Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 134
113
zsolti

Anno a XIX szazad vegen XX szaz elejen kivandorolt cca 1.5 millio magyar kulfoldre. Donto tobbseguk az USA ban. Olyan jelentos magyar kisebbseg jott letre az USA ban a mult a szazad elejen hogy OHIO ban pl a dohanytermesztes az szinte magyar privilegium volt. Mit tudtunk hasznalni profitalni ebbol a 1.5 "ugynokbol" es az o leszarmazottaikbol ?

Igenis ez egy kepesseg egy tudas de legfokeppen egy akarat hogy oket is magyarnak tartjuk es akkent kezeljuk. Ebben az esetben a kotodesuk megmarad sot generaciokban tovabb elhet.

Megtudtuk csinalni ?

Sajnos nem !
Kiváló. Az Izraeliek pl. sokkal jobbak voltak nálunk abban, hogy KŐ KEMÉNY MAFFIÁT alakítottak ki. Itt pl. csak az Olasz maffiának van/volt nagy ismertsége, sokan nem is tudják hogy a zsidó maffia legalább olyan keményen nyomult. Lucky Luciano-ról mindenki hallott, Meyer Lanskyr-ról meg szinte senki. Nagyon ott voltak a kezdetektől. Benyomultak a médiába, a pénz világába, a tőzsdére a politikába. Ott is vannak a mai napig. Pl. ilyen "előnyeik" is vannak hozzánk képest. Meg ott volt a Holocaust, amit 70+ év távlatából is kihasználnak MINDENHOL. Ingyen tengeralattjáró a németektől, ha ők telivernek fehér foszforral lakóövezetet, és néhány külföldi ezért morog, megy a felkiáltás, ANTISZEMITA. És azonnal kuss lesz!

Mi a brét kéne csinálnunk? Mikor ránkszól az EU valami akár jogos dologért, kiabáljuk a tatárjárást a fejükre??!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 134
113
Uhum !

Persze a Magyar Nobeldijjasok azok nem kulfoldrol pofaznak bele hanem szinmagyarok a vereink.
Nem, a legtöbb csak magyar állampolgár volt egy ideig, aztán emigrált. Ezért is tartom a legtöbbre Szentgyörgyi Albertet. Viszont legalább megtették azt a szívességet, hogy legalább nem ugattak le minket a világ túloldaláról, örültek hogy nekik ott jó, és nem rúgtak belénk. Követendő példa!
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 091
4 070
113
Én ezt elvárnám az immáron több mint egymillió honosított, határon túli magyartól is. Nekem az égvilágon semmi bajom velük, sőt örülök neki, ha valamilyen szinten támogatjuk őket a boldogulásukban! De nehogy már több beleszólása legyen az ország ügyeibe annak, aki csak az előnyeit élvezi a döntésüknek a választásokkor, mint annak, aki a csökkenő, stagnáló fizetések, és a devizahitelek elszállása miatt kénytelen volt külföldön munkát vállalni, távol a családjától. Ők az "okosok" véleményével ellentétben nem kalandvágyból mentek külföldre dolgozni, hanem hogy ne egyik napról a másikra éljenek, és ne kelljen a hitelüket még az unokáiknak is nyögni. És már hallom a hozzászólásokat, hogy nem tartott senki a fejükhöz pisztolyt, hogy devizahitelt vegyenek fel. De könyörgöm, arra nem számított senki, hogy így át.asszák őket a palánkon, hogy három-négyszeresét is követelik a bankok az adósokon, a felvett hitelnek, miközben az MNB százmilliárdokat nyer az egészen, amit ellenőrizetlenül költenek el minden szarra.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and szpg9
S

szpg9

Guest
Ne felejtsétek, ha valaki szavazhat külföldről, akkor van joga úgymond "belepofázni" a dolgainkba is. Vagy csak a szavazata kell???
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem, a legtöbb csak magyar állampolgár volt egy ideig, aztán emigrált. Ezért is tartom a legtöbbre Szentgyörgyi Albertet. Viszont legalább megtették azt a szívességet, hogy legalább nem ugattak le minket a világ túloldaláról, örültek hogy nekik ott jó, és nem rúgtak belénk. Követendő példa!


Mar azzal velemenyt mondtak hogy otthagytak magyarorszagot. Volt amelyiket azert mert vertek volt amelyiket mert rendszeresen megalaztak volt akit ellehetetlenitettek es volt akit meg csak feudalis szolgakent kezeltek.

Csak ugy mint manapsag !

Ezek az emberek ugy dontottek hogy otthagyjak magyarorszagot es kezdenek egy uj eletet. AZ akkori sajto is igyekezett bagatelizalni az ugyet a tudos tarsadalom is elmondta mindennek azokat akik kimentek " nem lettunk kevesebbek nelkuluk " Aztan ahogy jottek az eredmenyek rogton felfedetek hogy ok is magyarok es tart ma is ez az agyrem. Van egy szem Magyar Magyar nobeldijjasunk de mi buszkek vagyunk hogy mi vagyunk a vilagon az egy fore juto legtobb nobeldijjas orszag. Eluldoztuk oket ellehetetlenitettuk oket de ezt azert nem szeretjuk megemliteni. Ma is igy van. Ha kulfoldon elsz akkor te hazarul meg kulfoldrol belepofazo vagy. Az nem szamit hogy valamennyien akik kulfoldre mentunk egy a magyarorszaginal sikeresebb orszagba mentunk. Mi itt tudunk akarunk is tanulni es ezt a tudast megosztani mert hat megis valahogy valamitol jobban megy nekik.

Lehet ezt megint kopkodni es "majd mi magyarok ezt akkor is jobban tudjuk " alapon kezelni de ha az eredmenyeket nezem akkor a helyzet hogy gazdasagilag katonalilag politikailag a helyzet kepletesen irva : Luxemburg - Magyarorszag 2 : 1 Es van lejebb !!! Bar ne lenne .
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ne felejtsétek, ha valaki szavazhat külföldről, akkor van joga úgymond "belepofázni" a dolgainkba is. Vagy csak a szavazata kell???


Tisztelem mikor valaki kepes gondolkodva vitazni.

Arrol nem is beszelve hogy a kulfoldon dolgozok nem keves penzt kuldenek haza es fizetnek adot az otthoni ingatlanaik vasarlasaik stb soran. Mondjuk ez az ami pl a hataron tuli magyaroknal nincs meg. Csak szavazati jog de adofizetes kozteherviseles az ott tortenik. Ezt igy ebben a formaban nem erzem korrektnek.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Én ezt elvárnám az immáron több mint egymillió honosított, határon túli magyartól is. Nekem az égvilágon semmi bajom velük, sőt örülök neki, ha valamilyen szinten támogatjuk őket a boldogulásukban! De nehogy már több beleszólása legyen az ország ügyeibe annak, aki csak az előnyeit élvezi a döntésüknek a választásokkor, mint annak, aki a csökkenő, stagnáló fizetések, és a devizahitelek elszállása miatt kénytelen volt külföldön munkát vállalni, távol a családjától. Ők az "okosok" véleményével ellentétben nem kalandvágyból mentek külföldre dolgozni, hanem hogy ne egyik napról a másikra éljenek, és ne kelljen a hitelüket még az unokáiknak is nyögni. És már hallom a hozzászólásokat, hogy nem tartott senki a fejükhöz pisztolyt, hogy devizahitelt vegyenek fel. De könyörgöm, arra nem számított senki, hogy így át.asszák őket a palánkon, hogy három-négyszeresét is követelik a bankok az adósokon, a felvett hitelnek, miközben az MNB százmilliárdokat nyer az egészen, amit ellenőrizetlenül költenek el minden szarra.

Az elso szotol az utolsoig egyetertek veled.

Azt meg hozza tennem hogy meg kene becsulni azokat akik kulfoldon dolgonak mert olyan tapasztalatot szereznek a mosogatotol a menedzserig amibol az orszag csak profitalhat . Nem kene oket minket igy mocskolni mert ahogy az orszag elvesztette es nullat profitalt a 100 evvel ezelotti kivandorlokbol ugy konyen megeshet hogy igy lesz most is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 134
113
Dinamo!

Én sosem voltam attól elájulva, hogy magyar állampolgárok kimentek és az USA-ban vagy máshol az ott ténylegesen rendelkezésre álló kutatási háttér és infrastruktúra mellett tudtak valamit felfedezni. Az sosem a mi érdemünk volt, hanem azé az országé, aki tudta ezt biztosítani, ebben egyetértünk. Szerintem önbecsapás amikor azt álíltja bárki hogy mi vagyunk a világon az egy főre jutó legtöbb nobeldíjas ország, ez egyértelmű. Az egyetlen aki itt tudott valamit eléni az valóban Szent-Györgyi, tehát arra lehetünk büszkék. De mi egy kis ország voltunk már 100 éve is, ahova mentek az meg a világ egyik legerősebb gazdasága, amely minden irányból védve volt, s a két olyan világháborúval amiben az EU kinulláza magát, az Ő gazdasága és geopolitkai pozíciója csak erősödött.
Én mondjuk nem igen csípem a focit, de most ez a Luxemburg - Magyarország 2:1 az most hogy jön ide? Vagy csak megint belénk akartál rúgni egyet? Örülök neki hogy egy tőlünk sikeresebb országban élsz, ezt szerintem már pont elégszer dörgölted az orrunk alá, viszont azt hogy a tudást te szeretnéd velünk megosztani, azt nem látom, mert tényleg csak annyi olvasható tőled, hogy itt minden szar, nálatok meg minden csodás. Építő jellegű tartalmat a hozzászólásaidban ÉN nem látok, így meg már lassan egy magyarul ugyan beszélő, de agitprop idegen ügynöknek tartalak, nem egy távolba szakadt honfitársnak.
Ez van.
 
S

szpg9

Guest
DINAMO, ezt szerintem jól eltaláltad, az értelmes vitát kell előmozdítani, mert ez az, ami a legjobban hiányzik a társadálmunkból jelenleg. A mai magyar média ugyanis kb. azt sugallja, hogy aki nincs velünk, az ellenünk van. Ennek a régi -kommunista, Rákosista- szlogennek a tarthatatlanságát meg éppen Kádár is jó régen belátta ("aki nincs ellenünk az velünk van). Most meg azt látom nem az értelmes vitán, hanem a gyűlöletkeltésen van a propagandában a hangsúly.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 134
113
Ne felejtsétek, ha valaki szavazhat külföldről, akkor van joga úgymond "belepofázni" a dolgainkba is. Vagy csak a szavazata kell???
Nem azzal van a baj, ha valaki akinek van joga szavazni, annak van véleménye is, de azzal már igen is bajom van, ha folyamatosan azt kell olvassam hogy egyébként aki itthon maradt kalandvágyból/hazaszeretetből/vagy mert ne adj isteni Ő meg tudta valósítani magát akár itthon is, az egy szerencsétlen hülye, egy félbarbár országban, bezzeg Panoznak milyen nagyon jó Hollandiában, Dinamonak mondjuk az USA-ban, Sharidnak meg Izraelben aztán minden csodálatos, és gyönyörű, hiba nincsen semmiben, csak is a színtiszta szabadság, demokrácia, magas életszínvonal. Egyszer el lehet ezt sütni, de 1001-re én már hányok tőle.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Dinamo!

Én sosem voltam attól elájulva, hogy magyar állampolgárok kimentek és az USA-ban vagy máshol az ott ténylegesen rendelkezésre álló kutatási háttér és infrastruktúra mellett tudtak valamit felfedezni. Az sosem a mi érdemünk volt, hanem azé az országé, aki tudta ezt biztosítani, ebben egyetértünk. Szerintem önbecsapás amikor azt álíltja bárki hogy mi vagyunk a világon az egy főre jutó legtöbb nobeldíjas ország, ez egyértelmű. Az egyetlen aki itt tudott valamit eléni az valóban Szent-Györgyi, tehát arra lehetünk büszkék. De mi egy kis ország voltunk már 100 éve is, ahova mentek az meg a világ egyik legerősebb gazdasága, amely minden irányból védve volt, s a két olyan világháborúval amiben az EU kinulláza magát, az Ő gazdasága és geopolitkai pozíciója csak erősödött.
Én mondjuk nem igen csípem a focit, de most ez a Luxemburg - Magyarország 2:1 az most hogy jön ide? Vagy csak megint belénk akartál rúgni egyet? Örülök neki hogy egy tőlünk sikeresebb országban élsz, ezt szerintem már pont elégszer dörgölted az orrunk alá, viszont azt hogy a tudást te szeretnéd velünk megosztani, azt nem látom, mert tényleg csak annyi olvasható tőled, hogy itt minden szar, nálatok meg minden csodás. Építő jellegű tartalmat a hozzászólásaidban ÉN nem látok, így meg már lassan egy magyarul ugyan beszélő, de agitprop idegen ügynöknek tartalak, nem egy távolba szakadt honfitársnak.
Ez van.
Latod itt kezdodnek a problemak !

"Én sosem voltam attól elájulva, hogy magyar állampolgárok kimentek és az USA-ban vagy máshol az ott ténylegesen rendelkezésre"
Nem KIMENTEK hanem mi KIZAVARTUK oket. 99% a nem akarta kimenni.

"Én mondjuk nem igen csípem a focit, de most ez a Luxemburg - Magyarország 2:1 az most hogy jön ide? Vagy csak megint belénk akartál rúgni egyet?"

Latod egy egyszeru tenykozlest hasonlatot rogton sertesnek veszel. Pedig az egesz nem mas mint egy tukor amit erdemes megnezni hogy mit mutat. Nem sertes hanem szimplan tenyalapu kritika epito sandekkal, de te megis belerugast vizionalsz bel. Sajnos valoban egy rugassal er fel hogy mar Luxemburg is a pincerek es penztarosok csapata de ebbol mar ideje volna tanulnunk es nem megsertodni. Es ez a helyzet gazdasagilag katonailag politikailag egyarant. Nem megsertodni hanem levonni a konzekvenciat es javitani menni elorte.

"viszont azt hogy a tudást te szeretnéd velünk megosztani, azt nem látom, mert tényleg csak annyi olvasható tőled,"
Mert nem askarod latni. Neked meg nagyon sokaknak itt egy amerikas magyar vagyok aki ellenseg. Egy sorosberenc bertolnok aki beleugat a magyarok dolgaba. Szerinted ilyen hozzaallassal mit kezdhet az ember ? Pedig valoban lenne mit megosztani 10+ ev a vilag top haditengereszetenel ( es nem mint polgaror ahogy szinten hivtak mar csak egy kis joleso gyalazkodasert ) talan szamit valamit egy olyan katonai honlapon ahol ilyen nincs illetve elnezve ha volt is sikerult azokat is roviduton elzavarni.

Lasd dudival valo vitamat. Rakerdeztem egy szakmai tevedesere hulyesegere. Valasz mi ? Tanulni akar esetleg belole vagy valami pozitiv hozzaallas ? NEM ! Tekeredik folytatja a hulyeseget a tobbiek meg partjara allnak mert vedik a "bajtarsat" Pedig a rovid szosszenetbol azert lathato hogy nemikeppen konyitok a dologhoz sot kimerem jelenteni hogy nem csak itt a weblapon de egesz magyarorszagon a legjobban ertek a MK-41 VLS hez es csaladjahoz. ( egyik szakvizsgam targya volt )
De ez nem szamit itt. Itt az szamit hogy amerikas magyar vagyok es akkor mar ..... Ahhhh.

Alapvetoen nem erdekel de sajnos tipikus . MAGYAROSCH ! A lengyeleknel sokkal nagyobb a kivandorlas mint nallunk. Szamszeruleg es aranyaiban egyarant de az ahogy az anyaorszag kezeli a kivandoroltakat es forditva az orditoan elter a magyar gyakorlattol. Ezert is profitalnak belole es nem keveset.

"ÉN nem látok, így meg már lassan egy magyarul ugyan beszélő, de agitprop idegen ügynöknek tartalak, nem egy távolba szakadt honfitársnak."
Errol beszelek. Ugy gondolom nem kell tobbet mondani. Aki nem ert veled egyet sot masik oldal velemenyet kepviseli az nem lehet mas mint ugynok.

Gratulalaok zsolti te megorizted magyarosch voltodat kulfoldon is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 134
113
Nem nem, én megőriztem azt, hogy egy szinten túl senkinek sem tűröm el hogy előadja magát a mi kárunkra. S mindezt Magyarországról teszem, nem külföldről. Nem a véleményeddel van baj, ahhoz nem szóltam hozzá támadólag hogy szerinted az Armata egy félresikerült valami, a T-90 elavult, csak jeleztem hogy nem értünk egyet. Ez amit csinálsz Magyarország felé, hogy minden megnyilatkozásod lesajnáló/lefitymáló ezt már nem hagyom szó nélkül. TE nem segíteni vagy itt, hanem hogy forgasd a kést a hátunkban. Innen nekem te egy magyarul beszélő agitprop külföldi ügynök vagy.
 
S

szpg9

Guest
ZSOLTI, még nem fordult meg a fejetekben az (szerintem néhányunknál már rég), hogy az ellenszenves bértollnoknak, ügynöknek kikiáltottak azok vérprofik és a cél az, hogy te azt lásd, amit az előbb leírtál. És akkor ez nem külföldi propaganda...hanem valahonnan máshonnan fúvó szél...Keresd, hogy kinek lehet az érdeke.. Nem hiszem, hogy Izraelnek az lenne az érdeke, hogy még ellenszenvesebbé tegye azokat a zsidókat, akikre már amúgy is rájár a rúd, legalábbis szóban.. Ha van Soros-bérenc, akkor van értelme a hazai sorosozásnak... Nem lehet, hogy csak beugrottunk egy jól megtervezett információs stratégiának?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
ZSOLTI, még nem fordult meg a fejetekben az (szerintem néhányunknál már rég), hogy az ellenszenves bértollnoknak, ügynöknek kikiáltottak azok vérprofik és a cél az, hogy te azt lásd, amit az előbb leírtál. És akkor ez nem külföldi propaganda...hanem valahonnan máshonnan fúvó szél...Keresd, hogy kinek lehet az érdeke.. Nem hiszem, hogy Izraelnek az lenne az érdeke, hogy még ellenszenvesebbé tegye azokat a zsidókat, akikre már amúgy is rájár a rúd, legalábbis szóban.. Ha van Soros-bérenc, akkor van értelme a hazai sorosozásnak... Nem lehet, hogy csak beugrottunk egy jól megtervezett információs stratégiának?


Mindig konyebb engedni a gyuloletnek sem mint joanul gondolkodni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
zsolti

Anno a XIX szazad vegen XX szaz elejen kivandorolt cca 1.5 millio magyar kulfoldre. Donto tobbseguk az USA ban. Olyan jelentos magyar kisebbseg jott letre az USA ban a mult a szazad elejen hogy OHIO ban pl a dohanytermesztes az szinte magyar privilegium volt. Mit tudtunk hasznalni profitalni ebbol a 1.5 "ugynokbol" es az o leszarmazottaikbol ?

Igenis ez egy kepesseg egy tudas de legfokeppen egy akarat hogy oket is magyarnak tartjuk es akkent kezeljuk. Ebben az esetben a kotodesuk megmarad sot generaciokban tovabb elhet.

Megtudtuk csinalni ?

Sajnos nem !
Ha ebben igazad is van, mindegy mennyire tartjuk és kezeljük őket magyarnak (az összetartozás miatt így kellene lenni!), DE szerinted hányan vannak belőlük döntési, vagy döntéseket nagymértékben meghatározó pozícióban az USA-ban?!! Mondjuk az izraeli lobbival összemérve?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 134
113
ZSOLTI, még nem fordult meg a fejetekben az (szerintem néhányunknál már rég), hogy az ellenszenves bértollnoknak, ügynöknek kikiáltottak azok vérprofik és a cél az, hogy te azt lásd, amit az előbb leírtál. És akkor ez nem külföldi propaganda...hanem valahonnan máshonnan fúvó szél...Keresd, hogy kinek lehet az érdeke.. Nem hiszem, hogy Izraelnek az lenne az érdeke, hogy még ellenszenvesebbé tegye azokat a zsidókat, akikre már amúgy is rájár a rúd, legalábbis szóban.. Ha van Soros-bérenc, akkor van értelme a hazai sorosozásnak... Nem lehet, hogy csak beugrottunk egy jól megtervezett információs stratégiának?
Minden lehet. Engem a zsidó emberek ellen azzal sem lehet hangolni, ha azt látom hogy fehér foszfort szórnak palesztin gyerekek fejére. A zsidó AKTUÁLIS vezetés tehet róla főleg, és áttételesen az a katona is aki ezt végrehajtotta, mert ÉN tudom hogy ezt már meg is lehetne tagadni. Szarul jársz, de emberiesség elleni bűncselekményt még parancsra SEM kötelező végrehajtani. Semmi képen sem az izraelitákra fogok ez miatt haragudni. Az amerikaiakra ugyan ezt tartom, az átlag polgár nem felelős mondjuk azért, amit művelnek a vezetőik a világban.

Akárki is küldte őket, ez az itteni moderáció felelőssége, hogy az ilyen emberek itt ÍGY, ENNYI ideje, és ILYEN módon tudnak ügyködni!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 184
113
khm.... Kitántorgott Amerikába másfél millió emberünk...
na miért is?
Mert szeretünk kalandozni. :) Visszajönni meg már nem volt pénz, maradtak ott, és írták haza hogy minden rendben, minden szép, minden jó, és nagyon jól megy. Hát bizony sokan pofára estek, vagy egy hónapja olvastam erről egy hosszabb írást. Persze volt akinek bejött az élet, na olyan is volt, meg aki haza tudott jönni.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Uhum !

Persze a Magyar Nobeldijjasok azok nem kulfoldrol pofaznak bele hanem szinmagyarok a vereink.

Kicsit tobb szerenyseget!

Bar ha neked is van nehany nobel dijad a szekrenyben csak evente meg kell ujitanod mint Furcsan Gyerencnek a bermalkozasat akkor vissza szivom.

Az EU penzekrol meg annyit hogy nyilt transzferben kb 6-8 mrd EUR megy ki evente adozott profitkent es meg egyszer ennyi feketen. Akkor ki is fizet es mit?

Ha segitenii akarnal te, Sharid, panoz meg a tobbi hasonlo nem ilyen lenne a stilusotok. De nem. Ti csak fikaztok meg fanyalogtok meg leszoltok minden itthoni dolgot.

Pontosan ugy mint mint az altalatok melyen lenezett es megvetett "mucsaiak". Pont ugyanugy. Hat ezert kar volt olyan messzire menni.

Nem mondom hogy nincs egy csomo rohejes dolog es a toredeke kerul csak napvilagra de kivulrol igy beleugatni igazan sekely kej, hogy Jozsef Attilat parafraljam.

Kibicnek semmi sem draga.
 
S

szpg9

Guest
Persze Én sem tudom, csak eljátszottam a gondolattal Bocsi, ismeretlenül nem akartam megsérteni senkit, de az internet jótékony homályába vesző "indítékok" keresése közben adódott egy ilyen értelmezési lehetőség is a Fórum "jelenségeire".