A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 020
54 038
113
Eközben megszavazták a Patriot beszerzést Romániában. Innen elvileg sinen van a dolog, nem mellesleg übergyorsan 2020ban már szeretnék rendszerbe állítani.
https://mno.hu/kulfold/megszavaztak-a-roman-kepviselok-a-patriot-raketak-beszerzeset-2428999

A támogatottsága is izgi: "A jogszabályt gyorsított eljárásban tárgyalta a törvényhozó testület. A keddi szavazáson 279-en támogatták egy ellenszavazat és egy tartózkodás mellett." 329 fővel számolva 86%os támogatottságot kapott.



Nálunk sem sok képviselő szavazott a bankmantő csomag(ok) ellen pl,bár voltak akik leszavazták az államilag támogatott forint lakáshiteleket-miután ő maga természetesen felvette-hogy be vezethessék a deviza hiteleket....:D
Szóval sokat nem kell várni a politikusoktól,kb sehol.;)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Nem probléma, a cikkíró már látott ilyent, valószínűleg fényképen, csak nem tud különbséget tenni az A 310-es és a 320-as típuscsalád között. Airbus kicsi vagy nagy, neki mindegy, talán még az Airbus-Autóbus is összemosódik nála ... :D:p

Gondolom, jó esetben ilyesmi
http://www.zap16.com/airshow/wp-con...us-A310-304-MRTT-1026-German-Air-Force-02.jpg

ha meg el kell vinni egy terepjárót, etc, majd kötnek rá egy bacomnagy léggömböt, és utánakötik.

Apropó?
nem kéne valahogyan átnevezni a csodás ejtőernyősöket? "The Neverjumpings" például?

mert gép nélkül piszok nehéz lesz....
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 640
5 379
113
Gondolom, jó esetben ilyesmi
http://www.zap16.com/airshow/wp-con...us-A310-304-MRTT-1026-German-Air-Force-02.jpg

ha meg el kell vinni egy terepjárót, etc, majd kötnek rá egy bacomnagy léggömböt, és utánakötik.

Apropó?
nem kéne valahogyan átnevezni a csodás ejtőernyősöket? "The Neverjumpings" például?

mert gép nélkül piszok nehéz lesz....

Nem a legszerencsésebb a beszerzési sorrend, de nem az Ancsa helyett lesz az A319, nem kell itt feleslegesen hergelni a topiktársakat. Na, nem mintha most olyan rengeteget ugrálnának Ancsából...
 
  • Tetszik
Reactions: marton

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Nem a legszerencsésebb a beszerzési sorrend, de nem az Ancsa helyett lesz az A319, nem kell itt feleslegesen hergelni a topiktársakat. Na, nem mintha most olyan rengeteget ugrálnának Ancsából...
Ha nagyon ugrani akarnak az ernyősök, akkor most már vannak helikopterek amiből ugrálhatnak, azokból van is olyan sok, amilyen hatalmas ejtőernyős csapataink nekünk vannak!!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Helikopterből ugrálnak:

sőt, akár bángidzsámpilgolhatnának is...
lehet hogy nem olvasom a szakirodalmat, de hol a csodában használnak helikoptert arra, hogy esernyősöket elvigyenek a bevetési területre, oszt ott abból dobálják őket...

(és itt nem egy két specforce eksönre gondolok)


Vagy ugrottak már C17-ből is. Nem is én aggódok értük :)
ja, ém meg csinálok egy nemzetközi fuvarozócég, az asszonynak meg időnként kibérlem az egyik kamiont, aztán azzal viszi a gyereket a tanévnyitóra, évente egyszer..
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/66330_katonanak_allt_a_kowalsky_meg_a_vega

Legalább erre is gondolnak :) Kis pozitívum, ilyen alkotások részben propaganda részeben állománynak is egy kis sebtapasz

Nekem nagyon tetszik a klip, és a dal is egész jó, bár az együttes nem az én stílusom. A Kowalskyék azon ritka magyar együttesek közé sorolható, amely dalaiban nagyon is mély mondanivalókat boncolgatnak. Nagyon komoly méretű közönségük van, és ha még néhány más együttes is kooperálna a honvédséggel az nagyon jó propaganda/toborzó és csapaterősítő lehetne. Amikor a Road állt össze a légierő zenekarával az is hatalmas volt, de ez célzottabb.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
A zene meg a clip az k.jaó.DE A MAGYAR KATONÁK AMERIKAI KÖNYÜRÖLET CUCCOKban vannak,baszki.Az irány jó,de szeretnék Magyar KATONÁT ,MAGYAR felszerelésben,fegyverzetben stb stb látni még akkor ha az licencben van gyártva.

Átlagpolgárt figyelembe véve, ezeket a cuccokat ismeri a hálivúdi mozikból, és kissé talán menőbbnek érzi így a magyar katonát, hiszen a filmes hősök is ilyenek. A modernizált AK-ra meg csak pislogna mint hal a szatyorban, tehát elég jól eltalálták a klip készítői.
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez and Pal

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 108
26 750
113
"45 százalékos béremelést kaphatnak az országgyűlési köztisztviselők
HH 2017.11.22. 17:01
Átlagosan 45 százalékkal növekedhet az Országgyűlés Hivatalánál dolgozó köztisztviselők bére a tervezett életpályamodell bevezetésével - mondta Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője, az életpályamodell bevezetéséről szóló, a parlamentnek szerdán benyújtott előterjesztés társszerzője az MTI-nek.
A béremelés 7-800 országgyűlési dolgozót érint, átlagos mértéke 45 százalék lesz. Gulyás szerint az alacsonyabb keresetűeknél nő majd legnagyobb mértékben, akár 70 százalékkal is az illetmény.
A frakcióvezető azzal indokolta a javaslatot, hogy a járásokban és a kormányhivatalokban már megtörtént az életpályamodell bevezetése és ez most az Országgyűlésben dolgozóknál is különösen indokolt, mivel 2008-óta nem változott az alapilletmény összege, miközben a piacon jelentős bérnövekedés volt az elmúlt 9 évben. Azért is szükséges az alapbér emelése az országgyűlési köztisztviselőknél, hogy magasan képzett, és a legjobb színvonalú munkaerő tudja segíteni az Országgyűlés munkáját - mondta Gulyás.
A törvényjavaslatot Gulyás Gergely, Hende Csaba, a törvényalkotási bizottság elnöke és Répássy Róbert, a testület alelnöke terjesztette a parlament elé."
http://index.hu/belfold/2017/11/22/...aphatnak_az_orszaggyulesi_koztisztviseloknel/

No, akkor legalább tudjuk, hogy a kormányzati honvédelmi szakpolitikus szerint azért valahol nem indokolt vagy a fizetésemelés, vagy az, hogy magasan képzett, a legjobb színvonalú munkaerő védje a hazát, legalábbis van egy fontossági sorrend és e munkaerő megszerzésére az országgyűlés igényei elsődlegesek!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 833
113
"45 százalékos béremelést kaphatnak az országgyűlési köztisztviselők
HH 2017.11.22. 17:01
Átlagosan 45 százalékkal növekedhet az Országgyűlés Hivatalánál dolgozó köztisztviselők bére a tervezett életpályamodell bevezetésével - mondta Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője, az életpályamodell bevezetéséről szóló, a parlamentnek szerdán benyújtott előterjesztés társszerzője az MTI-nek.
A béremelés 7-800 országgyűlési dolgozót érint, átlagos mértéke 45 százalék lesz. Gulyás szerint az alacsonyabb keresetűeknél nő majd legnagyobb mértékben, akár 70 százalékkal is az illetmény.
A frakcióvezető azzal indokolta a javaslatot, hogy a járásokban és a kormányhivatalokban már megtörtént az életpályamodell bevezetése és ez most az Országgyűlésben dolgozóknál is különösen indokolt, mivel 2008-óta nem változott az alapilletmény összege, miközben a piacon jelentős bérnövekedés volt az elmúlt 9 évben. Azért is szükséges az alapbér emelése az országgyűlési köztisztviselőknél, hogy magasan képzett, és a legjobb színvonalú munkaerő tudja segíteni az Országgyűlés munkáját - mondta Gulyás.
A törvényjavaslatot Gulyás Gergely, Hende Csaba, a törvényalkotási bizottság elnöke és Répássy Róbert, a testület alelnöke terjesztette a parlament elé."
http://index.hu/belfold/2017/11/22/...aphatnak_az_orszaggyulesi_koztisztviseloknel/

No, akkor legalább tudjuk, hogy a kormányzati honvédelmi szakpolitikus szerint azért valahol nem indokolt vagy a fizetésemelés, vagy az, hogy magasan képzett, a legjobb színvonalú munkaerő védje a hazát, legalábbis van egy fontossági sorrend és e munkaerő megszerzésére az országgyűlés igényei elsődlegesek!
Meg volt a fontossági sorrend. Évek óta megy a rendvédelmi szerveknél az életpályamodell.
 
  • Tetszik
Reactions: marton

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 433
77 171
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/ot-szazalekkal-no-a-katonak-bere.268433.html

Kérdésre válaszolva Simicskó István arról beszélt, hogy a bruttó átlagilletmény a legénységi állomány esetében csaknem 104 ezer forinttal, az altiszti állományban 72 százalékkal 333 ezer forintra, a tiszteknél 113 ezer forinttal 502 ezer forintra, a közalkalmazottakat tekintve pedig csaknem 38 százalékkal 237 510 forintra nőtt 2010 óta.

72%os fizu emelkedés aztán megy a sírás. :hadonaszos:

na aszem ezek után nekem reszeltek :)
A fejed emelkedett annyival...Én az emelés előtt nettó 100.000Ft körül kerestem most meg nettó 140.000 Ft körül keresek.Lehhet számolni!!!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
833
4 226
93
A fejed emelkedett annyival...Én az emelés előtt nettó 100.000Ft körül kerestem most meg nettó 140.000 Ft körül keresek.Lehhet számolni!!!

Igen, sajnos azt nem írják hogy pl. az altiszti beosztások közül melyik emelkedett ennyivel. Nálunk is van A,B,C és D kategóriás fizetések a tiszthelyetteseknél. Az A kategória a járőr a maga netto 150,000 Ft-os fizetésével, míg a D a szolgálatirányító pk. a maga netto majdnem 300,000 Ft-os illetményével. A B és C meg a kettő között. Valamiért mindig a tetejét mondják, sosem azt hogy ha felszerelsz, akkor mennyi a kezdő, vagy mennyit keres egy talpas.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 031
113
Én régen leléptem volna már...
Te amilyen beállítottságú vagy, ha lett volna eszed elmész egy mérnök - tiszti beosztásba, azzal foglalkozol amit szeretsz, mostanra kb. HA JÓL IS CSINÁLOD, és tudtál volna akkor csöndben maradni amikor kell(bírtad volna a parancsuralmi rendszert), mostanra 400-500 kiló körül keresnél, és még élveznéd is...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 031
113
A fejed emelkedett annyival...Én az emelés előtt nettó 100.000Ft körül kerestem most meg nettó 140.000 Ft körül keresek.Lehhet számolni!!!
Azt is tedd hozzá, hogy ez alapfizetés volt akkor is, meg most is. Bármi kiküldetés van, vagy extra túlmunka, akkor azért nem ennyi az annyi. Egyébként sajnos kevés, ez tény. Nektek kéne még emelés egyértelműen, bár én ahhoz kötném nagyon erősen, hogy ki mit hoz a teljesítményteszteken. Lehet hogy engem utálnának ezért, de én azoknak téríteném el felfelé a bérezését, akik jó eredményeket hoznak a fizikai és szakmai teszteken. Aki csak azért jön, mert "át akar telelni" két szezonmunka közt, annak bőven elég a 140k. Azok az emberek, akik odateszik magukat, HIVATÁSKÉNT élik meg a Honvéd létet, ettől az összegből a kétszer ennyi sem lenne sok. De azért cserében ÉN elvárnám hogy talpasként a saját szakfeladatát PROFI szinten tudja, tényleg ne legyen túlsúly, kiváló legyen a fizikai és mentális tűrőképesség.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
ÓÓÓ, hogy ezt a táblázatot a migránsok nem ismerik. Romániába mennének nem pedig a 2,8%-os Németországba. ;)
No akkor én is hozzászólok a témához.
Egy főre jutó GDP:
https://www.ksh.hu/docs/hun/eurostat_tablak/tabl/tsdec100.html
Pontosan, arrol nem is beszelve, hogy az euro-s verziot linkelted be, nemzeti valutakban meg latvanyosabb lenne a magyar novekedes (mivel az osszes onallo .
Én régen leléptem volna már...
Ennyiert persze hogy le.. de te is tudod, hogy ez a 140 az alap netto es erre jon a tobbi (a hataron vagy, vagy koszovoban akkor nyilvan tobb) plusz egyeb juttatasok, nyelvizsga, stb...