[HUN] Mi-24 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Egy kérdés csak.
Mi-24 felújítás, hazahozatal, majd itthon esetleg nyugati komoly páncéltörő képességgel felruházni(ezt persze a teknikát gyártó cég segítségével/irányításával). Tudom, sci-fi,, de ,, ezek a rendszerek gondolom nem kukázandók a géppel, ha mondjuk lesz utódja(tudom, ez is sci-fi), abba gondolom minden átépíthető. Ha így van, akkor érdemes lenne nagy pénzt áldozni rájuk és még rakétákból is bevásárolni...
Pontosan így van ahogy mondod, csak ehhez "mindössze" előre kell/ene gondolkozni, és hosszú távra tervezni. Ki kellene választani a Mi-24-re a nagyjavítás után beépítendő új fedélzeti rendszereket, és a következő, a váltó-típust, amire ezek átszerelhetők. Feltételezel te ilyen előrelátást a mai honvédelmi vezetésről?!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Egy kérdés csak.
Mi-24 felújítás, hazahozatal, majd itthon esetleg nyugati komoly páncéltörő képességgel felruházni(ezt persze a teknikát gyártó cég segítségével/irányításával). Tudom, sci-fi,, de ,, ezek a rendszerek gondolom nem kukázandók a géppel, ha mondjuk lesz utódja(tudom, ez is sci-fi), abba gondolom minden átépíthető. Ha így van, akkor érdemes lenne nagy pénzt áldozni rájuk és még rakétákból is bevásárolni...

Egyszerűen páncéltörő képesség kell, a ruszki rendszerek is komolyak, mint a nyugatiak, csak venni kéne egyet már végre.
A szlovénok a Triglav járőrhajójukra vettek 6 Ataka indítót, igaz nem most.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pal

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Meg az elozo kormany alatt megnyerte a tendert valamelyik ceg, mar nem is emlekszem melyik. Ez nem tetszett a mostani kormanynak, kukaztak az egeszet es eldontottek, hogy az uj tendert a Sikorsky nyeri meg (onnan lehet tudni, hogy nem is akartak tendert, csak megmondtak, hogy azt vesznek azt kesz, a tobbi hisztizte ki, hogy egyaltalan legyen tender). Nekem nem tetszett, mert a Sikorsky-k nem csatahelikopterek, hanem "tobbfunkcios" szallito gepek, de ez ugye az en maganvelemenyem, nem vagyok expert.
Erre jon ez a cikk, amiben 2 erdekes dolog is van:
1. mire hasznalhatoak lesznek az uj helik (kikepzes,...), addigra keso lesz, most kell valami azonnal (mondjuk a lengyel Mihuk eleve modernizaltak, nem mint a Honvedsegiek)
2. azert kell a Mihukat (tovabb)modernizalni mert a szakertok szerint tulero ellen fogunk harcolni, ahhoz meg rendes csatahelikopter kell, nem holmi tobbfunkcios vacak.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 859
113
Szerintem itt a térségben már senkinek nincs elfekvő dugi rakétája :D Ugyan ez egy régebbi cikk. Nem tudom hogy mostanában mennyire aktuális még,ezt vegyük figyelembe! De a cikk szerint a csehek idővel kukázni akarják a MI-24 et. Azóta persze tudjuk hogy vettek 12 db Bell-t. Megj: a MI-8/17 re lecsaphatnánk.
http://www.aerotech.hu/newsdetail.php?SID&tdate=2015-12-14&ttitle=Véget_vetnének_hadseregüknél_a_Mil_csatahelikopterek_korszakának_a_csehek
Tehát közel 2 éves cikk. Majd holnap jobban utána nézzek.
Megj: Az uki vonal is kiesett
 
T

torsen

Guest
Meg az elozo kormany alatt megnyerte a tendert valamelyik ceg, mar nem is emlekszem melyik. Ez nem tetszett a mostani kormanynak, kukaztak az egeszet es eldontottek, hogy az uj tendert a Sikorsky nyeri meg (onnan lehet tudni, hogy nem is akartak tendert, csak megmondtak, hogy azt vesznek azt kesz, a tobbi hisztizte ki, hogy egyaltalan legyen tender). Nekem nem tetszett, mert a Sikorsky-k nem csatahelikopterek, hanem "tobbfunkcios" szallito gepek, de ez ugye az en maganvelemenyem, nem vagyok expert.
Erre jon ez a cikk, amiben 2 erdekes dolog is van:
1. mire hasznalhatoak lesznek az uj helik (kikepzes,...), addigra keso lesz, most kell valami azonnal (mondjuk a lengyel Mihuk eleve modernizaltak, nem mint a Honvedsegiek)
2. azert kell a Mihukat (tovabb)modernizalni mert a szakertok szerint tulero ellen fogunk harcolni, ahhoz meg rendes csatahelikopter kell, nem holmi tobbfunkcios vacak.

Szezon és fazon...
A tender (volt tender és azon a EC, Agusta és a Sikorsky is indult) amiről beszélsz, nem harcihelikről szólt és az Eurocopter Cougar nyert először...
Mi-24 nem az a kategória. Igaz, ez is , az is helikopter.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Szezon és fazon...
A tender (volt tender és azon a EC, Agusta és a Sikorsky is indult) amiről beszélsz, nem harcihelikről szólt és az Eurocopter Cougar nyert először...
Mi-24 nem az a kategória. Igaz, ez is , az is helikopter.
Ezt mondom en is. A cikk arrol szol, hogy eredetileg ugyan ki lettek volna vonva a Mihu-k (amig mar eleve modernizaltak a Honvedsegiekhez kepest), de rajottek, hogy
1. tul keson jonnek meg a Sikorsky-k.
2. ha megjonnek, akkor sem rendes harcihelikopterek, hanem csak amolyan "mindenre jo tehat semmire sem" tehat modernizaljuk a Mihu-kat, most, mert nekunk kell harciheli mivel nem migrikre akarunk vadaszni, amike jo pl. egy Kiowa is hanem nalunk nagyobb letszamu profi hadero ellen kellenek.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 140
10 850
113
Ezt mondom en is. A cikk arrol szol, hogy eredetileg ugyan ki lettek volna vonva a Mihu-k (amig mar eleve modernizaltak a Honvedsegiekhez kepest), de rajottek, hogy
1. tul keson jonnek meg a Sikorsky-k.
2. ha megjonnek, akkor sem rendes harcihelikopterek, hanem csak amolyan "mindenre jo tehat semmire sem" tehat modernizaljuk a Mihu-kat, most, mert nekunk kell harciheli mivel nem migrikre akarunk vadaszni, amike jo pl. egy Kiowa is hanem nalunk nagyobb letszamu profi hadero ellen kellenek.

De nem modernizálják, csak nagyjavítják! És milyen "nalunk nagyobb letszamu profi hadero ellen kellenek"?
 
  • Tetszik
Reactions: endre and torsen

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 929
113
Pont fordítva...
A migrik ellen (se)jó a Mi-24, profi haderő (értsd: páncélosok) meg jó a Kiowa!
Migri ellen kiváló a Mi-24. Nagy, csúnya, hangos, ahonnan jönnek ott ilyet láttak embert ölni. Ha kell ki is raksz belőle 8 embert. Ettől jobb nincs migráns ellen. Nappal.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nagy, csúnya, hangos, ahonnan jönnek ott ilyet láttak embert ölni
Hát nem tudom, de eddig mindenhol azt bizonygatták hogy akik jönnek milyen jól informáltak (mindnél mobiltelefon, internet elérés, stb...). Valószínű tisztában vannak vele hogy itt nem lövik le őket (talán pont emiatt mernek jönni). Akkor meg miért ijednének meg nappal, jó időben egy fejük felett köröző Mi-24-től???
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 929
113
Havonta kb. 40 migráns próbálkozik... közben beengedtünk- pénzért- 20000-t. Akkor ezek a Mihuk Budapest fölött fognak körözni?
Honnan van ez a létszám hogy havonta 40 próbálkozik? Minusz -3 fokban télen, dupla kerítéses zárral, hőkamerás rendőr heli és drón felderítés meleltt, és ha kell mélységi hajkurászással, ennyi legalább be is jön. Nem ennyi próbálkozik.

Illetve készülni kell a nyárra, majd akkor nézd meg mi lesz, illetve mikorra elkészülnek, addigra simán lehet hogy sokkal nagyobb bál kerekedik ki a migrációból. Készülni kell. Én már leírtam, és leírom most is, örülök hogy jönnek a Mihuk. Lehet fanyalogni, de szükség van és pláne lesz rájuk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 929
113
Hát nem tudom, de eddig mindenhol azt bizonygatták hogy akik jönnek milyen jól informáltak (mindnél mobiltelefon, internet elérés, stb...). Valószínű tisztában vannak vele hogy itt nem lövik le őket (talán pont emiatt mernek jönni). Akkor meg miért ijednének meg nappal, jó időben egy fejük felett köröző Mi-24-től???
Mert ha lehet horvátok/ausztria felé tovább ballagva kisebb eséllyel fennt akadni a határon akkor arra visz az út. Lélektanilag működik az. Nem a lelövéstől félnek, de csak az erőt tisztelik, s tudják azt is, hogy HA valami fegyveres okosságot akarnak csinálni, akkor bizony lelőjük őket. Addig nincs lövöldözés, amíg ők is úgy állnak hozzá, ezt azért tegyük tisztába gyorsan szerintem!

No meg ahhoz képest hogy tudják hogy itt nem lövik le őket, azért még mindig tőlünk tartanak a leginkább a környéken. És ez jó.
 
T

torsen

Guest
Honnan van ez a létszám hogy havonta 40 próbálkozik? Minusz -3 fokban télen, dupla kerítéses zárral, hőkamerás rendőr heli és drón felderítés meleltt, és ha kell mélységi hajkurászással, ennyi legalább be is jön. Nem ennyi próbálkozik.

Illetve készülni kell a nyárra, majd akkor nézd meg mi lesz, illetve mikorra elkészülnek, addigra simán lehet hogy sokkal nagyobb bál kerekedik ki a migrációból. Készülni kell. Én már leírtam, és leírom most is, örülök hogy jönnek a Mihuk. Lehet fanyalogni, de szükség van és pláne lesz rájuk.

Örüljél....

Én egy garnitúra (12db) AW-139M-nek örülnék Spike ER-kel és minigunokkal....mondjuk.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
De nem modernizálják, csak nagyjavítják! És milyen "nalunk nagyobb letszamu profi hadero ellen kellenek"?
Navajon? Amugy nem en irtam a cikket, tenyleg ez van benne, hogy a szakertok szerint tulero ellen kell majd oket hasznalni, arra meg rendes harci heli kell, nem tobbfunkcios valami.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Navajon? Amugy nem en irtam a cikket, tenyleg ez van benne, hogy a szakertok szerint tulero ellen kell majd oket hasznalni, arra meg rendes harci heli kell, nem tobbfunkcios valami.
Legyen igazuk, de a harci helikopter minimuma manapság ott kezdődik hogy ne csak nappal, hanem éjszaka is képes legyen harctevékenységre! Ahhoz meg szimpla nagyjavításnál kicsit több kellene.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Pont fordítva...
A migrik ellen (se)jó a Mi-24, profi haderő (értsd: páncélosok) meg jó a Kiowa!
A migri meg a Kiowa csak az en peldam volt, a cikkben az van, hogy "tamado" helikopter kell, nem "tobbfeladatos", mert az ellenseges tankhadosztalyok hatso/kozepso sorait jobban tudja egy tamadohelikopter tamadni, mint a tobbfeladatos. Ennel hosszabban meg bonyolultabban van elmagyarazva, de en nem vagyok helikopterpilota.