A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Ma már persze, az életkori határok folytán, max., hivatásos, vagy szerződéses katonák jöhetnének szóba e téren. Amennyiben arra gondolunk, hogy normális, használható emberanyag tekintetében, 40-45 év lehetne a felső korhatár.
Csak a sorozott hadseregekbe nem szokas az idosebbeket bevonni (bekeben), de onkentes alapon boven lehetne talalni olyan 40+ (60- ?) embereket akiknek a fizikai es mentalis allapota kivalo.

(Illetve ha oket lelovik akkor az megsem akkora veszteseg. @tonyo :p:D)
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 327
8 118
113
Csak a sorozott hadseregekbe nem szokas az idosebbeket bevonni (bekeben), de onkentes alapon boven lehetne talalni olyan 40+ (60- ?) embereket akiknek a fizikai es mentalis allapota kivalo.

(Illetve ha oket lelovik akkor az megsem akkora veszteseg. @tonyo :p:D)
Amikor az ember 37 évesen már úgy érzi semmire sem jó.... :(
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 381
7 878
113
Dehogynem! Nehogy aszt híd hogy mások se jártak abban a cipőben. Mindenkinek megvoltak,megvannak a holtpontjai az életben. Pl nekem válás,majdnem anyagi csőd stb. Én megpróbálok ahhoz alkalmazkodni amit be tudok vállalni. Pl okáért már nem mennék el egész nap ásni/kőműveskedni. Elég volt a troger munkából 20-25 évesen (pedig sorvezető voltam és mégis műszakonként 40-50 mázsa emelés megvolt.). Mostanra meg is látszik az emberen. tehát én úgy vagyok azt vállalok be amiről tudom hogy képes vagyok megcsinálni. Semmi több. A lehetetlenre legyen más jelentkező. Igen nem vagyunk 40 évesen már olyanok mint 20 évesen. Ezt mindenkinek idővel be kell látni. Az ember kopik fizikálisan és lelkileg is ha úgy hozza össze a sors. De az utóbbi még kezelhető. Az előbbivel meg meg kell tanulni együttélni.Ami nem jelenti azt hogy mindenről lemondunk. Csak másképp kell szervezünk a dolgokat. Sajnos el kell foganunk azt hogy telnek az évek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 027
113
Dehogynem! Nehogy aszt híd hogy mások se jártak abban a cipőben. Mindenkinek megvoltak,megvannak a holtpontjai az életben. Pl nekem válás,majdnem anyagi csőd stb. Én megpróbálok ahhoz alkalmazkodni amit be tudok vállalni. Pl okáért már nem mennék el egész nap ásni/kőműveskedni. Elég volt a troger munkából 20-25 évesen (pedig sorvezető voltam és mégis műszakonként 40-50 mázsa emelés megvolt.). Mostanra meg is látszik az emberen. tehát én úgy vagyok azt vállalok be amiről tudom hogy képes vagyok megcsinálni. Semmi több. A lehetetlenre legyen más jelentkező. Igen nem vagyunk 40 évesen már olyanok mint 20 évesen. Ezt mindenkinek idővel be kell látni. Az ember kopik fizikálisan és lelkileg is ha úgy hozza össze a sors. De az utóbbi még kezelhető. Az előbbivel meg meg kell tanulni együttélni.Ami nem jelenti azt hogy mindenről lemondunk. Csak másképp kell szervezünk a dolgokat. Sajnos el kell foganunk azt hogy telnek az évek.
Nem "elfogadni" kell, hanem helyesen megélni!
 
  • Tetszik
Reactions: endre and tonyo
S

szpg9

Guest
Persze a románok is vesznek PATRIOT-ot. Hogy is lennénk velük a 12 db légifölény GRIPRN-ünkkel? Lenne velük szemben magyar fölény, vagy most már egyértelmű a román fölény? Nekünk ugyanis már nem lesz lé. rak-unk a KUB utáni időben..
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 381
7 878
113
Persze a románok is vesznek PATRIOT-ot. Hogy is lennénk velük a 12 db légifölény GRIPRN-ünkkel? Lenne velük szemben magyar fölény, vagy most már egyértelmű a román fölény? Nekünk ugyanis már nem lesz lé. rak-unk a KUB utáni időben..
A KUB ot ha jól olvastuk, értelmeztük modernizálni fogják elvileg. A pénz? Na ez jó kérdés? Véleményem szerint az elkövetkezö 5 évre már nagyjábból megvan az az összeg amit ráfognak szánni
Én nem nagy összegre gondolok. Mert világosan látszik a kormányzat részéröl, hogy nem fogják fogni hosszúra a gyeplött. Még megvárják a szomszédok végleges beszerzéseit és az alapján fognak döntenni. Ez meg az anyagi lehetöségeinkhez képest inkább védelmi képességek erösítése lesz majd.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Persze a románok is vesznek PATRIOT-ot. Hogy is lennénk velük a 12 db légifölény GRIPRN-ünkkel? Lenne velük szemben magyar fölény, vagy most már egyértelmű a román fölény? Nekünk ugyanis már nem lesz lé. rak-unk a KUB utáni időben..


Szerintem nekunk is lesz Patriotunk. Kiirjak a tendert Trump fogadja Orbant es Patriot nyer.

Kerdes mikor irjak ki illetve meddig tart a sokadjara meghosszabbitott BUK uzemido?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 016
54 017
113
Ne írjuk már le magunkat, 2 hónapja voltam otthon,elfáradtam a megfelelő lőtérre,és bizony lőttem AK-val,kifejezetten jól állt a kezemben :rolleyes::D,semmi furfang nincs benne,a faterom most húzta be a 7. X-ét,igen erőteljes kifejezéseket használt,mikor megtudta,hogy hol voltam,és miért nem szóltam neki,így másnap újra el kellett mennem,elvittem az öreget is,engedték lőni vele,mert 50-nek néz ki az öreg,és olyan kézfogása van,hogy a városi népek egyből köszörülik a torkukat egy kézfogása után :D ,szóval nem volt olyan érzésem,hogy ha megtámadna valamelyik szomszédunk,akkor felvonulnák a prájdon,47-es magassarkúban táncikálni...
Nem lettem hivatásos katona,de ha ott a paraszt kezében a citera,hamar feléled az életösztön benne,főleg ha rá is lőnek.
A fater 64-66 ban volt sorkatona,csillogott a szeme,mint egy gyereknek,mióta vannak unokái,van motivációja,simán bevállalná,hogy ott marad bárhol,amíg a fiatalok visszavonulnak ;),aki meg elszalad,azért nem kár.
Legalább magunkban bízzunk,és otthon mi vagyunk otthon,van helyzeti előnyünk bőven,szerintem sokat számít az is.
 
D

danielblack

Guest
Ne írjuk már le magunkat, 2 hónapja voltam otthon,elfáradtam a megfelelő lőtérre,és bizony lőttem AK-val,kifejezetten jól állt a kezemben :rolleyes::D,semmi furfang nincs benne,a faterom most húzta be a 7. X-ét,igen erőteljes kifejezéseket használt,mikor megtudta,hogy hol voltam,és miért nem szóltam neki,így másnap újra el kellett mennem,elvittem az öreget is,engedték lőni vele,mert 50-nek néz ki az öreg,és olyan kézfogása van,hogy a városi népek egyből köszörülik a torkukat egy kézfogása után :D ,szóval nem volt olyan érzésem,hogy ha megtámadna valamelyik szomszédunk,akkor felvonulnák a prájdon,47-es magassarkúban táncikálni...
Nem lettem hivatásos katona,de ha ott a paraszt kezében a citera,hamar feléled az életösztön benne,főleg ha rá is lőnek.
A fater 64-66 ban volt sorkatona,csillogott a szeme,mint egy gyereknek,mióta vannak unokái,van motivációja,simán bevállalná,hogy ott marad bárhol,amíg a fiatalok visszavonulnak ;),aki meg elszalad,azért nem kár.
Legalább magunkban bízzunk,és otthon mi vagyunk otthon,van helyzeti előnyünk bőven,szerintem sokat számít az is.
Ez becsülendő hozzáállás ;)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Ne írjuk már le magunkat, 2 hónapja voltam otthon,elfáradtam a megfelelő lőtérre,és bizony lőttem AK-val,kifejezetten jól állt a kezemben :rolleyes::D,semmi furfang nincs benne,a faterom most húzta be a 7. X-ét,igen erőteljes kifejezéseket használt,mikor megtudta,hogy hol voltam,és miért nem szóltam neki,így másnap újra el kellett mennem,elvittem az öreget is,engedték lőni vele,mert 50-nek néz ki az öreg,és olyan kézfogása van,hogy a városi népek egyből köszörülik a torkukat egy kézfogása után :D ,szóval nem volt olyan érzésem,hogy ha megtámadna valamelyik szomszédunk,akkor felvonulnák a prájdon,47-es magassarkúban táncikálni...
Nem lettem hivatásos katona,de ha ott a paraszt kezében a citera,hamar feléled az életösztön benne,főleg ha rá is lőnek.
A fater 64-66 ban volt sorkatona,csillogott a szeme,mint egy gyereknek,mióta vannak unokái,van motivációja,simán bevállalná,hogy ott marad bárhol,amíg a fiatalok visszavonulnak ;),aki meg elszalad,azért nem kár.
Legalább magunkban bízzunk,és otthon mi vagyunk otthon,van helyzeti előnyünk bőven,szerintem sokat számít az is.



A témában már film is készült:
 
  • Tetszik
Reactions: Spartan.asfv

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 633
5 358
113
Szerintem nekunk is lesz Patriotunk. Kiirjak a tendert Trump fogadja Orbant es Patriot nyer.

Kerdes mikor irjak ki illetve meddig tart a sokadjara meghosszabbitott BUK uzemido?

Mennyiért is veszik a románok? 4 milliárd? A lengyelek? 10,5. Elég életszerűtlen, hogy az eddigi költekezéseinket ismerve, ekkora összeget ki tudnánk fizetni. Ráadásul a lengyel cikkben volt, hogy fejlett rendszert nem adnak el megbízhatatlan partnernek. Eddig nem vettem észre, hogy nagy puszipajtások lennénk az Usával...