Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Kicsit más.

Ez szinte hihetetlen.


A gyereknek őrült szerencséje volt. Nem volt belesújkolva, hogy busz mögül (úgy általában beláthatatlan helyen) nem szabad átszaladni az úton. Menekült Ő, mikor észlelte az életveszélyt, az kellett is. Írják, hogy a kamion rendszere fékezett. Nem ismerem az új rendszereket, de biztosra vehető, hogy üres volt a fékút figyelembe vételével - szerintem.
Megjegyezném, hogy még Borsod-Abaúj-Zemplén Megyében is különb buszmegállók vannak.

http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/mazlifaktorbol-jeles-rohanos-126629
Az a kölök új időponttól kéne számolja a születése napját!
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Nem mostanában volt, de a mongolok átgázoltak rajtuk is. Mondhatjuk hogy hülyére pofozták őket. Nyilván a 13-ik században nem Oroszország néven futottak, de csak ők lakták azt a környéket.
Viszont most nyugati azért nekem sem igen ugrik be, pedig páran rájuk próbáltak, olyanok is akik az adott kor legerősebb/legfélelmetesebbjei közül voltak valók.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 465
25 269
113
Köszi a linket. Érdekes amit írnak. Olvasgatni fogom a többi bejegyzését is.

"A lovat illetően a kétségek a következő évszázadban is felmerültek. Pauszaniász görög földrajztudós szerint a legjobb esetben is egyfajta faltörő kos lehetett, aligha tekinthetők a trójaiak annyira együgyűnek, hogy bedőltek volna egy ilyen cselnek."

Elgondolkoztató dolgokat ír.

(A lovas megoldás, pedig jobban tetszik. A bepiált társaság behúzta a lovat a a benne lévő szomjasakkal együtt, akik bajtársiasságból beengedték a kint lévő szomjasakat.

Beittak együtt, oszt máris kész a baj.)
:)
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Viszont most nyugati azért nekem sem igen ugrik be, pedig páran rájuk próbáltak, olyanok is akik az adott kor legerősebb/legfélelmetesebbjei közül voltak valók.
25 éve le lettek győzve, köztük az ilyen modern F35-ös kategóriájú és erőforrás igényű fegyverrendszereknek köszönhetően hogy fenntartsák a versenyelőnyt az Egyesült Államok számra.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
835
4 235
93
25 éve le lettek győzve, köztük az ilyen modern F35-ös kategóriájú és erőforrás igényű fegyverrendszereknek köszönhetően hogy fenntartsák a versenyelőnyt az Egyesült Államok számra.

A " hülyére lett pofozva" kitétel az akkor lenne igaz, ha Abrams tankok vonultak volna fel a Moszkva téren, felettük meg kötelékben F16-osok. A hülyére pofozás az ott kezdődik, mikor a Diadalív árnyékában integetsz kifelé a Kübelwagenból.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A " hülyére lett pofozva" kitétel az akkor lenne igaz, ha Abrams tankok vonultak volna fel a Moszkva téren, felettük meg kötelékben F16-osok. A hülyére pofozás az ott kezdődik, mikor a Diadalív árnyékában integetsz kifelé a Kübelwagenból.
Amit a finnektől kaptak a téli háborúban az simán kimeríti a hülyére pofozás fogalmát. 20-30 tank veszteség az egyik oldalon, 2-3 ezer a másikon, százszoros különbség. Az emberveszteség és a repülők vesztesége is nagyjából tízszeres. Hülyére pofozás volt az a javából.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
A " hülyére lett pofozva" kitétel az akkor lenne igaz, ha Abrams tankok vonultak volna fel a Moszkva téren, felettük meg kötelékben F16-osok. A hülyére pofozás az ott kezdődik, mikor a Diadalív árnyékában integetsz kifelé a Kübelwagenból.

Katonailag a hidegháborút az atomfegyverek miatt nem lehetett megnyerni. (Nem mellesleg én nem hinném, hogy a NATO akart e volna támadólag fellépni.) Nem katonailag viszont a VSZ, SZU szétesése egy gigantikus vereség volt az egyik oldalnak. A fél évszázadon keresztül meglevő katonai erőegyensúly totálisan felborult, a VSZ tagokból és Szu részekből NATO tagok lettek vagy FÁK országok. Egy 400milliós blokkból lett egy 130milliós. 250milliós Szuból lett 130milliós Oroszo. Lakosságra nézve ez durvább mint ami MOnak trianon volt.

Hülyére lettek pofozva. Mindezt úgy, hogy nem kellett millióknak meghallniuk. Vhol ennél szebben nem lehet egy háborút megnyerni.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 596
7 677
113
Amit a finnektől kaptak a téli háborúban az simán kimeríti a hülyére pofozás fogalmát. 20-30 tank veszteség az egyik oldalon, 2-3 ezer a másikon, százszoros különbség. Az emberveszteség és a repülők vesztesége is nagyjából tízszeres. Hülyére pofozás volt az a javából.

Szokás szerint túlzásokba esel, mint mindig csak a gyűlölet beszél belőled.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 544
45 106
113
Nem túlzás, ilyen számok voltak a téli háborúban, bár ezt inkább a ww2 topikban kéne tárgyalni, de akkor is az volt a hülyére pofozás iskolapéldája.
Az szerintem nagyon szép helytállás volt, aminek a vége az lett hogy azért csak megadták magukat a Finnek... Olyan hülyére pofozás volt, ahol a hülyére pofozó vesztett a végén.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 055
113
Off Azért megint a szokásos csapat magyarázza a magyarázhatatlant ....dehát már megszokhattuk...tőlünk balra minden aranyból van..jobbra meg szarból On
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Az szerintem nagyon szép helytállás volt, aminek a vége az lett hogy azért csak megadták magukat a Finnek... Olyan hülyére pofozás volt, ahol a hülyére pofozó vesztett a végén.

Ez így van, de mindig körülményeket kell nézni. Amikor vesztesz 2.000-3.000 tankot ellefél meg 20-30at miközben a tieid még modernebbek is, meg van 350.000-400.000 halottad, ellenfélnek meg polgárival együtt a negyede az ahogy itt értve volt bezony hülyére pofozás. Ettől még a startégia célját elérte Szu, Leningrád védve volt Éról.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 516
113
Off Azért megint a szokásos csapat magyarázza a magyarázhatatlant ....dehát már megszokhattuk...tőlünk balra minden aranyból van..jobbra meg szarból On

Baromira tények voltak az egyik oldalon a másik oldalon meg megy a k*ra szubjektív gyülölködős maszlag, meg a szokásos demagóg szar. De hát ez van. Ennyi megy. OFFOt én befejeztem.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 055
113
Baromira tények voltak az egyik oldalon a másik oldalon meg megy a k*ra szubjektív gyülölködős maszlag, meg a szokásos demagóg szar. De hát ez van. Ennyi megy. OFFOt én befejeztem.
jól mondod csak felcserélted a szerepeket...szokás szerint ..de tudjuk ti mindent és mindig...a tényeid meg a szokás dolgon alapul....én is befejeztem..Ja ,hogy én gyűlölködöm...értem ..
 
M

molnibalage

Guest
Rónika!!

Mondj egy nemzetet aki VALAHA hülyére pofozta volna ezt a nemzetet ...ezt a nemzetet több évszázada akarja a fél nyugati világ hülyére pofozni....kb annyi esélyük van mint arra,hogy te kigyógyulj az agyament kártyajáték gondolkodásodból.....
Hogyan definiáljuk a pofozást? Néhány példát azért adhatok, de nem itt válaszolok.
 
M

molnibalage

Guest
Rónika!!

Mondj egy nemzetet aki VALAHA hülyére pofozta volna ezt a nemzetet ...ezt a nemzetet több évszázada akarja a fél nyugati világ hülyére pofozni....kb annyi esélyük van mint arra,hogy te kigyógyulj az agyament kártyajáték gondolkodásodból.....
  • Nos, az I. vh után el akarták foglalni az éppen csak két perce függetlenedő lengyeleket. Nem sikerült, hazapofozták a fosztogatásban megfáradt vörösöket...
  • A lengyelek az egyetlenek a történelemben, akik még a XVII. században elfoglalták Moszkvát és épségben haza is mentek onnan...
  • A finnek hülyére pofozátk őket 1939/40 telén. Az, hogy a megszámlálhatatlan túlerő végül lenyomta őket ezen nem változtat. Olyan szinten alázták le a szovjet haderőt, ami modern hadviselés történetében majdnem példátlan úgy, hogy kvázi könnyűfegyverzetű finn erők szovjet páncéloserőket számoltak fel. És nem érdekel a "meg, és de, meg tisztogatás, stb." kifogások. Olyan maflást adtak sztálinnak, hogy a fal adta a másikat. Ennek közvetlel követezménye volt a Barbarossa is, mert hitler ezek után komolytalannak ítélte a VH-t úgy ahogy volt.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7
M

molnibalage

Guest
Amit a finnektől kaptak a téli háborúban az simán kimeríti a hülyére pofozás fogalmát. 20-30 tank veszteség az egyik oldalon, 2-3 ezer a másikon, százszoros különbség. Az emberveszteség és a repülők vesztesége is nagyjából tízszeres. Hülyére pofozás volt az a javából.
Ritkán olvaslak vagy értek egyet, de ez bizony így történt.
 
M

molnibalage

Guest
Az szerintem nagyon szép helytállás volt, aminek a vége az lett hogy azért csak megadták magukat a Finnek... Olyan hülyére pofozás volt, ahol a hülyére pofozó vesztett a végén.
Ha így jobban tetszik, akkor iszonyatos arcvesztés. Az én szememben hülyére pofozás az, hogy 20-szoresnél nagyobb túlerővel az ellenfél veszteségének istentudja hányszorosád szopod és egy néhány milliós ország legyűrése egy 100+ millliósnak hónapokba telt. Az orosz hadtörténelem legmegalázóbb vereségei közt tutira dobogós az, amit a finnektől kaptak.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg