyokon es ez igy van jol. Nem is ertem miert kell most ezzel foglalkozni. Persze lenne egy tippem... Egy ilyen kamu problema egy kis utcai hisztihez mindig jol jol. Mas otletem nincs is. :rolleyes:
  1. Én nem utcai hisztizek...
  2. Ezzel nem csak most foglalkoztam...
  3. Ez nemm általánosan a magyar rendszerre, hanem a lényegében a világ összes választási rendszerére vonatkozik ahol egyfordulós rendszer van (de még a kétfordulós is túl durva rendszer a balanszolt végeredményhez), tehát generális probléma...
  4. A választási rendszer alapproblémája az, hogy az 5%-os bejutás küszöbben és másodlagos és harmadlagos preferenciák figyelembe nem vételével lényegében kétpártosít a módszer és mindenki mást kiszorít. Aki a kis pártok szavaz csak elvesztegeti szavatát. Tehát lényegében nem teszi lehetővé a választói akarat érvényesítését maga a rendszer. Ez olyan, mintha a pékségben csak egyszer mondhatnád meg, hogy mit szeretnél és, ha nincs, akkor nem választhatsz más mindezt úgy, hogy adott valószínűségű a termék előfordulása és vakon szavazol. Izé...
Ennél tömörebben nem megy.
 
  • Tetszik
Reactions: emel

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
  1. Én nem utcai hisztizek...
  2. Ezzel nem csak most foglalkoztam...
  3. Ez nemm általánosan a magyar rendszerre, hanem a lényegében a világ összes választási rendszerére vonatkozik ahol egyfordulós rendszer van (de még a kétfordulós is túl durva rendszer a balanszolt végeredményhez), tehát generális probléma...
  4. A választási rendszer alapproblémája az, hogy az 5%-os bejutás küszöbben és másodlagos és harmadlagos preferenciák figyelembe nem vételével lényegében kétpártosít a módszer és mindenki mást kiszorít. Aki a kis pártok szavaz csak elvesztegeti szavatát. Tehát lényegében nem teszi lehetővé a választói akarat érvényesítését maga a rendszer. Ez olyan, mintha a pékségben csak egyszer mondhatnád meg, hogy mit szeretnél és, ha nincs, akkor nem választhatsz más mindezt úgy, hogy adott valószínűségű a termék előfordulása és vakon szavazol. Izé...
Ennél tömörebben nem megy.
Ildomosabb lesz majd a valasztasok utan kitalalni mi lenne jo a vilagnak. Addig jegeljuk a temat, oke?
 
T

torsen

Guest
Taxisblokád? Göncz Árpi árulása? SZDSZ zsarolósdija? Áldásos tevékenységük máig nyögjük. Valamiért te ezt akarod.

A Jobbik ha egy olyan vízióval rendelkezne, amihez konzekvensen ragaszkodik, akkor talán lenne esélye, de nagyon durván szélkakas.



Templom és kocsmában bebaszás. Mi itt mucsán csak ennyit tudunk. Tudod mit? A K A*DAT.

Remélem a belpolitikai témák irtása komolyan lesz véve, és repülsz utánam.

Nem értem azt a KÁDAT? Mi akar az lenni? Érv? :D:D:D:D
 
T

torsen

Guest
(Nem tudom, hogy lehet-e még ebben a topikban politizalni. Majd kiderul...)

Most talalgatsz? De hiszen volt mar nalunk koalicios kormanyzas. Rosszabb volt. Ujra a szavazok nelkuli kis partok emberei kerulnenek kulcspozicioba. Horror.
Nem tudom miert kepzeli azt barki is, hogy azok a partok akik hosszu evek alatt nem tudnak osszefogni es megegyezni egy kozos programban, majd a valasztasok utan par heten belul kompromisszumra jutnak. Butasag.

Utopia ez is.

Ez sem lenyeges. 4 evente egyszer elvarhato, hogy elmenjen az ember szavazni. Opcionalisan persze lehetne ugyfelkapuzni, de kizarolagos jelleggel nem vezetnem be. A videki kistelepuleseken gyerebb a tavkozlesi szolgaltatok halozata, ezert talan dragabb is a net. Az okostelefon hasznalatara sem jottunk meg ra. Kapalas kozben rohadt nehez ám facebookozni. Munka utan meg egyik kezunkben cigi, a masikban a pia... Erted mi a problemam. :)

Ez ragalom. :hadonaszos:
Elobb megyunk a kocsmaba es aztan johet minden mas. ;)


Megjegyzem, valahogy az osszes mostanaban felmerult apro modositasi javaslat a (videki) szavazok nelkuli torpepartoknak kedvezne. Ja, mert igy lenne "igazsagosabb" a rendszer...o_O


Kiemelés tőlem, Csak hogy Téged is a KÁDBA kívánjon a Veér nevű kommentelő...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Kiemelés tőlem, Csak hogy Téged is a KÁDBA kívánjon a Veér nevű kommentelő...
Ne kend ram! Ez a te sarad. En csak a te kommentedre valaszoltam viccesen.
En nem vagyok vallasos, de nem ertem most miert kellett belejuk rugnod egy tok mas temaban. Vidd csak el a balhet egyedul! :p
 
T

torsen

Guest
(Nem tudom, hogy lehet-e még ebben a topikban politizalni. Majd kiderul...)

Én úgy értelmeztem, hogy lehet...

Most talalgatsz? De hiszen volt mar nalunk koalicios kormanyzas. Rosszabb volt. Ujra a szavazok nelkuli kis partok emberei kerulnenek kulcspozicioba. Horror.
Nem tudom miert kepzeli azt barki is, hogy azok a partok akik hosszu evek alatt nem tudnak osszefogni es megegyezni egy kozos programban, majd a valasztasok utan par heten belul kompromisszumra jutnak. Butasag.


Hogy kerülnek be a parlamentbe? Vagy a KDNP-re gondolsz? ;)
 
Status
Not open for further replies.