Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Én szégyellem magam ahelyett aki neked diplomát adott... Milyen egyetlen érvem??? Én nem írtam egyetlen érvet, sem önálló gondolatot ebben a cigány lakosságszám témában, csak idéztem egy szöveget a linkelt oldalról. Ezt másodszor írom ide, benne volt az általad olvasott, és idézett kommentben. Másodjára fel tudod fogni?


Ahoz hogy te szegyeld magad annak a helyebe aki neki diplomat adot eloszor tanulnod kllett volna. :) Igy csak marad az almodozas meg az okoskodas.
 

70920

Active Member
2017. október 30.
78
199
33
Véleménye nincs, önálló gondolat nincs, csak belinkel szöveget, ami neki tetszik.

Nem linkeltem semmit. :) Más linkjénél vettem a fáradtságot és elolvastam az oldal tartalmát, onnan idéztem nem linkeltem.

Ahoz hogy te szegyeld magad annak a helyebe aki neki diplomat adot eloszor tanulnod kllett volna. :) Igy csak marad az almodozas meg az okoskodas.

Igaz pont annyira nem ismerlek téged, ahogy te sem engem, de a kommentjeid alapján valami azt súgja többször annyit tanultam az életem folyamán mint te, több tudást halmoztam fel, és míg az én IQ-m 120 felett van, addig a tiéd ha tippelnem kéne 90 alatt lehet. Komolyabban vehető lett volna a komment ha le tudod írni helyesírási hiba nélkül.
 
  • Tetszik
Reactions: torx and zsolti

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 050
66 601
113
MI ISAZ A HATALMAS TÖMEG, AMI ELLEN HŐSIESEN VÉDIK A HATÁRT?

Leírtam: a fő útvonal máshová helyeződött.

Ha egyszer megint megindul erre, akkor az egész magyar rendszer semmire sem lesz felhasználható, mert a szögesdrót seggtörlésre nem jó.

Azt is leírtam: egy UAV-os kötött ballonos.ttelepítet radaros/NV/hőkamerás/ az itt elszórt pénznél jóval kevesebből kihozható.

De szegények vagyunk, jól élünk, meg ugye választás lesz, jönnek a migráncshordák...
Ezek teljesen átlagos üzemi számok, a nyugati szakaszon 10 éve ennyi mozgás volt kb. Plusz amit nem fogtunk meg persze, ahogy délen sem fognak meg mindenkit. Haza kell menni a határról, le kell bontani a kerítést és újra megjelennek a tömegek.
Megjegyzem ilyenkor nyugi van, holtszezon szinte, lement a nyár, a fázósabbja már átment, a karácsony előtti roham meg még nincs itt. Izraelnek mennyire vált be a kerítés? Segített? Igen. Lebontják? Nem. Miért?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 050
66 601
113
A gond az hogy most ennyi. De nem ennyi volt 1-2-3-5-10 eve vasarloerteken es ha kinyitottad a szad akkor szajbatoroltek. Most mindenki tudja hogy a munkaadok kenyszerbol adnak es nem azert mert becsulnek a munkast. Miert is nem adtak vagy kezdtek el adni korabban ? Az az tudhato hogyha elmulik ez a kenyszerhelyzet megint visszater a "fogd be a szad mar tizen varnak a munkahelyedre" ido.

Az az nincs remeny bizalom jovo. Jelen van. Pillanatnyilag.

Mikor is volt az ucso fizuemeles a honvedsegnel ? Mennyirol is emeltek most legutobb?
Amugy ezt a 170 000 et nem kell keszpenznek venni mert sajnos szerintem kevesen beszelnek idegen neyelvet azok kozzul akik elmennek szerzodesesnek. Az az rogton 140 000 nel tartunk.

Aki beszel nyelvet az rogton a Lajtan tul keres munkat szerintem vagy pedig a civil szferaban helyezkedik el.
Csak azt felejted el hogy a Lajtán túl nem 8 órát héderel a laktanyában a Jóska, hanem 09-től 23-ig mosogat, és másnap megint mosogat,és harmadnap megint mosogat, és kap egy szabadnapot a héten. Pláne aki fent sasol egy hegy tetején 1500m magasan egy fogadóban és sehol semmi semerre a közelben és együtt dolgozik egy románnal,egy lengyellel meg egy albánnal mint az asszony unokaöccse. De legalább megmarad így a pénze tényleg.
Amúgy kit érdekel mennyit fizettek egykor, most ennyit adnak,és még emelni fognak mert muszáj lesz nekik. 20 éve 42000 ért dolgoztam, most akkor az baj? Vagy nem baj? Akkoriban ennyiért is elment mindenki, még kevesebbért is, mert munkanélküliség volt, most meg nincs munkás, rég volt...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Izraeliek kerítést lebontanák hogy lehetne, de nem is illegális migráncsok ellen készültek, hanem elsősorban a terroristák ellen.
a másodlagos feladat az Egyiptom felől, vagy épp a Negeven át érkező csempészszállítmányok ellen.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 999
18 587
113
Izraeliek kerítést lebontanák hogy lehetne, de nem is illegális migráncsok ellen készültek, hanem elsősorban a terroristák ellen.
a másodlagos feladat az Egyiptom felől, vagy épp a Negeven át érkező csempészszállítmányok ellen.

A Kerítést nem kell lebontani, mert szükséges. Azért kevés most a migráncs, mert van a kerítés, így másfelé mennek. Pont emiatt. Viszont a határ őrzését, ennyi idő után már illene ellátni a BM-nek. A Honvédség meg tegye a dolgát, azt, ami igazából az lenne.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A közelmúltban búcsúztam a cégtől, mert nem állnak fenn azok a feltételek, amiért felszereltem (Talán emlékszel rá, hogy sokat panaszkodtam emiatt. Ha tudom, hogy ez lesz, eleve nem is megyek, vagy csak később. Mondjuk volt akkor más ok is, ami hajtott.). Hogy lesz e még ehhez valami közöm a jövőben, talán hó végén fog körvonalazódni a sokadik ígéret szerint. Onnan is még egy-másfél év, mire lenne értelme újra felszerelni.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Izraeliek kerítést lebontanák hogy lehetne, de nem is illegális migráncsok ellen készültek, hanem elsősorban a terroristák ellen.
a másodlagos feladat az Egyiptom felől, vagy épp a Negeven át érkező csempészszállítmányok ellen.
A II. világháborúban a német megszálló erők is hasonló nevekkel illették a helyi lengyel ellenállókat. Annyi, hogy akkor pont nem a nackók mellett volt a világ közvéleménye. Talán nem volt elég pénzük ehhez. Pedig eszközökben és ideológiában az égvilágon nincs semmi különbség köztük, meg az izraeliek közt.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and joker

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
kösz a hetvenes évek moszkvai propagandájának mantrázásáért.
De ebből már elég szép gyűjteményem van, szóval már az első fél mondat után átugrom.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
A Kerítést nem kell lebontani, mert szükséges. Azért kevés most a migráncs, mert van a kerítés, így másfelé mennek. Pont emiatt. Viszont a határ őrzését, ennyi idő után már illene ellátni a BM-nek. A Honvédség meg tegye a dolgát, azt, ami igazából az lenne.


A Honvédség dolga jelenleg:
-alibizés
-játszótér a főni épp aktuális cimborájának
- közpénzeltüntő hely
-hülye egyenruhában parádézás.



Eme feladatait tökéletesen ellátja jelenlegi eszköz és emberállománnyal.

Fejleszteni nem szükséges.

Idézet a Zrinyi 2027 haderőfejlesztési program titkos elemzéséből.