Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Azt hittem te mérnök vagy és tudsz logikus következtetéseket levonni.
Akkor próbálj meg most levonni egyet:
1930 - a Föld lakosságának kb30%-a fehér ember
2017 - a föld lakosságának 9%-a fehér ember
az eltelt idő alatt több mint 1 milliárd gyereket öltünk meg és közben megy a propaganda arról, h mekkora áldás a bevándorlás, mert pótolja az "elöregedő" társadalom munkaerejét.
At hittem, hogy te tudsz logikus következtést levonni. Én leszarom az ember bőrének a színét, nálam az nem mérce... Ha valaki bebizonyítja, hogy szenny és genny alak, akkor a bőre színe nem menti meg...

Ezzel kb. pozícionáltad is magad nálam...
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Izrael célpont, mert betolakodóknak tekintik őket az arabok. Itt semmi hasonló nem lenne. Lakatlan, értéktelen területért adunk pénzt, még örülnének is neki. Mégis mennyit érhet most a sivatag hektárja? :)

Izraelt ebből a szempontból nem szabad lenézni, mert ők a sivatagból zöld területet varázsoltak, remek öntözőrendszereik segítségével pl. Sok mindenben ügyesek a zsidók. Ha mész az utcán és látsz ilyen növények közé tekert fekete csövet amit csepegtető rendszernek hívnak, akkor egy több mint 50 éves izraeli-ausztrál technológiával találkozol, ami a felesleges vízpazarlást hivatott megelőzni azzal, h csak a gyökér környékét öntözi számolható vízmennyiséggel.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
At hittem, hogy te tudsz logikus következtést levonni. Én leszarom az ember bőrének a színét, nálam az nem mérce... Ha valaki bebizonyítja, hogy szenny és genny alak, akkor a bőre színe nem menti meg...

Ezzel kb. pozícionáltad is magad nálam...

Nálam számít az embernek a bőrszíne, mint ahogy minden más kultúrában számít japántól afrikáig.
 
M

molnibalage

Guest
? Legjobb tudomásom szerint a jelölt ország Afrika. Nem Madagaszkárral kevered?
Nem értem a kommentnet.
  1. Ha homok és kősivatagra vágysz n+1 másik országban megkaphatod.
  2. Ha a klíma a faktor, akkor a többi felsorolt ország is megteszi, Aftika sem kell a meleghez.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nem értem a kommentnet.
  1. Ha homok és kősivatagra vágysz n+1 másik országban megkaphatod.
  2. Ha a klíma a faktor, akkor a többi felsorolt ország is megteszi, Aftika sem kell a meleghez.
Szerintem te se értetted zsolti kommentjét: korábban Marokkót ajánlottad Afrika helyett - mikor az is Afrikában van! :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Szerintem te se értetted zsolti kommentjét: korábban Marokkót ajánlottad Afrika helyett - mikor az is Afrikában van! :D
Afrikai országok között kell választani, ahol stabilitás van vagy nincs. A kommentem arról szólt, hogy ki az a marha, akik egy szétszakadt polgárháborús országban húzna fel szállodát, amikor van teljesen nyugis, békés és egyben levő ország. Tehát Marokkó azért volt listán, mert afrikai, a többi meg azért, mert ott is dögmeleg van, ha valaki arra vágyik. Málta koknértam É-A szélességi körén van, ahogy Kréta vagy Ciprus is.

Ezzel azt próbáltam mondani, hogy az eredeti ötlet mennyire félelmetesen ostoba.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Vegyünk földet Líbiától:

Miből?
De, ha megvan a pénz...

Előnyei:
-Magyarország területe lenne a placc, ergó Európai Unió területe is, így az összes állampolgára mindenféle útlevéllel, vízummal kapcsolatos hercehurca nélkül utazhatna oda, hatalmas potenciál lenne benne turisztikailag.

Hátrányai:
-0. perctől támadás alatt lenne a terület, fekete afrikaiak millió próbálnának bejutni.
-Radikális muszlim népesség keresztény hódításként értékelné a dolgot, folyamatosan izraelihez hasonló belövésekkel, öngyilkos akciókkal kellene számolni.
-Védelmi költségvetés ezek miatt olyan brutális mértékű lenne, hogy vinné a pénzt, nem pedig hozná...
 
M

molnibalage

Guest
Vegyünk földet Líbiától:

Előnyei:
-Magyarország területe lenne a placc, ergó Európai Unió területe is, így az összes állampolgára mindenféle útlevéllel, vízummal kapcsolatos hercehurca nélkül utazhatna oda, hatalmas potenciál lenne benne turisztikailag.
Ez nem igaz. Mert talán megveszel egy repteret is földetsűl? Csak azért, mert a szállóda magyar földön van, a körülötte levő területek nem, ami szintén probléma, mert bármi, amit a hotelbe vissel be, ah EU/más ország. Ki fizeti ki azt, hogy határellenőzés legyen? Ceutra po

Hátrányai:
-0. perctől támadás alatt lenne a terület, fekete afrikaiak millió próbálnának bejutni.
-Radikális muszlim népesség keresztény hódításként értékelné a dolgot, folyamatosan izraelihez hasonló belövésekkel, öngyilkos akciókkal kellene számolni.
-Védelmi költségvetés ezek miatt olyan brutális mértékű lenne, hogy vinné a pénzt, nem pedig hozná...
Pontosan. Ökörség az ötlet úgy, ahogy van.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Erről a sorozatról hallott valaki?
Érdemes időt szánni rá?
KÉMEK ÉS ÜGYNÖKÖK A II. VILÁGHÁBORÚBAN 1. ÉVAD 1. RÉSZ (2011)
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Ez nem igaz. Mert talán megveszel egy repteret is földetsűl? Csak azért, mert a szállóda magyar földön van, a körülötte levő területek nem, ami szintén probléma, mert bármi, amit a hotelbe vissel be, ah EU/más ország. Ki fizeti ki azt, hogy határellenőzés legyen? Ceutra po


Pontosan. Ökörség az ötlet úgy, ahogy van.
Egyébként is: megvenni?!?!
Flottával felvonulni a partoknál, majd a királyi rezidenciára fordított hajóágyúkkal a háttérben aláírni a szerződést arról, hogy 99 évre 1 dollárért kibérled a helyet. Mely bérlet korlatlanul meghosszabbítható.
Továbbá teljes vám és adómentességet kapnak az itt bejegyzett cégek.
No kérem ez lenne az igazi európai módja a dolgok intézésének. :)