Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 091
4 069
113
A hataron tuli magyarok sem onkent es dalolva mentek "kulfoldre". (Persze az internacionalistak ezt eszre sem vettek. :eek:)
Teljes szavazati joga pedig csak annak van, akinek mo-on a bejelentett lakcime.

Jaj de tipikus trollhadsereg taktika az ilyen. Szetoffoljatok a topikot, floddoltok, aztan felvetettek egy temat amiben nagy latvanyosan egyetertetek magatokkal. Atlatszo nagyon...:oops:

Nem kell senkinek sehova sem kattintani. Eleg ha visszaolvasnak par oldalt es megnezik a munkatokat.
Esetleg HVG, nepszava, indexponthu?...o_O

Ps.: @Mackensen - Jo munkat! :)
Miről kellene itt beszélni? A buszokat és a lovasságot már kibeszéltük! Az álmokat már szintén kitárgyaltuk! :( Semmi konkrét fegyverbeszerzés nincs! o_O
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
OFF: kis rendet tegyünk:
zsidó: rabbinisztikusan az aki vagy betér, vagy anyai ágon folyamatos a leszármazás, függetlenül attól hogy tartja-e a vallást.
Izraeli állampolgárság kérelmezhető.

de ezt kideríteni két perc a neten.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 676
77 687
113
OFF: kis rendet tegyünk:
zsidó: rabbinisztikusan az aki vagy betér, vagy anyai ágon folyamatos a leszármazás, függetlenül attól hogy tartja-e a vallást.
Izraeli állampolgárság kérelmezhető.

de ezt kideríteni két perc a neten.

Ergo már nem vallási közösség a zsidóság hanem nemzeti.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ergo már nem vallási közösség a zsidóság hanem nemzeti.


Mar a megalakulasakor is az volt. Sot ! Az ortodoxok nem kis resze izrael ellen van es annak megsemmisuleseert lobbizik !!! Meg irannal is hajlandoak leulni hogy demonstraljak mennyire nem fogadjak el izraelt.

No ennyire vallasos izrael.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 141
113
Izrael ma egy vilagi allam. Az ortodoxok vagy neologok nem adjak ki a 10% at a lakossagnak. A tobbi zsido nagyreszt ateista csakugy mint a magyar nemzetiseg donto tobbsege. Csak gondolj bele. Az altalad ismert zsido szineszek kozszereplok kozzul vajon mennyi lehet a vallasos. Kipa szombat tartasa stb? Alig ismerek ilyet.

Na de ha ateisták, akkor mitől zsidók? Mert magyar az, aki Magyarországról (most hogy Trianon előtti, vagy utáni, az mindegy) származik, ezt a kultúrát/nyelvet, stb. képviseli. Na de a zsidókat mi köti össze? Már a valláson kívül? Származás? De hát az is vallási alapon megy, nem? Na jó, ebbe belefájdult a fejem...

OFF: kis rendet tegyünk:
zsidó: rabbinisztikusan az aki vagy betér, vagy anyai ágon folyamatos a leszármazás, függetlenül attól hogy tartja-e a vallást.
Izraeli állampolgárság kérelmezhető.

de ezt kideríteni két perc a neten.

Tehát:
a; vallási alapon
b; mivel a vallásuk határozza meg (anyai ágon öröklődés a vallásban), vallási alapon
 
S

szpg9

Guest
ZEAL én egyet tudok érteni veled az alábbiban is, bár nem vagyunk egy hullámhosszon...

A hataron tuli magyarok sem onkent es dalolva mentek "kulfoldre". (Persze az internacionalistak ezt eszre sem vettek. :eek:)
Teljes szavazati joga pedig csak annak van, akinek mo-on a bejelentett lakcime.


Tudod akkor folytatom a sort a trollkodással kapcsolatos médiumokról. Pártpropaganda, agymosás megy az M1-en, a TV-őn, a Petőfi rádión és stb... Mi a külömbség ezek között és az INDEX között? Szerintem az, hogy az előzőek közrádiók, és köztévék...közpénzből finanszírozottak...míg az INDEX az nem.... A köztévének illene egy demokráciában kiegyensűlyozottnak lenni, de itt nálunk, ma erősen nem az. Ebből levonhatod a következtetést. Lehet azért megy az off duma a topicon, mert eredeti témában uborkaszezon van. De tudod mit, kiszállok belőle, de azért azt gondoltam, illő ebben a kérdésben válaszolni neked...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 091
4 069
113
Na de ha ateisták, akkor mitől zsidók? Mert magyar az, aki Magyarországról (most hogy Trianon előtti, vagy utáni, az mindegy) származik, ezt a kultúrát/nyelvet, stb. képviseli. Na de a zsidókat mi köti össze? Már a valláson kívül? Származás? De hát az is vallási alapon megy, nem? Na jó, ebbe belefájdult a fejem...



Tehát:
a; vallási alapon
b; mivel a vallásuk határozza meg (anyai ágon öröklődés a vallásban), vallási alapon
Szerintem attól, hogy valaki nem gyakorolja a zsidó vallást, még a zsidó néphez és államhoz tartozhat. Magyarnak sem csak a Katolikust, vagy csak a Reformátust, stb. tartjuk, hanem azt is, aki nem hívő!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 676
77 687
113
Na de ha ateisták, akkor mitől zsidók? Mert magyar az, aki Magyarországról (most hogy Trianon előtti, vagy utáni, az mindegy) származik, ezt a kultúrát/nyelvet, stb. képviseli. Na de a zsidókat mi köti össze? Már a valláson kívül? Származás? De hát az is vallási alapon megy, nem? Na jó, ebbe belefájdult a fejem...



Tehát:
a; vallási alapon
b; mivel a vallásuk határozza meg (anyai ágon öröklődés a vallásban), vallási alapon

Nem csak vallási alapon határozzák meg magukat a zsidók mint ahogy mi magyarok sem!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Na de ha ateisták, akkor mitől zsidók? Mert magyar az, aki Magyarországról (most hogy Trianon előtti, vagy utáni, az mindegy) származik, ezt a kultúrát/nyelvet, stb. képviseli. Na de a zsidókat mi köti össze? Már a valláson kívül? Származás? De hát az is vallási alapon megy, nem? Na jó, ebbe belefájdult a fejem...



Tehát:
a; vallási alapon
b; mivel a vallásuk határozza meg (anyai ágon öröklődés a vallásban), vallási alapon

En inkabb tradicionak hivnam es nem vallasinak. Ugyanis a toraban oszovetsegben vegig az van hogy az zsido akinek az apja zsido. Igy is vezettek vegig a nemzetseg tablazatukat.

Abrahem nemze Izsakot, Izsak nemze Jakobot stb stb stb. Anyarol egy szo nem sok annyi nincs benne. Az egyetlen eset amikor egy bibliai zsido szemlynel mind az apa mind az anya zsidosaga es nemzetsegtablazata szobakerul az Jezus volt.


Hozza teszem sok keresztenyt meglep hogy Jezus is zsido volt. De e egy total mas tema. Bar erdekes tema.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nem linkeltem semmit. :) Más linkjénél vettem a fáradtságot és elolvastam az oldal tartalmát, onnan idéztem nem linkeltem.



Igaz pont annyira nem ismerlek téged, ahogy te sem engem, de a kommentjeid alapján valami azt súgja többször annyit tanultam az életem folyamán mint te, több tudást halmoztam fel, és míg az én IQ-m 120 felett van, addig a tiéd ha tippelnem kéne 90 alatt lehet. Komolyabban vehető lett volna a komment ha le tudod írni helyesírási hiba nélkül.


Ha te mondod. Tudod nekem azt tanitottak hogy csak az ostoba mndja magat okosabbnak a masiknal mielott megismerne azt.

:)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 141
113
Szerintem attól, hogy valaki nem gyakorolja a zsidó vallást, még a zsidó néphez és államhoz tartozhat. Magyarnak sem csak a Katolikust, vagy csak a Reformátust, stb. tartjuk, hanem azt is, aki nem hívő!

De hát anyai ág, vagy betérés kell, ahogy a vallásuk kimondja...

Nem csak vallási alapon határozzák meg magukat a zsidók mint ahogy mi magyarok sem!

Pedig elvileg pont a vallásuk állapítja meg, hogy ki a zsidó. Sharid is leírta.


En inkabb tradicionak hivnam es nem vallasinak. Ugyanis a toraban oszovetsegben vegig az van hogy az zsido akinek az apja zsido. Igy is vezettek vegig a nemzetseg tablazatukat.

Abrahem nemze Izsakot, Izsak nemze Jakobot stb stb stb. Anyarol egy szo nem sok annyi nincs benne. Az egyetlen eset amikor egy bibliai zsido szemlynel mind az apa mind az anya zsidosaga es nemzetsegtablazata szobakerul az Jezus volt.


Hozza teszem sok keresztenyt meglep hogy Jezus is zsido volt. De e egy total mas tema. Bar erdekes tema.

Á, na jó! Tehát kb. az zsidó, aki annak tartja magát. Ez már túl sok nekem. :) Amúgy is off itt.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
eves szinten az Izrael hadsereg cca 1milliard dollart kap az USA tol. Nem keves de onmagaban nem ez tartja el a hadsereget. Termeszetesen lehet ebben hinni de ezen alapon akor meg magyarorszagot az EU tartja el mer mi meg cca 9 milliard USD kapunk egy evben .
Hazudsz, mint mindig, és még annyi eszed sincs, hogy tízzel el tudj osztani egy számot. Az az egymilliárd éves támogatás még negyede sincs a valóságnak, az meg csak az amerikaiaktól van, a németektől is kizsarolnak mindig egy halom pénzt. Egy rakás segélyes országa, akik éhen halnának a külföldi pénzek nélkül, ezen nincs mit szépíteni.
Az "EU tartja el magyarországot" hülyeséget már párszor kiveséztem, mégegyszer nem fogom, akinek van egy csepp esze az megértette, akinek meg nincs az te vagy és a társaid.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 048
54 171
113
Akkor nekem jobb volt még a kórházban is?!! Mert ott legalább nem volt TV, legalább nem kellett látnom a szégyent!! :(:mad:


Magam sem láttam,csak hallottam itt,majd rákerestem a csövön,és leégett a bőr a pofámról...
Nekem nagyon nehéz elhinni,hogy a labdarúgóink ennyire falábúak néha,néha meg kevésbé,értse mindenki ahogy akarja.:D
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ergo már nem vallási közösség a zsidóság hanem nemzeti.
Pont ezért nem értem, hogy itthon mi a bánatnak tábori rabbinátus? Zsidó úgy sem fog magyar honvédnek állni, mert ha katonáskodni akar, akkor Izraelbe megy. Jól mutat a leírásokban hogy van itt ilyen, meg Köves Slomónak is kellett egy jó hely még?
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
ZEAL én egyet tudok érteni veled az alábbiban is, bár nem vagyunk egy hullámhosszon...

A hataron tuli magyarok sem onkent es dalolva mentek "kulfoldre". (Persze az internacionalistak ezt eszre sem vettek. :eek:)
Teljes szavazati joga pedig csak annak van, akinek mo-on a bejelentett lakcime.


Tudod akkor folytatom a sort a trollkodással kapcsolatos médiumokról. Pártpropaganda, agymosás megy az M1-en, a TV-őn, a Petőfi rádión és stb... Mi a külömbség ezek között és az INDEX között? Szerintem az, hogy az előzőek közrádiók, és köztévék...közpénzből finanszírozottak...míg az INDEX az nem.... A köztévének illene egy demokráciában kiegyensűlyozottnak lenni, de itt nálunk, ma erősen nem az. Ebből levonhatod a következtetést. Lehet azért megy az off duma a topicon, mert eredeti témában uborkaszezon van. De tudod mit, kiszállok belőle, de azért azt gondoltam, illő ebben a kérdésben válaszolni neked...
A Fidesz éra előtt szerinted kiegyensúlyozott volt? Azok is úgy hazudtak, mint a vízfolyás. Saját magam tapasztaltam, mert akkor még eléggé benne voltam az eseményekben. Most ti csak azért óbégattok, mert elvesztettétek a monopóliumotokat a médiában. Ennyi.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 676
77 687
113
Pont ezért nem értem, hogy itthon mi a bánatnak tábori rabbinátus? Zsidó úgy sem fog magyar honvédnek állni, mert ha katonáskodni akar, akkor Izraelbe megy. Jól mutat a leírásokban hogy van itt ilyen, meg Köves Slomónak is kellett egy jó hely még?

Van zsidó katonatársam mondjuk ő sem gyakorolja a vallást.